Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Kernel válasza Predator2 (#4599) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem véletlenül szerepel az AsRock lapok PDF mauáljában a Surround Display Feature szakasz, ami azt jelenti, hogy rengeteg monitort tudsz a gépre kötni. Kettőt az integrált GPU-ra (lehet ugyan 3 csatlakozó a lapon, de a GPU általában két monitort támogat egyszerre), valamint a VGA-kártyára is annyit, amennyit elbír. Utána a Windowsban a driverek telepítése után be lehet állítani, hogy a sok monitorral mi legyen (klónozás, kiterjesztés, inaktiválás).

Az is le van írva pontosan, hogy ez onnan kezdve működik, amikor Video Shared RAM-ot állítunk be az iGPU részére.

Ennek az az egyszerű logikája, hogy a VGA-kártya behelyezésekor az iGPU letiltódik, mert automatikusan elveszi tőle a megosztott RAM-ot. Ezért kell manuálisan adni neki "azért is", hogy működjön az alaplapi kimenet is.

Utána pedig ott van a Lucid Virtu, amit szeretnél (külön telepítendő). Ahhoz kell engedélyezni a UEFI-ben az "IGPU multimonitor" beállítást. Ezt maga az UEFI-help közli a kis ablakban, hogy csak a Lucid Virtu részére szükséges ez az opció, egyébként nem. Vagy közömbös.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4602) RetepNyaraB válasza Predator2 (#4599) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Idézet HSM-töl:

"IGP trükközés.. Virtu ne legyen fenn, csak az integrált IGP és a VGA drivere (nyilván az IGP is legyen engedélyezve). Nálam ez az Intel HD4000 és ugye most a 7950. Következő, hogy a monitorunk egyik bemenete legyen az egyik VGA-ba dugva, a másik bemenet a másikra. Ha csak egy van neki, szívás. Szóval ha ez megvolt, akkor az asztalon jobbkatt egéren, és a "Képernyőfelbontás" menüben ekkor két monitort látunk, és a multimonitor beállításnál ki tudjuk választani, hogy "asztal megjelenítése csak itt:" egyes monitor és kettes. Namost innen az egyik az IGP, a másik a VGA-ra kötött monitor. Az a VGA fog menni, amelyikhez tartozó "monitorra" tettük az asztalt. A maradék feladatot meg a monitor automatikus bemenetválasztó funkciója jó esetben elintézi. "

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4603) athomi


athomi
veterán

Sziasztok!

A mai nap folyamán vettem egy Z77 Pro3 lapot... vki le tudná írni mit kell csinálni a BIOS-ban, hogy az i5 2400-ból kihozzam ami benne van? :R

(#4604) Blue@X válasza athomi (#4603) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ha gonosz akarnék lenni, akkor most azt írnám hogy rakd be a procit a foglalatba és indítsd el...

Mivel ez nem egy K-s proci, így semmit nem kell csinálni vele, egyből maximumot fogja nyújtani...

(#4605) zserbox válasza Blue@X (#4604) üzenetére


zserbox
őstag

Ez se igaz, turbó órajeleket minden magára érvényesíteni tudja

(#4606) athomi válasza Blue@X (#4604) üzenetére


athomi
veterán

Z77-ben automatikusan 3.4GHZ-en (vagy 3.6) fog menni? :)

(#4607) Mans20: Köszönöm! :R
A többi maradhat auto-n?

[ Szerkesztve ]

(#4607) Mans20 válasza athomi (#4603) üzenetére


Mans20
addikt

A szorzót emeld 31 ről 36-ra,így 3600-on megy majd.

(#4608) Blue@X válasza zserbox (#4605) üzenetére


Blue@X
senior tag

De minek megemelni fixre ha a Turbo automatikusan működik?

(#4609) zserbox válasza Blue@X (#4608) üzenetére


zserbox
őstag

Mert mind a 4 magra lehet alkalmazni a turbónál 1 magra megadott szorzót azaz +400Mhz

(#4610) Mans20 válasza athomi (#4606) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam auto-n van, minden,de majd megnézem inkább mi hogy van.turbo meg csak 100MHz-t ad négy magra,ha a szorzót emeled ahogy írtam,akkor turbó nem él.

(#4611) Hoorus válasza RetepNyaraB (#4591) üzenetére


Hoorus
őstag

Ezek a beállítások.. Linx AVX alatt egyből ugrik 95-100 fok közelébe, míg a Giga Z77x-UD3H-nál nem ment 85-90 fölé sem, pedig ott 1,25 V-ot kért... 4600 MHz-en megy a 3770K

[ Szerkesztve ]

(#4612) McKalton


McKalton
tag

én most Z77 vásárlásán töröm a fejem

Hardwired!

(#4613) Gaben01


Gaben01
őstag

Én most azon töröm a fejem, hogy meginnék egy hideg sört. :DDD

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#4614) McKalton válasza Gaben01 (#4613) üzenetére


McKalton
tag

nem rossz gondolat

Hardwired!

(#4615) RetepNyaraB válasza Hoorus (#4611) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hmmm. Ha a hűtő biztosan stabilan fekszik és a paszta se tocsog alatta, akkor a lap lehet a ludas (túlfeszelheti a dolgokat); de sajnos nem vagyok szakértő. Az auto értékeket mindenképp állítsd kézire és a VTT ill. CPU PLL-t próbáld meg csökkenteni. Nem azért, mert túl magasak volnának, hanem hátha megy lejjebb. PLL futhat akár 1,65-1,7 körül is, VTT meg alapon 1,020 körül. A fesz biztos nem megy lejjebb? Vagy az LLC (bár utóbbit nem hinném)...
Több ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4616) athomi


athomi
veterán

Ilyet még nem basztam... nem lehet belegyógyítani a 24 pin-est a lapba. Izomból nyomom, de félek kettétöröm a lapot.

szerk.: ócska deszka, eddig még mindbe bele ment (CM 450GX)

[ Szerkesztve ]

(#4617) RetepNyaraB válasza athomi (#4616) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem fordítva tolod? Előfordul legjobb családban is :B

Amúgy meg nyomd a másik kezed a lap alá biztonság kedvéért. hátha hátulról jobban törik ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4618) athomi válasza RetepNyaraB (#4617) üzenetére


athomi
veterán

Annyira azért nem vagyok bamba... de ahhoz igen, hogy miután összeszereltem vártam a csodát a géptől, mígnem rájöttem, elfelejtettem a ramokat beletenni :DDD

Am. 20 perc alatt sikerült rágyógyítanom a 24 pin-est, tulajdonképp izomból lehetett csak belenyomni szép apránként...

[ Szerkesztve ]

(#4619) athomi


athomi
veterán

Akkor most az a kérdésem, miért csak 667MHz-en mennek a ramok (Kingston 2x4 GB 1600MHz)? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4620) Hoorus válasza athomi (#4619) üzenetére


Hoorus
őstag

XMP profilt ki kell választani a Bios-ban :K

(#4621) balpis válasza Hoorus (#4611) üzenetére


balpis
őstag

ez brutális hőfok, különösen, ha nem húzod komolyabban.
Mivel hűtöd? Rendesen rajta van a hűtő?
Egyébként több ok is lehet:
pl.:
- valamelyik alaplap hőmérsékletmérője pontatlan volt, és valójában most pont annyi, mint korábban
- valamelyik alaplap SW-es feszmérése volt pontatlan, és a mostani magasabb vagy a korábbi alacsonyabb volt
Vagy ezek kombinációja...

Különböző lapok saját maguk által mért SW-es alapú mérései nem összehasonlíthatóak.

A hőmérsékletet infra hőmérővel mérheted esetleg, a feszültséget meg multiméterrel.

(#4619) athomi: azért annyira nem lehet rossz a helyzet, 2*667, azaz 1333 lesz az inkább, nagy valószínűséggel. De mint írták, a BIOS-ban állítsd be. Vagy XMP profil, vagy direktben 1600-ra.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#4622) athomi válasza balpis (#4621) üzenetére


athomi
veterán

Direktben 1600-ra be tudtam állítani, XMP profilt viszont nem találtam.

(#4623) Kiki18 válasza athomi (#4622) üzenetére


Kiki18
őstag

i5-2400 procid van,ez gyárilag 1333mhz-et bír(ezért állt be automatikusan arra)
XMP profil ilyenkor nem tud segíteni. Viszont amiatt,hogy Z77-es alaplapod van,tudtál emelni a memóriáid órajelén az UEFI-ben,így a rendszered tuningnak hiszi,a memóriáid viszont csak alapórajelen működnek.

(#4624) Jack@l válasza Kiki18 (#4623) üzenetére


Jack@l
veterán

Elvileg a 2500k is 1333 mhz-es ramokat támogat hivatalosan, de Extreme 4-el ki tudom választani az XMP 1600-at.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4625) Hoorus válasza balpis (#4621) üzenetére


Hoorus
őstag

4,6-on megy.. :DD Lehet csak a kinti meleg idő teszi be neki most a kiskaput amit már itt a 3-on is kezdek érzékelni erőteljesen.. Lehet nyárra nem ártana visszavenni egy kicsit, vagy egy vízhűtéssel megkínálni.. :(((
Kupaktalanítást nem merem sajnos bevállalni..

(#4626) Jack@l válasza Hoorus (#4625) üzenetére


Jack@l
veterán

Tiltsd le a HT-t, akkor kevésbé fog melegedni

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4627) zserbox


zserbox
őstag

akkor vehetett volna 3570k-t is és kicsit olcsóbban megúszta volna, gondolom nem hiába adta ki a plusz pénzt és használni is akarja

(#4628) Jack@l válasza zserbox (#4627) üzenetére


Jack@l
veterán

Azért kíváncsi lennék a felhasználási terültere :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4629) Hoorus válasza Jack@l (#4628) üzenetére


Hoorus
őstag

Video kódolás.. Kielégítettem a kíváncsiságod?

(#4630) Jack@l válasza Hoorus (#4629) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem félsz, hogy elszáll 90%-nál mondjuk? :) Milyen codecet/tömörítőt haszánlsz? (úgy is kérdezhetném, hogy ht számít neki?)
Itt nem sokat ért:
http://www.bit-tech.net/hardware/2012/04/23/intel-core-i7-3770k-review/5

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4631) sammet


sammet
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni!
Asrock z77 extreme 4 alaplapom van 2 hónapig tökéletesen működött (nem változott azóta semmi beállítás9, de áramtalanítás után bootképernyő lemegy, bal felsősarokban villog a cursor ,és itt megáll ,nem lép tovább a windows indítására .Miután kikapcsolom és újraindítom már működik rendesen, és minden áramtalanítás után el kell játszani ezt.
Please HELP! :W :W :W

(#4632) The Lord válasza sammet (#4631) üzenetére


The Lord
tag

Nekem is van ilyen problémám a Z75 Pro3-as lapommal!A megoldást még nem sikerült megtalálom!De most hátha kapunk választ! :D

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#4633) Mans20 válasza The Lord (#4632) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam is a Z75 lap bootoláskor megállt,leszedtem az intel gyors tároló drivert meg a kezelőmotor drivert és azóta nincs baj,de szerintem nem bírnak asrockék normális biost alkotni.

(#4634) Jack@l válasza sammet (#4631) üzenetére


Jack@l
veterán

Nincs valami problémásabb usb eszköz rádugva véletlenül? Nálam egy samsung telefon csinálta egy ideig hogy megakasztotta így a bootot, lehúztam és továbbment magától. (eltartott egy ideig míg rájöttem...)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4635) sammet válasza Jack@l (#4634) üzenetére


sammet
csendes tag

nincs radugva semmi + csak billentyuzet és logitech vezeteknelkuli eger ezek voltak radugva mar az elejetöl és az elso kethonapban nemcsinalta , majd mikor hazamegyek (2het mulva) leszedem a gyorsindito drivert hatha az megoldja.
koszonom a segitseget

(#4636) Kosax1 válasza sammet (#4631) üzenetére


Kosax1
csendes tag

Ne keresd a választ, én sem találtam meg, nekem is csinált ilyeneket, sőt volt hogy csak akkor indult el mikor a tápok 2-3-szor kikapcsoltam és már vissza küldtem gariztatni, igaz nekem más problémám is volt vele. Első jelenség az volt mikor egy alvó állapot után nem adott képet az IGP mivel azt tudom használni mert még nem telik normális videó kártyára, azután a memóriát sem tudtam már beállítani az XMP szerint holott 2400 Mhz ramok és azok is működtek az XMP beállítással.

(#4637) Jack@l válasza sammet (#4635) üzenetére


Jack@l
veterán

Talán még azzal próbálkozhatsz, hogy usb2-re dugod az egér/bill kombót, hátha a kék dugó a baja. (vagy megnézed a vzeték nélküli egér nélkül) A gyorsító driver nem hiszem hogy segít, csak jobban bekavarhat a windowsodba.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4638) zsigee válasza Kiki18 (#1999) üzenetére


zsigee
tag

.
Javítva, elnéztem a dátumot. :B

[ Szerkesztve ]

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#4639) Flashget


Flashget
félisten

Melyiket érdemesebb venni ha nem lesz 3570K kupaktalanítás és extreme tunning? Nem csak a tápellátás miatti különbség érdekelne, hanem stabili működés és tapasztalatok alapján, mert nekem fura, hogy egy árban van mindkettő.

Asrock Z77 Extreme 3 (8+3)
vagy
Asrock Z77 Pro4 (4+2)
árban mindkettő 28K

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#4640) ThodEE válasza Flashget (#4639) üzenetére


ThodEE
őstag

E3 de ha sikerül még félretenni akkor inkább E4 :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4641) Flashget válasza ThodEE (#4640) üzenetére


Flashget
félisten

Értem tehát, ha nem akarok extrem tunningot akkor is E4 :)

Realme GT Master Edition

(#4642) ThodEE válasza Flashget (#4641) üzenetére


ThodEE
őstag

A 4-4.5GHz, ezeknek a prociknak nem extrém, inkább minden napi, maximálisan meg vagyok elégedve az E4el, több sata csati és az extra gombok akár jól is jöhetnek, a hiba kijelzővel együtt, ha ne adj isten lenne :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4643) Flashget válasza ThodEE (#4642) üzenetére


Flashget
félisten

úgy értettem 4,5GHz felett víz hűtésel..na ilyet nem akarok.
oké meggyőztél a több satával... E4 :)

Realme GT Master Edition

(#4644) ThodEE válasza Flashget (#4643) üzenetére


ThodEE
őstag

:R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4645) RetepNyaraB válasza ThodEE (#4644) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Elmondana valaki kerem, mit csinal a primary ill. secondary plane opcio a bajuszban? Nekem ezt homaly övezi.

köszi!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4646) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Szerintetek melyik lapot vegyem?Z77 PRO 4-M vagy Z77 PRO3?

(#4647) Flashget válasza Csokiii (#4646) üzenetére


Flashget
félisten

nézd meg neked mire van szükséged vagy mire nem pl. PCI aljzatra. Vagy a No-K OC esetében melyiknél a zöld pötty.

Realme GT Master Edition

(#4648) Mans20 válasza Flashget (#4647) üzenetére


Mans20
addikt

Mindegyik Z lapba lehet K nélküli i5 cpu-t tuningolni kicsit,az a no K nálam biosfrissítés után került a biosba,előtte is működött a tuning.

(#4649) Flashget válasza Mans20 (#4648) üzenetére


Flashget
félisten

nem én állítom, hanem a gyártó :)

Realme GT Master Edition

(#4650) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Asrock z77 extreme4 alaplapnál, mit kell beállítani a biosban, hogy windows 7 alatt, a tálcán a gyors alkalmazásoknál, ne jelenjenek meg az adathordozók " Hardver biztonságos eltávolítása és adathordozók kiadása" -nál.
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.