Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eziskamu


eziskamu
addikt

Lehet mostanában már kapni 1333 fsb-t támogató i945 alapú lapokat az Asrock jóvoltából. Jó áron vannak, viszont ugye van egy kis bökkenő:
''FSB1333-CPU will operate in overclocking mode. Under this situation, PCIE frequency will also be overclocked to 115MHz.''
(1333-as FSB mellett 115-ös a PCI-E órajel 100MHz helyett)
Van-e tapasztalata valakinek ilyen lapokkal, és ami a legjobban érdekelne (remélem nem csak engem hanem másokat is), hogy mennyiben hátrány ez a 115-ös PCI-Express órajel a mindennapi használat során? Tudom nem igazán való ez a lap az 1333-as órajelü procikhoz pont e miatt a probléma miatt, de ha később szerzünk egy ilyen procit már nyomottabbb áron vagy használtan, valyon nyugodtan beleröffenthetjük ilyen lapba?
Sejtem a tuningot, főleg az 1333-as FSB-jű prociknál el is lehet vele felejteni. :)

(#2) eziskamu


eziskamu
addikt

up

(#3) eziskamu


eziskamu
addikt

A szóbanforgó lapok:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#4) eziskamu


eziskamu
addikt

OCW teszt a ASRock ConRoe1333-D667 945GC A2 lapról:[link]

(#5) wipes


wipes
senior tag

ha minden jól megy, még a hétvégén összerakok egy ilyesmi gépet
1333-dvi/h + e2140
majd letesztelgetem :)

[Szerkesztve]

(#6) eziskamu válasza wipes (#5) üzenetére


eziskamu
addikt

Valy menne-e 1333-as fsb-n a kicsike (2140) :) ? De gondolom inkább nem próbálod ki :)

[Szerkesztve]

(#7) wipes válasza eziskamu (#6) üzenetére


wipes
senior tag

asszem ez lenne a 200 --> 333 fsb (2666mhz)
elvben ez még mehetne :D

a nem fix pcie aggaszt kicsit (a hdd és a dvd író is sata)
mondjuk a 115 még nem olyan vészes

[Szerkesztve]

(#8) eziskamu válasza wipes (#7) üzenetére


eziskamu
addikt

De pont ez a 115 izgat. Mely eszközök nem kedvelhetik ezt a frekit, és hogyan tesztelhetjük a stabilitásukat? Valamint a sima pci is 37 körül lesz 33 helyett?

(#9) wipes válasza eziskamu (#8) üzenetére


wipes
senior tag

vga-nak nem lesz vele gondja, satás cuccok már más kérdés, ehhez vki nálam hozzáértőbb kellene :R

sima pci max tv tunernek gond szerintem

(#10) eziskamu válasza wipes (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

Kár, mert nekem pedig pont a tv-tuner létkérdés :)

(#11) eziskamu válasza wipes (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

Na összejött az új konfig?

(#12) wipes válasza eziskamu (#11) üzenetére


wipes
senior tag

végül (egyelőre) nem ez lett :R de nálam gyorsan változnak a dolgok :D

(#13) eziskamu válasza wipes (#12) üzenetére


eziskamu
addikt

Azért kössz az uppot :D

(#14) eziskamu


eziskamu
addikt

up

(#15) fsb1000 válasza eziskamu (#14) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hello!
Vettem egy Conroe1333-D667 R1-et másodgépbe.

Tulajdonképpen az ára miatt eléfedett vagyok vele.
E4500-val szépen/stabilan megy, de gyenge a tuning potenciál.

FSB emelés csak PCIe szinkron módban megy.
FSB260 a vége. Nem rossz, de kéne még vagy 10%.

E4500-val (11x200):
Alapórajelen (2,2Ghz) Kb 2,8GHz-es D9xx-vel ad azonos teljesítményt (PCMARK05)
FSB250-on (2,8Ghz = 25% tuning) Kb 3,4GHz-es D945-vel ad azonos teljesítményt (PCMARK05)

*************

Ha valakinek van tippje hogy lehetne PCIe szinkron nélkül tuningolni (aszinkronban nem megy), vagy FSB260 főlé emelni akkor írja meg.
Kösz!

(#16) eziskamu válasza fsb1000 (#15) üzenetére


eziskamu
addikt

Most lehet hogy hülyeséget beszélek, de 266 MHz felett nem változik az osztó? Mert 1066-os fsb-jű prociknak elméletileg annyit adna, vagy csak gyárilag 1066-os prociknál változtatja az osztót?

(#17) fsb1000 válasza eziskamu (#16) üzenetére


fsb1000
nagyúr

MIvel 260 fölé nem tudtam menni igy nem tudom.
A manual sem ír róla.

Sajna a szorzó nem módosítható Conroe1333-ban

(#18) gyaron


gyaron
csendes tag

Nekem is ilyen lapom van, ASRock Conroe1333-DVI/H. Nem nagyon olvasgattam utánna, mielőtt megvettem. Utánna jöttek a gondok, vagyis mit mondjak, valakinek nem gond, de én szeretem használni a SDtand by s ezzel a lappal nem müködik. Egy másik topikban írtam erről bővebben, ha érdekel: http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=631779. Nem vagyok valami szaki az ilyen tuningolásos témában. Lenne egy pár kérdésem: Alapban az FSB 200on van a Biosba, a Rammom 200*2vel megy, holott a lap kell vigye 677el. Arra rájöttem, hogyha az fsbt tekerem felfele, akkor együtt nő a proci Mhzje s a Ram sebessege is. Pentium cual core E2160asom van 9*200 mhz alapbol. Hogy tudom azt megcsinalni, hogy csak a rammot noveljem. S a procit gyari hutovel meddig lehet biztonsagosan fekerni? Most 1300as fordulaton porog a ventilator, 1800 Mhzn, Cpu:32 fok, magok kulon 37 s 42. Ezt sem értettem, hogy ha a CPU maga 32 fok akkor a magok kulon hogyhogy 37 én 42? (37+42)/2 kellene legyen nem? :DDD

Na jo sok kérdés született így egyszerre, de talán valahogy összegyüjtüm az válaszokat is :D :P ;)

Áron

(#19) eziskamu válasza gyaron (#18) üzenetére


eziskamu
addikt

Csak memó sebesség az advanced fűl/ chipset configuration alpont, és DRAM freqvency rész. Ha problémák lennének a Flexibility Optiont rakd enable-re, igaz lassít a sebességen, de stabilitást növeli. Amúgy a 400-as órajel pont passzol (szinkronban van, pontosabban az osztó az fsb és a memó közt egész számú, ami állatalában jó dolog :) ) az fsb-hez, és ha dual-ban használod a memóriát nem is mindig érdemes növelni, hisz a dual 400-as üzemmód olyan elméleti sebességet adhat ami pont passzol a proci buszának a sebességéhez. Ha magasabbra állítod a memó sebességét, lehet hogy még lasabb is lesz a rendszer egy picivel, többen is írtak hasonló lapokról ilyen jelenségeket. Igazából csak a 800-as fsb-nek lenne értelme ehez a procihoz ezzel a lappal, de azt meg épp a lap nem tudja.
Túlhajtás: Többen a 3ghz környékét próbálják elérni ilyen procikkal, akár feszemelés nélkül, de nem ilyen lapban. Kapcsold be az Advanced fül/cpu configuration/owerclock mode-t cpu.pci-express async -ra kapcsolni és próbáld ki mondjuk előbb 233-on, majd 266-on. Ha megy 266-on használd a gépet így egy kicsit, esetleg Prime95-tel teszteld.Ja és a memória legyen 400 mhz-n, legalább bizti nem a memó lesz a gátja a tuningnak.

Ja mielőtt nekiindulnál, keresd meg hol van az a jumper amivel a cmos-t lehet resetelni ha gond lenne :) .

(#20) magellan01


magellan01
csendes tag

Valaki tudna még erről az alaplapról véleményt írni,hogy mik a hibái meg tuningolható e?
Érdemes megvenni?

(#21) eziskamu


eziskamu
addikt

Jaja, én is erre lennék végre kíváncsi :) . UP

(#22) Rick4 válasza eziskamu (#21) üzenetére


Rick4
félisten

én épp tegnap raktam össze hugomnak a gépét, egy cerka 420as van benne, asrock lapokat néztem az áruk miatt, de végül egy gigabyte 945 gcmzx-s2es lett belőle, 11600 ft bruttó volt. 1333as FSB is mehet, alapon egy integrált 950es VGA, de a lényeg, hogy 2X 512 DDR2vel, meg egy 7300GT vel összeraktam, kicsit meghúzva 290re ( a cerka 420as így 2.4 gigán ment, a memó duplázza az FSB-t így 533as ramokkal több potenciál nem volt ) 10900 pontot csinált 3DM2003ban. böcsületes érték, a lap végtelenül stabil, külön lehet minden frekit, minden feszültséget állítani, pont úgy mint a giga 965P- DS3ban, gigabites lan, sata2, minden ami kell. az összes ma futó proccert ismeri, és viszi is...így azt mondom, az asrock lapok kicsit drágák...ja 36 hónap garancia is benne van a 11600 ftban, szal jó eséllyel nagyon nagyon sok idő múlva is garival tudom eladni...

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#23) eziskamu válasza Rick4 (#22) üzenetére


eziskamu
addikt

Én is most Gigát vettem: 945gzm-s2, nem ilyen a tiéd is, csak elírtad? Itt is van OC1333-as üzemmód az 1333-as procikhoz. Hogy lehet ezt húzni, mert nekem pci-express asyc-al és a memó osztójának 2xesre vételével se megy 220 felé, nem is indul. Vagy pont a pci-express asyc a gond, mint a másik kollegánál?

(#24) eziskamu válasza eziskamu (#23) üzenetére


eziskamu
addikt

Na megnéztem, úgy tünik nem szabad az Asyc, pontosabban Async opciót használni, az E2160-asomnak most adtam 267 MHz-t, és úgy 15 perce 2 példányban futtatott Prime95 tortúra teszt mellett böngészgetek. Na most már van hangja a gyári hűtönek, igaz csak azért, mert nem raktam fel az oldallapot.

(#25) Rick4 válasza eziskamu (#24) üzenetére


Rick4
félisten

pomtosan 945P GCMX-S2 a lap tipusa, egy cerka 420assal megy 8X300-on, de értetlenül állok előtte, néha visszaveszi 290re, 288ra....ettől függetlenül hasít, a memók 533asok ez a gyenge pontja, de 576on megy 3-3-3-8-on, szal valamire így is jó..a pci-e nálam mindkét módon ki lett próbálva, asszem sync-kel lett jó, de holnap d.u. megomndom pontosan, ha érdekel. ja, kikapcsoltam a cpu thermal monitoringot, mert még az új F5ös biossal is csak 30 fokos a proci, így a venti alig megy. viszont akkor meg nem hűti az északi hidat....én inkább nyomatom rá a levegőt..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#26) eziskamu válasza Rick4 (#25) üzenetére


eziskamu
addikt

Akkor ki van kapcsolva nálad az ASYC?

(#27) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

ha veszek bele egy ConRoe1333-D667 R1.0 lapot akkor egy e2140-et (800as memók mellett ami mopngyuk 533-ra visszaveszek meddig tom tuningolni? 2,4Ghz megtud lenni?

(#28) eziskamu válasza MaTTeS (#27) üzenetére


eziskamu
addikt

Mibe veszel te bele... :)
Amúgy nagy az esély rá, de garit senki nem tud erre adni :) . A baj, hogy sajna ezek nem tuningra termett lapok.

[ Szerkesztve ]

(#29) MaTTeS válasza eziskamu (#28) üzenetére


MaTTeS
senior tag

nembaj, 10500 ért ugyse kapok jobbat :D ha microatx-es a lap az gond ?ugyanugy rátom csavarozni a házra mint a sima atx eset csak kisebb lesz a mérete?

(#30) eziskamu válasza MaTTeS (#29) üzenetére


eziskamu
addikt

ja, nekem is atx-es házban van egy matx-es giga 945-ös lap

[ Szerkesztve ]

(#31) MaTTeS válasza eziskamu (#30) üzenetére


MaTTeS
senior tag

te és nemfog beszarni a Winfos Xp vagy a Pista ? mert anno 1 éve mikor tönkrement a régi lapom (915) gariból egy 945 ös jött vissza és a winfos kékhalállal bootképernyőnél meghalt és ujra kellett tolni

(#32) eziskamu válasza MaTTeS (#31) üzenetére


eziskamu
addikt

A trükk az hogy standard pci ide meghajtóprogramra kell cserélni az ide és sata vezérlők meghajtóprogramjait az eszközkezelőben. Persze ha mondjuk valami speckó vagy régi sata vezérlőre van kötve a rendszervinyó, lehetnek gondok, de ha eleve 945-ről 945-re váltasz akkor meg nem hiszem hogy gond lenne.

(#33) MaTTeS válasza eziskamu (#32) üzenetére


MaTTeS
senior tag

azért este letörlöm az alaplaphoz kellő drivereket

(#34) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

megvan müxik 2 napja erre ma nézem a filmet, lefagy minden és büdöset érek, na mondom gyorsan kinyomom a tápnál mert a reset gombra se reagált a házon... :S kiszedek mindent és elég büdös volt az alaplap... most nemtom mivan ráraktam mindent, 3dmark 05-06 szépen lefutott (még rekordot is döntöttem :D ) most everest rendszerstabteszt fut 10-20perce és semmi baj sincs
nemvágom :S

(#35) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

kemény 10% os overclockot enged a procinál :D

(#36) eziskamu válasza MaTTeS (#35) üzenetére


eziskamu
addikt

És ha Sync módba rakod a pci express órajelét?

(#37) .mf


.mf
veterán

Úgy hallom/látom ezek a 945GC-chipes alaplapok nem annyira szeretik a 200 FSB-s procikat. Nálam GB GA-945GCMX-S2 + E2160, most éppen 266-on, de legmagasabb stabil beállítás is csak 285 volt. Az egyik tapasztalatom az volt, hogy vagy a memók frekvenciáját, vagy pedig a szorzót lejjebb állítva a timingjait húzta nagyon (pl nálam 888MHz-et akart beállítani auton, ha pedig levittem 1:1-re, akkor pedig 3-3-3-9-es timingokat erőltetett). Ezen felül még ott van a pci-e és sata sebessége is...

Próbálta már valaki a 266-os vagy 333-as BSEL modot? Javított a helyzeten?
Aikor legközelebb szétszedem teljesen a rendszert új blokkokat felrakni és csöveket cserélni (ez legkorábban csak januárban lesz...), akkor kipróbálom, de addig is kiváncsi vagyok, hogy próbálta-e már valaki és mire jutott.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38) ciry


ciry
őstag

ASRock ConRoe1333-D667 lapot vettem a minap de amikor elkezdem piszkálni a fsb-t bemondja az unalmast a gép :((( Valószínüleg én ronthatok el valamit és nem állítok be normálisan mindent.Mit kell beállítani, hogy müködjön a lap tuningügyileg? :F Mikor elhoztam a lapot, mondtam a boltos figurának, hogy állitson be mindent úgy, hogy csak az fsb-t kelljen adagolni, mivel annyira nem vágom az angolt :U (igaz zsír hülye se vagyok) de asszem ez nemigen történt meg :W Köszi előre is.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#39) .mf válasza ciry (#38) üzenetére


.mf
veterán

Olvasd végig ezt a témát, úgy tűnik, hogy a 945GC-s lapok nem valami erősek tuningban.
Meg valami bővebbet is mondhatnál, mit hajtasz min, milyen beállításokkal, milyen egyéb komponensekkel.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#40) ciry válasza .mf (#39) üzenetére


ciry
őstag

A deszkát írtam, a proci 2140-es, a ram meg 800-as Kingmax Mars.Az fsb-t piszkáltam,de már 225-nél megadta magát, ami elég rossz vicc, a ram szinkronban küzd."Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki" :D A beállítást meg én kérdezem, hogy minek kell lennie min, hogy menjen a dolog :DD
Zsibbasztok, tudom, de ez van :U

[ Szerkesztve ]

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#41) .mf válasza ciry (#40) üzenetére


.mf
veterán

Azt próbáltad már, hogy egyből 266-ra állítod? Az már ugyanis a következő bootstrap és osztó. A ramot szinkronról átteheted még 3:4-be, ha az is túl szűk timingokat erőltet. A többi meg maradhat alapértéken.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#42) ciry válasza .mf (#41) üzenetére


ciry
őstag

Megpróbálom, köszi.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#43) ciry


ciry
őstag

:(
Valami gáz van itt:az egyik kollégám is ilyet vett és NO TUNING :W
Lehet, nem kompatibilis a 2140-essel?Elfut benne és annyi? :U

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#44) Robberbangi


Robberbangi
csendes tag

ÜDV!
Valaki tudan segíteni a vinyókezeléssel kapcsolatban? asrock conroe1333-esata2? A raid sata2 funkciók beálítása érdekelne mert jelenleg 1 sata és 1 pata vinyó van benne, és csak ide modban hajtja őket, ill, 2 pata vinyó esetén 1-t nem akar felismerni.S.o.S Help

(#45) ciry válasza Robberbangi (#44) üzenetére


ciry
őstag

Szerintem gányák ezek a lapok, az a baj :W

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#46) .mf válasza Robberbangi (#44) üzenetére


.mf
veterán

Ugyanilyen chipszetes GB lap biosában van pont erre beállítás, most fejből nem tudom, hogy mi a neve, de az alapbeállítás szerint csak két pata és két sata csatornát használ, és ezt át kell állítani Combined 2+4-re.
Nézd meg mégegyszer a biost.
Ha még most sem találsz, akkor a sata vinyót dugd át egy másik csatlakozóra.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47) ciry


ciry
őstag

Sikerült megoldani a problémát :DD Színkronban kellett húzni és 533 mhz-re állítani a ramot de 240-es fsb-nél fejjebb nemigen ment ;]
Na, bár a vége csak egy 20%-os tuning lett, egy 10 rongyos deszkától nem is rossz :U

[ Szerkesztve ]

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#48) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Egy Asrock ConRoe 1333-667 lappal próbálgattam, E6400-as procival és 800-as kingmax ramokkal.

Alapjáraton a proci ugye 266x8=2133 MHz-en ketyeg, no ezt kis próbálgatással sikerült 367x8=2936 MHz-ig felhúzni, de ilyenkor a SATA-s cumókat már nem látta, illetve a windows sem töltött be.

A legstabilabb eredményem (2 órás orthos-t is végigbírta): 333x8=2666 MHz. Valószínűleg a 2,6 GHz és a 2,9 GHz között még lett volna stabil eredmény, de ez olyan szép kerek, ez az E6750 órajele is, ezért választottam ezt :) Ráadásul így a ram:fsb is 1:1 arányú lett (333:333)

A tuningolás emellett csak PCI-E-vel szinkronban ment, aszinkronban a max 2,4 GHz volt. Összeségében jó kis alaplap ez 10 ezer forintért, legjobb ár-teljesítmény arányú, főleg úgy hogy még alapjáraton is mindenre elég egy ilyen kétmagos proci.

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#49) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!
Csak 1 kérdés azokhoz, akik Asrock antituningról beszélnek:
1333 D667-re rá van írva, hogy 1333. Ezek alapján a 333-as FSB-t minden féle trükközés nélkül BÍRNIA KELL!
Hogy-hogy van akinél még a 240FSB sem műxik?
:)

[ Szerkesztve ]

(#50) .mf válasza rumkola (#49) üzenetére


.mf
veterán

Több helyen is úgy hallottam, hogy a 945GC + 200 (800) MHz FSB-s Core procik nem nyerő tuning-páros. Az enyém is, bár más gyártmány, csak ~285-ig volt stabil (bármi magasabb és újraindul mindent visszaállítva; vagy csúnya artifaktokkal beragad a boot-képernyőnél); de inkább 266-on használom. Viszont amint generálozom rajta a vizet (csőcsere-blokkalakítás), kipróbálom a proci 266-os BSEL-modját, hátha számít valamit. Ha úgy se lehet jobban tuningolni, akkor meg irány a 333-as BSEL mod :DDD
Ciry sztem egy bootstrapek közötti fsb-lyukba futott bele, és ott megállt. Sztem a 266-osnál a megfelelő bootstrappel és mem-osztóval is menne stabilan.

Azért azt se felejtsd el, hogy ezek a chipsetek csak túlhajtva tudják a 333-at. Meg ezek eredetileg csak 200-ra tervezett budget/low-end chipek, ehhez képest már így is jól teljesítenek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.