Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

Van valakinek már ilyen lapja? Légyszives mondjatok már valami tapasztalatot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) klepto


klepto
addikt

A kérdés engem is érdekel, de egyáltalán lehet már kapni? Ha igen mennyi az ára?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#3) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Nem lehet még kapni, most 1-2 napja jelent meg a gyártó weboldalán.
Az ára picit drágább lesz mint most egy A7V600 alaplapé de nem sokkal több.
Itt találtok egy tesztet az alaplapról:
Bővebben: link


Érdekesség hogy az AGP és a PCI busz órajele is lockolható.

(#4) klepto válasza Flashcash (#3) üzenetére


klepto
addikt

Köszönjük a linket ;)
Egyébként lehet már kapni itthon valamilyen Via KT 880-as lapot?
Kik szerelnék még ezzel a csippel lapot? Én csak Msi, Soyo, Soltek és erről a lapról tudok csak :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#5) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Miért is olyan jó ez a chipset?Hogy csakazértseNf2?

(#6) Oliverda válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

Olcsóbb, nem termel annyi hőt(mondjuk az NF2 se túl sokat), stabilabb. Van bele integrálva SATA, ami a legjobb megoldás jelenleg.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) Oliverda válasza Oliverda (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem én ilyet veszek. Ócccsó, stabil, nem a leggyorsabb de most 2-3%-ért most nem fogok be***rni. Van rajta normális SATA, ugyan Soundstorm nincs de megteszi helyette egy Audigy 2. Kérdés az hogy rámegy-e a Zalman?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) klepto válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


klepto
addikt

Igen :P
Bár ha fixre nVidia karit vennék, akkor az Nf2 csipszet tökéletes volna, de hallottunk már eben varjút, hogy valakinek nem fért össze az Nf2 ás a Radeon :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#9) Oliverda válasza klepto (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebben lehet valami. Én is Ati-t akarok, ezért inkább VIA lesz a nyerő. Ha nVidiát vennék akkor inkább NF2-ő. Csak bírjük kivárni az A7V880-at.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Azt honnan tudjátok hogy stabilabb?Amúgy nem hiszem hogy egy új chipsetre épülő lap olcsóbb lenne,mint egy lassan egy éves NF7..

(#11) Oliverda válasza _Volkovy_ (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem az NF7-el nincsenek jó tapasztalataim. Azt írták hogy atom tuning bajnok, aztán nekem egy csomószor becsöccsent. Úgyhogy én mégegyszer Abitot nem veszek. Marad az Asus.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) faster válasza klepto (#8) üzenetére


faster
nagyúr

Pontosan melyik Radeonnal nem fér össze? Sok NF2-Radeon párosítást ismerek, ami jól működik, többek közt az enyémet.

(#13) Niquis


Niquis
aktív tag

Ami igazán érdemessé teszi ezt a chipsetet sztem, az az IDE-vezérlő, most hogy már a memóriavezérlője nem lassabb lényegében, mint az nF2-é . Én is erősen gondolkodom, hogy lecserélem egy ilyenre a mostanimat, majd ha lesz már végre a piacon. De az Asus honlapján még ki sincs linkelve, ellenben megtalálható.
Amit viszont eddig többen is írtatok, azok sztem jórészt még ittmaradt tévhitek, ''amdmelegszikelfüstöl'' szindróma.
nF2-Radeon párosítások szerintem elenyésző kisebbség, ami nem működik együtt.
Stabilitással semmi gond nincs egy jól megépített nF2 lapnál.

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#14) Oliverda válasza Niquis (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

Én azért gondolkodom ebben mert most veszek ismét gépet. És tényleg jónak tűnik a lap. No meg ha újonnan megtudom szerezni 20k.-ért akkor az fasza. Mondjuk nincs rajta firewire+második lan de azt hiszem hogy ezeket nem olyan sokan használják. Amúgy is egy SATA-s Samsung vinyóban gondolkozom, remélem összepasszolnak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) klepto válasza faster (#12) üzenetére


klepto
addikt

Már nem emlékszem rá, itt a PH!-n olvastam egy topicban. :U
Talán használd a keresőt, hogy megtaláld ;]
Egyébként lehet már kapni itthon bármilyen Via KT 880-as csipre épülő lapot :F



[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16) Oliverda válasza klepto (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Még nem hiszem hogy lehet kapni. Asus honlapon viszont már rajta van. Nem is baj. Hátha kiadnak hozzá addig valami tuning biost! :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) klepto válasza Oliverda (#16) üzenetére


klepto
addikt

Az már tiszta, hogy az Asus nem kapható még, de nincs semmilyen más alaplap sem, ami VIA KT880-as csipszettel van szerelve, és már kapható :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#18) Oliverda válasza klepto (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Gozom sincs.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) klepto válasza Oliverda (#18) üzenetére


klepto
addikt

Sajnos nekem sincs, ezért kérdezem ;)
Mindenkinek:
Egyébként fentebb felsoroltam pár márkát, akinek a honlapján szerepel Via 880-as csippel szerelt alaplap, azok közül sem kapható semmi itthon? Egyáltallán miért van ez, hogy hozzánk ennyire sokára ér el minden (pl. azok a lapok, S3 DeltaChrome, stb) :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#20) Oliverda válasza klepto (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért mert a világ végén vagyunk...Egyébként még szerintem más országokban sem lehet nagyon kapni. Kb 2 hét szerintem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) Oliverda


Oliverda
félisten

UP

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) Niquis


Niquis
aktív tag

Szerintem még most se lesz senkinek, nyugi :) Nyárig bőven ráér ez az UP.

Mod: Ja, hogy már nyár van. :) Na mind1, akkor még kb 1 hónapot saccolok.

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#23) Esmein


Esmein
nagyúr

És ez még csak egy mintapéldány. Már így is majdnem utoléri az nf2 chipsetet, az ide kezelése viszont tutira jobb. Hajrá kt880 !! Jól olvasom, ezen van dual ddr vezérlés ?
The mainboard can work with the memory in synchronous and asynchronous modes, and allows using single-channel 64bit and dual-channel 128bit configurations.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#24) Niquis válasza Esmein (#23) üzenetére


Niquis
aktív tag

Jól, sőt csak az van:) a tesztekben amiket eddig olvastam azt írták hibázik singlechannel üzemmódban :D

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#25) Esmein válasza Niquis (#24) üzenetére


Esmein
nagyúr

Jöjjön csak ki az abit KX7(szerk.: ja ez már van, akkor KY7-es) :D Butára lövi az nf7-et :DD

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#26) Oliverda válasza Esmein (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Már én is várom....Habár én inkább ASUS-ra szavaznék.Esetleg Epox.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) sziszegő


sziszegő
senior tag

Nekem Asus a7n8x-e delux lapom van és semmi esetre sem cserélném el Abitra nem akarok flamet meg megbántani senkit de az a lap egy olcsó hús szvsz sz@r, amugy Nf2 -ről sztem. nem érdemes váltani 880ra bár elég jónak igérkezik.

(#28) Niquis válasza sziszegő (#27) üzenetére


Niquis
aktív tag

Fullos nF2 lapról nem is éri meg, de alapkiépítésűről igen.Az abitról egyetértünk, ;]de aki abit-fan ezt ne vegye figyelembe mert én se akarok flémet

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#29) Esmein


Esmein
nagyúr

3x próbáltam nfroces lapra váltani nem sikerült. Ha elég olcsó lesz talán erre majd megéri.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#30) Oliverda


Oliverda
félisten

up

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) Oliverda


Oliverda
félisten

Még mindig nincs bent az országban ilyen lap?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) Niquis


Niquis
aktív tag

Még mindig nem látni árlistákon ilyet, viszont most már az MSI KT880-as lapja is ''elérhető'', olyan értelemben, hogy kinn van a cég honlapján. Nekem jobban tetszik mint az ASUS lapja.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#33) aer


aer
tag

Szerintem kt600ról sem érdemes váltani. Nem hinném, hogy valami egetverő különbség lenne. Nagyon már a kt600 és az nf2 közt sincs. Valamelyik egy kicsit ebben jobb, valamelyik egy kicsit abban. Az idekezelés is túl van lihegve. Ami dönthet, az a felszereltség(nf2), drivertámogatottság(via), egyéni szimpátia, ''nyák színe''. Esteleg tuning (nf2 oké, nemtom mi lesz egetverő a kt880ban, tipp: semmi). Nálam legnagyobb súllyal az egyéni szimpátia volt, a via mellett. Ebben meg is erősítettek a lányok fotói a computexről.
A többi csak cöncögés.

A kt600as lapom a bemutatása után hamar megérkezett (albatron kv600spro), ami bíztató lehet. De a világszerte tapasztalható érdektelenség, ami a kt880at kíséri annál kevésbé. Tipp: 1-2 hónapig fölös uppolnod a tmát.

(#34) Draki válasza aer (#33) üzenetére


Draki
aktív tag

Ha jól tudom a KT880-nál már fix lesz az AGP/PCI frekije, tehát független az FSB-től. Jól tudom? :F (Remélem.)

Ha igen akkor nagy különbség lesz tuning szempontjából az elődökhöz képest... (KT600). Egy ilyen KT880-as lapra (MSI :D) szivesen váltanék.

Csak lehessen már kapni!! :Y

[Szerkesztve]

(#35) aer válasza Draki (#34) üzenetére


aer
tag

Elvileg igen. Azért kíváncsi lennék egy tesztre (biztos van már, csak lusta vagyok) meg arra, hogy megéri-e az a kis plusz az árkülönbséget. Váltani semmiképpsem érdemes mondjuk kt400a-tól ''fölfele''. Persze aki most vásárol, annak biztos jó választás.
Mellesleg én úgy vagyok vele, hogy a kt600as lapon a 2500+ös barton megy szépen 11.5*200, minek több.

(#36) Ghost válasza aer (#33) üzenetére


Ghost
csendes tag

Tegnap tettem be egy A7V880-at a gépembe, elötteA7v600 volt benne. Először én sem vártam nagy difit a két lap között, csak a dual DDR volt a váltás egyedüli oka.
A memtest 1,2 szerint duálosan lassabb a memóriakezelés mint single módban, ami meglepett. Viszont több mint 330MB/s sebességgel többet adott mint az A7V600, ami tekintve, hogy a A7V600-nél 636MB/s volt a maxi és már azon is elkezdett instabillá válni a rendszer több mint 50%-os sebesség ugrást jelent, ami szerintem nem rossz különbség. Ja ezek az értékek PC2700-as Infineon ramokkal értendők.
Ezek után én azt mondom, hogy engem meggyőzött ez az :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Ghost ''Az élet cumi, de miért mindíg nekem kell szívni?''

(#37) Amigo78 válasza Ghost (#36) üzenetére


Amigo78
senior tag

mennyire lehet benne tuningolni? van rajta case open csati?

(#38) Loha válasza Amigo78 (#37) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem az minden ASUS lapon van, de ha nagyon érdekel, akkor töltsd le a kézikönyvét az asus.com -ról...

(#39) Ghost válasza Amigo78 (#37) üzenetére


Ghost
csendes tag

Elég ha annyit mondok, hogy gyárilag van a BIOS-ban owerclocking menü, ahol %-ban van megadva, hogy mennyire akarom túlhajtani? :C
Egyébként 1 egyes lépésben állítható a freki, gigabit vezérlő van rajta, WIFI, de egyébként most hogy jobban nézem sokkal gyorsabban fut érzésre is minden, mint az A7V600 alatt.

Viszont BIOS upgrade azonnal kellett bele, mert csinált egy két hülyeséget a gyári 1002-es verzióval. :Y
Aztán belement az 1004-es és rendbe jött minden. :))

Ghost ''Az élet cumi, de miért mindíg nekem kell szívni?''

(#40) -Devil-


-Devil-
aktív tag

http://www.astraker.hu/termek.php?csoport=Alaplap

itt már meg lehet rendelni 24050 Ft-ért. Meg még van az e-connectben 26e FT-ért. Láttam róla 1 tesztet sajna már nem emlékszem, hogy hol, de azt írták, hogy műxik benne a PCI fixálás, és lehet húzni rendesen. Az akkori BIOS-sal amivel tesztelték 225 MHz volt a max FSB, ezt gond nélkül vitte a lap. az integrált serial-ata +1 pont, meg van rajta 4 ram foglalat (már akinek ez fontos), meg még van 1-2 apró plusz dolog rajta, ami az A7N8X-E Deluxe-on nincs. A soundstorm meg spec. csak annak fontos akinek nincs normális hangkártyája, sima zenehallgatáshoz meg ilyesmihez megteszi az az integrált soundmax codec is.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#41) Amigo78 válasza Loha (#38) üzenetére


Amigo78
senior tag

má megtörtént

(#42) -Devil- válasza Ghost (#39) üzenetére


-Devil-
aktív tag

''Viszont BIOS upgrade azonnal kellett bele, mert csinált egy két hülyeséget a gyári 1002-es verzióval.
Aztán belement az 1004-es és rendbe jött minden.''

És ezzel nem csak hibajavítást, hanem AMD Sempron proci támogatást is kapott az a deszka. :D

Itt vannak a változtatások:
''1.Fixed some motherboards will hang on POST(code D0h) issue.
2. Add Support K7 Sempron CPU code.
3.Fixed onboard Marvell LAN could not be used when plug a audio sound PCI Card.''

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#43) Amigo78


Amigo78
senior tag

Találtam 1 tesztet ami a soltek deszkával hasonlitja össze
http://www.xbitlabs.com/articles/mainboards/display/soltek-kt880e_7.html

(#44) Amigo78


Amigo78
senior tag

Letöltöttem az userguidet ami tetszik benne csak olyan opciok vannak benne amiket ki tudok használni és nagyon meggyözö a lap featurlistája uh ilyen deszkát veszek az má tuti....

(#45) Ghost válasza Amigo78 (#44) üzenetére


Ghost
csendes tag

Egy dologgal kell vigyázni, bár még teszt alatt van a dolog, de úgy néz ki, hogy a 300W-os Codagen tápom nem tud neki elég indítófeszt adni, és a bekapcs után kell még egy reset is neki, hogy elinduljon. ;)
Azt még le kell tesztelni, hogy a lap e a hibás, vagy a táp szar, bár én az utóbbira tippelek.

Viszont utánna nagyon szépen muzsikál a dolog. :C

Egyébként nagykerben az ára 18900+Fa a lapnak.

Ghost ''Az élet cumi, de miért mindíg nekem kell szívni?''

(#46) Ghost válasza Ghost (#45) üzenetére


Ghost
csendes tag

Le lett tesztelve, most már biztos, hogy egy 2500-as Barton procival kevés neki a 300W-os táp.:O

Ghost ''Az élet cumi, de miért mindíg nekem kell szívni?''

(#47) Fehérsólyom válasza Ghost (#46) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Nem lehet, hogy csak a Codegen táp nem bírja, mert az egy kissé furcsa, hogy egy alaplapnak önmagában nagyobb legyen az áramfelvétele. :F (Nem is beszélve akkor, ha minden más azonos. Akkor ez annyit jelentene, hogy többet fogyaszt mint a többi->lehet, hogy hűteni is kellne.)

(#48) wassermann


wassermann
addikt

Sajnos így van! - két lap teljesen más hatásfokú alaplapi fesz. konverterrel rendekezhet. Ez az az áramkör, ami energiát pumpál a processzor foglalatnak.
Vannak kettős és vannak triplázott végfokkal szereltek. Persze a hármas a jobb,
de ritkább is. A proci foglalat melletti vastag huzal - pár menet tekercsek
számából látszik egyébként, hogy melyik fajta. Pl. a K7S5A-nak
hírhedten vacak ez a része. De egy nagyobb táp orvosolhatja
a problémát.

(#49) Loha válasza Ghost (#46) üzenetére


Loha
veterán

Milyen lap volt elötte?

VIA chipsettek általában kicsit magasabb feszültséget igényelnek mint a többi.

(#50) Amigo78


Amigo78
senior tag

Lenne 1 kérdésem: a Q-Fan hömérséklet alapján szabályoz? vagy mi alapján? mondanál pár sort rola?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.