Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

Egy újabb negatívummal számolnék be a IV extreme lapról...
Kezem ügyébe akadt mostanában több különböző és több egyforma videókártya. ÉÉÉS! Egy Agea Physics SX128MB PCI Card is.

Mondanom se kell,hogy számos segítséget kaptam a telepítésekhez és beállításokhoz.
Így kimerem jelenteni,hogy az alaplap teljesen alkalmatlan az ATI+Nvidia párosításához HD6850,HD6870,9800GTX,480GTX.
Illetve Hardveres IRQ ütközés miatt teljesen alkalmatlan a (PCI-E_1)VGA+ (PCI)Physics card egyidejű működtetéséhre.
Ami felbosszantott még,hogy nincs lehetőség az IRQ kiosztás manuális beállítására.
Természetesen át tettem a VGA-t másik csatlakozóba is és akkor a felismerésre sem volt képes a gép a Physics kártyánál. Legjobb esetben kékhalálig kényszeríthettem a driver manuális hozzáadását.

Az alaplap kiválóan alkalmas extrém tuningolásokra....extrém hűtések mellett persze.

A legtöbb kíváncsi ember nem juthat hozzá ilyen ritkaság kártyához,én pedig képtelen vagyok használni egy brutális alaplappal.
Hát l***sz az asus s*ggébe.

köszönöm

üdv

(#602) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném. Vettem 2x4 GB ramot a meglévő 2x2 mellé. Ugyanazon család tagjai. Belefutottam egy ilyen problémába. Miután beraktam őket a gépbe nem volt hajlandó elindulni. Az alaplapon világított a RAM és a CPU hibajelző led. Kivettem a ramokat és kipróbáltam, hogy csak a 2x4 gigát rakom be. Akkor gond nélkül elindult. A 2x2-vel is simán ment. De amikor beraktam mind a 4 modult nem akart elindulni aztán így negyed óra cserélgetés meg próbálkozás után egyszercsak elindult és azóta jó. Érdeklődnék, hogy valaki találkozott már ilyennel. Mi lehet a gond? Előre is köszi.
Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#603) 85Slaci265DC


85Slaci265DC
tag

Üdv.
Segítséget kérek, egy Asus Crosshair 4 formula alaplapról lenne szó.
Jelenleg 4X2GB Kingston Hypex blue ramokkal használom,igaz a leírásban 16GB ram ig kezel.
Én 2X4GB Kingston Hypex blue-t akarok belerakni.
Megoldható?Vagyis menne az alaplapban?
Előre is köszönöm.

(#604) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

Ismét egy negatívummal számolnék be...de ez lesz az utsó,mert darabokra töröm a lapot hamarosan.

Gyakorlatilag nem lehet beletenni 2 gigás vga kártyákat(GTX750TI)...nem kezeli le a lap a revodrive-al együtt. Ebből gondolom,hogy a 480 gigás revokat se kezelné már le. Nagyon el lett baltázva ezen a lapon a PCI ROM mérete...pont egy ilyen semmiségen kelljen spórolnia egy tunning lapon a gyártónak...ez abszúrd.

Egyébként azóta se tudom húzni a gépet,ha revó is benne van...se kép,se hang,se boot...revo nélkül retek lassú SSD-n 4,2ghz volt ,de hibázott a tesztprogi már ott. És 3,7ghz felett se hangkártya,se usb3.0..hulladék deszka...

(#605) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Akadt valaki, aki belepróbálta a lapba valamelyik Piledriver-t?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#606) Revenge válasza djyuri (#604) üzenetére


Revenge
tag

Az igen. Akkor marad a régi vágású M4A89GTD PRO lapom. :K köszi

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#607) netguru10


netguru10
aktív tag

Üdv.

A IV Extreme-ben lehet valahogy a chip set-ben lévő ventilátort cserélni,vagy valami más alternatív módon kicserélni a hűtését?

Arbeit Macht Frei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.