Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) djyuri válasza Zohan (#550) üzenetére


djyuri
őstag

:R :R

A körítés hardvereket megírod majd? :)
Meg hogy mire használgatod a gépet,sokszor maga a játékra nekem még rossz ramokkal is elment a gép..csak,amint kiléptem netezni,akkor omlott össze.

(#552) Zohan válasza djyuri (#551) üzenetére


Zohan
senior tag

ezekkel:
- Cooler Master Cosmos S
- AMD Phenom II x6 1090T BE
- Corsair Hydro H100 + 4x Coolink SWIF2 120p garis (megvan a 2db gyári is) -új
- Corsair Vengeance 1866mhz 2x4GB -új
- Asus Crosshair IV Extreme -új
- Sapphire Radeon HD6870 1GB -új
- Corsair TX750
- 1000GB Samsung
- 500GB Seagate
- 250GB Samsung
- Scythe Kaze Q
- LG GH22NS50
- 1dbSWiF2 1201+megaflow 20cm blue

és leginkább játék lenne a cél..

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#553) djyuri válasza Zohan (#552) üzenetére


djyuri
őstag

hát amit akkor leírtam privátban....speckó progival cseréltess drivereket....

összeállítás.....

A ramokkal neked nagyobb szerencséd van.....kérdés: Vannak az állapot jelző piros ledek a memóriák mellett függőlegesen....neked ott elsőre végigmegy és nagyjából 7-8 másodperc után csippan is a gép,hogy boot kész?

(#554) Zohan válasza djyuri (#553) üzenetére


Zohan
senior tag

nincs 7-8 mp de igen csippan és butul :D a ledeket majd megnézem..

oksa a driverek kipróbálom.. viszont akkor amostaniakat meg csak szimplán töröljem? vag hogy? illetve melyik drivereket kell vele összemókolni?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#555) Zohan válasza djyuri (#553) üzenetére


Zohan
senior tag

egyenlőre stabilnak tűnik a cucc a driver genius után :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#556) djyuri válasza Zohan (#555) üzenetére


djyuri
őstag

Akkor máris megválaszoltad magad :) amúgy csak úgy rátelepíted és kész.....

ok....nekem megvan a 7-8 sec...akkor lehet ez már a vga-m lesz.

Neked milyen hamar jön elő az OS bootolása?

(#557) Zohan válasza djyuri (#556) üzenetére


Zohan
senior tag

nem számolok ilyesmit de hamar-hamar :D

a formulával sokáig tartott.

de egy puttóbb asusal gyorsabb volt eza rész. érdekes..

(M4A87TD EVO) val

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#558) djyuri válasza Zohan (#557) üzenetére


djyuri
őstag

Hát nekem nem elég hamar...kb 25 másodperc telik el,amíg konkrétan a winfos elkezd tölteni...ami meg kb egy erős 15-17 másodpercig tart...szal gyorsabb a ssd-vel már a gép,mint maga a lap boot ideje.

(#559) djyuri


djyuri
őstag

Nah gyerekek a legújabb hiba,hogy az összes (összes!!!) eszköz lekapcsolódik a lapról.
Értsd így:
az összes merevlemez megszűnik...cserébe persze befagy a win is..de a skype-on még vagy 6 percig megy a hang...zene is szól kb eddig.....utána az is megáll..majd rá 10 percre végül az egér is....

De amúgy mindegy,hogy megvárom-e ezt az időt vagy sem,úgyis reset és reset után abszúrd semmilyen eszközt nem lát a lap boot-oláskor...egyetlen vinyót,cd-t,usb-t...abszúrd semmit...és azt is kb jó 10 perces kényszer olvasás után írja ki. Persze 99% ezt nem várom meg,csak kíváncsi voltam rá...ilyenkor kikapcs-bekapcs..és flottul megy minden.

Ötlet?

(#560) Zohan válasza djyuri (#559) üzenetére


Zohan
senior tag

2002-es bios

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#561) djyuri válasza Zohan (#560) üzenetére


djyuri
őstag

hát nem is 2002-es ,de 0502 típus...2011 04. 10....lehet ráteszek egy újabbat.

(#562) djyuri válasza djyuri (#561) üzenetére


djyuri
őstag

leesett.....kicsit lassan....oké...telepítem már :)

(#563) djyuri válasza djyuri (#562) üzenetére


djyuri
őstag

hát....

Azért egy jó fél óra fejfájást okozott nekem ez a bios :) Ugyanis a win7 soha többé nem akart elindulni ugyanazokkal a beállításokkal,amivel eddig. Valamiért az összes sata portomat IDE-re kellett átállítanom ACHI-ról....érdekes de megy a gép..és a trim is a hdd sentinel szerint.

Mindenesetre tanulságos volt ez most :D
meglátjuk ért-e valamit

THX :R

(#564) djyuri válasza djyuri (#563) üzenetére


djyuri
őstag

Nincs változás...ugyanúgy megfagy a gép...szépen lassan minden...bár most az előbb az egyik érdekes módon elindult.

Onnan veszem észre,hogy fagyás következik,hogy a billentyűzetem újraindul...újra felvillannak rajta a ledek (caps lock,nomlock,funkcion....)

(#565) djyuri válasza djyuri (#564) üzenetére


djyuri
őstag

9 óra játék...1 probléma volt..a másikban én voltam a gyorsabb.
Ugyanis megy a game és egyszer csak kidob winbe..épp futott a totalcommander..egyből láttam,hogy D-vel kezdődnek a vinyók betűjelei..hopp nincs c...mire odanyúltam kékhalál. A másodiknál én voltam a gyorsabb,mert gyorsan lehúztam az ssd-t a tápról és vissza....és minden flottul ment tovább :)

(#566) steve0707


steve0707
tag

"Igen ez egy működő buldózert BIOS";ASUS-3027.zip
Info itt..
Letöltés. ;]

[ Szerkesztve ]

(#567) ProAktiv válasza steve0707 (#566) üzenetére


ProAktiv
csendes tag

és ez mitől jó most?
nekem is kékhalálozgat bár ritkán (napi 1-2szer)

leginkább .exe hibákat csinál.. de olyan sűrűséggel, hogy hihetetlen plááne ha nagy terhelést kap!

(azon gondolkoztam, hogy felül a 4 pin volt ATX12V csati leszedtem a fedőt és ugye ugy 8 pines! de ez a táp ellátás kevés lennee neki? esetleg csak feltételezés..

merthogy van még 2db bemeneti molex táp forrás az alaplapon!

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#568) IRON STORM válasza steve0707 (#566) üzenetére


IRON STORM
őstag

És mi újság a Phenom II procikkal? Gondolom nekünk nem érdemes frissíteni még.

Csak a TDi!

(#569) djyuri válasza ProAktiv (#567) üzenetére


djyuri
őstag

1200W corsair táppal is csinál hasonlókat..... nekem 95% driver hiba....driver genius-t fel...keres...letölt..update....elég sok hibát alapból megold.

(#570) steve0707 válasza ProAktiv (#567) üzenetére


steve0707
tag

Vigyázz ez BULL.-É!. "Nálam" a 2002.-es van fent,4009.6Mhz-en.hiba nélkül.
Igen a 8.-pin.kell neki.....én azzal kezdtem a telepítést,2különálló 4.-es. van a moduláris táp.-ból.
Szvsz.az is 1nagy hiba forrás. ;]

(#571) steve0707 válasza IRON STORM (#568) üzenetére


steve0707
tag

Igen várom a következö steping-et.+a Winfos frissit..esetleg a Win8.szereplését.
És akkor lessz Bull. ha a mostanit leveri de nagyon. :DDD
A P.II.965.C3.+4Ghz.-en szvsz. még 1.5évet simán kibír.Most ezt állítottam be ;] .

(+) :B

[ Szerkesztve ]

(#572) IRON STORM válasza steve0707 (#571) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mennyi fesz kell neki 24/7?

Csak a TDi!

(#573) steve0707 válasza IRON STORM (#572) üzenetére


steve0707
tag

Víz alatt,CPU.SB,NB,WRM,VGA,(CPU~50*C),28*C-a szoba hőfok.
Alaplap 25-35*C.Vízcső 25-30*C.SB.30-38*C.33-39*C.VGA 35-55*C.

[ Szerkesztve ]

(#574) steve0707 válasza steve0707 (#573) üzenetére


steve0707
tag

Több mint 1.5éve megvan,a ChIII.Formula.-ban,Trition88.-as.hűtővel,max.53-54*C-ra ment fel.
De kezdetek óta éhes,1.457.Volt.3.95Ghz.-fölötte kékhalál,próbáltam minden féle beálítást de
~1.5 volt és stabil,nem melegszik +60*C-fölé. :U ezt kaptam a pénzemért bolondos a drága ;]

(#575) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hi!

Arról még mindig semmi hír, hogy lesz-e Bull támogatás?

Bár engem személy szerint már inkább a Piledriver támogatás érdekelne... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#576) toyone válasza TESCO-Zsömle (#575) üzenetére


toyone
őstag

Van támogatás [link]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#577) IRON STORM válasza TESCO-Zsömle (#575) üzenetére


IRON STORM
őstag

Van aki már 8120 Bullt használ benne.

Csak a TDi!

(#578) TESCO-Zsömle válasza IRON STORM (#577) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Remélem a Piledriver is megy majd benne, mert a jelenlegi Bull szériára nem nagyon érdemes váltani...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#579) IRON STORM válasza TESCO-Zsömle (#578) üzenetére


IRON STORM
őstag

Esetleg a javított stepping majd jövőre, akár a mostani 4 magos PHII helyett.

Csak a TDi!

(#580) TESCO-Zsömle válasza IRON STORM (#579) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Amíg teljesítmény/fogyasztás terén elmarad a Phenom-tól, addig nincs értelme váltani...

Hiába megy 5GHz-et, ha egy 4.2-es Phenom elveri...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#581) rambustibi


rambustibi
őstag

Üdv.
A hétvégén raktam össze egy gépet Asus Crosshair 4 extreme alaplappal.
A lényeg, hogy ezt a procihűtőt felejtsétek el: [link] :W :W
Egy barátomra tukmálták rá, hogy ez jó lesz. A procihoz jó is (phenom x6 1055T), de az alaplap hátuljához nem kompatibilis a fém lap. Akkorát szoptam vele, mint a torkos, mire rájöttem, hogy az NB miért forrósodik fel 20 másodperc alatt 90 fokra :))
Tudni illik, amikor leszeded a gyári fémlapot a deszka hátuljáról, és a Nindzsáét felteszed helyette, akkor a kis rugós csavart benyomja (nem megy el mellette, mint a gyári), ami a másik oldalon az aktív hűtést húzná rá a 890FX procira. De mivel benyomja a rugós csavart hátul a lap hátoldalán, ezért eltolja a másik oldalon az aktív hűtést, és így nem érintkezik az aktív hűtés a 890Fx procival (NB procija), ergó atomvillanás szerűen forrósodni kezd :Y :Y
Így 1 nap szopás után, rájöttem, hogy ez lesz a gikszer. Ugyebár a 90 fokot megérzi az ember, ha oda teszi az úját, de mivel nem adta le a hőt, ezért nem forrósodott az NB hűtője :C
Szóval a lényeg, hogy a proci gyári hűtőjével és a lap gyári procihűtő lefogatásával, csodálatos módon nem forrósodik :C beáll 50-55 fokra az NB :K
Remélem tudtam segíteni azoknak, akik ilyen hűtőt szeretnének.
Inkább nézzenek másikat....

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#582) djyuri


djyuri
őstag

kip-kop-kopogok :R

Úgy néz ki működik végre a kicsike. és extra gyors is....

29 darab flac zenét konvertálok át egy perc alatt mp3-ba.

A forrás nagyjából mindegy...usb vagy vinyó...ha tud legalább 20k-bal olvasni,az már elég a procimnak..mert az 1100T ennyire képes.

Meghúzni nem fogom,mert örülök,hogy végre megy a gép..és vízhűtés sincs rajta.

Ami még hibát tapasztaltam a lappal kapcsolatban,hogy nagyon allergiás a PCI silicon image karikra....úgyhogy aki ide eszközt akar rádugni a gépre az se belső átalakítóval,se PCI karival ne próbálkozzon,mert csak kiidegeli magát és a vinyóit.
Marad neki az usb átalakító. Az gond nélkül megy....OS restartal azonnal látja,de OS futás közben soha nem látott lassúsággal ismeri fel..nagyjából 45 másodperc...
De minden ok egyébként.

ui.: végre eljutottam addig,hogy leghostolhatom a winemet,mert végre minden ok.

[ Szerkesztve ]

(#583) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem, a régi am2 és am2+os CPU hűtők kompatibilisek ezzel a lappal és foglalattal?
Konkrétan erről a hűtőről lenne szó: Hyper Z600

:R

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#584) djyuri válasza jokeman (#583) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

Hát amit pont elküldtél,annak a specifikációjában ez van benne:
CPU Socket Intel Socket:
LGA 1366 / 1156 / 1155 / 775 *

AMD Socket:
FM1 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2

(#585) jokeman válasza djyuri (#584) üzenetére


jokeman
aktív tag

Igen , de amikor még én vettem, akkor csak az am2 és az am2+ volt ráírva a dobozára....., meg az LGA 775, ja és a Socket 940......ezért kérdezem.
Lehetséges, hogy nem változtak a lyuktávolságok?

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#586) JColee válasza jokeman (#585) üzenetére


JColee
őstag

Nekem is ilyenem van.

(#587) jokeman válasza JColee (#586) üzenetére


jokeman
aktív tag

És vettél hozzá valamilyen külön kiegészítőt, vagy ami a dobozba volt AM2-es tartókeret azzal használod?
[link]
mert nekem csak ezek vannak meg hozzá!

[ Szerkesztve ]

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#588) JColee válasza jokeman (#587) üzenetére


JColee
őstag

Ami a dobozban volt. Tök ugyanaz a felfogatás.

(#589) toyone


toyone
őstag

Formula tulajokhoz szolnék.
A 3027-s BIOS ugyebár hivatalosan is támogatja a Bulldozer CPU-kat. De Phenom II -vel tesztelve a lapot, az NB órajele nem megy annyit mint a 2002 vagy a 1902. Legalább is nálam.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#590) Silverss


Silverss
aktív tag

Crosshair IV be raktam bulldozert, minden siman is ment ezt kiveve:

Valaki tud segiteni?

[ Szerkesztve ]

(#591) Silverss válasza Silverss (#590) üzenetére


Silverss
aktív tag

Végül rejtélyes módon oldódott meg.
Felcseréltem a RAM párost és jó.

(#592) Silverss


Silverss
aktív tag


Crosshair IV + AM3+ :)

(#593) djyuri válasza Silverss (#591) üzenetére


djyuri
őstag

Ezért szeretem ez a lapot....néhány napig/hétig agyonszívat....aztán hazajövök bekapcs és jó.... a mostani állapotom bő 50 újratelepítés után már másfél hónapja atomstabil....

már ott voltam veszek valami retek olcsó lapot,hogy legalább netezni tudjak....azt voálá :D

(#594) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Tudja valaki, miként lehetne a priocihűtő szabályozásának alsó értékét feltornászni 20°C-ról mondjuk úgy 40-re?

Csak mert nálam még kikapcsolt állapotban se hűl a proci ez alá, így a venti eleve nem képes minimális fordulaton forogni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#595) Silverss


Silverss
aktív tag

Aki szeretné átalakítani a lapot AM3+ra szívesen segítek, nem bonyolult. :)

(#596) ExtremeClock válasza Silverss (#595) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Nem kell alakítani semmit csak egy bios update.

(#597) Silverss válasza ExtremeClock (#596) üzenetére


Silverss
aktív tag

Igen, így értettem.
De a BIOSban rengeteg mindent kell átírni, mivel alap esetben a frissített biossal is fagy a rendszer.
Én rászántam egy napot és kiteszteltem.
+ a működő, nem működő drivereket is ismerem.

(#598) IRON STORM válasza Silverss (#597) üzenetére


IRON STORM
őstag

Szia. Engem érdekelnének a beállítások. Elküldöd? :)

Csak a TDi!

(#599) djyuri válasza IRON STORM (#598) üzenetére


djyuri
őstag

Üdv

Engem a működő driverek érdekelnének :) van pár akadásom,amit hátha orvosol.

köszönöm

(#600) ma.ci23


ma.ci23
tag

Üdv!

Hát elég halott a topik,de azért felteszem a kérdésemet.Van nekem egy Asus Crosshair IV Formula Alaplapom és hamarosan érkezik hozzá egy FX 8150.Van valami tapasztalata bárkinek ezzel a párossal kapcsolatban?Minden lényeges információ érdekelne,gondolok itt beállításokra és ilyesmikre...

(#601) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

Egy újabb negatívummal számolnék be a IV extreme lapról...
Kezem ügyébe akadt mostanában több különböző és több egyforma videókártya. ÉÉÉS! Egy Agea Physics SX128MB PCI Card is.

Mondanom se kell,hogy számos segítséget kaptam a telepítésekhez és beállításokhoz.
Így kimerem jelenteni,hogy az alaplap teljesen alkalmatlan az ATI+Nvidia párosításához HD6850,HD6870,9800GTX,480GTX.
Illetve Hardveres IRQ ütközés miatt teljesen alkalmatlan a (PCI-E_1)VGA+ (PCI)Physics card egyidejű működtetéséhre.
Ami felbosszantott még,hogy nincs lehetőség az IRQ kiosztás manuális beállítására.
Természetesen át tettem a VGA-t másik csatlakozóba is és akkor a felismerésre sem volt képes a gép a Physics kártyánál. Legjobb esetben kékhalálig kényszeríthettem a driver manuális hozzáadását.

Az alaplap kiválóan alkalmas extrém tuningolásokra....extrém hűtések mellett persze.

A legtöbb kíváncsi ember nem juthat hozzá ilyen ritkaság kártyához,én pedig képtelen vagyok használni egy brutális alaplappal.
Hát l***sz az asus s*ggébe.

köszönöm

üdv

(#602) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném. Vettem 2x4 GB ramot a meglévő 2x2 mellé. Ugyanazon család tagjai. Belefutottam egy ilyen problémába. Miután beraktam őket a gépbe nem volt hajlandó elindulni. Az alaplapon világított a RAM és a CPU hibajelző led. Kivettem a ramokat és kipróbáltam, hogy csak a 2x4 gigát rakom be. Akkor gond nélkül elindult. A 2x2-vel is simán ment. De amikor beraktam mind a 4 modult nem akart elindulni aztán így negyed óra cserélgetés meg próbálkozás után egyszercsak elindult és azóta jó. Érdeklődnék, hogy valaki találkozott már ilyennel. Mi lehet a gond? Előre is köszi.
Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#603) 85Slaci265DC


85Slaci265DC
tag

Üdv.
Segítséget kérek, egy Asus Crosshair 4 formula alaplapról lenne szó.
Jelenleg 4X2GB Kingston Hypex blue ramokkal használom,igaz a leírásban 16GB ram ig kezel.
Én 2X4GB Kingston Hypex blue-t akarok belerakni.
Megoldható?Vagyis menne az alaplapban?
Előre is köszönöm.

(#604) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

Ismét egy negatívummal számolnék be...de ez lesz az utsó,mert darabokra töröm a lapot hamarosan.

Gyakorlatilag nem lehet beletenni 2 gigás vga kártyákat(GTX750TI)...nem kezeli le a lap a revodrive-al együtt. Ebből gondolom,hogy a 480 gigás revokat se kezelné már le. Nagyon el lett baltázva ezen a lapon a PCI ROM mérete...pont egy ilyen semmiségen kelljen spórolnia egy tunning lapon a gyártónak...ez abszúrd.

Egyébként azóta se tudom húzni a gépet,ha revó is benne van...se kép,se hang,se boot...revo nélkül retek lassú SSD-n 4,2ghz volt ,de hibázott a tesztprogi már ott. És 3,7ghz felett se hangkártya,se usb3.0..hulladék deszka...

(#605) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Akadt valaki, aki belepróbálta a lapba valamelyik Piledriver-t?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#606) Revenge válasza djyuri (#604) üzenetére


Revenge
tag

Az igen. Akkor marad a régi vágású M4A89GTD PRO lapom. :K köszi

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#607) netguru10


netguru10
aktív tag

Üdv.

A IV Extreme-ben lehet valahogy a chip set-ben lévő ventilátort cserélni,vagy valami más alternatív módon kicserélni a hűtését?

Arbeit Macht Frei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.