Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rumkola válasza .mf (#50) üzenetére


rumkola
veterán

Holnap kiderül minden, 420-as megy bele. 333x8-ra mindenképpen számítok.
:)

de ez sem lenne rossz :)

[ Szerkesztve ]

(#52) .mf válasza rumkola (#51) üzenetére


.mf
veterán

Mi lett az eredmény? :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53) rumkola válasza .mf (#50) üzenetére


rumkola
veterán

No tényleg vicces. 250fsb, szinkron, 115 mhz pcie, 800-as ram 667-en, 420-as cerka 2000Mhz-en. Ennyit tud.
Mondjuk nem panaszkodom, irodai gép, 13K-ért kiváló. Ja, az alaplapi integrált videóval van használva.

(#54) .mf válasza rumkola (#53) üzenetére


.mf
veterán

Egyből 266-ot próbáltad? Úgy sejtem nem szereti a 200FSB-s procikat, és a bootstrap-váltásoknál vannak FSB-lyukak; hátha átváltva a 266-os bootstraphez már stabilabb. BSEL266-ot már próbáltad? (Tudom, miért nem próbálom én :DDD de nincs itthon vezető festék és most inkább igyekszem meggyógyulni, mint ezért járkálni..)

Én se panaszkodom, eddig még nem volt ilyen olcsó gépem (a régi gépeim mind 100k fölött voltak vételkor), ehhez képest ez most egy erős középkategóriás teljesítményt ad, amilyennek eddig semelyik sem számított :C

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#55) rumkola válasza .mf (#54) üzenetére


rumkola
veterán

Nem, egyből a 333-at próbáltam.
:))
266 sem jó sajna.

Bsel és társait biztosan nem fogom kipróbálni, kedvesemnek Excel-ezni még ez is sok. :)
Talán majd ocworkbench majd dob ki majd tuning biost, mint másik 775-ös asrock lapokhoz.

(#56) =HG=


=HG=
addikt

Sziasztok
Mai nap vettem egy Asrock conroe 1333-D667 tipusu alaplapot egy samsung sata2-es vinyóval, és Asus dvd rw-vel,valamint egy dual procival. A gépet összerakattam a boltban,gondoltam otthon telepítek.Gép bekapcs, biosban bootolás beállítva.WinXP Cd behelyez, ujraindítás...Namost utána nem történik semmi.Illetve fekete képernyőre kiírja, hogy állítsam be a bootolást, és indítsam ujra a gépet, vagy nyomjak egy gombot a folytatáshoz.Ha nyomok, akkor ujra kiírja. Ha ujraindítás után F11 gyorsmenüt is beállítom, akkor is ugyan ez történik. Ha alaplapi CD-t beteszem, valami gyors diagnosztika lefut, és kiírja, hogy nem jó CD-t tettem be a SATÁ-hoz, tegyem be a correct cd-t és indítsam ujra. Honlapjukon nem találok semmi Sata drivert külön. Valami javaslat a megoldáshoz ? De ha driverrel van a probléma attól még XP-nek indulnia kéne nem ? Mi lehet a probléma ?

(#57) rumkola válasza =HG= (#56) üzenetére


rumkola
veterán

sata drivert keresi....
XP SP2-es lemeznél nincs rá szükség.

(#58) =HG= válasza rumkola (#57) üzenetére


=HG=
addikt

Köszi,valami olyasmit keresett, de igazán csak iszonyúan kereste hogy miről bootoljon.Már elég sok gépet telepítettem ezzel a "biztonsági másolatos" XP SP2-vel, de így már régen szo...tt meg valami.Valami elcsesződött a lemezen, és nem indul róla bootolás. Másik oprendszerrel egyből bebootolt. Szégyellem magam, de csak ezt az 1 lemezt erőltettem bele,és pont ez volt a tré. :W :B

(#59) .mf


.mf
veterán

Update, ha valakit érdekel:
Ugyancsak 945GC-s, de Gigabyte lap (GA-945GCMX-S2) + E2160
Annyiban más, hogy több lehetőség van a biosban, alapból 275-280FSB-ig volt stabil; viszont sokak szerint néhány GB lap sokkal kevésbé BSEL-mod-barát.
Ennek ellenére BSEL266 mod sikeres volt (defaultnak 266-os FSB), bootstrapet váltott (más memszorzókat kapott), (a víz helyrerakása utáni) első bootolásnál 300-ra állítottam, és azóta is hibátlanul ketyeg ott. Menne tovább is, de a PCI-e és SATA lock miatt inkább nem húzom tovább, itt még mindkettő tartja a gyári frekit, és a +50% CPU-hoz jól megy a vmoddolt 7900GS-em +50% GPU-frekije :DDD

Volt még egy másik srác is, aki az előző postjaim alapján kérdezte, hogy hogy is megy a BSEL mod, neki is sikerült a topic-címben szereplő Asrock lappal, de úgy látom ide nem írt vissza.

Szóval a lényeg annyi, ha 945GC-s lap 200(800)FSB-s procit nagyon nem enged tuningolni, akkor a BSEL266 mod még megoldás lehet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#60) eziskamu


eziskamu
addikt

Figyusztok! Az Asrock időközben ezen lapcsalád egy részét Wolfdale kompatibilissé tette? Mert ugyan van külön új Wolfdale termékcsalád, de pl a ConRoe1333-D667 R2.0 az 1.60-as biostól az oldal szerint támogatja a Wolfdale magos procikat.[link]

[ Szerkesztve ]

(#61) chgergo


chgergo
tag

Sziasztok,
pont most ruháztam be egy Conroe1333-D667 + E2180 párosba.
Már alapból a BSEL mod-dal installáltam, szépen el is ballag 3GHz-ig.
Szal így elsőre egészen jól beváltotta a hozzá fűzött reményeket.

Egyetlen dolog rontja le némileg a képet, nem tudtam újratelepíteni az XP-t.
A szokásos módon kiírja, hogy nyomjak meg egy gombot a telepítő indításához, ezután felvillan rövid időre a rendszer összetevők vizsgálata szöveg, de a kék képernyő már nem jelentkezik. Vártam vagy fél órát, hátha a nemlétező floppy meghajtót keresi, netán hálózatot, mittomén, de semm. Sp2-vel, Sp3-al, magzarral vagy angollal ugyanez a helyzet. MiniPE, Knoppix frankón elindul, még OSX-el is kipróbáltam, az is megy.
Mi lehet a baj?
Találkozott már valaki hasonló problémával?
Jelenleg a régi Sempron64-re telepített rendszerrel tudom használni a megfelelő driverek feltelepítése után, viszont ez így csak nem az igazi. :(

(#62) eziskamu válasza chgergo (#61) üzenetére


eziskamu
addikt

tipp: Satás winyóra telepítenél? Nem kell ehez a laphoz Sata vezérlő driver floppy?

(#63) eziskamu válasza chgergo (#61) üzenetére


eziskamu
addikt

Mondjuk az én gigabyte 945-ös lapomhoz marhára nem kell driver, és ahogy nézegettem a manuált (rev 2-es lapét) a tiednek se kell. Te figyi, hova van dugva a vinyó? Próbáld a manuál szerinti 1-es számú sata portba átdugni és úgy telepíteni. Amúgy passz.

(#64) .mf válasza chgergo (#61) üzenetére


.mf
veterán

Nekem GB lapom van, és ott írnak valamit, hogy a chipkészlet és a további portokat kezelő chipet be kell állítani, mert alapból a 4 sata portból csak 2-t támogat a 2 ide mellett; azt a biosban kell beállítani, hogy mind a 4-et érzékelje.
Nézd meg másik sata porton látja-e a vinyót.

Ha mást viszont telepítettél már rá, nem lehet, hogy sérült a lemez?

Több tippem nincs.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#65) Zarbi


Zarbi
tag

Hellótok!
Azt szeretném kérdezni, ha szinkronban húzom procit a pcie-vel,
mekkorra az az érték ami még biztonságos a leendő VGA-m számára?
most tartok 115mhz-nél a PCie részéről.

(#66) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Szevsztok pont ma vettem egy ilyen lapot 10k.ért. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen proclót vegyek bele?

(#67) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Újonnan hírdetnek egy Asrcok Conroe1333-D667 alaplapot 8-ért. Mennyire éri meg? Én nem tuningolok, csak hogy később tudjam fejleszteni a gépem, mivel most egy Asus P5GDC-Pro van benn.

Amúgy a CPU ami beletennék egy P4 630 3GHz-es 2*512 MB 533MHz memória, X1300 pro 256MB PCI-E videókari, MS GOLD 400 W ócska táp, 1 DVD-író, 1CD író, 1 250GB Sata winyó, 1Firewire kártya.

Ezeket simán beletudom tenni igaz? Vagy lehet valami kompatibilitási bibi?

(#68) leonardo409 válasza birozoli7800 (#66) üzenetére


leonardo409
csendes tag

Hello mindenkinek!

Nekem már közel fél éve ilyen lapom van. Most épp egy P4-es (3Ghz FSB800) van benne, azt 200 helyett 233-ra húztam, így az arány maradt 1:1 a memóriával. Aszinkronban 100 helyett 105 kell az Nvidia karimnak, de ennyi nem hiszem, h kárt okozna benne. Én ajánlom bele ezt a procit (15 ezerért megéri). Korábban Celeron D430 volt benne, de az nem teljesített jól.

(#69) birozoli7800 válasza sulep (#67) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Heló
Majd ha megvettem a tápom majd írok a lapról, mer vszinüleg akkor lesz összerakva. Sztem aki nem akar tuningolni annak tökéletes ez a lap. Alap cucc rajta van úgyhogy nekem tökéletes. (sztem c2d procit vegyél mer sokkal jobb mint egy p4-es 3.0ghz-s 1 magos cerka. Amúgy már újan van e2160-as 14k-ért) Ja és sztem 667-es memót vegyél mert még azt kezeli a lap. Én azt a tápot nem venneém meg.

(#70) Ribi


Ribi
nagyúr

Hali,

Nekem mar regebbota van ilyen lapom. Amire hasznalni akartam az virtual gepek futtatasa.
Gondoltam veszek bele 4G ramot, tamogatja is.
Csak azt az egy tetves informaciot hagytak le hogy NINCS MEMROY REMAP FUNKCIO. :W
Szal a 4G-bol latszik 3.4G.
Hat finoman szolva is kapjak be az összes faszom!
Sokaig 2G-vel hasznaltam, nincs is vele baj, de emiatt sunyi buzisag miatt nagyon megutaltam oket :(( :((

(#71) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Szevasztok!
Elkeztem tuningolni ezzel a lappal aztán a mostani legnagyobb eredményem 273x11 115 mhz pci-e mellett. Nem is rossz.

(#72) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy ez a lap 1333 fsb-s procinál tuning nélkül is 115 mhz-t ad a pci-e nek?

(#73) Lavar


Lavar
aktív tag

Hi!

Az van, hogy van egy mATX-es alaplapom (ASRock Conroe1333-1394) és ez ugye micro atx-es. A házam, meg a tápom viszont rendes ATX-es. Ettől függetlenül, fog passzolni a gép? Összefognak illeszkedni a drótok, belemegy minden, stb.? Vagy ki kell cserélnem a lapom, egy másikra... :F

(#74) birozoli7800 válasza Lavar (#73) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Belemegy. Nekem is microatx-es lap van az atx-es házba. A tápnak nem sok köze van hozzá.

(#75) Lavar válasza birozoli7800 (#74) üzenetére


Lavar
aktív tag

Thx! Akkor nem aggódok!

(#76) birozoli7800 válasza Lavar (#75) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Szívesen!

(#77) birozoli7800 válasza Zarbi (#65) üzenetére


birozoli7800
senior tag

115 mhz azt mondják még nem teszi tönkre a cumókat de ennél már ne menj tovább. Állítsd aszinronra írjál a pci-e-nek 115-t és úgy álítgasd az fsb-t. Én is így hoztam ki egy e2200-ból 3 ghz-t.

(#78) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy ASROCK 945PL-GLAN lap vásárlásán töröm a fejemet.
E1200 Cerka menne bele. Szeretném min. 3GHz-re felrántani. Kérdés, hogy van-e rá esélyem? Ez 375MHz-es FSB-t jelent, de sztem a proci tud 3.2-t is (400MHz FSB). Ez sem lenne rossz.
533-as DDR2 ramom van, gondolom, van lehetőség 2/3-os osztásra. :U

Köszi!

ui.: Mi az a BSEL mod?? Valami tuning BIOS??? kösszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#79) birozoli7800 válasza Bici (#78) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Sztem ha tuningolni akarszakkor ne asrockot válassz. Ha hasonló árba gondolkodsz akkor egy p31-es giga lapot vegyél. Azzal tuti meglesz a 3 ghz.

(#80) dzsonassz


dzsonassz
csendes tag

Sziasztok, Conroe 1333-D667 R3.0 alaplamohoz kapott Cd-rõl nem sikerül a Realtek HD audio drivert telepíteni. A telepítés a vége elõtt nemsokkal
hibaüzenettel leáll. Realtek High Definition Audio Driver R1.81 van a support cd-n.
Próbáltam az R1.91-es verziót is, az sem telepíthetõ.
A sikertelen telepítés után megjelent a Realtek beállítás ikon a tálca jobb oldalán,
a demo hang szól is, viszont semmi más, sem rendszerhangok, sem a programoknak nincs hangja.
Az eszközkezelõben a Hang/Audio eszközök alatt megtalálható a HD audio, és eszerint
az eszköz megfelelõen müködik, viszont több program azt írja, hogy a számítógépben
nincs audio eszköz.
A neten találkoztam hasonló esetekkel, sõt ASUS alaplappal is elõfordult hasonló probléma.

Lenne ötletetek, hogy mi lehet a gond?

Köszi

(#81) dzsonassz


dzsonassz
csendes tag

Ja és még egy kérdés. Nem vagyok egy PC Guru, hogyan tudnám ellenõrizni, hogy
minden eszköz, memória, stb a legjobb beállításokkal megy?
Az induló képernyõ (még az XP boot elõtt) hogyan állítható meg?
Asszem ott láttam, hogy a 667MHz-es RAM-ok 533-on mennek, meg a satás dvd-íróra azt írja hogy ATAPI, meg ilyesmi.
IDE HDD-nél kell állítani, hogy melyik szabvány szerint menjen, vagy alapból a legjobb
beállítással mõködik.

Köszi

(#82) deniel1984


deniel1984
csendes tag

Hello!
Van egy Asrock Conroe1333-ddr667 3.0-ás alaplapom.
Szeretném tudni hogy Intel Dualcore E2180-as processzor 64bites!!!-t kezeli-e?

Erre akarok váltani, d805-ről. Megéri?

(#83) tamasholpar


tamasholpar
csendes tag

ASROCK AGP8X

P4i65G REV.G/A 1.01 Presscott800 Dual Chonnel DDR400

Lécives segicsetek kitudna segiten ami a főlsősorba van leírva AZ EGY alaplap szám és kée a TELEPITŐJE segicsetek hol lehet ketplteni vagy küldjéteke kélrek benetel Kőszi

tamasholpar@Postafiok.hu :C :C

Tamas

(#84) birozoli7800 válasza deniel1984 (#82) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Igen kezeli!

(#85) Andrew7


Andrew7
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki mondani a következő témában valamit?
Egy Asrock Conroe1333-D667 v3.0 lapom van melyben BIOS 1.80-10A chip van és valójában is P1.8 van rajta valószínűleg gyárilag, mert zsír új volt az alaplap (bár az idő elcsúszva pár órát de be volt állítva). Egy E6600 procit akarok működtetni rajta de az Asrock honlapján a "CPU support list"-ben ehhez a procihoz a P1.70 BIOS van írva. Cseréljem le a BIOS-t? Előre is köszi.
Üdv.

(#86) --ka válasza Andrew7 (#85) üzenetére


--ka
senior tag

Szó sincs róla; Since BIOS ez azt jelenti, hogy az adott reviziótól felfelé támogatja.
...de ez gondolom kiderült az elmúlt egy évben :D

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#87) iceman1988


iceman1988
tag

Sziasztok!
Van egy asrock conroe 1333-as lap ddr2 667 MHz-es memória foglalattal.
Mindent beleteszek ami kell de a gép nem indul el!
Ilyenkor mit lehet csinálni?
Ami benne van:
Celeron D 2.8 Ghz-es proci
MSI Radeon 128 Mb-ás videókártya
Kingmax ddr2 667 Mhz-es memória 1 Gb
Codegen 400W-os tápegység
30Gb-ás maxtor merevlemez
DVD író

Várom az ötleteket!
Előre is köszi mindenkinek aki segít!

(#88) XTREEEM


XTREEEM
csendes tag

XD ez az assrock 1 vicc !!!!!!! mi ez a fos lap?? létezik ilyen h nem tud 250.nél följebb menni? hát hogy szopjanak szét! nesze e8500 minyá 1,2 Ghz-n futkározik XD na mai nap vissza 1 p5k-c -be !! soha többat ass rock !!!!

TEL: 06306318578

(#89) PapB18


PapB18
tag

nekem most ilyenem van Asrock > ConRoe1333-D667 R1.0
de csak azért mert tönkre ment a másik és így kaptam helyette 1 komplett gépet
és az alaplapra azt mondta hogy bővíthetőbb mint ez Gigabyte GA-M57SLI-S4
De én úgy érzem hogy át lettem verve ....
Szerintetek ?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.