Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  ANNO 1800

Hozzászólások

(#101) powermause válasza kovsol (#98) üzenetére

:DDD Persze számít a lakosság létszáma is,de inkább a DLC-k "világai" eszik a ramot.Vagy is kiegészítők nélkül BÁRMIT csinálhatsz elég a 16GB.De az első Újvilági sziget letelepedés után,jönnek a rendszer összeomlások :DDD .Nálam legalább is ez volt. :U

powermause

(#102) s4hu|SyD^ válasza powermause (#101) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nálam is aztán olvastam, hogy kell neki a 32GB és tényleg. Elég érdekes amúgy, nem igazán van játék aminek kéne ennyi.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#103) Sinu válasza s4hu|SyD^ (#100) üzenetére


Sinu
senior tag

GTX 950 van most bent a gépben, simán viszi, szóval olyan nagy igénye ilyen szempontból szerintem nincs. Ram meg akkor kell ha vannak dlc-k, alap játék nekem teljesen jó volt 16gb mellett (előző, ddr3 ramos gépem is vitte)

No Future

(#104) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Sokáig én is egy GTX 1060-al toltam és ha nem is maxon, de azért elég jól vitte. A RAM mennyisége sokkal kritikusabb ennél a játéknál. Ha már több területen van az ember, akkor mindet szépen elrakja a RAM-ba, azért is olyan gyors a területváltás, cserébe odvas sok kell neki, hogy ne haljon ki.

Per aspera ad astra!

(#105) s4hu|SyD^ válasza Sinu (#103) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Én is az alapot játszottam mikor ingyenesen kipróbálható volt az Uplay +. Viszont megvettem pár hónapja a DLC-kkel és már crash volt meg minden 16 GB-al. Alap megy szépen az 1070-el + 16 GB RAM. Persze nem minden maxon sajnos. Ha nem lesz ilyen drága minden majd veszek vasat, ami bírja a 4k 60 fps-t legalább, mert a játék kegyetlen jó.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#106) Sinu


Sinu
senior tag

Milyen kellemes meglepetés :)

No Future

(#107) Aethel


Aethel
aktív tag

Fura hogy egyik magyar gamer sajtó sem hoz le semmi újat erről a játékról. Ennyire partvonal lenne? :D
Egyszerűen nem tudom lerakni.. Most a negyedik évad meglepett rendesen, de nagyon örülök hogy jön még hozzá content. Igazából ha a háttérben már készülne a következő rész fejlesztése és annak megjelenéséig évente jönnének a DLC-k ehhez, az lenne a kánaán.

Arra viszont erősen haragszom, hogy a gyűjtői dobozos kiadáshoz még egy tetves Deluxe pack sem járt, csak a legalapabb verzió. A régebbi részeknél mindig járt valami extra bónusz.

(#108) kovsol válasza Aethel (#107) üzenetére


kovsol
titán

Nem sok sajtója van a játéknak, de itt a topic se pörög igazán.
Pedig kategóriájának kiváló darabja.

May the Force be with you!

(#109) Sinu válasza Aethel (#107) üzenetére


Sinu
senior tag

Hát nekem ez már sok, megvan talán az első 3 évad, de ez a rengeteg térkép nálam tönkretette a játékélményt. A 2 még oké volt, de aztán jöttek az újabb és újabb térképek és egyszerűen soknak éreztem mindegyikkel foglalkozni. 4. évadban is van új map?

No Future

(#110) powermause válasza Sinu (#109) üzenetére

Én sem tudom fejben tartani a rengeteg "világot", :DDD nem is tudom , hogy lehet -e egyeltalán? :F A 4.Session Pass is meg van de még nem volt rá elég időm.Elsőre talán az új ,hogy lehet bauxitot bányászni a "New World"-ben,meg héliumot.Az biztos hogy "postás" léghajót lehet gyártani...Nem tudom.Hátha nincs több "World" ez miatt.. :DDD :U

[ Szerkesztve ]

powermause

(#111) vvega30


vvega30
senior tag

Amennyire tudom nem lesz új világ, csak átalakítják a régi "new world"-öt. Lesz egy nagy sziget mint crown fallsban meg egy rakás csicsa. Léghajó jó, de csak azért mert munkaerőt lehet csoportosítani az új világban. Imádom ezt a játékot de szerintem már kicsit túltolták.

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#112) powermause válasza vvega30 (#111) üzenetére

:U :K Van benne valami...Tényleg nincs több új világ(hála istennek),de a léghajók az óvilágban az hatalmas ötlet!!Mondjuk még a harci alkalmazásuk az rejtély,mert nem akarnak lőni semmire,pedig elvileg tudnak.Nagyon,nagyon jó árú szállítók!A legnagyobban 8(!) árú slot van,és gyorsabbak mint a hajók.Rejtély még a posta működése is :U ..de majd rá jövök. :D

powermause

(#113) powermause

powermause

(#114) vvega30 válasza powermause (#112) üzenetére


vvega30
senior tag

Ticcsen a kiválasztottak már játszák az új dlc-t, mi földi halandók 8-án kapjuk meg. Jónak tűnik :)
Új világban lesz még egy lépcső a mépességben. azt látom, hogy ráfeküdtek most erre.
Azt hiszem a léghajók csak másik léghajókra tudnak lőni, bár nagyon nem teszteltem én sem. Az biztos, hogy földi célra bombát kell nekik gyártani az alég kemyény. 4-5 léghajó legyalul egy kikötőt :)

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#115) powermause válasza vvega30 (#114) üzenetére

Hát igen .Csak a kikötőket,és az álló hajókat lehet bombázni.Semmi mást.Ha jól gondolom...Az ágyúk csak a többi léghajót támadják.Az újvilágban talán nem lépcsőnek nevezném,de van a városoknak egy +fejlődési lehetőség ,valami hacienda épület vagy mi.Azon be lehet állítani néhány opciót...Ezen kívül itt lehet bányászni bauxitot (a léghajókhoz főleg),héliumot lehet gyártani ami elég bonyolult de nélkülözhetetlen.Meg van a posta(az mindenhol van),léghajó kikötők meg pár dolog...ezeken kívül már alig tudok valamit ami új.De nagyon jól működik minden,a léghajózással! :DD

powermause

(#116) powermause

Mégis van egy új lépcső a népességben az újvilágban.Az artista. :D


Ez a hacienda!

Mindenfélét lehet termelni a segítségével,még olyat is ami
nincs a sziget termeszthetőségei között!De lehet másra is használni.Lakó
házat építeni,néhány ipari üzemet telepíteni,de a legfontosabb szerintem.hogy
a 'fertiliser"-t is ennél lehet építeni.Ami minden ültetvény,(minden világban!) ,termelését
nagyon megnöveli.

[ Szerkesztve ]

powermause

(#117) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok! szerintem az új DLC sok pluszt ad, végre az újvilág is egy komolyan feljeszthető terület lett, végre sok mindent meg lehet oldani a régi világból behozandó termékek nélkül is.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#118) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Sziasztok! Javítottak már valamit a RAM kezelésen vagy 32 GB alatt el sem indul a DLC?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#119) csabsz13 válasza s4hu|SyD^ (#118) üzenetére


csabsz13
aktív tag

nekem 16 GB van a gépben és 4K 60Hz simán elfut úgy, hogy az összes térképen bőven tele vannak a szigetek, már szinte mindenhol én vagyok. szóval fullon terhelve.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#120) s4hu|SyD^ válasza csabsz13 (#119) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Hm érdekes, pont azért nem ruháztam be a Season Pass 3-ra és 4-re, mert ha jól tudom nekem kiírt olyat, hogy kell 32 GB RAM. Nem tudom már melyik DLC volt.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#121) powermause válasza csabsz13 (#119) üzenetére

:DDDHát nem tudom de nálam azért foglal vagy 21 Gb-ot,de lesz még több sajnos.Viszont valamit reszelhettek a játékon,mert egy kicsivel kevesebbet kér mint az első két session pass
nál. Akkor volt már 26Gb is a felhasznált ram. :)

powermause

(#122) kovsol válasza powermause (#121) üzenetére


kovsol
titán

Azt kellene megnézni ilyenkor, hogy a játék processze mennyit RAM -t használ, mert ez itt ami van a táblázatban az egész rendszer fogyasztása mindenestül. A Windwos meg csomó eltöltöttöt programot tárol a RAM-ban amit elenged ha szükséges.

May the Force be with you!

(#123) powermause válasza kovsol (#122) üzenetére

Az első rövid táblázat azt mutatja hogy ~7Gb a RAM felhasználás az Anno1800 nélkül.A második hosszabb pedig azt, hogy miután elindítottam a játékot(és csak is a játékot) simán
felmegy a memória felhasználás ~19Gb-21Gb -ra. :) Megnéztem a feladat kezelőben az
Anno 1800.exe ~ 9,1 Gb-ot használ.Van még néhány hozzá kapcsolható process de itt nem lehet látni azt a 21~26Gb rendszer fogyasztást. :)

powermause

(#124) Sinu


Sinu
senior tag

Modtàmogatàshoz mit szóltok?

No Future

(#125) powermause válasza Sinu (#124) üzenetére

:C Mindenképpen jó lesz,de én egy magyarításnak jobban örülnék! :U

powermause

(#126) Norb79 válasza Sinu (#109) üzenetére


Norb79
őstag

Ebből a szempontból talán szerencsésebb a konzol kiadás, ott csak a régi és az új világ van, nem is jönnek majd a pc-s dlc-k és a kontrolleres irányítás is szuper. Én teljesen átszoktam a konzol verzióra a pc-sről. :)

(#127) Norb79


Norb79
őstag

Money and time well spent!

(#128) Volband


Volband
csendes tag

Játszogat még ezzel valaki? Ha igen, mennyi rammal csapatjátok és hogy bírja a dlc-ket? Olvastam, hogy a 16 nem elég, de azt is, hogy másoknak meg igen.

Nekem per pill 20 van, de azzal nem szokott probléma adódni.

(#129) Norb79 válasza Volband (#128) üzenetére


Norb79
őstag

Évekig 32 gigával nyomtam, egy ideje 64el, szóval hiába nyomom még mindig, kevés RAMos tapasztalatom nincs. :(

(#130) Volband


Volband
csendes tag

És hogy bírod a komplexitást? Bár DLCktől is függ. Nekem már megvan mind (bár a gépem nem bírja őket egyszerre), de egyedüli játékhoz nekem az már sok, úgyhogy co-opban tolom inkább, amit gyébként mindenkinek tudok javasolni attól függetlenül, hogy nehéznek találják-e a játékot vagy sem. Az nagyon buli, mikor együtt irányíthattok egy birodalmat.

(#131) Norb79 válasza Volband (#130) üzenetére


Norb79
őstag

Nekem a HW nem szűk keresztmetszet, de valóban levon az élvezhetőségből a sok dlc egyszerre.
Mivel rögtön az elején kezdtem el játszani a játékkal, így ahogy jöttek sorba a dlc-k, én úgy játszottam sorban, szóval egyszerre mindig csak 1-2 volt bekapcsolva.
Kivéve a 4. év dlc-it, mert azokat még nem próbáltam ki, bár most is telepítve vannak.

Amikor kijött a konzolos verzió, azért is csaptam le rá rögtön, mert abban nincs dlc, simán a játékra lehet koncentrálni. Amint pár kommenttel feljebb látod, abból ki is szedtem minden achievementet, meg azt nyomtuk coopban is haverral.

Általában 1-2 azért pc-n továbbra is be szokott lenni kapcsolva, de a többségét hanyagolom.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  ANNO 1800
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.