Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) S*Tom* válasza s1ru2 (#400) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

EXTREME ENGINE [1304 kép]
-PWM Phase control
-Cpu Voltage OCP
-Cpu PWM Frequency 200-500KHz
-Load line calibration 0% - 50% -and Full calibration
-CPU/NB Load line calibration 0% - 50% -and full calibration
-CPU/NB voltage OCP

(#402) s1ru2


s1ru2
senior tag

Valaki légyszi nézze már meg nekem, hogy Control Panelben, ha turkál a hangbeállításoknál az SPDIF Intefacen neki is csak 2 channelt ad választási lehetőségnek az alaplap ? Optikai kábellel húztam át a hangot DVD lejátszóba, de egyszerűen nem akarja belátni, hogy az nem 2 channel. Kicsit idegesít, mert Giga lapomon volt 5.1 és Dolby Pro Logic II is mint választási lehetőség. És sztem nem hajlandó normálisan 5.1-es hangot kiadni ennek következtében. Nagyon hálás lennék, mert már komolyan beleőrülök :(((

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#403) zlutor


zlutor
aktív tag

Próbálnék használni az USB3-as porto(ko)n USB3-as pendrive-ot, de időnként egy idő után nem látja a meghajtót a rendszer (Win7 64bit, angol). :F

Más is tapasztalt hasonlót?

[ Szerkesztve ]

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#404) s1ru2 válasza zlutor (#403) üzenetére


s1ru2
senior tag

Nekem ezt USB2-n is szokta néha csinálni, főleg ha esetleg vinyó átalakítót használok. Nem jöttem még rá, hogy mi okozhatja, mondjuk általában reboot után jó. Sztem vmi belső Windowsos bibi lehet.

Esetleg az én kérdésemre nincs vmi infód ?:R Vagy csak én használok egyedül optikai kimenetet ....

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#405) zlutor válasza s1ru2 (#404) üzenetére


zlutor
aktív tag

Sajnos nincs róla infóm...

Viszont ha nálam előjön, akkor utana a boot sem sikerül, a Win7 javítani akarja magát (ami szintén nem sikerül), de utána megy...

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#406) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Azért nem olyan rossz ez a 1304-es BIOS.

(#407) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Tulaja lettem egy Formulának. :))
A procit már kinéztem, egy 1090 BE lesz, de a ram terén lövésem sincs.

Corsair Dominator GT-re gondoltam, már csak azért is, mert színben is passzolna, de bizonytalan vagyok.

Most 'GÉL' van hozzá, így vettem egybe, de olvastam, hogy a Phenom nem szereti, és a QVL-en sincs rajta.

A proci és a lap idővel vizezve lesz (ebben a sorrendben), a RAM csak akkor, ha lesz is értelme. Itt újabb előny a Dominator-oknál, hogy gyárilag fel van készítve vízre.

Előre is köszönöm a tanácsokat. :R

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#408) Oliverda válasza TESCO-Zsömle (#407) üzenetére


Oliverda
félisten

A QVL listáról nézz ki valami szerintem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#409) S*Tom* válasza TESCO-Zsömle (#407) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Corsair Dominator GT tökéletes, vagy valamelyik G.Skill széria Pi, Flare, TD vagy Ripjaws X.

(#410) TESCO-Zsömle válasza Oliverda (#408) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt hajtom én:
CMG4GX3M2A1600C6 AMD Phenom II AM3 2 x 2 GB 1600 MHz CL 6-6-6-18

De nem nagyon akaródzik összejönni... :(

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#411) Oliverda válasza TESCO-Zsömle (#410) üzenetére


Oliverda
félisten

Ilyet nem fogsz találni. Amúgy a CMG4GX3M2A2000C8 szinte ugyanez, legalábbis a chipek ugyanezek meg a felépítés is csak az SPD tartalom más.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#412) TESCO-Zsömle válasza Oliverda (#411) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak ez nincs rajta a QVL-en. :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#413) Oliverda válasza TESCO-Zsömle (#412) üzenetére


Oliverda
félisten

Ettől még működik benne. Tapasztalatból mondom. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#414) TESCO-Zsömle válasza Oliverda (#413) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:R

Eljátszottam a gondolattal...

De ezt már tényleg csak a szemem kívánja, amiért 'hosszabb a haja'... :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#415) Oliverda válasza TESCO-Zsömle (#414) üzenetére


Oliverda
félisten

60K-ból ki is jönne 4GB jó esetben...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#416) S*Tom* válasza TESCO-Zsömle (#414) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

1090T-hez szerintem felesleges, én 2127MHz/Cl8 validig jutottam, persze az sem prime stabil. Tüsiket lehet cserélni rajtuk, de hogy itthon kinél kapsz.

(#417) TESCO-Zsömle válasza S*Tom* (#416) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

2127MHz/Cl8 validig jutottam

És ezt nem a RAM határozza meg, hogy meddig jutsz? Eltekintve most attól, hogy mindennapos használat közben még a 2000@cl8 erejét se könnyű kihasználni...

Feltett szándékom a procit legalább 4.5-re megkergetni, de persze még sokat kell tanulni, mert ez az első AMD-s rendszer a családban.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#418) FieeL007


FieeL007
tag

Heló

Vettem egy Crooshair 4 Formula lapot

Mag feloldásra és tuningra használnám az az teszt lapnak

Szerintetek jó választás volt ?

Ebbe a lapba külön külön is fel lehet oldani a magokat ?

(#419) Oliverda válasza FieeL007 (#418) üzenetére


Oliverda
félisten

A feszültségei nem a legstabilabbak de amúgy ha egyszer beállítod akkor nincs vele gond.

Igen, fel lehet vele oldani.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#420) S*Tom* válasza TESCO-Zsömle (#417) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

És ezt nem a RAM határozza meg, hogy meddig jutsz?
Ilyen sebességű ramoknál már nem, mivel a prociba van integrálva a ram vezérlő és az nem megy jobban, felesleges a 2400MHz-es ram. A késleltetésen tudnál faragni, de nem hiszem, hogy stabilizálni lehetne 2000-2100MHz felett szűk időzítésekkel, max 1-2 tesztig.

Feltett szándékom a procit legalább 4.5-re megkergetni.
Sima levegővel nem biztos, hogy fog sikerülni, hacsak nem rakod ki egy jégmezőre a gépet, Over is ilyen (air)4550MHz-ig jutott, egyébként teljesen más beállításokat, BIOS-t használt mint én, persze azért nem lehetetlen.

(#418) FieeL007 Igen. Igen. Utolsó két menüpont [Itt].

(#421) FieeL007 válasza Oliverda (#419) üzenetére


FieeL007
tag

Miért nem stabil a feszültségei ?

(#422) FieeL007 válasza S*Tom* (#420) üzenetére


FieeL007
tag

Köszönöm

(#423) TESCO-Zsömle válasza S*Tom* (#420) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A proci és a lap idővel vizezve lesz (ebben a sorrendben), a RAM csak akkor, ha lesz is értelme. Itt újabb előny a Dominator-oknál, hogy gyárilag fel van készítve vízre. (@407) ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#424) Archer válasza FieeL007 (#421) üzenetére


Archer
őstag

Látod ez jó kérdés egy ilyen árú lapnál. Kikapcsolt load line calibration-nál olyanokat droppol néha a lap, hogy szinte öröm nézni. Legalább 0,03-0,04V-al fölé kell lőni a procifeszültséget, hogy terhelésnél a szükséges értéken legyen. Mondjuk ez Crosshair 3-nál van de állítólag a 4 sem sokkal jobb ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#425) Oliverda válasza FieeL007 (#421) üzenetére


Oliverda
félisten

Erre inkább az Asus-tól kellene választ kicsikarni. Próbáltam már, nem sok sikerrel.

CPU Voltage @BIOS: 1,390625V
LLC: ON

Prime Blend: 1,432V és 1,440V között mozog

Idle: ~1,410V

CPU Voltage @BIOS: 1,390625V
LLC: OFF

Prime Blend: 1,300V és 1,312V között mozog

Idle: ~1,370V

Így nem olyan könnyű kicentizni a feszültségeket...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#426) Archer válasza Oliverda (#425) üzenetére


Archer
őstag

Ennyit a parasztvakítás 8+2 fázisról... Tök felesleges ha ennyi telik tőle.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#427) Oliverda válasza Archer (#426) üzenetére


Oliverda
félisten

Igazából a nagy terhelést jól viseli csak valami miatt a feszültségek stabilitása nem az igazi. Ez utóbbi szerintem nem feltétlenül fázis függő.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#428) S*Tom* válasza Oliverda (#425) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Szia!
Terhelésnél 100%-os LLC-vel szépen felül feszeli a beállított értéket, de nagyobb tuningnál sajnos elengedhetetlen, mivel a legkisebb terhelésnél a brutális esés kékhalálba végződik.
4,2GHz feletti értékeket nem is láttam auto vagy kikapcsolt LLC-vel. (Asus CrossHair IV Formula/Extreme Club)
Extrém engine további menüpontjával nem lehetne stabilizálni jobban a beállított fesz értéket?
Gondolok itt a PWM frekvencia állítására, nem tudom hogyan hatna és mennyire melegedne. A CPU Voltage OCP és a CPU/NB Voltage OCP bekapcsolásával magasabb feszeket lehet elérni, ha jól értem. Az 50%-os LLC-t is csak kevés embernél látom, hogy használná, az auto vagy a kikapcsolt értéknél gondolom terhelés alatt azért hatásosabb.
Én egyelőre nem vagyok szomorú az 1304-es BIOS miatt, asrocknál (extreme4) sokkal rosszabb a helyzet. Reménykedem abban, hogy az extrém engine kibővül és részletesebb vagy stabilabb beállításokat enged majd.

(#429) Oliverda válasza S*Tom* (#428) üzenetére


Oliverda
félisten

Én már minden próbáltam, de úgy látszik ezt adta a "gép". Másoknál is ez a helyzet, ergo nem egyedi a dolog. Én személy szerint azt szeretem, ha nagyjából +-0.01V körül ingadoznak a CPU feszültség a beállított értékekhez képest, terhelve és terheletlenül egyaránt. Ezt ez az alaplap nem nagyon tudja. Akit ez nem zavar annak amúgy tökéletes lehet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#430) Archer válasza Oliverda (#429) üzenetére


Archer
őstag

Az MSI GD70-el nem volt ilyen gond?

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#431) Oliverda válasza Archer (#430) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#432) S*Tom* válasza Oliverda (#429) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Gondoltam, hogy mindent próbáltál [ezért] is kérdeztem.
Engem elsőre inkább az ingadozás zavart meg, mint az esés, vagy a túlfeszelés. Napi használatra alacsony 1.15V-ra állítottam be a bios-ban a procit, CNQ és TC-nélkül. A 100%-os LLC bekapcsolásával idle 1,151V és prime 1,164-1,171V-nél ingadozik ez annyira nem is zavar mert legalább stabil. LLC bekapcsolása nélkül, nem tudtam alacsony feszültségnél stabilizálni sehogy, régebbi bios-t nem is próbáltam az EE menü hiánya miatt.

(#433) Oliverda válasza S*Tom* (#432) üzenetére


Oliverda
félisten

1.15V? Én nem szoktam alul feszelni a procit. Persze az lehet, hogy alacsonyabb feszültségen kisebb az ingadozás is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#434) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ez az ingadozás fog engem bármiben is érinteni? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#435) S*Tom* válasza Oliverda (#433) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Terhelve, jól látszik, hogy a 100%-os LLC picit felülfeszeli és 1,164-1,171V között ingadozik, de így stabil marad. LLC-nélkül vadul ingadozik a fesz lefele és a vége kékhalál.

Idle leviszi a beállított 1,15V közelébe 1.151V, ha mozdul is mindig csak felfele.

Az alap 3,2GHz-en 1,3V-ot nem adok neki, feleslegesen melegedne és fogyasztana többet, meg 1,3V környékén 3,9GHz is lehet stabilizálni.

(#436) Oliverda válasza S*Tom* (#435) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor az durván +0,020 körül van ha pontosan 1,5000 van beállítva a BIOS-ban.

TESCO-Zsömle: Szerintem így némileg nehezebb pontosan kicentizve belőni a CPU feszt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#437) S*Tom* válasza Oliverda (#436) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Igen inkább +0,020, de ha nincs bekapcsolva az LLC, értéket sem tudok mondani akkorát esik és fagy, biztos van az is -0,020 vagy több.

(#438) Oliverda válasza S*Tom* (#437) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, viszont az érdekes, hogy az MSI GD70-nek nem kellett LLC sem ahhoz, hogy ebben stabilabb legyen 5 fázissal az Asus-nál, aminek 10 álfázisa van meg LLC-je.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#439) S*Tom* válasza Oliverda (#438) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Tudom láttam valahol, hogy bánod és inkább MSI-t vettél volna, tényleg egyre jobb dolgokat gyártanak és szépek is.
Az Asus M4A89GTD PRO-nál is ugyanez a helyzet, mint nálunk azért reménykedem, gondolom, hogy egy újabb bios orvosolja és nem tervezési hiba vagy átverés.
Van sokkal gyengébb láncszem a konfigomban VGA és HDD és talán azért nem vagyok nagyon kritikus vele.
Most alacsony feszen tudom tartani, ha kell megy a tuning is, persze macerásabb megtalálni a jó értékeket, de pici fórumozással sokat keresgélni sem kell. Én a bulldozerig már biztosan megtartom, utána majd kiderül mi lesz. Teljesítmény, ár, fogyasztás sorrendben.

(#440) Oliverda válasza S*Tom* (#439) üzenetére


Oliverda
félisten

Állítólag az LGA-1156-os Maximus lapoknál is volt ilyen aztán valamelyik BIOS helyretette. Kérdés, hogy mikor lesz ehhez ilyen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#441) Archer válasza Oliverda (#431) üzenetére


Archer
őstag

Akkor valami 990FX-es MSI lap lesz a mostani lapom utódja, remélem nem csak 70-80k-ért lehet majd olyat kapni (Big Bang Conqueror ;] )

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#442) TESCO-Zsömle válasza Oliverda (#436) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez elsőre is lejött, a kérdés az volt, nekem lesz-e vmi bajom vele.

Egyszer szándékszom a gépet megrántani, onnantól a proc+ram maradnak, míg kevés nem lesz bennük a szufla. Aztán természetesen gépcsere...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#443) Oliverda válasza TESCO-Zsömle (#442) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt én nem tudhatom, hogy neked lesz-e valami bajod vele. Valahol elhagytam a varázsgömböm és a gondolatátvivő kézikészülékemet. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#444) Archer válasza TESCO-Zsömle (#442) üzenetére


Archer
őstag

Ha teszel a procira valami normális hűtőt, nem lehet gond még ha felülfeszeli is a lap egy kicsit.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#445) S*Tom* válasza Oliverda (#440) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Utána kérdeztem, ugyanez a feszültség ingadozás jelentkezik terhelés alatt, az új 890GX-es extreme 3-4-es Asrock lapoknál.

(#442) TESCO-Zsömle Ha nem zavar az ingadozás látványa és nem LN2-es babérokra törsz, akkor nem lesz túl sok gondod vele, néhol számolgatni kell, de rengeteg a tuning beállítás találni, így ott sem lehet túl sok hiba.

(#446) Oliverda válasza S*Tom* (#445) üzenetére


Oliverda
félisten

Ettől én nem érzem jobban magamat sajnos. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#448) Oliverda


Oliverda
félisten

BIOS 3012

Nem volt még időm kipróbálni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#449) Oliverda


Oliverda
félisten

Lehet örülni. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#450) s1ru2 válasza Oliverda (#449) üzenetére


s1ru2
senior tag

Ha mindent kristálytisztán értek akkor a Bulldozert bele tudom majd gyömöszkölni a Formulába ? Azért ez remek hír. Épp tegnap gondolkodtam el rajta,h mekkora bakot lőttem :D De akkor mégsem. Mik lesznek a hátulütői vajon ?

Én még az előző biosupgradet sem toltam fel, de akkor ez majd helyet kap :C

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.