Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) attila1990


attila1990
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám:A gép BIOS reset után ezt írta ki:

Award Bootlock BIOS v1.0
Copyright (c)2000,Award Software, Inc.

BIOS ROM checksum error

Detecting floppy drive A media...


MIT CSINÁLJAK????????
SEGÍTSETEK!!!!!!!!!!

(#2) Suliro válasza attila1990 (#1) üzenetére


Suliro
senior tag

cmos reset

I believe in Dodge power!

(#3) VIZY válasza attila1990 (#1) üzenetére


VIZY
tag

Nálam ezt az ABIT NF7 akkor írja ki, mikor törlöm a CMOS-t és visszaáll minden default beállításra. Belépek a BIOS-ba, beállítom, mentem és kész, többet nem írja ki. Szerintem próbáld meg Te is!

Üdv!!!

(#4) naga válasza attila1990 (#1) üzenetére


naga
senior tag

Floppy megformáz boot-ra, awdflash és utolsó bios.bin fájlt rámásol és autoexec-be berakod a parancsot, hogy írja meg a biost.
Mitől csinálta ezt, mi volt az előzmény?

(#5) eM'82 válasza naga (#4) üzenetére


eM'82
addikt

Detto, u.ez a hibám!!!!

Én speciel bios-buherálás után (memória mhz-t tonáztam volna feljebb), gép restart, majd ez volt az üzenet... (amit fentebb a srác is leírt)

Ezek szerint a megoldás csak ez lenne? Akkor csak Floppy driveot kell szerezzek:)
Az jó, mert nem szeretnék új alaplapot venni...

Volt CMOS clear is, úgyhogy elvileg mennie kell majd (korábban a Floppy-meghajtót Disabledre állítottam).

1 question:
hogy rakom, be autoexec.bat-ba, hogy írja meg a biost????

[Szerkesztve]

(#6) zso73 válasza eM'82 (#5) üzenetére


zso73
veterán

Win commander szerkesztés. És simán beírod a sort a szövegbe! awdflash xyz.bin ,és a kapcsolók. -r p...... A kapsolóknak nézz utána, mert nem tudom fejből. NF7-hez nem kell!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#7) eM'82 válasza zso73 (#6) üzenetére


eM'82
addikt

danke.

Remélem menni fog a dolog! (s nem ment tönkre az alaplap)

letöltöttem gyorsan vagy 4 bios-t, egyik csak beválik.

(#8) eM'82


eM'82
addikt

MÉG MINDIG NEM MÜXIK!!!!!
HELP!!!


Kipróbáltam a boot-floppyról való flashelést (természetesen a floppy ill. a meghajtó működik), de meg se nyikkant... (autoexec.bat-ba beírtam az ''awdflash /e c19x1009.bin'' sort,de az se használt, mintha nem is keresné..)

cmos clear se segít, se bekapcsolt, se kikapcsolt állapotban.


mit lehet ilyenkor csinálni ?????

(#9) eM'82 válasza eM'82 (#8) üzenetére


eM'82
addikt

up!!! help!!!

(#10) Dufresne válasza eM'82 (#9) üzenetére


Dufresne
addikt

Gondolom ezt végigolvastad Bővebben: link , ha nemtudsaz angolul, akkor is egész jól látszik mithogy:)
Ha így tettél, akkor más a hoba forrása, ha nem, akkor lehet még próbálkozni.

www.biosiras.hu ide is nézz fel, ha már nagyon el vagy keseredve, itt kaphatsz tök új biost:)

(#11) DZs válasza attila1990 (#1) üzenetére


DZs
senior tag

Sziasztok!

Ez lenne az első hozzászólásom, ha nem kérdés lenne, pontosabban kettő. Az első, hogy alaplap vásárlási tanácsok témát nem találtam, de lehet, hogy van. A második ezért itt, hogy ASUS A7N8X-E Delux lap vásárlása előtt állok, vagy inkább egy MSI KT4V? Milyennek találjátok az ASUS-t? Köszi a válaszokat!

(#12) Dufresne válasza DZs (#11) üzenetére


Dufresne
addikt

Sztem ASUS jobb. Több rajta az extra, IEEE1394, dual lan, soundstorm.
MSI-nek meg rosszabb a chipsetje, meg kevesebb extra van benne.
Árba gondolom van különbség, el kell dönteni, mire kell és azután vásárolni.

(#13) snowflake válasza DZs (#11) üzenetére


snowflake
tag

Az ASUS-t nyugodtan megveheted...

(#14) eM'82 válasza Dufresne (#10) üzenetére


eM'82
addikt

a felhasználói kézikönyvben is leírták ezt, de ez mindhiába, mivel a Bios nem tud betöltődni:(

biosírás-os linket pedig köszi, végső esetben majd nála próbálkozom.

[Szerkesztve]

(#15) eM'82 válasza Dufresne (#10) üzenetére


eM'82
addikt

pénteken megyek Bios-t írogattatni.
Remélem működni fog.
Kösz mégegyszer a címért.

jövő héten hétfőn visszaírok, hogy mi lett az eredmény.

(#16) eM'82 válasza Dufresne (#10) üzenetére


eM'82
addikt

Működik:). 2,5K pénzbe került, de nekem ennyit megért.
kb. 3 perc volt az egész procedúra.

Sajna a hibát nemigazán tudták megmondani, hogy miért nem lehetett floppyról biosí írni, ill. mitől ''alakult'' ki ez a probléma.

<Egyik ismerősöm szerint, az se tesz jót a Bios-nak, ha sokszor nyomom le a kapcsolót az elosztón... márpedig én rengetegszer tettem meg... lehet, hogy emiatt következett be...?>

A lényeg, hogy megy a gépem, megvan a lelki békém, s egy darabig nem fogok BIOS-t buherálni.

Kösz még egyszer a cím miatt.

(#17) Bakter33 válasza eM'82 (#16) üzenetére


Bakter33
csendes tag

<Egyik ismerősöm szerint, az se tesz jót a Bios-nak, ha sokszor nyomom le a kapcsolót az elosztón... márpedig én rengetegszer tettem meg... lehet, hogy emiatt következett be...?>

Mit értesz ez alatt? Azt h leállítod a gépet és utánna főtáp le? mert én is ezt csinálom nap mint nap.

[Szerkesztve]

Idő pénz, pénz beszél kutya ugat, amelyik kutya ugat az nem harap, tehát az idő nem harap. De akkor minek van neki vas foga?

(#18) eM'82 válasza Bakter33 (#17) üzenetére


eM'82
addikt

igen.
Mondjuk én az elosztót kapcsolom le (különben ''BÚG'' a hangfalszett s este nemt'ok aludni... márpedig az fontos!!!:) ), s nem a tápomat; de a lényeg ugyanaz.

(#19) Bakter33 válasza eM'82 (#18) üzenetére


Bakter33
csendes tag

én is az elosztóra gondoltam....:DD Akkor már engem is kezd érdekelni a dolog. Bár nem hiszek benne, de megvárok pár véleményt.

Idő pénz, pénz beszél kutya ugat, amelyik kutya ugat az nem harap, tehát az idő nem harap. De akkor minek van neki vas foga?

(#20) DZs


DZs
senior tag

Nekem olyan észrevételem lenne, hogy az elképzelhető-e, hogy a Win98 elmaradott rendszer ehhez az alaplaphoz képest és nem támogat sok mindent a lap lehetőségei közül, legyen szó akát a hangról, vagy usb-ről.

(#21) eM'82 válasza DZs (#20) üzenetére


eM'82
addikt

elképzelhető, de biztos vannak a win98-hoz is frissítések ill. az usb-hez vannak driverek, + majd' minden programhoz.
Elviekben tehát nem lehetne gond. Szerintem ''csak'' az illesztőprogramokon múlik s nem az oprendszeren. (ezt abból gondolom, hogy winXP alatt az USB2.0 nálam csak akkor müxik rendesen, ah felraktam a ServPack1-et)

Elmaradottnak, csak a ''gyártási'' éve miatt lehetne nevezni a win98-at, de sztem (magamat ismételve) vannak hozzá megfelelő frissítések, sőt ha jól emlékszem az alaplap driveréből van win98-as verzió is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.