Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Antonio


Antonio
senior tag

Üdv.

Az érdekes kérdés: tudnátok-e összeálítani egy olyan sorrendet a pc alkatrészei között, amely az elromlás / meghibásodás stb. előfordulásának gyakorisága adná meg :DDD :DDD ilyenre gondolok :

első helyeken: -ház/billentyűzet (mert ezek ha jót válsztottunk remélhetőleg sokáig hiba mentessen működnek...
- de mi lenne az utolsó helyen ....?

tudom ez elég szerencsétlen kérdés mert minden termékből lehet hibás sorozatot kifogni stb. és nem lehet/nem szabad álltalánosítani és függ menyirre, milyen gyakran használjuk ...utolsó helyen feltételezem a HDD fog állni

De feltételezzük hogy egy ''jó erős középosztályú ár és minőség terén '' (na mondjuk ezis szubjektív) termékekről van szó (pl.: A7n8x delux, 80 Gb Matrox v. seagate, 9500pro/9600pro, coolink táp. stb) ... és ''átlagos'' meghibásodási arányról van szó :U ... :F :DD

csak hogy értsétek: azért érdekelne mert (most már tényleg :D) öszerakok ill rakatok egy gépet egy pc boltba kp + hitellel ... de hamarosan egyik ''haverom haverja'' hoz egy listát mit tud nagykeráron hozni ... csak a garanciáról nem beszéltünk, lehet hogy van rá! nem tudom ezt még meg beszéljük ... de valószínüleg monitort nem veszek töle... se alaplapot még ha garancia is lesz rá ...jobb ezeket az alapcuccokat a boltba elintézni ha valami van nem kell utánarohangálni stb ...

Kiemelném azért hogy gari nélkül csak a hülyék vesznek valamit!!! vagy nem?


Szóval csak játszok a gondolattal ...

Na, kíváncsi vagyok a ''meghibásodási'' listátokra (vén rókák, szervizesek előnyben) :C

THX

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2) Jester válasza Antonio (#1) üzenetére


Jester
aktív tag

Hát, Fujitsu gyártmányú HDD-k kimagasló (90%) fölötti arányban döglöttek be nálunk. Amúgy meg legtöbb hibás alkatrész az táp (noname, acorp, vargáné) volt, plussz hálókártyák közül döglött meg egy pár, de ez inkább túlfesznek köszönhető. Ennyi.

Mehr Licht!

(#3) Antonio


Antonio
senior tag

én ilyesmire gondoltam: ez csak példa nem biztos hogy helyes

1.- billentyűzet :)
2.- ház
3.- egér
....
....itt vannak közbe az alaplap, vga kártya, monitor, stb

10-en akárhányadik - táp
10-en akárhányadik+1 -hdd

stb. (unatkozók előnnyben)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#4) Jester válasza Antonio (#3) üzenetére


Jester
aktív tag

Ami nálad az első helyeken szerepel, azokkal volt a legkevesebb gond.

Mehr Licht!

(#5) azzio válasza Antonio (#3) üzenetére


azzio
aktív tag

amikor nagyonrégen vettem egy használt 486-ost, abban először a vinyó halt meg (320 MB-os NEC vinyó, MFM, 2x5,25''), utána a monitor (most gondolkodnom kéne a márkáján, de feketefehér), aztán az egér (azt mondjuk már előtte is használtam a 286-oshoz), aztán az alaplap... Aztán mivel ezeke mind ki lettek cserélve, működött is rendesen, amíg el nem adtam a haveromnak. Ő talált egy kapcsolót a táp hátulján, nem tudta mire való, és kipróbálta. Az volt a 110V/230V kapcsoló...

(#6) azzio válasza Jester (#4) üzenetére


azzio
aktív tag

valószínűleg azért szerepel az első helyen...

(#7) alga válasza azzio (#6) üzenetére


alga
tag

A legromlékonyabb a HDD, ez biztos. Nekem szinén elég gyorsan tönkrementek a CD-lejátszók is. Persze ez logikus is, ezekben vannak mozgó alkatrészek, és a winchesterek ráadásul sokat mennek. Utánuk meg talán a monitorok jönnek, bár azok kb. kétszer-háromszor több időt kibírnak.
Az egér egészen bizonytalan kategória: a hagyományos (görgős) egerek tudnak akadozni, de cseréjük viszonlag könnyen megoldható, olcsóak. Az optikai egerek szerintem már nagyon strapabíróak lehetnek (már a vezetékes). Természetesen a filléres kategória ebben sem jelent semmi jót.

Az alaplap (szerintem) viszonylag stabil pont, általában hamarabb elavul, mint tönkremegy. Már ha az én tapasztalataimból (munkahelyi és otthoni gépek) indulok ki: a munkahelyemen némelyik gép már a harmadik embert szolgálja, de még mindig megy, csak a HDD-t kellett esetenként cserélni benne.

Ezen felül hangkártya és VGA meghibásodások fordultak elő, de ez már a nem jellemző kategória.

Meghibásodott billentyűzettel nem nagyon találkoztam, és a környezetemben egyetlen táp sem döglött meg. A házakon meg nincs, ami elromolhatna, hacsak nem esel neki kalapáccsal. :)

(#8) Ráczkölke


Ráczkölke
tag

floppy-lemez:))

(#9) MUŁĐER válasza Antonio (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

IDE kábel:(((:((

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#10) dannnnn


dannnnn
aktív tag

sztem az első az a hdd, aztán a vga hütő ,aztán meg igy tovább a végtelenségig!!! :D:D

██ сәгтеук ыекшлу™ ██

(#11) steve@prhw válasza MUŁĐER (#9) üzenetére


steve@prhw
őstag

Szvsz már a topicnyitó gépe jórészt a listára került az eltelt 2 év alatt :DDD

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#12) Den válasza Antonio (#1) üzenetére


Den
veterán

nálam a modemek vezetnek, már vagy 5 tönkrement, utána az egerek, abból 3

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.