Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Hy All!

Remélem nincs még ilyen topic, mert akkor majd jól kikapok itt mindenkitől :D
No szóval itt van a fent említett kis lapocska. 1-2 napja vettem és van vele némi
probléma. Szóval a bekapcsolom a gépet majd úgy 4-5 mp múlva 1 csippanással kikapcsol és sajnos ezidáig nem sikerült megoldani a problémát. Próbáltam a bios-t alapravisszaállítani a memoria slot-okaba cserélgettem a memoriát videokártyákat cserélgettem aminél érdekes dologra lettem figyelmes. Ati kártyáknál meg sem moccan a stuff, míg Nvidia-s karinál némileg tovább jut mondjuk a videokártyán a venti elkezd mocorogni, míg ati-nál még ez sincs.

Remélem valaki látott már ilyet és tud segíteni!

[Szerkesztve]

(#2) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

No senki nem látott még ilyen csodát?? :( :(

(#3) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Nem hiszem el, hogy ennyi hozzárétő ember közül aki általában ezen a forumon van nincs senki aki segíteni tudna :( :(

(#4) Flashy


Flashy
veterán

proci melegedés, vagy táp instabilitás miatt lekapcsolja magát az alaplap. ötletnek jó. borda a procin jól van?

(#5) Tutti-amigo válasza Flashy (#4) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Jó ötlet a táp instabilitás hiszen a ház is új és táppal együtt vettem (Codegen). A proci is éppen lehet a hiba oka, csak sajna nincs a környezetemben olyan gép amely befogadná a 2500+ Bartont. Te már találkoztál ilyen hibával? Szeretném kideríteni, hogy mit jelent az 1 sípolás. Hátha ezzel közelebb jutok, vagy ez több mindent is jelent?

(#6) Wildmage válasza Flashy (#4) üzenetére


Wildmage
senior tag

De akkor is miért nem jut el még eddig se ati kártyákkal? Valami nagyon nem stimmel ott. A túlmelegedést nem lehet ráfogni, ha pl. ati kártya van benne és el se indul. Egyébként persze én is ezeket próbálnám először::)

(#7) Flashy válasza Wildmage (#6) üzenetére


Flashy
veterán

pl az egyik kártya pont annyit fogyaszt hogy lerántja valamelyik feszültséget és ezért alacsony fesz miatt nem indul a lap. nem esküszök meg rá, de jónak hangzik. ha induláskor lekapcs az általában azért van mert az alaplap valamit nem talál jónak. nálam proci melegedéskor csinálta, rosszul volt fenn a hűtőborda.

(#8) Tutti-amigo válasza Wildmage (#6) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Nemrég vettem a lapot és már ki volt próbálva úgyhogy mennie kéne! :((( No igen a vidikártyák témája is érdekes de sajnos Nvidia stuff-al sem más a helyzet. Az nem vígasztal, hogy ezeken mocorog a venti. Gigabyte Radeon 9600pro kártyával próbáltuk ezenkívűl egy Inno3d Geforce4 MX 440-el és egy Inno3d Geforce 4 MX 400-al. A ramok egy Samsung 512/400 és egy Infileron (Tuti nem bírom helyesen leírni) 512/400 ramok voltak váltakozó slotokban.

(#9) Flashy válasza Tutti-amigo (#8) üzenetére


Flashy
veterán

hát innentől cross-tesztelés: másik géppel minden alkatrészt sorban kicserélgetni, mi mivel indul. mást itt nemnagyon lehet tenni.

(#10) Tutti-amigo válasza Flashy (#9) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Én is azt hiszem, csak eléggé körülményes a dolog, mert a haveri körben nagyon elütőek a konfig-ok :o Akkor a jelenlegi álláspont az, hogy nem konkrétan az alaplap hibája! Ezzel már lehet valamit kezdeni! Köszike holnap megpróbálok keríteni néhány vasat tesztelés céljából! A proci lesz a gáz, mivel Nincs jelenleg haveri körben olyan lap amibe bemenne :O

[Szerkesztve]

(#11) Flashy válasza Tutti-amigo (#10) üzenetére


Flashy
veterán

hát legalább tápot meg kéne nézni, először a haverét a tiedbe, ha megy, akkor a te tápod rossz de akkor másik gépbe már ne rakd a rosszat. atx-es tápot nem veszélyes kiszedni.

[Szerkesztve]

(#12) Wildmage válasza Tutti-amigo (#10) üzenetére


Wildmage
senior tag

Úgy nézted, hogy mindent kidobáltál a gépből csak 1 ram, proci, vga?

(#13) roPHka


roPHka
senior tag

nekem is csinált hasonlókat már egy - két lapom, de ez alapvetően nem biztos hogy alaplapgond...
itt a topikom, hátha találsz benne valami értelmes és felhasználható infót :
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=70797&arc=f[/L]

amúgy próbáld meg leszedni a hűtőventit róla, majd szedd ki a procit, aztán tedd vissza, majd rá a hűtőventilátort is, nekem lényegében ez volt a gondom mindig.

[Szerkesztve]

(#14) Tutti-amigo válasza Flashy (#11) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Rendben holnap ki is próbáljuk! Azért ha eszedbe jut még valami megoldás akkor szivesen várom az ötleteket. Köszönöm az eddigi észrevételeket!

(#15) Tutti-amigo válasza Wildmage (#12) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Igen úgy! De előtte először teljesen össze volt pakolva a gép és miután nem ment kezdtem kiberhálni a cuccost

(#16) Trak


Trak
addikt

Én adtam el a lapot Tutti-amigo-nak. Nálam tökéletesen működött...
Ha nem sérült meg szállításkor, akkor jónak kéne lennie.
Én érzem magam szarul, mert nálam az átadás elött 4-5 nappal még ment.
Van rá még több, mint 1 év gari, szóval ha egyáltalán nem megy, akkor természetesen visszaveszem.
De ha utána nálam megy, akkor...

Ezek a videókártyák voltak már benne:
Radeon 8500
TNT2
GF Ti 4200
Radeon 9600XT
Radeon 9800pro

És volt egy kártya (asszem 9500pro), ami nem ment benne, de mint kiderült, ott a kártyával voltak gondok, mert máshol sem ment rendesen.



[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#17) Flashy válasza Trak (#16) üzenetére


Flashy
veterán

várjuk meg azért a próbákat :) memóriát, tápot ki tudja próbálni másik géppel, nekem a táp gyanús elvégre az is kipróbálatlan része volt a gépnek eddig.

(#18) Trak válasza Flashy (#17) üzenetére


Trak
addikt

Persze, mindenképp ki kell próbálni mindent külön.
Nekem a táp, és a proci gyanus..

Tutti-amigo: raktál már fel elötte AMD hűtőt?
Rendesen sikerült?
Nem csúszott le a csavarhúzó véletlenül?
Nem sarkazódott le a proci?

Nem gyanusítgatás, csak próbálok rájönni a hibára...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#19) Tutti-amigo válasza Trak (#18) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Nem kell magad szarul érezni mivel mondtad, hogy nálad még ment 4-5 nappal ezelőtt ezért egyenlőre próbálkozunk. A hűtőt nem én raktam fel hanem haver végtére is övé a stuff nekem csak netem van ezért én veszek meg kérek segítséget. Azt nem tudom hány gépet rakott már össze de szépen lassan ki fogjuk zárni a problémákat. A forumot csak azért nyitottam, mert másokat is be akartam vonni a hibakeresésbe :D Holnap elég sok mindent végig fogunk próbálni úgyhogy írok majd, hogy mi lett. Trak nyugodtan aludd az igazak álmát hiszünk neked!

(#20) Trak válasza Tutti-amigo (#19) üzenetére


Trak
addikt

OK, várom a fejleményeket.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#21) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Nos hát amilyen megmagyarázhatatlan volt a hiba ugyanolyan megmagyarázhatatlan módon el is hárúlt! Haver azt mondta, hogy ne is kérdezzem, hogy mit és hogyan állítgattak mert fogalma sincs mitől javult meg a vas de most működik! Ez egy újabb számtech X-akta! No mindegy a lényeg, hogy működik! Azt mondta a procival nem volt gond, az éjszaka stabilan ment így a hűtés is kizárható és a mem-ek is és a táp is! Biztos ki kellett a belőle hajtani a kisördögöt! Azt mondta, hogy először átraktak egy úgyanolyan procit bele amivel azonnal elindult. Erre berakták az övét a másik srác gépébe és nem indúlt el vele, de mikor visszarakták az Aopen lapocskába már ment vele! No erre varjatok gombot. Szóval az alaplappal sincs semmi gond, de hogy ez mi volt HÁÁÁÁT :D VARÁZSLAT! :D

(#22) Trak válasza Tutti-amigo (#21) üzenetére


Trak
addikt

Örülök neki:)

Érdekes... szeretem az ilyen szám.tech hibákat:F

Ha bármi kérdés akad, azt várom:)
Akár ide is, bár nem garantálom, hogy meglátom.
De mail, telefon, vagy a konkurens oldalon a privát az tuti megoldás:)

Akkor használjátok egészséggel:)



''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#23) vottokar


vottokar
senior tag

Hát, nekem ugyanilyen gondjaim voltak egy ugyanilyen típúsú AOpen lappal. Csak nekem szinte minden vadiúj volt mellette. Egy napig szenvedtem vele. Többször szétszedtem, összeraktam míg egyszer csak fogta magát, és elindult. Azóta csak a RAMokkal volt gondja (nem szerette a 2*512 Samsungot duálba az istennek se, hol ment, hol nem) A Geil ramcsere ezt megoldotta.. A Zalman is gond nélkül felmegy rá!
Szerintem egy igen jó lap, de mostanság gondolkodom a lecserélésén egy AK79 400Max-ra.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#24) Trak válasza vottokar (#23) üzenetére


Trak
addikt

Az eddigi legjobb lapom volt:)

Én is 400 Max ra akartam cserélni, de épp nem lehetett kapni, úgyhogy maradt a Gigabyte 7NNXP :)

Nem bántam meg, bár hiányzik szegény kis Zalmanom :U

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#25) Tutti-amigo válasza Trak (#24) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Rendben majd keresünk, ha valami gond akad bár NE akadjon :) .Amúgy nekünk is tetszik a lap, szerintem mióta elindúlt haver nem is aludt, csak nyomatja a játékokat egymás után. Szerintem 2-3 napig nem is látom (Remeteélet :D ).
Szóval köszönök mindent mindenkinek aki hozzászólásával segíteni akart. Azt hiszem a topic kifújt úgyhogy gondolom zárható!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.