Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) penene


penene
őstag

Hali! Ezek kozul az alaplapok kozul szeretnek venni 1et, csak nem tudom melyiket.

AO-AK79D-400VN
19900 Ft+Áfa

AO-AK79D-400 MAX
34400 Ft+Áfa

De egy csomo cucc kimaradt a simabol
pl. S-ata, egyeb chipsetek, amihez nem nagyon ertek.

De latom hogy 14k+afa a kulonbseg.

Nem tudom hogy most annyival jobb-e, ill. kihasznalnam-e hosszutavon.
Hosszutavra szeretnek venni, es megfizetnem a dragabbat is, ha tenyleg megeri.

Ha valaki ismeri a lapokat, akkor legy szives segitsen picit eligazodni.

(esetleg ha ezek rossz alapok, es van extra jonak tartott lapotok, akkor azt is mondhatjatok, nekem ezt is ajanlottak)

Halas koszonet elore is!
PeT

(#2) Keitaro válasza penene (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Mindjárt jönnek az Abit NF7-S ajánlatok...
Én nem szállok be ezzel, megnézem mi a különbség a két lap között aztán elmondom mi az én személyes kedvencem :)

(#3) penene válasza Keitaro (#2) üzenetére


penene
őstag

en is lattam abit nf7-s es alapot, es az is tetszett... de baratom javallotta ezt. Esetleg ha neked van jobb velemenyed, megbeszelhetjuk valahol, en hajlok ra szivesen, nyitott vagyok mindenre. Ezert is fogtam bele a temaba :)

(#4) Keitaro


Keitaro
addikt

Szerintem jók az Aopen lapok. Nekem személy szerint a kedvenceim az Epox, és Gigabyte pl.:

[L]http://www.epox.nl/english/products/motherboard/8rda3%2B.htm[/L]

Ez 29 nettóban.

A sok plussznál érdemes elgondolkozni viszont, hogy szükséged van e egyáltalán rá. Milyen hosszútávra tervezed, hogy nem veszel új alaplapot? És mire lesz a gép?

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=235[/L]
Ez egy helyi AOpen teszt, szerintem olvasd el, így könyebb lehet eldönteni mennyire szimpi neked

(#5) penene válasza Keitaro (#4) üzenetére


penene
őstag

koszi.
nah, annyira hosszutavon hogy most van
egy 2100+os procim
2*256 266os DDRem
Abit siluro gef4 ti4200 128 MB
kartyam.
Jelenleg counter-ezem.

egy olyan alaplapot szeretnek, amibe majd ideovel belemennek az ujitasok, pl. nagyobb proci, 400as ram. es addig is szepen kihasznalni az uj technologiakat (mi az a dual chanell?? en ugy olvastam hogy nagyon durva, es pl ez is nagyon jo)
Meg mostani alaplapom kellene egy baratomnak, es akkor most vennek 1 jot..
igazan a procinak es a memoriank szeretnek elomelegitett helyet es hogy iszonyat jol mukodjon . Szeretem a tunningot is alapjaratban, a tobbit tanulom (fesz valtas nelkuli szorakazas:) ) .
nekem most Abit KR7A-133 Raid em van.
Pont belefer a kartya, 1900 mhzig van felrakva fsb, de erzem, hogy valahogy olyan mintha egy trabantba lenne porsche motor , a video es a proci is jobban erezne magam jobban.. foleg ha bovitenek ramot 400asra..
Jo fpsu jatekra kell. megbizhato es gyors gep. rovidtavon.
Hosszutavon egyjo alaplap kellene amire lehet epiteni, erre ugy erzem lehet (400 fsb). nem vagyok top fejleszto hogy mindenbol a legujabb, igy ez sokaig jo lenne sztem...
ennyi. :)

(#6) Keitaro válasza penene (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát... a 400-as FSB jó dolog, de a 3200+-os procin kívül semmi sem használja ki, és nem valószínű, hogy lesz több Athlon XP prockó. Úgyhogy ezért szerintem nem érdemes drágább alaplapot venni. S-ATA ilyenkor külső chipes és jelenleg nem hinném, hogy igazán szükséged lenne rá, ritkák még a SATA vincsik, még ritkábbak a jók. Persze később talán jól jönne, de talán mire legközelebb vincsit akarsz venni, már megint alaplapcserénél tartassz.
Memóriacserétől is komolyabb növekedést akkor kapsz ha tuningolsz vagy asszinkronban hajtassz, jelenleg a prockód úgyis 266-os (enyém is :) )
Dual Channel DDR azt teszi, hogy ezek az nF2-es lapok dupla memóriasávszélességet produkálnak. Ezt úgy érik el, hogy két memóriamodult kell használnod (ezed már van), és olyan memóriaslotokba pakolnod amikhez külön külön megy egy-egy 64bites adatsín. Így effektíve olyan lesz mintha 128 bites sinen kúsznának az adatok. Bocsi, ha tömör volt, szólj ha érdekel még infó.
Van már jó kis hangkártyád? Ha igen akkor az a plussz sem kell az alaplapban.
Én az olcsóbb AOpen ajánlanám, vagy egy Epox 8RDA(+)-t. Pénzt spórolsz magadnak amit költhetsz másra, és nem igazán mondassz le olyan dolgokról amik hiányoznának.

(#7) penene válasza penene (#5) üzenetére


penene
őstag

a tesztet olvastam!! es megfogott a dolog..
igazan nf7est csak lattam arlistan reszletezve... igy arrol nincs fogalmam . szimpi telleg! :)
A kerdes, hogy a fullost vagy a sima eleg.. nem akarom hogy kimaradjanak az igazan jo cuccok szinte 2* annyiert persze. ezert tunt fel... hogy valamit tudhat... hosszu tavra.

(#8) penene válasza Keitaro (#6) üzenetére


penene
őstag

hat integralt video nem kell, asszem az is van benne (remelem ki lehet iktatni)
Egyelore nincs jo hangkartyam, de megteszi... eleg regi, 3kert tudnek venni ilyen alap 5.1est, asszemami ugyis bele van integralva, nem kell semmi dolby egyelore, gondolom nem a legprofibb hang van benne, es ha komolyan akarnek akkor ugyis kene ujabb. mint a video..

SATA: nem jon szoba, kilove :)

DDR: ertem, gondolom a 2 kekbe kell berakni :)

hat koszi... az olcsobb nagyon jol hangzik, nem veszem a dragabbat.

Egy szubjektiv velemenyt hallhatok a AOpen es az abit kozottirol? Vagy szamottevo kulonbseg ugysincs?

(#9) Keitaro válasza penene (#8) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát ha csak e kettő közül lehet választani akkor a szubjektív véleményem :
AOpen!!! :)

[L]http://english.aopen.com.tw/products/mb/AK79D-4001394.htm[/L]
Gondolom erre vágysz akkor :) mert ez van meg a MAX. Legalábbis a hivatalos oldal szerint.

(#10) penene válasza Keitaro (#9) üzenetére


penene
őstag

hm.. nema.

AO-AX4SPE-N

en ezt lattam.... te valami egesz mast mondtal, de ugyanugy nez ki :) az hogy lehet?:P

(#11) penene válasza penene (#10) üzenetére


penene
őstag

NEM' hulyen kopiztam. :P

(#12) penene válasza penene (#11) üzenetére


penene
őstag

AO-AK79D-400VN

en ezt lattam, az a VN is utana van. :) nemtom jo e :P

(#13) penene válasza penene (#12) üzenetére


penene
őstag

azt irja ez mar tud szorzovaltani. ergo ez valami ujabb lehet.
ha nem tud szorzot valtani az ugy nem kell. de hiszek a leirasnak.. :)

(#14) penene válasza penene (#13) üzenetére


penene
őstag

Ja, a nagyagyu tesztben :

AK79D-400VN

es ott volt szo a szorzovaltasrol. ergo.. kiraly :)
Akkor asszem ezt a temat ki is vegeztuk, hat nagyon koszonom a segitseget :)

(#15) penene válasza penene (#12) üzenetére


penene
őstag

nem a linkes alaplapod, mert az : nem tud szorzovaltast + kozel van az AGP a memoriahoz, azt irta a hir, hogy a VNesben mar ki van javitva.

(#16) Keitaro válasza penene (#15) üzenetére


Keitaro
addikt

Oké, csak a hivatalos oldalon nem volt VN-es :)
Mindenesetre minden jót az új alaplapodhoz majd ^^

(#17) penene válasza Keitaro (#16) üzenetére


penene
őstag

Koszi :) jo ejt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.