Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az Intel ezt most tényleg komolyan gondolja, és csak azért is meg akarják mutatni a világnak.
Meg is érkezett az első "csomag": [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) niof válasza tibaimp (#1) üzenetére


niof
addikt

Én még az idei évet kihúzom platformváltás nélkül (LGA1200). Kíváncsi vagyok, hogy az év végén érkező gen15 mit hoz majd. De, ahogy az Intel tempóját ismerjük, ha át is nyergelek majd az újra ~1 év múlva, az is simán ki fog tartani addig, míg az ezzel az új technológiával érkező chipek piacra kerülnének.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#3) tibaimp válasza niof (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1! Egyetértek és kb. én is így tervezem, jó lesz még nekem az a 10900-as pár évig :K
Neked milyen 1200-as rendszered van?

Amúgy azt olvastam valahol, hogy a Gen15-ből az Intel kidobja a HT-t, ami szerintem kifejezetten rossz hír!!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) Solar Eclips


Solar Eclips
tag

Amióta az apple bemutatta az m1-et elégé nevetségesek az intel procik. Persze van sok ami erősebb mint a jelenlegi m3-ak csak éppen milyen fogyasztás mellett? :D
Nem érti az ember iszonyat sok pénzük volt rengeteg szürkeállomány és technologiai rutin. Közbe meg egy szerencsétlen banda.

(#5) niof válasza tibaimp (#3) üzenetére


niof
addikt

10600K, 32GB, 2080Ti. Bár játék már nem igazán van, ez így nem is lesz fejlesztve.
Ha kidobják a HT-t és emiatt nem lesz elég kraft, akkor megelégszek majd egy gen14-el is. De mindenképp DDR5-re akarok áttérni már majd.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6) niof válasza Solar Eclips (#4) üzenetére


niof
addikt

De még mindig olcsóbb W alá továbblépni, mint hasonló teljesítményű Apple gépet venni. Arról nem is beszélve, hogy van néhány tucat licencelt progim, amit Apple alá újra meg kéne venni, mert vagy nem mozgatható, vagy nem kompatibilis. Szóval, hiába jó, ebből a szempontból ez nálam bukó.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#7) Busterftw válasza niof (#2) üzenetére


Busterftw
veterán

Nalam LGA1700 van Alder Lake-kel, en valtok osszel, de inkabb a DDR5 miatt.

(#8) IgorKGB válasza niof (#5) üzenetére


IgorKGB
csendes tag

azért akarják kidobni a HT-t hogy tudjanak emelni az órajelen 8 ghz-es lesz a Panther

[ Szerkesztve ]

(#9) tibaimp válasza niof (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1 ismét! Én esetemben is, a DDR5-öt már a következő gen-nél, alap kell legyen!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) Fücsök007 válasza tibaimp (#3) üzenetére


Fücsök007
őstag

A HT biztonsági szempontból hátrányos, helyette lesz rentable units valamikor Arrow Lake után. Ez megint legalább annyira nagy váltás lesz mint amikor bejöttek a HT-s P4-ek a PIII-ak után, és sokkal jobban öregedtek is. Mezei felhasználónak is kedvezőbb lesz az új felállás több valódi maggal HT nélkül, mivel szinte már bármilyen program képes lesz valamennyit gyorsulni ha több forrást kapnak a jobban igénybe vett magok. ;)

(#11) tibaimp válasza Fücsök007 (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez új infó, kösz :R . Nagyon kíváncsi vagyok, hova jut az Intel ezzel, és az új gyártástechnológiával meg a gépekkel, amiket most szállít neki az ASML!

rentable units: erről nem is hallottam...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) niof válasza Fücsök007 (#10) üzenetére


niof
addikt

Hmmm... Lehet, hogy érdemes lenne még 2 évet kihúzni a jelenlegi konfigommal? Mert ez ebben az esetben nagyobb előrelépésnek tűnik. Viszont, ha abból indulok ki, hogy lehet, hogy még az első generáció ebből nem lesz akkora durranás, hanem majd csak a második, vagy a harmadik, akkor lehet, hogy érdemesebb lenne idén váltani gen14-re, és amabból megvárni a 2-3. gen-t?... Ehhh...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#13) tibaimp válasza niof (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez egy igen csak jó kérdés!

Fücsök007: Itt 17. gen-t ír [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) Solar Eclips válasza niof (#6) üzenetére


Solar Eclips
tag

Mutas kerlek olcsobb gepet az m3as macbook airnel ami minden parameterben hozza.

(#15) niof válasza Solar Eclips (#14) üzenetére


niof
addikt

Jaaa! Hát a franc sem gondolkodik laptopban. Az tök más kategória.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#16) Solar Eclips válasza niof (#15) üzenetére


Solar Eclips
tag

Oké jöhet olcsobb gép a studional vagy amac probal is.

(#17) Solar Eclips válasza Solar Eclips (#16) üzenetére


Solar Eclips
tag

Kicsit meg googlizva egy rtx 3090 es egy i12900 koruli teljesítményét hozza egy mac studio ultra (harmad annyi fogyasztással) ami 4800 euro.

mac pro alternativa is erdekel.

es hozza tennem a studio egy eves gep aminek ket honapon belul kijon a frissitese szoval meg nehezebb lesz alternativat talani (es mar ezt kivarnam ha ilyen gep kene most)

(#18) niof válasza Solar Eclips (#16) üzenetére


niof
addikt

Már ne is haragudj, de nevetségesen drága mindegyik, és utólag nem, vagy nehezen bővíthető (mókolás nélkül). Nem vitatom a teljesítményét, de az árazása egy vicc. Nagyjából az ultrás változatnak kellene 1M Ft körül lennie (induló ár), de még az is erős túlzás lenne érte. Aztán nézd meg, hogy mit kapsz érte! 64GB RAM, meg 1 TB tárhely? Szerintem ez sehol nem támasztja alá a 2M Ft-os ár címkét, bárhogy is szeretnéd.
De most összekattogtattam a fullos verziót is, 4,5M Ft. Ne röhögtess!... :U
Még akkor se venném meg, ha én lennék Warren Buffett.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#19) Solar Eclips válasza niof (#18) üzenetére


Solar Eclips
tag

Kerlek mutass mas workstation ami olcsobb. Ne a sarki pc-boltban osszerakott nulla supportal rendelkezo gepeket nezd. Ezek munka eszkozok es elvileg ez egy pro forum.
Linket.
laptopokrol nem is beszelve m2-es macbook airen aksirol renderelek videot 7 orat. Mutass alternativakat mert eddig csak szavak es viziok voltak. Valodi ervek linkek nem.

(#20) niof válasza Solar Eclips (#19) üzenetére


niof
addikt

Ez nem pro topik, ez csak egy hír. Gondolom a videórenderelés témának van valami dedikált topikja, ott eleresztheted ezt a pro dumát. Eleve itt a CPU technológiáról volt szó, te keverted ide, hogy bezzeg az epöl!... És bár nem videószerkesztésre, de 3D mérnöki tervezőmunkára már nem egy munkaállomást összeállítottunk a melóban, és vettünk készen is valamennyit. Nem fogom ezért feltúrni a webet, csak neked... Az Apple termékei minden tekintetben erősen túlárazottak, akár pro, akár consumer vonalon, teljesen mindegy. Mondom ezt úgy, hogy én is használom a termékeiket.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#21) Solar Eclips válasza niof (#20) üzenetére


Solar Eclips
tag

Napi 6 orát CAD-ezek :D de meséld el kérlek mi is kell ehhez. Túlárazott? Linkelj már gépet ami jobb mint az AIR és olcsóbb. Mindig csak hajtod de ezek csak szavak. Abba az összeállításban te mit csináltál kiválasztottad az egeret? Nem vagyunk egy szinten egy téma megvitatásában úgy látom elengedlek.

proharver, de a cikkek és komment szekcióban tisztelet a kivételnek inkább wish az egész oldal.

(#22) tibaimp válasza Solar Eclips (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az a gond ezzel az összehasonlítással, amit itt a kollégától kérsz, hogy ilyen nincs. Az Apple nagy előnye a Win-hez képest a zárt rendszere, zárt hardverileg és szoftveresen is, ott az macOS nagyon sokat ad hozzá, míg a Win esetében, kis túlzással a "jancsibácsi által eszkábált RAM-nak" is meg kell felelnie. Míg én egy Win rendszer alatt simán cserélek 1000 féle RAM-ot (és ez csak egy PC komponens), addig az Apple zárt rendszere miatt ez nehezen megoldható, és pont ez miatt tud olyan gyors lenni az adott szoftvereken.
És, mivel zárt rendszer, kb. annyiért adják, amennyiért nem szégyellik, így is megveszik, mert megtérül, méghozzá időben!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) niof válasza Solar Eclips (#21) üzenetére


niof
addikt

Épp pár hete vettünk 5 db SpaceMouse Pro-t, de igazad van, hagyjuk.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#24) Solar Eclips válasza tibaimp (#22) üzenetére


Solar Eclips
tag

Sok fogalmad nincs a mac os-rol. Valami 15 eves szoveget ismételgetsz.

(#25) Solar Eclips válasza niof (#23) üzenetére


Solar Eclips
tag

Es mi van akkor ha vetettek 5db egeret? 🤣

(#26) tibaimp válasza Solar Eclips (#24) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nincs, de Neked meg ezek szerint a PC-ről.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) Solar Eclips válasza tibaimp (#26) üzenetére


Solar Eclips
tag

🤣

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.