Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Nimda


Nimda
addikt

Egy kis segitséget kérnék:
Szükséges ennek a lapnak a -5volt?
Lécci valaki nézze meg az alaplap leirásában...
Thx!

(#152) Nimda válasza Nimda (#151) üzenetére


Nimda
addikt

UP!

Szeretnék venni egy ilyen lapot,de nem szeretnék tápot cserélni ha szüksége van arra a -5V-ra...

(#153) wassermann


wassermann
addikt

Nem tudom,hogy kell-e neki -5V, de ne végy A7V880-at!!!
Nekem is van és bármennyire is csábító, hogy mi minden van a lapon és hogy mi mindent lehet rajta állítgatni. Sajnos 133-es FSB felett néha lefagy!!! és nem csak nekem... sajnos eddig még senki sem jött rá miért. :O

(#154) Nimda válasza wassermann (#153) üzenetére


Nimda
addikt

Az everest kiirja az érzékelönél,ha a lap használja...

Pedig a mostani lapomnál csak jobb lehet..:F(12.5x180)
Tudom nem nagy elörelépés,de a memóvezérlöje gyorsabb a 880-nak...
Nforce2-es lapot akartam eredetileg,de annak kell az a -5V...a tápom meg kicsit olcsó volt,ahhoz hogy lecseréljem...:)

(#155) wassermann


wassermann
addikt

A laphoz adott ASUSPROBE nem mutat csak VCORE-t, 3,3V-t +5V-t és +12V-t.

A húzhatóságról csak annyit, hogy amikor megvettem beleraktam a Barton magos Sempron3000+-t (2000MHz) és el sem indult a névleges 166MHz-es FSB-vel, csak miután megemeltem a VCORE-t 1,65-re. Azóta a stabil működéshez még feljebb vettem: 1,75V mellett elmegy 2088Mhz-en (FSB:174), de ez ezzel procival ez semmi. (Más lapban röpül) Ezenkívül, ha a Stúdió9-el videót tömörítek, csak akkor nem fagy a lap, ha visszaveszem a BIOS-ban az FSB-t 133-ra... szóval bármilyet, de ne ezt!!!

(#156) Nimda válasza wassermann (#155) üzenetére


Nimda
addikt

Nem lehet hogy kifogtál egy hibásat?A biost frissitetted?

Én egy sima thortonnal használnám,csak nem lenne gáz?

Egyébként milyet javasolsz?

Thx!

(#157) Nimda válasza Nimda (#156) üzenetére


Nimda
addikt

Asszem inkább egy A64-es rendszert veszek...:)Persze Via-sat...

(#158) wassermann


wassermann
addikt

Sajnos nem csak az én A7V880-om fagy! - az Asus portálján a laphoz tartozó topic-ban sokan ''anyáznak''.

(#159) Nimda válasza wassermann (#158) üzenetére


Nimda
addikt

Köszi az infót,sikerült lebeszélned!:)

(#160) Waterman


Waterman
aktív tag

Hello!

Tegnap óta azt csinálja a gépem,hogy rendszertelenül ''elmegy'' az ps2-es optikai egerem.(kurzort nemtudom mozgatni,a ledje sem világít az alján)
Kikapcsolástól van amikor megjavul,van amikor csak sokadik próbálkozás után jön vissza,olyankor egyet villant a leden és annyi..Kb 5-6 alkalommal jött ez elő egy nap alatt.Kicsit(nagyon)idegesítő így használni.(Egér hibát kizárnám,egyrészt mer uj,másrészt másik gépre átvittem hiba nélkül ment)

Behalt volna a ps2-es portom?Vagy mi baja lehet szerintetek?

[Szerkesztve]

(#161) wassermann


wassermann
addikt

Hűha! - ez gyanús, hogy valamilyen újabb típushiba, mert nálam is vannak hasonló egér problémák, csak mivel rádiós az egerem eddig minden alkalommal átviteli gondokra gyanakodtam...

(#162) Waterman válasza wassermann (#161) üzenetére


Waterman
aktív tag

Ilyen nincs!
Épp válaszolni akartam neked amikor elment az egerem.
Említettem a gondom a vásárlás helyén,első reakció az volt,hogy használjam az egerem usb porton.Lehet,hogy kipróbálom,hogy usb-n is csinálja-e.De a lapom még bőven garis.

Figyelgessük ezt a problémát,lehet ketten többre megyünk.

(#163) Waterman válasza Waterman (#162) üzenetére


Waterman
aktív tag

Szombaton eluntam a dolgot és átdugtam USB-re,azóta stabil.Kop-kop-kop.

(#164) wassermann


wassermann
addikt

- Kér az USB-s egércsatlakozáshoz valamilyen drájvert, vagy csont nélkül ment?

(#165) Waterman válasza wassermann (#164) üzenetére


Waterman
aktív tag

Nem kért semmilyen drivert,ment csont nélkül.Később figyeltem fel csak rá,hogy csinált az eszközkezelőben egy USBHID eszközt és az egér átíródott USB portosra.

(#166) wassermann


wassermann
addikt

- Most amikor átdugnám USB-re, érdekes semmi hiba! - a kis rohadék,
na most várok megint, mi lesz így a PS2-portot használva.

(#167) Loha


Loha
veterán

Próbáltátok azt, hogy a PS2 port frissítésén állítatok? Meg van ott vmi buffer méret is...
Havernak van egy Logitech egere ami PS2 és USB porton és néha elugrik a francba, és utána kb. 1mp mire újra használható lesz.

[Szerkesztve]

(#168) Coyot válasza Loha (#167) üzenetére


Coyot
őstag

Nekem semmi észrevehető nem történt, genius netsroll+ optical-om van

Má' nem

(#169) Waterman válasza Loha (#167) üzenetére


Waterman
aktív tag

Én nem próbáltam,majdnem egy évig ment gondnélkül,mindenféle állítgatás nélkül.

Az enyém nem ugrál,hanem megmerevedik(egyhelyben marad és onnét nem mozdul) és olyan mintha nem kapna feszültséget(ezt csak abból gondolom,hogy ilyenkor nem világít a ledje sem,amugy marhára nem értek hozzá)

(#170) Waterman


Waterman
aktív tag

Hát eddig tartott!
Az elöbb ugyanazt a jelenséget produkálta mint amit már írtam,pedig már jó ideje az USB portra van dugva.Mitől lehet ez,hogy minden porton fagy?

(#171) mr_ricsi válasza wassermann (#155) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''és el sem indult a névleges 166MHz-es FSB-vel, csak miután megemeltem a VCORE-t 1,65-re''

Én vettem egy s2400+t(1666MHz), próbaképpen beleraktam, és azóta is úgy maradt, mert május óta alapfeszen megy 10x200-on, duál400-as memóriákkal.
Még mobilosítás céljából kivenni sincs erőm, mert minek.

Tán 1x sem fagyott le az elmúlt 5 hónapban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#172) mr_ricsi válasza Waterman (#170) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem tudsz egy 600Ft-os másik egeret szerezni addig, amíg kipróbálod?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#173) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

A biosban a 8x V-link alatt lehet(ne) valami 2x-es dolgot engedélyezni. Nem tudjátok, hogy az pontosan micsoda és mit csinál?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#174) Waterman válasza mr_ricsi (#172) üzenetére


Waterman
aktív tag

Ezen már régen tulvagyok.Három gépünk van,mindenféle egér variáció kipróbálva.Mindegyik egér megy minden gépen,csak az én gépemen levő szaraxik minden porton.Alaplap lesz a hunyó szvsz.

(#175) mr_ricsi válasza Waterman (#174) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mindegyik egér megy minden gépen,csak az én gépemen levő szaraxik minden porton.Alaplap lesz a hunyó szvsz.''
Ha jól értem: minden kipróbált egér működik a Te gépeden is, csak a saját egered nem?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#176) Waterman válasza mr_ricsi (#175) üzenetére


Waterman
aktív tag

A sajátom is működik,de néha fagyogat.Az én egerem másik gépen nem fagyogat.Másik gép egere az én gépemen fagyogat.
Hogy ne legyen egyszerű az élet ma volt 3 spontán ujraindulás is.

(#177) mr_ricsi válasza Waterman (#176) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ma volt 3 spontán ujraindulás is''
Akkor memtest86, majd viruskeresés, majd prime95 is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#178) Waterman válasza mr_ricsi (#177) üzenetére


Waterman
aktív tag

Memtest OK,víruskeresés OK,Prime OK.

(#179) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Úristen, ekkora mázlista lennék? Nekem ilyen lapom van, de eddig minden OK (egyéb nyűgjeim videokártya és optikai meghajtó eredetűek voltak) :Y

42

(#180) Waterman


Waterman
aktív tag

Találtam ujabb BIOST,föltettem,kiváncsivagyok lesz-e javulás.Ujrainduláskor explorer hibákat naplóz,de nem törvényszerű.Megnéztem a kékhalálkódját is,de nem lettem okosabb.

(#181) Mort


Mort
csendes tag

sziasztok!

következő péniszt szopom egy napja:

vadiúk A7V880
Radeon 9600 pro 256megs
vadiúj Samsung 200gig hdd sp2104n
Xp 1800+
vadiúj táp, vmi pfc

---------
1. Knoppix linuxról bebootoltam, leformáztam a hddt
2. Restart, windows xp install betesz, boot
3. Kivétel nélkül minden esetben amikor el kellene fogadnom a szerződést (tehát entert nyomtam, hogy igen kérem a vindóz installt) abban a pillanatban kikapcsol a gép. Kicseréltem hdd kábelt, memóriákkal szórakoztam, kicseréltem nvidia gf2 mx400ra a vidkártyát és semmi. kivétel nélkül minden esetben ugyanott restartol a gép. magyar xp install cd kicsit előbb rebootol :)

pc tradeben vettem, épp ott volt egy srác, utólag mondta partnerem hogy ugyanezzel az alaplappal volt ott és hogy én vittem el az utolsót.

szerintetek ez mi lehet?
:O :O :O :O :O

(#182) Mort válasza Mort (#181) üzenetére


Mort
csendes tag

ja, és hogyha megpróbálom a régi windowst bebootolni, winxp kék halált kapok

(#183) wassermann válasza Mort (#182) üzenetére


wassermann
addikt

Sajnos alulhajtja a procit, azaz kevesebb a fesz mint ami kéne, emiatt
instabil. Először nézd meg BIOS Power menüjében mennyi a VCore
éppen és az előző menüben kézzel állíts a procinak 10%-al több feszt.
Nekem a Sempron2000+-om 166-os alap FSB-vel el sem indult, ha csak
simán betettem és a magának beállítot feszt kapta!


[Szerkesztve]

(#184) mr_ricsi válasza Mort (#181) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''vadiúj táp, vmi pfc''
Nem Display/Codegen?

Memtest86 pár órányi futás alatt nem talál hibát?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#185) wassermann válasza Mort (#181) üzenetére


wassermann
addikt

''pc tradeben vettem, épp ott volt egy srác, utólag mondta partnerem hogy ugyanezzel az alaplappal volt ott és hogy én vittem el az utolsót''

Sajnos az A7V880 több külföldi oldalon olvastan, nem egy jó konstrukció. Bár a BIOS-a támogatja a tuningot és megengedi, hogy akár 200MHz fölötti FSB-t is állíts, nem stabil. Inkább tekinthető egy mindenféle jóval teleszórt 133-as lapnak. Sajnos ez van...

(#186) TITAN@2


TITAN@2
csendes tag

Nekem azt mondja meg vk hogy mit nyom egy 3200+-os barcival érdekelne!

(#187) Mort válasza wassermann (#185) üzenetére


Mort
csendes tag

mostmár szarok bele őszintén...szerdán húzok a pctradebe és sztornó az egész. máshol veszek másikat...telefonon már felkészítettem őket

(#188) Waterman


Waterman
aktív tag

Marhára idegesítő ez a folytonos ujraindulgatás.Mitől lehet ez?Eddig nem volt.
Szerintetek mit csináljak?Rakjak uj Windowst?Félek,hogy ez nem oldaná meg a problémát.

(#189) Waterman


Waterman
aktív tag

Visszaállítottam egy jóval korábbi időpontra amikor még nem csinált ujraindulásokat.Ha most se javul meg akkor szétszedem,megmozgatom az alkatrészeit.

(#190) Waterman


Waterman
aktív tag

Már csak a szétszedés van hátra,ha az sem segít akkor felgyujtom.

(#191) g4dg3t


g4dg3t
senior tag

Mivel ugy latom foleg csak a kopkodes megy, muszaj pozitivat hozzaszolnom :)

Szal ma du kiprobaltam ezt a lapot is. Tokeletesen muxik. Egy 1700+ JIUHB-t hajtok benn 10x200-on, 2x512MB DDR400 GeiL memoval (DUAL 2.5-3-3-6-1T). Egyelore atomstabil es nagyon meg vagyok elegedve vele.
Egy EPoX 8RDA3+ volt elozoleg a gepben es erezheto teljesitmenybeli kulonbseget nem lehet eszrevenni...pedig az EPoX NF2-es lapja ketsegkivul az egyik legjobb K7-es lap!

(#192) Waterman


Waterman
aktív tag

A probléma ''megoldódni látszik''.Szétszedtem,megmozgattam a csatlakozásokat,videokártyát kivettem,visszatettem.Minden a helyén volt,nemtapasztaltam semmi rendelleneset.Összerakom,indítanám,NEMINDUL!Azóta szétszed,megmozgat,összerek,kipróbál,nemindul,szétszed,megmozgat(most már szentségeket is emlegetközbe)összerak,kipróbál,nemindul stb,stb,stb.Meghalt volna az alaplap?(Táphibát kizárnám egyenlőre,ugyanis a ház LCD panelja üzemel,annyira mint amennyire kikapcsolt állapotban üzemelnie kell.)
Egy éve vettem,még 2 év gari van rá.

Mostanában rám jár a rud.Másik gép tápját valami kondihibával visszaküldtem gariztatni,nem javították(pedig az lett volna a legegyszerűbb),de mivel ugyanilyen másikat sem tudnak beszerezni ezért visszavásárolják és kérik,hogy a hozzátartozó házat is adjam vissza.Holnap lesz a kiköltözés a házból,aminek semmi baja(mi baja is lehetne egy sz.g.háznak)
Kellemes volt ez a négynapos ünnep. :((

(#193) wassermann válasza g4dg3t (#191) üzenetére


wassermann
addikt

Nem vagy túl magasan ezzel a 10*200-al. Ott még stabil. Nekem 2100MHz körül kezd el megőrülni!

(#194) g4dg3t válasza wassermann (#193) üzenetére


g4dg3t
senior tag

#185-ben irtad:
Inkább tekinthető egy mindenféle jóval teleszórt 133-as lapnak. Sajnos ez van...


Nem allitja senki h ez egy uber tuninglap, de szvsz amit tudnia kell azt maximalisan tudja. Ha valoban nem birna a 200as FSB-t az tenyleg gaz lenne, de szo sincs ilyesmirol. Meghibasodasi statisztikakat nem ismerem...lehet csak szerencsem van, de hatarozottan tetszik a lap.

(#195) wassermann válasza g4dg3t (#194) üzenetére


wassermann
addikt

Azt elfelejtettem írni, hogy nálam a Sempron3000+ (Barton-magos) miatt 12-es szorzóval 176-os FSB-nél már instabil (2112MHz), pedig a proci és a RAM is birná feljebb. Egyébként be-BOOT-ol akár 2400MHz-en is, de a gépet huzamosabb ideig nem tudom használni...

(#196) Mort


Mort
csendes tag

milyen procit rakjak ebbe a mobóba hogy működjön? (1800+ XP nem működik benne). van rá 15-20Km...

(#197) mr_ricsi válasza wassermann (#195) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''176-os FSB-nél már instabil ''

A PCI/AGP-t lockoltad?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#198) mr_ricsi válasza Mort (#196) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''1800+ XP nem működik benne''

Pedig kellene:
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#199) wassermann válasza mr_ricsi (#197) üzenetére


wassermann
addikt

A 176MHz a szabványos 166-hoz még olyan közel van, hogy a PCI-nak és az AGP-nek ez a minimális túlhajtás meg sem kottyanhat!

(#200) mr_ricsi válasza wassermann (#199) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem értem! A KT600-ig bezárólag azért szólták le a VIA chipseteket, mert nincs bennük AGP lock. Most van, de mégsem használjuk???
:)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.