Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Toni191


Toni191
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a következő lenne: Hogy most vettem egy új configot ( Asrock Conroe945G-DVI lap, Intel Pentium D 820-as proci,2x512MB Samsung DDRII 667MHz memória, SATAII 160GB Samsung vinyó, a VGA integrált ),és összeraktam a masinát,de mikor bekapcsolom,akkor valami ilyasmit ír ki:''Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key '',holott szerintem elösször a BIOST kellene behoznia,és hiába nyomok F2-öt,akkor sem hozza be...Hogy mi tévő legyek,azt nem tudom...,lehet,hogy csak én vagyok béna,de ha tudtok valami megoldást,annak nagyon örülnék...köszi! :F :F :F

(#2) Vico válasza Toni191 (#1) üzenetére


Vico
tag

Gondolom nincs rajta rendszer, az a baja... :) Habár érdekes biosba sem enged... DEL gombbal sem megy be? boot sorrend módosítása utána mehet.... CD-ről akarsz installni?

Vagy próbálkozz F8-al aszem az behozza a bootolhato eszközök listáját, aztán ott válaszd ki az CD-t amiben az install van...

Sok sikert!

Asztapasztavakarimaszka

(#3) Toni191 válasza Vico (#2) üzenetére


Toni191
csendes tag

A Delete-re sem reagál semmit...egyébként CD-ről akarom bootoltatni....az nem lehet,hogy a wincsesztert nem ismeri fel...? :(

(#4) Rover623 válasza Toni191 (#1) üzenetére


Rover623
félisten

1. az alaplapnak van topicja:[link]
Gondolom topicnyitás előtt elolvastad az alapelveket...;]
2. Amit kiír, teljesen normális, mivel nincs operációs rendszer a gépeden.
3. gyenge a reakcióidőd...az Asrock meg gyors mint a villám...a bekapcsolás után tapadj egyből az F2-re a BIOS-ba lépéshez, ne várd meg amíg feléled a képernyő, mert addigra már régen végetért a POST...:DDD
4. a boot eszköz kiválasztását az F11-es gombocska taperolásával érheted el.


Vico: ha nem értesz vmihez, ne adj tanácsot...vagy legalább egyszer olvass el egy Asrock manualt...:P
Lásd 3. és 4. pont...;)

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#5) Racecam válasza Toni191 (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Kimerítő válasz is született, és linket is kaptál a további kérdésekhez, ezt a topicot zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.