Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eziskamu


eziskamu
addikt

Lehet mostanában már kapni 1333 fsb-t támogató i945 alapú lapokat az Asrock jóvoltából. Jó áron vannak, viszont ugye van egy kis bökkenő:
''FSB1333-CPU will operate in overclocking mode. Under this situation, PCIE frequency will also be overclocked to 115MHz.''
(1333-as FSB mellett 115-ös a PCI-E órajel 100MHz helyett)
Van-e tapasztalata valakinek ilyen lapokkal, és ami a legjobban érdekelne (remélem nem csak engem hanem másokat is), hogy mennyiben hátrány ez a 115-ös PCI-Express órajel a mindennapi használat során? Tudom nem igazán való ez a lap az 1333-as órajelü procikhoz pont e miatt a probléma miatt, de ha később szerzünk egy ilyen procit már nyomottabbb áron vagy használtan, valyon nyugodtan beleröffenthetjük ilyen lapba?
Sejtem a tuningot, főleg az 1333-as FSB-jű prociknál el is lehet vele felejteni. :)

(#2) eziskamu


eziskamu
addikt

up

(#3) eziskamu


eziskamu
addikt

A szóbanforgó lapok:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#4) eziskamu


eziskamu
addikt

OCW teszt a ASRock ConRoe1333-D667 945GC A2 lapról:[link]

(#5) wipes


wipes
senior tag

ha minden jól megy, még a hétvégén összerakok egy ilyesmi gépet
1333-dvi/h + e2140
majd letesztelgetem :)

[Szerkesztve]

(#6) eziskamu válasza wipes (#5) üzenetére


eziskamu
addikt

Valy menne-e 1333-as fsb-n a kicsike (2140) :) ? De gondolom inkább nem próbálod ki :)

[Szerkesztve]

(#7) wipes válasza eziskamu (#6) üzenetére


wipes
senior tag

asszem ez lenne a 200 --> 333 fsb (2666mhz)
elvben ez még mehetne :D

a nem fix pcie aggaszt kicsit (a hdd és a dvd író is sata)
mondjuk a 115 még nem olyan vészes

[Szerkesztve]

(#8) eziskamu válasza wipes (#7) üzenetére


eziskamu
addikt

De pont ez a 115 izgat. Mely eszközök nem kedvelhetik ezt a frekit, és hogyan tesztelhetjük a stabilitásukat? Valamint a sima pci is 37 körül lesz 33 helyett?

(#9) wipes válasza eziskamu (#8) üzenetére


wipes
senior tag

vga-nak nem lesz vele gondja, satás cuccok már más kérdés, ehhez vki nálam hozzáértőbb kellene :R

sima pci max tv tunernek gond szerintem

(#10) eziskamu válasza wipes (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

Kár, mert nekem pedig pont a tv-tuner létkérdés :)

(#11) eziskamu válasza wipes (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

Na összejött az új konfig?

(#12) wipes válasza eziskamu (#11) üzenetére


wipes
senior tag

végül (egyelőre) nem ez lett :R de nálam gyorsan változnak a dolgok :D

(#13) eziskamu válasza wipes (#12) üzenetére


eziskamu
addikt

Azért kössz az uppot :D

(#14) eziskamu


eziskamu
addikt

up

(#15) fsb1000 válasza eziskamu (#14) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hello!
Vettem egy Conroe1333-D667 R1-et másodgépbe.

Tulajdonképpen az ára miatt eléfedett vagyok vele.
E4500-val szépen/stabilan megy, de gyenge a tuning potenciál.

FSB emelés csak PCIe szinkron módban megy.
FSB260 a vége. Nem rossz, de kéne még vagy 10%.

E4500-val (11x200):
Alapórajelen (2,2Ghz) Kb 2,8GHz-es D9xx-vel ad azonos teljesítményt (PCMARK05)
FSB250-on (2,8Ghz = 25% tuning) Kb 3,4GHz-es D945-vel ad azonos teljesítményt (PCMARK05)

*************

Ha valakinek van tippje hogy lehetne PCIe szinkron nélkül tuningolni (aszinkronban nem megy), vagy FSB260 főlé emelni akkor írja meg.
Kösz!

(#16) eziskamu válasza fsb1000 (#15) üzenetére


eziskamu
addikt

Most lehet hogy hülyeséget beszélek, de 266 MHz felett nem változik az osztó? Mert 1066-os fsb-jű prociknak elméletileg annyit adna, vagy csak gyárilag 1066-os prociknál változtatja az osztót?

(#17) fsb1000 válasza eziskamu (#16) üzenetére


fsb1000
nagyúr

MIvel 260 fölé nem tudtam menni igy nem tudom.
A manual sem ír róla.

Sajna a szorzó nem módosítható Conroe1333-ban

(#18) gyaron


gyaron
csendes tag

Nekem is ilyen lapom van, ASRock Conroe1333-DVI/H. Nem nagyon olvasgattam utánna, mielőtt megvettem. Utánna jöttek a gondok, vagyis mit mondjak, valakinek nem gond, de én szeretem használni a SDtand by s ezzel a lappal nem müködik. Egy másik topikban írtam erről bővebben, ha érdekel: http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=631779. Nem vagyok valami szaki az ilyen tuningolásos témában. Lenne egy pár kérdésem: Alapban az FSB 200on van a Biosba, a Rammom 200*2vel megy, holott a lap kell vigye 677el. Arra rájöttem, hogyha az fsbt tekerem felfele, akkor együtt nő a proci Mhzje s a Ram sebessege is. Pentium cual core E2160asom van 9*200 mhz alapbol. Hogy tudom azt megcsinalni, hogy csak a rammot noveljem. S a procit gyari hutovel meddig lehet biztonsagosan fekerni? Most 1300as fordulaton porog a ventilator, 1800 Mhzn, Cpu:32 fok, magok kulon 37 s 42. Ezt sem értettem, hogy ha a CPU maga 32 fok akkor a magok kulon hogyhogy 37 én 42? (37+42)/2 kellene legyen nem? :DDD

Na jo sok kérdés született így egyszerre, de talán valahogy összegyüjtüm az válaszokat is :D :P ;)

Áron

(#19) eziskamu válasza gyaron (#18) üzenetére


eziskamu
addikt

Csak memó sebesség az advanced fűl/ chipset configuration alpont, és DRAM freqvency rész. Ha problémák lennének a Flexibility Optiont rakd enable-re, igaz lassít a sebességen, de stabilitást növeli. Amúgy a 400-as órajel pont passzol (szinkronban van, pontosabban az osztó az fsb és a memó közt egész számú, ami állatalában jó dolog :) ) az fsb-hez, és ha dual-ban használod a memóriát nem is mindig érdemes növelni, hisz a dual 400-as üzemmód olyan elméleti sebességet adhat ami pont passzol a proci buszának a sebességéhez. Ha magasabbra állítod a memó sebességét, lehet hogy még lasabb is lesz a rendszer egy picivel, többen is írtak hasonló lapokról ilyen jelenségeket. Igazából csak a 800-as fsb-nek lenne értelme ehez a procihoz ezzel a lappal, de azt meg épp a lap nem tudja.
Túlhajtás: Többen a 3ghz környékét próbálják elérni ilyen procikkal, akár feszemelés nélkül, de nem ilyen lapban. Kapcsold be az Advanced fül/cpu configuration/owerclock mode-t cpu.pci-express async -ra kapcsolni és próbáld ki mondjuk előbb 233-on, majd 266-on. Ha megy 266-on használd a gépet így egy kicsit, esetleg Prime95-tel teszteld.Ja és a memória legyen 400 mhz-n, legalább bizti nem a memó lesz a gátja a tuningnak.

Ja mielőtt nekiindulnál, keresd meg hol van az a jumper amivel a cmos-t lehet resetelni ha gond lenne :) .

(#20) magellan01


magellan01
csendes tag

Valaki tudna még erről az alaplapról véleményt írni,hogy mik a hibái meg tuningolható e?
Érdemes megvenni?

(#21) eziskamu


eziskamu
addikt

Jaja, én is erre lennék végre kíváncsi :) . UP

(#22) Rick4 válasza eziskamu (#21) üzenetére


Rick4
félisten

én épp tegnap raktam össze hugomnak a gépét, egy cerka 420as van benne, asrock lapokat néztem az áruk miatt, de végül egy gigabyte 945 gcmzx-s2es lett belőle, 11600 ft bruttó volt. 1333as FSB is mehet, alapon egy integrált 950es VGA, de a lényeg, hogy 2X 512 DDR2vel, meg egy 7300GT vel összeraktam, kicsit meghúzva 290re ( a cerka 420as így 2.4 gigán ment, a memó duplázza az FSB-t így 533as ramokkal több potenciál nem volt ) 10900 pontot csinált 3DM2003ban. böcsületes érték, a lap végtelenül stabil, külön lehet minden frekit, minden feszültséget állítani, pont úgy mint a giga 965P- DS3ban, gigabites lan, sata2, minden ami kell. az összes ma futó proccert ismeri, és viszi is...így azt mondom, az asrock lapok kicsit drágák...ja 36 hónap garancia is benne van a 11600 ftban, szal jó eséllyel nagyon nagyon sok idő múlva is garival tudom eladni...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23) eziskamu válasza Rick4 (#22) üzenetére


eziskamu
addikt

Én is most Gigát vettem: 945gzm-s2, nem ilyen a tiéd is, csak elírtad? Itt is van OC1333-as üzemmód az 1333-as procikhoz. Hogy lehet ezt húzni, mert nekem pci-express asyc-al és a memó osztójának 2xesre vételével se megy 220 felé, nem is indul. Vagy pont a pci-express asyc a gond, mint a másik kollegánál?

(#24) eziskamu válasza eziskamu (#23) üzenetére


eziskamu
addikt

Na megnéztem, úgy tünik nem szabad az Asyc, pontosabban Async opciót használni, az E2160-asomnak most adtam 267 MHz-t, és úgy 15 perce 2 példányban futtatott Prime95 tortúra teszt mellett böngészgetek. Na most már van hangja a gyári hűtönek, igaz csak azért, mert nem raktam fel az oldallapot.

(#25) Rick4 válasza eziskamu (#24) üzenetére


Rick4
félisten

pomtosan 945P GCMX-S2 a lap tipusa, egy cerka 420assal megy 8X300-on, de értetlenül állok előtte, néha visszaveszi 290re, 288ra....ettől függetlenül hasít, a memók 533asok ez a gyenge pontja, de 576on megy 3-3-3-8-on, szal valamire így is jó..a pci-e nálam mindkét módon ki lett próbálva, asszem sync-kel lett jó, de holnap d.u. megomndom pontosan, ha érdekel. ja, kikapcsoltam a cpu thermal monitoringot, mert még az új F5ös biossal is csak 30 fokos a proci, így a venti alig megy. viszont akkor meg nem hűti az északi hidat....én inkább nyomatom rá a levegőt..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#26) eziskamu válasza Rick4 (#25) üzenetére


eziskamu
addikt

Akkor ki van kapcsolva nálad az ASYC?

(#27) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

ha veszek bele egy ConRoe1333-D667 R1.0 lapot akkor egy e2140-et (800as memók mellett ami mopngyuk 533-ra visszaveszek meddig tom tuningolni? 2,4Ghz megtud lenni?

(#28) eziskamu válasza MaTTeS (#27) üzenetére


eziskamu
addikt

Mibe veszel te bele... :)
Amúgy nagy az esély rá, de garit senki nem tud erre adni :) . A baj, hogy sajna ezek nem tuningra termett lapok.

[ Szerkesztve ]

(#29) MaTTeS válasza eziskamu (#28) üzenetére


MaTTeS
senior tag

nembaj, 10500 ért ugyse kapok jobbat :D ha microatx-es a lap az gond ?ugyanugy rátom csavarozni a házra mint a sima atx eset csak kisebb lesz a mérete?

(#30) eziskamu válasza MaTTeS (#29) üzenetére


eziskamu
addikt

ja, nekem is atx-es házban van egy matx-es giga 945-ös lap

[ Szerkesztve ]

(#31) MaTTeS válasza eziskamu (#30) üzenetére


MaTTeS
senior tag

te és nemfog beszarni a Winfos Xp vagy a Pista ? mert anno 1 éve mikor tönkrement a régi lapom (915) gariból egy 945 ös jött vissza és a winfos kékhalállal bootképernyőnél meghalt és ujra kellett tolni

(#32) eziskamu válasza MaTTeS (#31) üzenetére


eziskamu
addikt

A trükk az hogy standard pci ide meghajtóprogramra kell cserélni az ide és sata vezérlők meghajtóprogramjait az eszközkezelőben. Persze ha mondjuk valami speckó vagy régi sata vezérlőre van kötve a rendszervinyó, lehetnek gondok, de ha eleve 945-ről 945-re váltasz akkor meg nem hiszem hogy gond lenne.

(#33) MaTTeS válasza eziskamu (#32) üzenetére


MaTTeS
senior tag

azért este letörlöm az alaplaphoz kellő drivereket

(#34) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

megvan müxik 2 napja erre ma nézem a filmet, lefagy minden és büdöset érek, na mondom gyorsan kinyomom a tápnál mert a reset gombra se reagált a házon... :S kiszedek mindent és elég büdös volt az alaplap... most nemtom mivan ráraktam mindent, 3dmark 05-06 szépen lefutott (még rekordot is döntöttem :D ) most everest rendszerstabteszt fut 10-20perce és semmi baj sincs
nemvágom :S

(#35) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

kemény 10% os overclockot enged a procinál :D

(#36) eziskamu válasza MaTTeS (#35) üzenetére


eziskamu
addikt

És ha Sync módba rakod a pci express órajelét?

(#37) .mf


.mf
veterán

Úgy hallom/látom ezek a 945GC-chipes alaplapok nem annyira szeretik a 200 FSB-s procikat. Nálam GB GA-945GCMX-S2 + E2160, most éppen 266-on, de legmagasabb stabil beállítás is csak 285 volt. Az egyik tapasztalatom az volt, hogy vagy a memók frekvenciáját, vagy pedig a szorzót lejjebb állítva a timingjait húzta nagyon (pl nálam 888MHz-et akart beállítani auton, ha pedig levittem 1:1-re, akkor pedig 3-3-3-9-es timingokat erőltetett). Ezen felül még ott van a pci-e és sata sebessége is...

Próbálta már valaki a 266-os vagy 333-as BSEL modot? Javított a helyzeten?
Aikor legközelebb szétszedem teljesen a rendszert új blokkokat felrakni és csöveket cserélni (ez legkorábban csak januárban lesz...), akkor kipróbálom, de addig is kiváncsi vagyok, hogy próbálta-e már valaki és mire jutott.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38) ciry


ciry
őstag

ASRock ConRoe1333-D667 lapot vettem a minap de amikor elkezdem piszkálni a fsb-t bemondja az unalmast a gép :((( Valószínüleg én ronthatok el valamit és nem állítok be normálisan mindent.Mit kell beállítani, hogy müködjön a lap tuningügyileg? :F Mikor elhoztam a lapot, mondtam a boltos figurának, hogy állitson be mindent úgy, hogy csak az fsb-t kelljen adagolni, mivel annyira nem vágom az angolt :U (igaz zsír hülye se vagyok) de asszem ez nemigen történt meg :W Köszi előre is.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#39) .mf válasza ciry (#38) üzenetére


.mf
veterán

Olvasd végig ezt a témát, úgy tűnik, hogy a 945GC-s lapok nem valami erősek tuningban.
Meg valami bővebbet is mondhatnál, mit hajtasz min, milyen beállításokkal, milyen egyéb komponensekkel.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#40) ciry válasza .mf (#39) üzenetére


ciry
őstag

A deszkát írtam, a proci 2140-es, a ram meg 800-as Kingmax Mars.Az fsb-t piszkáltam,de már 225-nél megadta magát, ami elég rossz vicc, a ram szinkronban küzd."Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki" :D A beállítást meg én kérdezem, hogy minek kell lennie min, hogy menjen a dolog :DD
Zsibbasztok, tudom, de ez van :U

[ Szerkesztve ]

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#41) .mf válasza ciry (#40) üzenetére


.mf
veterán

Azt próbáltad már, hogy egyből 266-ra állítod? Az már ugyanis a következő bootstrap és osztó. A ramot szinkronról átteheted még 3:4-be, ha az is túl szűk timingokat erőltet. A többi meg maradhat alapértéken.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#42) ciry válasza .mf (#41) üzenetére


ciry
őstag

Megpróbálom, köszi.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#43) ciry


ciry
őstag

:(
Valami gáz van itt:az egyik kollégám is ilyet vett és NO TUNING :W
Lehet, nem kompatibilis a 2140-essel?Elfut benne és annyi? :U

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#44) Robberbangi


Robberbangi
csendes tag

ÜDV!
Valaki tudan segíteni a vinyókezeléssel kapcsolatban? asrock conroe1333-esata2? A raid sata2 funkciók beálítása érdekelne mert jelenleg 1 sata és 1 pata vinyó van benne, és csak ide modban hajtja őket, ill, 2 pata vinyó esetén 1-t nem akar felismerni.S.o.S Help

(#45) ciry válasza Robberbangi (#44) üzenetére


ciry
őstag

Szerintem gányák ezek a lapok, az a baj :W

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#46) .mf válasza Robberbangi (#44) üzenetére


.mf
veterán

Ugyanilyen chipszetes GB lap biosában van pont erre beállítás, most fejből nem tudom, hogy mi a neve, de az alapbeállítás szerint csak két pata és két sata csatornát használ, és ezt át kell állítani Combined 2+4-re.
Nézd meg mégegyszer a biost.
Ha még most sem találsz, akkor a sata vinyót dugd át egy másik csatlakozóra.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47) ciry


ciry
őstag

Sikerült megoldani a problémát :DD Színkronban kellett húzni és 533 mhz-re állítani a ramot de 240-es fsb-nél fejjebb nemigen ment ;]
Na, bár a vége csak egy 20%-os tuning lett, egy 10 rongyos deszkától nem is rossz :U

[ Szerkesztve ]

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#48) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Egy Asrock ConRoe 1333-667 lappal próbálgattam, E6400-as procival és 800-as kingmax ramokkal.

Alapjáraton a proci ugye 266x8=2133 MHz-en ketyeg, no ezt kis próbálgatással sikerült 367x8=2936 MHz-ig felhúzni, de ilyenkor a SATA-s cumókat már nem látta, illetve a windows sem töltött be.

A legstabilabb eredményem (2 órás orthos-t is végigbírta): 333x8=2666 MHz. Valószínűleg a 2,6 GHz és a 2,9 GHz között még lett volna stabil eredmény, de ez olyan szép kerek, ez az E6750 órajele is, ezért választottam ezt :) Ráadásul így a ram:fsb is 1:1 arányú lett (333:333)

A tuningolás emellett csak PCI-E-vel szinkronban ment, aszinkronban a max 2,4 GHz volt. Összeségében jó kis alaplap ez 10 ezer forintért, legjobb ár-teljesítmény arányú, főleg úgy hogy még alapjáraton is mindenre elég egy ilyen kétmagos proci.

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#49) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!
Csak 1 kérdés azokhoz, akik Asrock antituningról beszélnek:
1333 D667-re rá van írva, hogy 1333. Ezek alapján a 333-as FSB-t minden féle trükközés nélkül BÍRNIA KELL!
Hogy-hogy van akinél még a 240FSB sem műxik?
:)

[ Szerkesztve ]

(#50) .mf válasza rumkola (#49) üzenetére


.mf
veterán

Több helyen is úgy hallottam, hogy a 945GC + 200 (800) MHz FSB-s Core procik nem nyerő tuning-páros. Az enyém is, bár más gyártmány, csak ~285-ig volt stabil (bármi magasabb és újraindul mindent visszaállítva; vagy csúnya artifaktokkal beragad a boot-képernyőnél); de inkább 266-on használom. Viszont amint generálozom rajta a vizet (csőcsere-blokkalakítás), kipróbálom a proci 266-os BSEL-modját, hátha számít valamit. Ha úgy se lehet jobban tuningolni, akkor meg irány a 333-as BSEL mod :DDD
Ciry sztem egy bootstrapek közötti fsb-lyukba futott bele, és ott megállt. Sztem a 266-osnál a megfelelő bootstrappel és mem-osztóval is menne stabilan.

Azért azt se felejtsd el, hogy ezek a chipsetek csak túlhajtva tudják a 333-at. Meg ezek eredetileg csak 200-ra tervezett budget/low-end chipek, ehhez képest már így is jól teljesítenek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#51) rumkola válasza .mf (#50) üzenetére


rumkola
veterán

Holnap kiderül minden, 420-as megy bele. 333x8-ra mindenképpen számítok.
:)

de ez sem lenne rossz :)

[ Szerkesztve ]

(#52) .mf válasza rumkola (#51) üzenetére


.mf
veterán

Mi lett az eredmény? :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53) rumkola válasza .mf (#50) üzenetére


rumkola
veterán

No tényleg vicces. 250fsb, szinkron, 115 mhz pcie, 800-as ram 667-en, 420-as cerka 2000Mhz-en. Ennyit tud.
Mondjuk nem panaszkodom, irodai gép, 13K-ért kiváló. Ja, az alaplapi integrált videóval van használva.

(#54) .mf válasza rumkola (#53) üzenetére


.mf
veterán

Egyből 266-ot próbáltad? Úgy sejtem nem szereti a 200FSB-s procikat, és a bootstrap-váltásoknál vannak FSB-lyukak; hátha átváltva a 266-os bootstraphez már stabilabb. BSEL266-ot már próbáltad? (Tudom, miért nem próbálom én :DDD de nincs itthon vezető festék és most inkább igyekszem meggyógyulni, mint ezért járkálni..)

Én se panaszkodom, eddig még nem volt ilyen olcsó gépem (a régi gépeim mind 100k fölött voltak vételkor), ehhez képest ez most egy erős középkategóriás teljesítményt ad, amilyennek eddig semelyik sem számított :C

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#55) rumkola válasza .mf (#54) üzenetére


rumkola
veterán

Nem, egyből a 333-at próbáltam.
:))
266 sem jó sajna.

Bsel és társait biztosan nem fogom kipróbálni, kedvesemnek Excel-ezni még ez is sok. :)
Talán majd ocworkbench majd dob ki majd tuning biost, mint másik 775-ös asrock lapokhoz.

(#56) =HG=


=HG=
addikt

Sziasztok
Mai nap vettem egy Asrock conroe 1333-D667 tipusu alaplapot egy samsung sata2-es vinyóval, és Asus dvd rw-vel,valamint egy dual procival. A gépet összerakattam a boltban,gondoltam otthon telepítek.Gép bekapcs, biosban bootolás beállítva.WinXP Cd behelyez, ujraindítás...Namost utána nem történik semmi.Illetve fekete képernyőre kiírja, hogy állítsam be a bootolást, és indítsam ujra a gépet, vagy nyomjak egy gombot a folytatáshoz.Ha nyomok, akkor ujra kiírja. Ha ujraindítás után F11 gyorsmenüt is beállítom, akkor is ugyan ez történik. Ha alaplapi CD-t beteszem, valami gyors diagnosztika lefut, és kiírja, hogy nem jó CD-t tettem be a SATÁ-hoz, tegyem be a correct cd-t és indítsam ujra. Honlapjukon nem találok semmi Sata drivert külön. Valami javaslat a megoldáshoz ? De ha driverrel van a probléma attól még XP-nek indulnia kéne nem ? Mi lehet a probléma ?

(#57) rumkola válasza =HG= (#56) üzenetére


rumkola
veterán

sata drivert keresi....
XP SP2-es lemeznél nincs rá szükség.

(#58) =HG= válasza rumkola (#57) üzenetére


=HG=
addikt

Köszi,valami olyasmit keresett, de igazán csak iszonyúan kereste hogy miről bootoljon.Már elég sok gépet telepítettem ezzel a "biztonsági másolatos" XP SP2-vel, de így már régen szo...tt meg valami.Valami elcsesződött a lemezen, és nem indul róla bootolás. Másik oprendszerrel egyből bebootolt. Szégyellem magam, de csak ezt az 1 lemezt erőltettem bele,és pont ez volt a tré. :W :B

(#59) .mf


.mf
veterán

Update, ha valakit érdekel:
Ugyancsak 945GC-s, de Gigabyte lap (GA-945GCMX-S2) + E2160
Annyiban más, hogy több lehetőség van a biosban, alapból 275-280FSB-ig volt stabil; viszont sokak szerint néhány GB lap sokkal kevésbé BSEL-mod-barát.
Ennek ellenére BSEL266 mod sikeres volt (defaultnak 266-os FSB), bootstrapet váltott (más memszorzókat kapott), (a víz helyrerakása utáni) első bootolásnál 300-ra állítottam, és azóta is hibátlanul ketyeg ott. Menne tovább is, de a PCI-e és SATA lock miatt inkább nem húzom tovább, itt még mindkettő tartja a gyári frekit, és a +50% CPU-hoz jól megy a vmoddolt 7900GS-em +50% GPU-frekije :DDD

Volt még egy másik srác is, aki az előző postjaim alapján kérdezte, hogy hogy is megy a BSEL mod, neki is sikerült a topic-címben szereplő Asrock lappal, de úgy látom ide nem írt vissza.

Szóval a lényeg annyi, ha 945GC-s lap 200(800)FSB-s procit nagyon nem enged tuningolni, akkor a BSEL266 mod még megoldás lehet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#60) eziskamu


eziskamu
addikt

Figyusztok! Az Asrock időközben ezen lapcsalád egy részét Wolfdale kompatibilissé tette? Mert ugyan van külön új Wolfdale termékcsalád, de pl a ConRoe1333-D667 R2.0 az 1.60-as biostól az oldal szerint támogatja a Wolfdale magos procikat.[link]

[ Szerkesztve ]

(#61) chgergo


chgergo
tag

Sziasztok,
pont most ruháztam be egy Conroe1333-D667 + E2180 párosba.
Már alapból a BSEL mod-dal installáltam, szépen el is ballag 3GHz-ig.
Szal így elsőre egészen jól beváltotta a hozzá fűzött reményeket.

Egyetlen dolog rontja le némileg a képet, nem tudtam újratelepíteni az XP-t.
A szokásos módon kiírja, hogy nyomjak meg egy gombot a telepítő indításához, ezután felvillan rövid időre a rendszer összetevők vizsgálata szöveg, de a kék képernyő már nem jelentkezik. Vártam vagy fél órát, hátha a nemlétező floppy meghajtót keresi, netán hálózatot, mittomén, de semm. Sp2-vel, Sp3-al, magzarral vagy angollal ugyanez a helyzet. MiniPE, Knoppix frankón elindul, még OSX-el is kipróbáltam, az is megy.
Mi lehet a baj?
Találkozott már valaki hasonló problémával?
Jelenleg a régi Sempron64-re telepített rendszerrel tudom használni a megfelelő driverek feltelepítése után, viszont ez így csak nem az igazi. :(

(#62) eziskamu válasza chgergo (#61) üzenetére


eziskamu
addikt

tipp: Satás winyóra telepítenél? Nem kell ehez a laphoz Sata vezérlő driver floppy?

(#63) eziskamu válasza chgergo (#61) üzenetére


eziskamu
addikt

Mondjuk az én gigabyte 945-ös lapomhoz marhára nem kell driver, és ahogy nézegettem a manuált (rev 2-es lapét) a tiednek se kell. Te figyi, hova van dugva a vinyó? Próbáld a manuál szerinti 1-es számú sata portba átdugni és úgy telepíteni. Amúgy passz.

(#64) .mf válasza chgergo (#61) üzenetére


.mf
veterán

Nekem GB lapom van, és ott írnak valamit, hogy a chipkészlet és a további portokat kezelő chipet be kell állítani, mert alapból a 4 sata portból csak 2-t támogat a 2 ide mellett; azt a biosban kell beállítani, hogy mind a 4-et érzékelje.
Nézd meg másik sata porton látja-e a vinyót.

Ha mást viszont telepítettél már rá, nem lehet, hogy sérült a lemez?

Több tippem nincs.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#65) Zarbi


Zarbi
tag

Hellótok!
Azt szeretném kérdezni, ha szinkronban húzom procit a pcie-vel,
mekkorra az az érték ami még biztonságos a leendő VGA-m számára?
most tartok 115mhz-nél a PCie részéről.

(#66) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Szevsztok pont ma vettem egy ilyen lapot 10k.ért. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen proclót vegyek bele?

(#67) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Újonnan hírdetnek egy Asrcok Conroe1333-D667 alaplapot 8-ért. Mennyire éri meg? Én nem tuningolok, csak hogy később tudjam fejleszteni a gépem, mivel most egy Asus P5GDC-Pro van benn.

Amúgy a CPU ami beletennék egy P4 630 3GHz-es 2*512 MB 533MHz memória, X1300 pro 256MB PCI-E videókari, MS GOLD 400 W ócska táp, 1 DVD-író, 1CD író, 1 250GB Sata winyó, 1Firewire kártya.

Ezeket simán beletudom tenni igaz? Vagy lehet valami kompatibilitási bibi?

(#68) leonardo409 válasza birozoli7800 (#66) üzenetére


leonardo409
csendes tag

Hello mindenkinek!

Nekem már közel fél éve ilyen lapom van. Most épp egy P4-es (3Ghz FSB800) van benne, azt 200 helyett 233-ra húztam, így az arány maradt 1:1 a memóriával. Aszinkronban 100 helyett 105 kell az Nvidia karimnak, de ennyi nem hiszem, h kárt okozna benne. Én ajánlom bele ezt a procit (15 ezerért megéri). Korábban Celeron D430 volt benne, de az nem teljesített jól.

(#69) birozoli7800 válasza sulep (#67) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Heló
Majd ha megvettem a tápom majd írok a lapról, mer vszinüleg akkor lesz összerakva. Sztem aki nem akar tuningolni annak tökéletes ez a lap. Alap cucc rajta van úgyhogy nekem tökéletes. (sztem c2d procit vegyél mer sokkal jobb mint egy p4-es 3.0ghz-s 1 magos cerka. Amúgy már újan van e2160-as 14k-ért) Ja és sztem 667-es memót vegyél mert még azt kezeli a lap. Én azt a tápot nem venneém meg.

(#70) Ribi


Ribi
nagyúr

Hali,

Nekem mar regebbota van ilyen lapom. Amire hasznalni akartam az virtual gepek futtatasa.
Gondoltam veszek bele 4G ramot, tamogatja is.
Csak azt az egy tetves informaciot hagytak le hogy NINCS MEMROY REMAP FUNKCIO. :W
Szal a 4G-bol latszik 3.4G.
Hat finoman szolva is kapjak be az összes faszom!
Sokaig 2G-vel hasznaltam, nincs is vele baj, de emiatt sunyi buzisag miatt nagyon megutaltam oket :(( :((

(#71) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Szevasztok!
Elkeztem tuningolni ezzel a lappal aztán a mostani legnagyobb eredményem 273x11 115 mhz pci-e mellett. Nem is rossz.

(#72) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy ez a lap 1333 fsb-s procinál tuning nélkül is 115 mhz-t ad a pci-e nek?

(#73) Lavar


Lavar
aktív tag

Hi!

Az van, hogy van egy mATX-es alaplapom (ASRock Conroe1333-1394) és ez ugye micro atx-es. A házam, meg a tápom viszont rendes ATX-es. Ettől függetlenül, fog passzolni a gép? Összefognak illeszkedni a drótok, belemegy minden, stb.? Vagy ki kell cserélnem a lapom, egy másikra... :F

(#74) birozoli7800 válasza Lavar (#73) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Belemegy. Nekem is microatx-es lap van az atx-es házba. A tápnak nem sok köze van hozzá.

(#75) Lavar válasza birozoli7800 (#74) üzenetére


Lavar
aktív tag

Thx! Akkor nem aggódok!

(#76) birozoli7800 válasza Lavar (#75) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Szívesen!

(#77) birozoli7800 válasza Zarbi (#65) üzenetére


birozoli7800
senior tag

115 mhz azt mondják még nem teszi tönkre a cumókat de ennél már ne menj tovább. Állítsd aszinronra írjál a pci-e-nek 115-t és úgy álítgasd az fsb-t. Én is így hoztam ki egy e2200-ból 3 ghz-t.

(#78) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy ASROCK 945PL-GLAN lap vásárlásán töröm a fejemet.
E1200 Cerka menne bele. Szeretném min. 3GHz-re felrántani. Kérdés, hogy van-e rá esélyem? Ez 375MHz-es FSB-t jelent, de sztem a proci tud 3.2-t is (400MHz FSB). Ez sem lenne rossz.
533-as DDR2 ramom van, gondolom, van lehetőség 2/3-os osztásra. :U

Köszi!

ui.: Mi az a BSEL mod?? Valami tuning BIOS??? kösszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#79) birozoli7800 válasza Bici (#78) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Sztem ha tuningolni akarszakkor ne asrockot válassz. Ha hasonló árba gondolkodsz akkor egy p31-es giga lapot vegyél. Azzal tuti meglesz a 3 ghz.

(#80) dzsonassz


dzsonassz
csendes tag

Sziasztok, Conroe 1333-D667 R3.0 alaplamohoz kapott Cd-rõl nem sikerül a Realtek HD audio drivert telepíteni. A telepítés a vége elõtt nemsokkal
hibaüzenettel leáll. Realtek High Definition Audio Driver R1.81 van a support cd-n.
Próbáltam az R1.91-es verziót is, az sem telepíthetõ.
A sikertelen telepítés után megjelent a Realtek beállítás ikon a tálca jobb oldalán,
a demo hang szól is, viszont semmi más, sem rendszerhangok, sem a programoknak nincs hangja.
Az eszközkezelõben a Hang/Audio eszközök alatt megtalálható a HD audio, és eszerint
az eszköz megfelelõen müködik, viszont több program azt írja, hogy a számítógépben
nincs audio eszköz.
A neten találkoztam hasonló esetekkel, sõt ASUS alaplappal is elõfordult hasonló probléma.

Lenne ötletetek, hogy mi lehet a gond?

Köszi

(#81) dzsonassz


dzsonassz
csendes tag

Ja és még egy kérdés. Nem vagyok egy PC Guru, hogyan tudnám ellenõrizni, hogy
minden eszköz, memória, stb a legjobb beállításokkal megy?
Az induló képernyõ (még az XP boot elõtt) hogyan állítható meg?
Asszem ott láttam, hogy a 667MHz-es RAM-ok 533-on mennek, meg a satás dvd-íróra azt írja hogy ATAPI, meg ilyesmi.
IDE HDD-nél kell állítani, hogy melyik szabvány szerint menjen, vagy alapból a legjobb
beállítással mõködik.

Köszi

(#82) deniel1984


deniel1984
csendes tag

Hello!
Van egy Asrock Conroe1333-ddr667 3.0-ás alaplapom.
Szeretném tudni hogy Intel Dualcore E2180-as processzor 64bites!!!-t kezeli-e?

Erre akarok váltani, d805-ről. Megéri?

(#83) tamasholpar


tamasholpar
csendes tag

ASROCK AGP8X

P4i65G REV.G/A 1.01 Presscott800 Dual Chonnel DDR400

Lécives segicsetek kitudna segiten ami a főlsősorba van leírva AZ EGY alaplap szám és kée a TELEPITŐJE segicsetek hol lehet ketplteni vagy küldjéteke kélrek benetel Kőszi

tamasholpar@Postafiok.hu :C :C

Tamas

(#84) birozoli7800 válasza deniel1984 (#82) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Igen kezeli!

(#85) Andrew7


Andrew7
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki mondani a következő témában valamit?
Egy Asrock Conroe1333-D667 v3.0 lapom van melyben BIOS 1.80-10A chip van és valójában is P1.8 van rajta valószínűleg gyárilag, mert zsír új volt az alaplap (bár az idő elcsúszva pár órát de be volt állítva). Egy E6600 procit akarok működtetni rajta de az Asrock honlapján a "CPU support list"-ben ehhez a procihoz a P1.70 BIOS van írva. Cseréljem le a BIOS-t? Előre is köszi.
Üdv.

(#86) --ka válasza Andrew7 (#85) üzenetére


--ka
senior tag

Szó sincs róla; Since BIOS ez azt jelenti, hogy az adott reviziótól felfelé támogatja.
...de ez gondolom kiderült az elmúlt egy évben :D

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#87) iceman1988


iceman1988
tag

Sziasztok!
Van egy asrock conroe 1333-as lap ddr2 667 MHz-es memória foglalattal.
Mindent beleteszek ami kell de a gép nem indul el!
Ilyenkor mit lehet csinálni?
Ami benne van:
Celeron D 2.8 Ghz-es proci
MSI Radeon 128 Mb-ás videókártya
Kingmax ddr2 667 Mhz-es memória 1 Gb
Codegen 400W-os tápegység
30Gb-ás maxtor merevlemez
DVD író

Várom az ötleteket!
Előre is köszi mindenkinek aki segít!

(#88) XTREEEM


XTREEEM
csendes tag

XD ez az assrock 1 vicc !!!!!!! mi ez a fos lap?? létezik ilyen h nem tud 250.nél följebb menni? hát hogy szopjanak szét! nesze e8500 minyá 1,2 Ghz-n futkározik XD na mai nap vissza 1 p5k-c -be !! soha többat ass rock !!!!

TEL: 06306318578

(#89) PapB18


PapB18
tag

nekem most ilyenem van Asrock > ConRoe1333-D667 R1.0
de csak azért mert tönkre ment a másik és így kaptam helyette 1 komplett gépet
és az alaplapra azt mondta hogy bővíthetőbb mint ez Gigabyte GA-M57SLI-S4
De én úgy érzem hogy át lettem verve ....
Szerintetek ?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.