Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) zlutor válasza Thrawn (#250) üzenetére


zlutor
aktív tag

Pl. SpeedFan es HwMonitor.

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#252) Thrawn válasza zlutor (#251) üzenetére


Thrawn
félisten

A -100 fokos tuti nincs bekötve, a 34 fokos az északi híd lesz, az 50+-os meg a proci. Próbaként tedd fel az Everestet, lehet az korrektebbül mér.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#253) zlutor válasza Thrawn (#252) üzenetére


zlutor
aktív tag

A procit kulon meri mindegyik tool, az meg 40 fok kornyeken van teljes terhelessel, alapjaraton. 3.7GHz-en azert mar megy feljebb is... :D

Ezek az alaplapi szenorok ertekei - de megnezem az Everestet is.

Az Everest link valami varazsbuild, vagy csak trial? ;)

Koszi. :R

[ Szerkesztve ]

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#254) Thrawn válasza zlutor (#253) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem varázslink, ez a legfrissebb béta.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#255) zlutor válasza Thrawn (#254) üzenetére


zlutor
aktív tag

Az Everest tenyleg jobb, nevesiti a szenzorokat - viszont az ertekek masok, mint pl. a SpeedFan eseteben... :F

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#256) Thrawn válasza zlutor (#255) üzenetére


Thrawn
félisten

Egy kép róluk sokat segítene :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#257) zlutor válasza Thrawn (#256) üzenetére


zlutor
aktív tag

Marmint kep, hogy mit mer az egyik, ill. a masik? :B

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#258) Thrawn válasza zlutor (#257) üzenetére


Thrawn
félisten

Aha :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#259) zlutor válasza Thrawn (#258) üzenetére


zlutor
aktív tag

Most melo van, majd este csinalok...

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#260) zlutor válasza Thrawn (#258) üzenetére


zlutor
aktív tag

Ime az ertekek:

Konzekvensen mast mer a ket progi... :F
(A proci most melegebb, mint multkor, mert atvarialtam a hutest, hogy halakbb legyen...)

[ Szerkesztve ]

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#261) Thrawn válasza zlutor (#260) üzenetére


Thrawn
félisten

Ugyanazokat az értékeket mutatja mindkettő, hol itt a gond?
A SpeedFan nem társít automatikusan eszközöket a mért hőfokokhoz, azt neked kell megtenned.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#262) zlutor válasza Thrawn (#261) üzenetére


zlutor
aktív tag

Hat, terheles alatt pl. az eszaki es a deli hid homerseklete (temp1, temp2 a SpeedFanban) nem annyira egyezik az Everest altal reportoltakkal...

Na mindegy, ez ilyen lesz... ;)

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#263) Thrawn válasza zlutor (#262) üzenetére


Thrawn
félisten

SpeedFan:
Temp1 = proci hőfok (alaplap méri)
Temp2 = alaplap (nem az északi és nem is a déli híd hőfoka)
Core = maghőfokok

Az értékek ugyanazok mint az Everestben, csak ott külön van északi és déli híd hőfok is. Ezt a kettőt a SpeedFan nem is ismeri/érzékeli.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#264) zlutor válasza Thrawn (#263) üzenetére


zlutor
aktív tag

de mennyire igaz! :B

Hiaba, nem cska nezni kell, latni is... :R

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#265) trickyy


trickyy
senior tag

Szép lap! Kár hogy itt aprón még nem mennek olcsóbban! Mondjuk akinek ilyen lapja van, platformváltás nélkül miért adná el.:)

(#266) trickyy


trickyy
senior tag

Azért ha valaki megakarna szabadulni a lapjától jelezheti PÜ-ben!:D :))

[ Szerkesztve ]

(#267) Komcsi


Komcsi
tag

Üdv mindenkinek.
A héten beállok az Asus Crosshair IV Formula tulajdonosok közé. Nem igazán foglalkozok tuningal, és ehhez kellene egy kis segítség.
A lapba Corsair 8192MB 1600MHz CL8 DDR3 Dominatort vásároltam, és ahogy nézem az alaplap leírásban valamit be kell állítani biosban, hogy fusson rendesen. (O.C)
Ha jó a sejtésem, akkor csak a DRAM O.C Profile-t kell beállítanom [DDR3-1600MHz]-re!
A processzor az 1090T lesz!
Nem akarok húzni semmit csak szeretném ha stabilan menne.
Ha esetleg mást is állítani kell, akkor kérnék egy hozzáértő kollégát, aki leírja röviden és tömören, hogy mit kell még tennem!

Köszönöm... :R :R

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#268) zlutor válasza Komcsi (#267) üzenetére


zlutor
aktív tag

Nem nagyon kell allitanod semmi mast. Okos lap, csinalja, amit kell - legalabb is nekem csinalta... ;)

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#269) Komcsi válasza zlutor (#268) üzenetére


Komcsi
tag

Értem.
De kaptam egy infót hogy a DRAM Voltage-t is be kell állítani a memória gyártó által megadott értékre, ami nekem 1.65V lessz..
Meg arra lennék kíváncsi hogy hozzá kell-e nyúlni a DRAM Frequency és CPU/NB Frequency-hez, vagy azok maradhatnak? :F

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#270) zlutor válasza Komcsi (#269) üzenetére


zlutor
aktív tag

Nem tudom pontosan az opcio nevet, de az alaplap beallit mindent, ahogy kell - attol fuggoen, hogy csak a memorival akarsz jatszani (1600, 1866,2000), vagy allitson mindent, ahogy jonak latja (cpu, NB, stb.)

Persze, ha manual tuningot akarsz, azt is lehet... :D

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#271) Komcsi válasza zlutor (#270) üzenetére


Komcsi
tag

Értem, akkor majd megnézegetem :)

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#272) Komcsi


Komcsi
tag

Van új BIOS. 1102

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#273) Tidus


Tidus
addikt

Crosshair IV Extreme megjelenérről tud valaki valami konkrétat...

(#274) Komcsi válasza Tidus (#273) üzenetére


Komcsi
tag

Én is keresem folyamatosan, de egyenlőre még semmi. Remélhetőleg lassan már kapható lesz! :)

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#275) Tidus válasza Komcsi (#274) üzenetére


Tidus
addikt

Hát ja.
Augusztus, Szeptemberre ígérték, ami végül is még nem késett el.
Bár én a Computex utánra vártam.

(#276) Tidus válasza Komcsi (#274) üzenetére


Tidus
addikt

Hát ja.
Augusztus, Szeptemberre ígérték, ami végül is még nem késett el.
Bár én a Computex utánra vártam.

(#277) planbmokus


planbmokus
senior tag

Én is már várom, kíváncsi vagyok az árára, ha sok lesz, akkor a Formula fog beköltözni...
Már a Hűtő megvan rá.. Még egyszer köszi Komcsi kolléga!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#278) Komcsi válasza planbmokus (#277) üzenetére


Komcsi
tag

A Formula tökéletes. :) Csak azért érdeklődöm az Extreme iránt mert támogatja az SLI-t és én azt szeretnék összedobni! Ha meg drága lesz akkor várunk! :DDD

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#279) htg válasza Komcsi (#278) üzenetére


htg
csendes tag

Szeptember 22-töl lesz elérhetö svédországba , legalább is az internetes áruházak raktárinfoja erröl szol. 3026 svéd korona a legolcsobb kb 90.000 Ft. Talán a gondolkodásban segithet az ár:)

[ Szerkesztve ]

(#280) Komcsi válasza htg (#279) üzenetére


Komcsi
tag

Köszi. :) Ez drága! Akkor fogom az egészet és visszatérek I7-re.. Egy kicsit teszek hozzá és megkapom az I7-es (ROG) lapot. :DDD

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#281) Tidus válasza Komcsi (#280) üzenetére


Tidus
addikt

Én ugyan ezt tettem, csak éppen nem R.o.G. lapra ruháztam be...
De a válltás sok 10k.-ba kerül, + amit buksz a jelenlegin.

[ Szerkesztve ]

(#282) Komcsi válasza Tidus (#281) üzenetére


Komcsi
tag

Tisztában vagyok vele. 2-3 havonta csinálom :DDD Volt már I7-em! [link]

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#283) Tidus válasza Komcsi (#282) üzenetére


Tidus
addikt

Miért jó 2-3 havonta cserélni?
Én belátható időn belül, biztos nem fogok cserélni.
Nálam ez lett a Crosshair III helyett.
Egyébbként 90k. körüli ár kissé húzós lessz a CH IV Extreme lapért, főleg ha ilyen "jól" tartja magát a forint.

(#284) Komcsi válasza Tidus (#283) üzenetére


Komcsi
tag

Azért cserélgetek, mert kíváncsi vagyok az újra, másra! Kicsit csalódtam ebben az X6-Crosshair párosban, ám Gigabytet sem vennék ami neked van. Asus párti vagyok! :)
Eddig az I7 volt a legpozitívabb élményem. :)

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#285) s1ru2


s1ru2
senior tag

A jövőhéten én is beszállok a klubba ! Remélem nem fogok csalódni, még sosem volt AMD-m. Xx6 1055T-t lesz benne ezzel a kittel G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO DIMM 4 GB DDR3-1600 Kit (F3-12800CL7D-4GBECO, ECO-Serie). A teszteket ahogy nézegettem van benne potenciál bőven és a lap kompatibilitás listáján is szerepel. Bárkinek esetleg van rossz tapasztalata ezzel a kombóval ?

Ha esetleg bárki velem tartana még, akkor szívesen kibővítem a rendelésem:R

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#286) Komcsi válasza s1ru2 (#285) üzenetére


Komcsi
tag

Nem hiszem hogy lesz vele problémád. Óccsóbb :) a versenytársainál, és jól tuningolható!

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#287) Tidus válasza Komcsi (#284) üzenetére


Tidus
addikt

Nekem eddig Asus lapjaim voltak AMD-ben a legjobbak, a Rampage III Extreme pedig nekem nem jött be, pedig ez a giga drágább de jobban ís húz. Kérdezd meg őt, neki mind a kettő van, és tesztelte is őket.
Az viszont megint egy más tészta, hogy ránézésre kinek mi tetszik. A CH IV Extreme is első látásra nem igazán egy szépség, de a tudás valszeg benne lessz.
Nekem pedig jelenleg a legpozitív élményem az i7, a 965 c3 után, a Thubanra pedig nem akartam fejleszteni, egyéni elgondolások alapján.

[ Szerkesztve ]

(#288) Komcsi válasza Tidus (#287) üzenetére


Komcsi
tag

Nem kérdezem, mert jelenleg nincs annyi keretem se hogy egy csavart vegyek (persze képletesen) a gépembe. :) Meggondolatlanság lenne ránézésre alaplapot vásárolni. Nálam nem a kinézet dominál! Remélem nem vetted a szívedre hogy nekem nem kellene Giga lap!? A környéken én csinálom a gépeket a közeli ismerősöknek és rokonoknak, és elveimből kifolyólag nem vennék másik márkájú alaplapot. Mindegyiknek vannak kisebb idegesítő hibái(Asusnak is),de más csak legyint és újraindít , engem meg zavar :) Pl: a Gigánál ha jól tudom nem valami fényes a BIOS utánpótlás meg az a sok rev. 1. 2. 3. 4. 5.! Nekem ez nem hiányzik! De hát erről lehetne beszélgetni sokat 1-10 sör mellett :D
I7-965?? Én erről csak álmodoztam. :) Nekem a 930 is király volt! Finoman 3.8GHz-n járattam. Remélem mihamarabb esnek az árak és befizetek megint egyre, de küzdök hogy a 980-as kerüljön majd haza! :)) :R

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#289) zlutor válasza Komcsi (#284) üzenetére


zlutor
aktív tag

Mi volt a konkrét csalódás, ha szabad? Nekem 1090T+Formula+Asus 5870 van és ez eddigi életem legjobb gépe... :D

Bar, az igaz, hogy amikor 12 FPS jött ki átlagnak az Arma2 - Operation Arrowhead beépített benchmarkjában, nem volt őszinte a mosolyom... :DD

[ Szerkesztve ]

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#290) Tidus válasza Komcsi (#288) üzenetére


Tidus
addikt

Semmit nem vettem a szívemre, mivel kinek a pap, kinek a papné.
Nem akarok védelemre beállni, de a revízióknak is megvan a maga helye ennél a típusnál.
Amúgy csúcs kategóriáról beszélünk , gigánál négy frissítés volt eddig, amiknél igazából a legutóbbi tartalmaz CPU+ Ram kompatibilitást. De ez előtt is verte a Rampage-t. Sőt ott sem vot több frissítés(4). Tehát nem tudom mi a gond a frissítésekkel i7-nél.
Azért a Rampage-t említem mert talán az van a legközelebb, a többi gyártó alszik.
Viszont AMD-nél megint egy más dolog a bios, ami igazából nem is érdekel, már.
Az i7 965 nem létezik, AMD X4 965 C3-at említettem. Jelenleg i7 920 D0-t használok.
Egyébbként is hagyuk ezt a beszélgetést itt abba, esetleg folytassuk egy i7-es topikban.

[ Szerkesztve ]

(#291) Komcsi válasza zlutor (#289) üzenetére


Komcsi
tag

Próbálj ki egy I7-et és utána véleményezd! ;)
Tidus: Értem, rendben! Ám ezt még kifejthetnéd, akár privátban is: Az i7 965 nem létezik

[ Szerkesztve ]

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#292) Komcsi


Komcsi
tag

Egy kis hír: ASUS Crosshair IV Extreme :)

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#293) zlutor válasza Komcsi (#291) üzenetére


zlutor
aktív tag

Ertem en, hogy gozgep, csak mi hajcsa? ;)

Szoval, tudom en, hogy nem ez a cucc az abszolut kiraly, de nekem meg nem volt jobb. ;) Meg ugy igazandibol a napi hasznalat soran olyan szivenutos csalodas meg nem ert vele - ezert is kerdeztem, hogy mi lett volna az a nagy csalodas, amit neked okozott...

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#294) Oliverda


Oliverda
félisten

$299.99

Annyiba kerül mint a Rampage III Formula.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#295) TomiLi válasza Oliverda (#294) üzenetére


TomiLi
addikt

Azt nem értem, hogy a mostani rog lapokban minek erőltetik ezeket a bluetooth-os tuningolási lehetőségeket....
Nem hiszem, hogy ezt valaki komolyan is használja.
Helyette meghagyhatták volna az LCD Postert. Annak több értelme volt.

Akinek 1090T procija "ketyeg" egy crosshair IV formulában megtenné, hogy linkel egy két eredményt, hogy mennyit megy a cpu ebben a lapban?

Köszönöm!

Bogyóka

(#296) Overlocker válasza TomiLi (#295) üzenetére


Overlocker
veterán

Crosshair IV Formula +1090T BE eredmények

Jövőhéten jön az Extreme tesztre ;)

[ Szerkesztve ]

(#297) ADAM1337 válasza Overlocker (#296) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Egy hibrid vga tesztet is nézel majd ?

(#298) Oliverda válasza ADAM1337 (#297) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#299) ADAM1337 válasza Oliverda (#298) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszi, de valahogy jobban bízok a user teszteknek.
Puszta kíváncsiság mert sok külföldi oldalon lehurrogták hogy még a saját rendszerük se megy mindig a gyártóknak nem hogy az x-mode, és ha megnézzük van benne ráció.
Mert megtetszettek a lapok főleg az Extreme, bár ha sikerül vga-t cserélnem 5970-re akkor a Formula is jó lenne kérdés hogy bulldozer-t támogatni fogja-e.

[ Szerkesztve ]

(#300) Oliverda válasza ADAM1337 (#299) üzenetére


Oliverda
félisten

Az még egy darabig kérdés lesz de talán már novemberben kiderül. Bár ha még menni is fog akkor is valszeg lesznek megkötések. Pl. a Turbo nem fog menni csak AM3+ban.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.