Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Ryzen Threadripper (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Az AMD 2017. augusztus 10-én váltak elérhetővé az új HEDT vonalba szánt processzorai. A Threadripper processzorokban 4 Ryzen mag van összekötve , ezt az AMD "infinity fabric" technológiának hívja.

Egy-két információ ezekről a processzorokról.

V6

(#2) füles_


füles_
őstag

Remélem nem veszed sértésnek, de ez így eléggé pontatlan és féligaz információk vannak az első hsz-ben.
Először is a topik neve követhetné a sima Ryzenek topikjának nevét: AMD Ryzen Threadripper 1950X / 1920X / 1900X "Summit Ridge" (TR4).
Az első mondatot szerintem először másképp szeretted volna megfogalmazni, aztán elfelejtettél pár szavat kitörölni. És nem 4 db Ryzen (Zen) magból áll a Threadripper, hanem két darab 8 Ryzen (Zen) magos Summit Ridge lapkából. Ez a két Summit Ridge lapka van összekötve az Infinity Fabric interfésszel, ezen keresztül kommunikálnak egymással.
Egyébként még az ES Threadripperek négy darab Summit Ridge lapkából álltak (Epyc), de ebből kettő inaktív volt.

Szerintem vagy szerkesztetni kell a topikot, vagy egy újat csinálni és ezt töröltetni. Ha így nézne ki a végleges topik sokak szemét szúrná szerintem.

Nincs ebben amúgy semmi, múltkor is csináltak egy külön RX 570 / 580 topikot, aztán kértük, hogy tegyék hozzá a már meglévő RX 470 / 480 topikhoz az előbbit meg töröljék, mert a GPU ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#3) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

akkor szerkessze akinek van rá joga

V6

(#4) füles_ válasza M0ng00se (#3) üzenetére


füles_
őstag

Lesz egy kis időm aztán valamit kezdünk vele. :K

(#5) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Ryzen Threadripper (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.