Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Ma cseréltem egy A7V880-ra az alaplapot, a CPU egy Athlon XP 2400+ T-Bred B. Az a baj, hogy a BIOS is 1.72V VCORE-t ír amikor alapon van (ha kézzel állítom be az 1.65V-ot ugyanaz), az Everest pedig 1.82V-ot mér! Ez csak valami software-es vagy érzékelő hiba, vagy tényleg ilyen elborult fesszel hajtja a CPU-t a lap? BIOS-t már frissítettem, semmi változás.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#252) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Megoldódott, az előző tulaj ''bekapcsolva'' hagyta az over-volt jumpert.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#253) qanic


qanic
tag

Üdv!

Csak az tart vissza a laptól, hogy alapból nem lehet a vcore-t 1,65 alá vinni.
Valahogy megoldható az 1,25V?

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

(#254) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Egyébként érdekelne, hogy csak én szívok a Bios Checksum error-al???? Újabban már kb minden 10 indításra ezt kapom!! Iszonyat idegesítő!!!!!!
http://72.14.221.104/search?q=cache:gLeHQBNQsZMJ:www.techsupportforum.com/showthread.php%3Ft%3D59967+a7v880+bios+checksum+error&hl=en&gl=hu&ct=clnk&cd=1

Ja, és a legújabb béta bios-nak köszönhetően, már a 2600-os sempront 2200+-nak ismeri fel. Gratula!!!

(#255) mr_ricsi válasza Gaskin (#254) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Egyébként érdekelne, hogy csak én szívok a Bios Checksum error-al???? ''
Nálam 1-2 hetes volt a lap, amikor a gombelemét ki kellett cserélni. Úgy látszik, nálad tovább bírta...

''Ja, és a legújabb béta bios-nak köszönhetően, már a 2600-os sempront 2200+-nak ismeri fel. Gratula!!!''
XP2200+-nak. (Ez lényegtelen hiba, hiszen mindegyiknél ugyanaz a mag, és ugyanaz a MHz.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#256) Gaskin válasza mr_ricsi (#255) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Csak az a baj, hogy az elemet már kicseréltem. Valsz pont Te ajánlottad...

(#257) mr_ricsi válasza Gaskin (#256) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A #254-ben általad linkelt fórum egyik hsz-ában 5 pontba szedve vannak a lehetséges hibák. Azokon végigmentél, és egyik sem? (Az elemcsere az első, az tehát megtörtént.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#258) Gaskin válasza mr_ricsi (#257) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Természetesen néztem a pontokat. Ebben a lapban már volt több elem, többfajta Vga, több memória, többfajta bios. a problémát egyik sem oldotta meg...

(#259) madred


madred
csendes tag

Sziasztok most sikerült kapnom 1 ilyen lapot, de csak a 2 sata foglalatot használnám, ill. tudom-e használni? Mindenféle hidakról-via chip készletről hallottam, de ez nekem káosz.
A winyo már meg van, de az optikai meghajtót holnap venném és ha lehet sata csatisat.
A kérdés, hogy jól fog-e működni, vagy sem? Lehet-e XP-t telepíteni vagy sem?



Mindenkinek köszi a segítséget!!!!!

(#260) mr_ricsi válasza madred (#259) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mindenféle hidakról-via chip készletről hallottam, de ez nekem káosz.''
Mi nem világos? Van rajta egy KT880-as északi híd, ami a KT400-KT600 továbbfejlesztése kétcsatornás memóvezérlővel, és egy 8237-es délihíd, ami a KT600-tól az S939-es alaplapokig szinte mindegyik Viás alaplapon megtalálható.

''A kérdés, hogy jól fog-e működni, vagy sem?''
A satás vinyó biztosan fog.
Annak sincs a via részéről semmi akadálya, hogy a sata-s DVD-RW működjön, de a lapban lévő idióta AMI alapú bios miatt nem mernék mérget venni rá.

''Lehet-e XP-t telepíteni vagy sem?''
Persze hogy lehet, csak floppy meghajtó kell hozzá, vagy integrálni kell a via sata drivert az XP telepítőbe.
A bios miatt van az egész: semmit sem lehet a SATA szközök tulajdonságainál állítani, így a vezérlőt kompatibilis módba sem lehet átkapcsolni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#261) dre_am


dre_am
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi problémára szeretnék megoldást találni. Adott ez az alaplap, SATA vinyóval, illetve 1 db optikai meghajtó az IDE vezérlőn. WIndows telepítésekor probláma nélkül eljut a partíció választásáig hogy hova is szeretném telepíteni azt. Kiválsztás után azonban az első fáljok másolásakor a telepités félbe is szakad, nem tud létrehozni egy bizonyos mappát a winchesteren.
Gondoltam ráállok a vinyó vonalra es kicsit jobban megnézem nem-e esetleg az készül meghalni. Másik gépben tökéletesen működik.
Megnéztem a SATA biost, ott is szerepel szépen a HDD, bár azt nem tudom mennyire természetes hogy mégcsak lépkedni sem enged a bios menüpontjai között, hanem lehet ESCet nyomni aszt hali.
Próbáltam WinXP telepítő alól formázni a HDD-t telepítés előtt. Bármelyik formázási lehetőséget választom (NTFS esetén ha gyors, ha teljes) végez a formázással kb 4 másodperc alatt. elmegy az indikátorcsík 0-20%ra, majd egyből 100%ra és kész is. Ez azért feltűnően gyors még akkor is ha csak 5GBos partíciórol van szó...
Pröbáltam az IDE vezérlőn pakolgatni-jumperelni másképpen a DVD olvasót, minden beállításnál ugyanez a végeredmény. Az a bizonyos mappa nem hozható létre.
Szerintetek mi lehet a gond? Esetleg járt már valaki így az alaplappal?
Köszönöm előre is a segítséget.

Megbízhatóság: http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#262) VaniliásRönk válasza dre_am (#261) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Telepítés elején azt hiszem F6-ot kell nyomni, be kell adni neki floppy-n a SATA drivert, akkor nem lesz baj.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#263) dre_am válasza VaniliásRönk (#262) üzenetére


dre_am
csendes tag

Azon a részen bőven túlvagyok már, a SATA driver műxik. De azért köszi :)

Megbízhatóság: http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#264) VaniliásRönk válasza dre_am (#263) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Akkor nem tudom mi lehet a baj. :( Kb. 2 hétig volt ilyen alaplapom, aztán a kismillió nyűgje miatt megváltam tőle. :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#265) dre_am válasza VaniliásRönk (#264) üzenetére


dre_am
csendes tag

Jaja, attól tartok én is beleszaladtam most egybe... :(((

Megbízhatóság: http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#266) Gaskin válasza VaniliásRönk (#264) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Na én is lecserélni kényszerültem... Jó hosszas szívásáradat után. A végén ott tartottam, hogy min. leöntöm gázolajjal, felgyújtom, aztán még le is darálom, majd beszántom... (és ez most nem vicc!!)
ui: Ennek ellenére egy haver tök megvan elégedve vele. Azt mondja, mióta tápot cserélt, azóta nagyjából(!) stabil...

[ Szerkesztve ]

(#267) dre_am válasza Gaskin (#266) üzenetére


dre_am
csendes tag

A tápcsere trükköt is kipróbáltam már, az sem jött be :U Ettől függetlenül jó hallani hogy vannak akiket hűen szolgál.

Megbízhatóság: http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#268) Gaskin válasza dre_am (#267) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Én szeretem a kihívásokat gépépítés terén, na de ez már sok volt. Nagyon sok.. A Bios bugok voltak a leg idegőrlőbbek. Kb minden 3. indításra vagy Bios checksum error, vagy invalid cpu overlocking, vagy mi, vagy bármi hasonló, pedig húzva sem volt.. A végén a gyári honlapon olvastam a Forum rovatba, hogy szívnak sokan hasonlóan mint én, és az egyik skac rá is jött, hogy a lapján nem szabad semmit sem AUTO-ban hagyni, mert akkor minden fejre áll. (persze Anus-ék nem reagáltak semmit a problémára) Na ezután látszólag sokat javult a lap használhatósága. Már "csak" a game-ek alatti fagyási problémára kellett volna rájönnöm. Az egyetlen ami hiányzik tőle, az a kivételesen jóra sikerült CPU fan vezérlése... Ilyen halk gépem még nem volt...
Na meg látod. Az ismerősöm, akit "hűen szolgál", annak örvendezik, hogy viszonylag(!) stabil. Lecseréltem egy használt NF7-re. Bánom, hogy ennyit vártam vele.
Persze tény, itt ebben a topikban is sokan írták, hogy semmi gondjuk vele. Valsz jöttek ki szép nagy hibás szériák belőle, és sokan belenyúltunk...
(Most majd biztos jönnek a RE-k szép számban, hogy "márpedig tuti frankó kis lap, soha semmi gondom nem volt vele")

(#269) Scorpion


Scorpion
tag

Sziasztok.

Nálunk is gond van a lappal. Pl. telepítéskor, vagy program futtatása közben a gép állandóan leáll egy adott ponton. Baromi idegesítő. Senki nem tudja, hogy mi lehet a gond. Egyedül azt hiszem még bios nem lett frissítve, de szerintem más megoldás már nem lehet. Táp lett cserélve. Ramok is. Szóval csak a lappal lehet a gond. Ja a lekapcsolás az olyan, hogy totál levágja magát. Szóval nem újraindulásról van szó. Nektek is volt ilyen? Ha igen, akkor lapcserén kívül, mi a megoldás? (már, ha a bios nem oldja meg)

Thx.

(#270) stopperos


stopperos
senior tag

Sziasztok!

Remélem még olvassa valaki a fórumot.
Csak jelenteném, hogy az enyém a legfrissebb stabil BIOS-al tökéletesen működik, leszámítva, hogy az Async valamiért nem az igazi. Ha minden igaz sikeresen kicsináltam egy 6600GT-t, de az is lehet hogy maga az alaplap nem szereti. Emígy nagyon meg vagyok vele elégedve, betonstabil, halk (Q-Fan). Jó vásárt csináltam anno.
Ha valaki még van, akkor jelezzen.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#271) mr_ricsi válasza stopperos (#270) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"az Async valamiért nem az igazi."
Az Async csak valamelyik korai biosverzióban működött, a későbbiekben már nem csinál semmit.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#272) mAtech


mAtech
aktív tag

Hali!
Kérdésem lenne. Mai napon próbáltam egy ilyen laphoz beheggeszteni egy Samsung 320GB SATAII-es HDD-t. A régit (Maxtor PATA) le akarja cserélni a gazdája. Namost, abszolút nem látta a lap a HDD-t.
A következőket csináltam:
-Biosupdate 1009-re (1007 volt rajta)
-Biosban a SATA vezérlés természetesen engedélyezettre állítva (alapból így van)
-Samu honlapról egy HDD felismerő ISO fájlt kiírtam és elindítottam róla a gépet. Az felismerte, hogy van VIA SATA vezérlő, de nem látta rajta a HDD-t. Csak a PATA Maxtort az IDE-n.
Ezek után sem volt hajlandó látni a lap. Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy PATA átalakítóval is próbálkoztunk, de az sem működött.

HDD-t nem lehet jumperrel SATAI-re downgradelni, ergo ez kilőve.

Itthon a saját gépemen (MSI 945GCM7-L) csont nélkül felismerte a vinyót, tehát azzal semmi gond nincs.

Kérdésem, hogy mi a teendő?
Lehetőségek:
1. Eladja a srác a HDD-t és vesz egy PATA-t.
2. Vesz a srác egy PCI-SATA vezérlőt (hátha azon keresztül felismeri a gép és az XP)
3. Valahogy üzembe helyezni a fenti konfiggal a HDD-t. Ezt viszont nem tudom hogy kellene:)

Köszi
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#273) stopperos válasza mAtech (#272) üzenetére


stopperos
senior tag

Passz. Nincs ötletem. Én még nem futottam ilyen problémába.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#274) Solt


Solt
csendes tag

Sziasztok!

Meg van valakinek ennek az alaplapnak a telepítő cd-je?
Az enyém elveszett a költözésnél, és újra pakoltam a gépet.
Hangom meg nincs...
A segítséget előre is köszönöm.

Solt

Béláim! TŰZ VAN!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.