Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33401) ZozzHUN válasza ZozzHUN (#33399) üzenetére


ZozzHUN
addikt

7870 is stock órajelen megy és a 7850 is, 7870 81%-on ment 3DMark13 alatt. Legújabb beta driver és cap. Második PCI-E-ben lévő 7870-nek nem jelzi ki a hőmérsékletét, nem engedi a ventilátort állítani. Szerintem ennyi volt a CF, megy is az apróra a 7870 és a 7850 is ;]

(#33402) DEV_NULL válasza rovid89 (#33400) üzenetére


DEV_NULL
őstag

azt 100%, hogy bírja. ;) játékokkal a legegyszerűbb tesztelni. valami olyannal ami azért terheli a vgat.

(#33403) HSM válasza ZozzHUN (#33401) üzenetére


HSM
félisten

Valamit nagyon elrontottál....
Amit írtam, nálad is megvan, hogy a lassabbhoz idomul a sebesség, és nem megy maxon a gyorsabb. ;)
Monitorozni ott a HWiNFO, én kiraktam OSD-re mindkét kari fontosabb adatait, így végig láttam real-time, mi történik. [link]
(Részletesebb magyarázat a képhez a CF-es beszámolómban, [link].)

[ Szerkesztve ]

(#33404) rovid89 válasza DEV_NULL (#33402) üzenetére


rovid89
csendes tag

Koszi 20 perc bf3 single (fullhd ultra) 56º a vga ezel a beallitassal a tetoteri szobaba 29º

AsSzem szeretni fogom ezt a kartyat :-)

(#33405) ZozzHUN válasza HSM (#33403) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Tudom mivel lehet monitorozni és kiíratni, egyszerűen nem látja :)

Gondolom megkavarta, hogy egyik 7870 másik meg 7850. CF rendesen működik, szóval nincs gáz, de stock-on tudom csak őket használni, mondjuk mire nem volna elég ez is :)

(#33406) HSM válasza ZozzHUN (#33405) üzenetére


HSM
félisten

Fura, mert nekem se sok köze van a Powercolor nem refi 7950-nek a szintén nem refi Sapphire 7970-hez, és ment hibátlanul. :P

Afterburnerben is a beállítások közt lehet váltani, melyik karit akarod állítgatni, mindkét karit lehet így, de egyszerre csak egyet, együtt így nem lehet kétfélével. A képemen is ott van szépen alulfeszelve, mert amúgy 1,18V illetve 1,256V lenne, nem ilyen 1,05V-ok, amennyire ledroppoltak. :)
És mindezt Afterburnerrel. De a Trixx is látja mindkettőt, ott figyel egy legördülő menü bal felül, melyik karit akarod állítgatni, bár elég irritáló, hogy mindkettőt AMD 7900 seriesnek látja, de nekem az egyiknek +50%-ra húzható a power limit, arról mindig megismerem, melyiket állítom épp. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33407) PandaMonium válasza rovid89 (#33400) üzenetére


PandaMonium
őstag

Szia.
MHz-ben bármeddig húzod biztonságos marad (persze ugyan ez nem mondható el a feszültségről) ha nem bírja akkor max kifagy. Én a helyedben megnézném, hogy mit szól a kártya az 1100/1300-hoz, ha azt alap feszültségen viszi az már jó (bár ez attól is függ mennyi a kártyád alap fesz.-e mert ez gyártónként eltérő lehet). Tesztelni a szintetikus benchmarkok közül a 3DMark11, 3DMark13, Unigine Heaven 4.0, Unigine Valley javasoltak, illetve a játékok közül szinte bármi: Crysis 3, Tomb Raider, Bioshock Infinite, Grid 2, stb.stb. :K

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#33408) ZozzHUN válasza HSM (#33406) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Kilőttem a sync-et az afterburnerben, ezzel megoldottam a ventilátor beállítás problémáját, viszont a hőmérsékletét akkor sem írja ki a 7870-nek. HWInfo-ban sem.

szerk.: hopp, de most megjelent a hőmérséklete a 7870nek az Afterburnerben... És most már a GPU-Z-ben is. Úgy néz ki az afterburner kavart be a szinkronizálással. És most már a HWInfo is lát mindent. :C

[ Szerkesztve ]

(#33409) HSM válasza PandaMonium (#33407) üzenetére


HSM
félisten

"MHz-ben bármeddig húzod biztonságos marad"

Ez így ebben a formában nem igaz. Az órajellel lineárisan nő a fogyasztás, 30% órajelemelés 30% fogyasztásnövekedés, illetve 30%-al nagyobb terhelés a VRM-nek, 30%-al nagyobb hűtendő teljesítmény, azonos feszültségen. Tény, a feszültségemelés sokkal nagyobb mértékben növeli a fogyasztást (négyzetesen, nem lineárisan) így lényegesen kisebb beavatkozással is sokkal nagyobb terhelésnövekedést lehet elérni, de attól még az órajelemelés is plussz megterhelés a kártyának. :)

(#33408) ZozzHUN: Akkor úgy tűnik a sync volt a baj... Bár nekem nagyon fura, hogy a HWiNFO nem látja, friss verzióval nézed? Látnia kellene. :F
Szerk.: Akkor ez volt a baj. ;) A lényeg, hogy már megy minden.

[ Szerkesztve ]

(#33410) HSM válasza HSM (#33409) üzenetére


HSM
félisten

Miért csak 5 perc a szerkesztési idő... :F Annyit akartam még megjegyzést írni, hogy a 30% órajelemelés esetén minimum 30% a gyakrolati plusszfogyasztás, ugyanis a 30%-al nagyobb terhelés megnöveli a GPU és a VRM hőmérsékletét is, aholis a VRM kevésbé hatékony már, illetve a GPU fogyasztását is növeli a magasabb hőmérséklet, tehát a valós növekedés jelentősen több lesz, mint az azonos körülményeket feltételező elméleti 30%.

[ Szerkesztve ]

(#33411) PandaMonium válasza HSM (#33410) üzenetére


PandaMonium
őstag

Jó, persze én sem úgy értettem, hogy küldje meg 1400/2000-el, hanem a józan ész keretein belül, ezért is javasoltam az egészséges 1100/1300-at. Egyébként amit írtál elméleti síkon természetesen megállja a helyét, de a gyakorlatban mire már elfogyna a hűtés addigra a kártya is rég kifagyna (persze ha csak nincs alátolva eszetlenül sok feszültség). :K

What I cannot create, I do not understand

(#33412) HSM válasza PandaMonium (#33411) üzenetére


HSM
félisten

Az 1100-as húzás 27% egy 7850-nek. Az a kifejezetten spórolós, költséghatékony 7850-ek ismeretében azért nem kevés szvsz. :U

Mert még egy 10-15% OC-ra látatlanban is rá lehet mondani, hogy 99% biztonságos, de 27% már azért sok ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#33413) proci985 válasza ZozzHUN (#33399) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

crysis 2.

érdekelne, hogy csak nálam skálázódik ilyen szörnyen a felbontás miatt, vagy tényleg megfobja a dx9/cpu.

gyanús metro2033 alapján, hogy cpulimitem van, de jó lenne látni más tapasztalatát is, hogy a 7850 cf fogy el, vagy más a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33414) HSM válasza proci985 (#33413) üzenetére


HSM
félisten

Nálam a GPU-Usage elég jól el szokta árulni, mikor fogy el a CPU.... Afterburner OSD-re pár kattintás kitenni, egy próbát megérhet a dolog. :)

(#33415) katt777


katt777
félisten

AMD VGA gazdálkodás egyáltalán nem működik. A HD7870 csak akkor 300/150MHz, ha "single", ha dual graphicsra (PCI-E, mert onboard-dal az órajelek sem jók) teszem a biost, akkor 500/150, viszont Vision Center nem látja (csak CPU OC van pl.), semmi Zero Core, a kari működik és 25%-on mennek a ventik, fogalmam sincs, hogyan lehetne Virtu nélkül beállítani az AMD-feature-t, hogy alapból IGP dolgozzon, VGA lekapcs, terhelés alatt meg VGA. Ez hogyan kellene, hogy működjön?

Bocsi, ha lámák a kérdések, de nagyon régen volt AMD konfigom, azt hittem, kártya be, IGP/VGA pedig működik, ahogy Intel/nV párosnál Virtuval. Egyelőre anélkül szeretném normális működésre bírni.

A Sapphire HD7870-em egyébként 975/1500MHz-en (default), benchmarkok alatt eddig max. 71°C volt, hűtés max 47°C-on, feszültség max. 1.1V, de inkább 1,05 körül. Amiket a melegedésről olvastam, azokhoz képest jónak tűnik, és az eladó szerint alulfeszelve is megy, de a fenti hibák miatt egyelőre nem jutott időm több tesztre. Full HD híján csak perf. módban tudtam tesztelni, de 3DMark11-ben már így is megverte a GTX560-at. (Egyelőre még CPU-tuning sincs, minden alapon, ergo nyilvánvaló CPU-limittel ment a 3D06 és a 3DV is., Heaven-nel meg nincs összehasonlító eredményem.)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#33416) katt777 válasza katt777 (#33415) üzenetére


katt777
félisten

Úgy néz ki, 1100/1700MHz-et tud alapból a kártya, ezt max. 1.105V-tal. Afterburnerrel sajna nem lehet boost-ot és feszt állítani vagy monitorozni, mivel igen? Trixx, GPU Tweak, vagy más?

Fusion Centerben tudok tuningolni, ott a power csuszkát felhúzva emelkedni fog a fesz? (Tudom, nézzem meg, de most nincs rá érkezésem, 3 napon keresztül egész nap oktatás + munka reggeltől estig.)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#33417) belinho válasza katt777 (#33416) üzenetére


belinho
senior tag

Fel kell tenni a legújabb Afterburner-t 3.0.0 beta 10, és ott a settings-ben be kell állítani az unlock voltage opciót. Ha meg monitorozni is akarod, akkor meg az on screen display-t kell bekapcsolni.

(#33418) katt777 válasza belinho (#33417) üzenetére


katt777
félisten

A minap még nem láttam 2.3.1-nél újabbat, béták meg mindig lejárnak, de megnézem. Egyelőre Trixxx-et töltöm, az új verzió éppen kezeli már az XT-ket a leírás szerint.
Hogy mit hol kell bekapcsolni, azt azért tudom, csak "stable" verzióval nem működik.
Kösz a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#33419) mysuAF


mysuAF
csendes tag

Sziasztok!
van egy 7870 myst-em de nem tudom hogy működik e normálisan egy chiftech gps 500-ról?
Ugye egy sima 6 pin meg egy molex to 6 pin
Eddig a CPU-ra gyanakodtam de bevillant az agyamba hogy lehet a tápellátás ne nem megfelelő a kártyának.

(#33420) HSM válasza katt777 (#33415) üzenetére


HSM
félisten

Az fura. az 500/150 ha jól emlékszem, a többmonitoros üzemmódja, vagy akkor, ha nem 60Hz-en hajt egy megjelenítőt. Én nem tudom (és nem is akarom tudni) mit ügyködik a virtu a háttérben, de lehet az kavar be.
Nekem ha virtu nélkül ha az IGP-re teszem az asztalt, akkor a ZeroCore ugyan nem müxik, ahogy már írtam, de rendes egymonitoros üresjáratban ment a kari 300/150Mhz-en, a normál 12W körüli üresjárati fogyasztásával.

(#33416) katt777: Nem növeli. Később (ideális esetben soha) fogja visszavenni az órajelet a TDP limit miatt.

(#33418) katt777: Friss TriXX vagy AB 3.0.0 beta kezeli. Mondjuk az volt a tapasztalat, hogy csak fixed voltage bekapcsolásával sikerült működésre bírni a feszültségállítást. Mondjuk ha csinálsz egy 2D profilt 0,85V-al és 800Mhz-el, akkor ebből nem lesz semmi plusszfogyasztás. :)

(#33421) ZozzHUN válasza HSM (#33420) üzenetére


ZozzHUN
addikt

850mV-n nekem 800 MHZ elszállt :D

(#33422) HSM válasza ZozzHUN (#33421) üzenetére


HSM
félisten

Akkor 700Mhz, az tuti jó, lényegében 2D-ben majdnem mindegy. :P
Nekem a 7870XT-men a 850Mhz stabil volt 0,825V-on.... ;] (Csak 0,85V alatt nem működött jól a DXVA videógyorsítás.)

Szerk: Neked nem sima 7870 van? :D A Pitcairn nem Tahiti.... ;]

(#33423) ZozzHUN: Igen, eszembe jutott, nálad már mindenféle kari járt... :DD

[ Szerkesztve ]

(#33423) ZozzHUN válasza HSM (#33422) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Most váltottam le Tahiti 7870-est egy simára. Ma reggel vettem ki gépből a 7850-est is. Skyrim alatt max grafikán 60 FPS volt 20-25%os terheltséggel a két gpu.

Crysis 2 fent van, de valamiért nem hajlandó elindulni :(

(#33424) PandaMonium válasza ZozzHUN (#33423) üzenetére


PandaMonium
őstag

Akkor ennyi volt a crossfire-zés?
Én szívesen olvastam volna Heaven 4.0, Tomb Raider, Grid 2, Bioshock Infinite, Crysis 3, Far Cry 3, Battlefield 3 teszteket (persze mindenhol vsync nélkül). :(

What I cannot create, I do not understand

(#33425) DEV_NULL válasza mysuAF (#33419) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Tulajdnoképpen mi a probléma? :U

(#33426) ZozzHUN válasza PandaMonium (#33424) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Tulajdonképpen 7870 sebességét visszaveszi a 7850 sebességére. Stock órajelen megy a 7850 akkor 80%-on megy a 7870, 1050-re felhúzom a 7850est, (ami a stock órajele az én 7870-esemnek) akkor 90%-on megy a 7870. Tulajdonképpen egy 7850CF-et értem el ezzel, pedig reméltem, hogy nem így lesz... Ezek alapján nincs értelme két különböző kártya CF-be kötésének, csak ugyan azt a kártyát max más gyártótól, mert úgyis a lassabbik sebességén fog menni ... :\

(#33427) Yutani válasza ZozzHUN (#33426) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez mindig is így ment a CF esetén, már a pre-HD korszakban is: a gyorsabb kártya "visszabutul a lassabb sebességéhez.

Bár azt nem tudom, hogy ha pl egy 3870X2-t és egy 3850-et Tri-CFX-be köt az ember, akkor a két GPU-s kártya core és memória órajelei lecsökkennek-e a 3850 órajeleire? Na meg a GDDR3 vs GDDR4 sebességkülönbség hogyan kezelődött?

#tarcsad

(#33428) blade zte


blade zte
őstag

Ilyen nincs ez nevetséges! Hozom haza gariztatásból, hát nem black screenes ez is a ****** ******-át?! :O (sapphire hd 7850)
Fél évnél is több idö telt el a hiba elsö jelentkezése óta! Az ipon-t emberek felejtsétek el emberek, szemét egy üzlet. Nemhogy nézte volna, a hibásan gyártott kártyákat gyártási száma szerint visszaküldjék, mert a sapphire még meg is üzente ezt. A sapphire-röl is ugyanezt. 2011 óta, amióta megvan a gépem nem tudom kihasználni, mert minden videókártyám rossz! Szerintem mostantól konzolom lesz...

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#33429) DEV_NULL válasza blade zte (#33428) üzenetére


DEV_NULL
őstag

:R

ipon valóban nem egy tündér helyi. hardverker ezerszer jobb.

(#33430) Repsol600 válasza ZozzHUN (#33426) üzenetére


Repsol600
addikt

Ha tetszik a CF cseréld el a 7870-est egy 7850-re és még egy kis pénzt is kapsz. :D

(#33431) blade zte válasza DEV_NULL (#33429) üzenetére


blade zte
őstag

Legalább azt megnézték volna, nem-e ugyanaz a hibája ennek is mielött ideadják. De élvezetes lesz további 2x gariztatni... mert ugye szinte biztos hibás lesz, és még ennyi kell ahhoz, hogy mást kapjak. Volt olyan, aki ezt végigvárta? Vagy azóta valamilyen lehetöség a black screen javítására?

Oppo find 7 astro black

(#33432) DEV_NULL válasza blade zte (#33431) üzenetére


DEV_NULL
őstag

nincs rá javítás

mindenképp más gyártó kártyáját kérd, mivel már 2.x fürdesz be a sapphire-ral

(#33433) blade zte válasza DEV_NULL (#33432) üzenetére


blade zte
őstag

Remélem meghallgatnak, hogy más kártyát kérek. Olyankor érték szerint szoktak adni, vagy azért kaphatok egy hd7850-et 2gb rammal továbbra is? Mert úgy tudom ez volt a legolcsóbb ilyen.

Oppo find 7 astro black

(#33434) mysuAF válasza DEV_NULL (#33425) üzenetére


mysuAF
csendes tag

Tulajdonképpen a játék közben 3 perc normális játék minden megy ahogy kell majd egyszercsak egy 30 másodperces atomlagg következik
és igazából nem tudom hogy a tápellátás hibája-e mert ugye nem 2 rendese 6 pinesről megy de mégcsak nemis 2 molex to 6 pinről ( vettem már 2 darabot ebből de hála az égnek mind a 2 selejt volt)
hanem csak ugye molex to 6 pin
és ugye vagy a procinál van a bibi vagy a vga-nál és mondták hogy lehet ez a kínja hogy nincs elég áram a molexből

(#33435) HSM válasza blade zte (#33428) üzenetére


HSM
félisten

Nem az Ipon intézi a garanciát, hanem a disztribútor/nagyker. Őket szidd. Velem egy USB3 winyórack-el játszották el, hogy 3X vittem oda-vissza, mert mindig visszajött a nagykertől, hogy tapasztalték a hibát, és javították, és közben ugyanolyan szar maradt.... :W Gondolom, az Ipon se jobb elfoglaltság híján küldözgeti oda-vissza a kártyákat. :(
Sajnos a Sapphire-nak volt ez a rossz szériája. Szerintem rosszul választassz videókártyát, nekem 2006 óta egyetlen kártyám volt rossz vagy 20-ból, az is az első héten megadta magát gyárihiba miatt...
Konzolokból is amúgy bele lehet nyúlni, nem tudom emlékszel-e az X-box pirosgyűrűs hibűira, ami miatt elkerülvén a hatalmas botrányt, 1 évről 3 évre lett emelve az említett konzolok garija? :)

(#33436) ZozzHUN válasza Repsol600 (#33430) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Csak kiprobalni akartam, de neztem hogy nem nagyon lesz jatek amivel kihasznalhatom mostansag. Ha kesobb kedvet kapok akkor is inkabb egy 7970 mint 2 7850 :)

(#33437) DEV_NULL válasza mysuAF (#33434) üzenetére


DEV_NULL
őstag

mióta áll fenn a probléma?

(#33438) katt777 válasza HSM (#33420) üzenetére


katt777
félisten

Órajelek eddig fixen mentek tuningolva is, csúszkát még nem volt időm tesztelni.
Fix feszt semmiképpen nem akarok adni, bár ki tudja, lehet hogy lesz olyan játék, amelynek kell, legföljebb nem megy automatikusan az AB. CCC-k után meglepett, hogy Fusionben milyen tág határok között lehet állítani az órajeleket, (asszem 1400/2000), a félelem előbb állítja meg a kezem, minthogy ilyesmire vetemedjek. :DDD Tuningolni szeretek (+/-), de hülye azért nem vagyok.

300/150 a 2D órajelem, alaplapi VGA csatit használva viszont valamiért 500/150, a fesz viszont 0.826V-ig megy le idle.

Azt néztem, hogy a tápom elbírna egy CF-t is, a lapom viszont nem, sajna 16+4-es, nem 8+8, és állítani sem lehet, no de +6k-ért (X6) már nem lett volna meg a konfig.

blade zte: Én HD4870-nel jártam hasonlóképpen, az "Expert"-tel, na, azok aztán minden szarságot kipróbáltak, hogy ne garizzanak, pedig ők maguk írták először, hogy garos a kari (vki lenyúlhatta a cserekártyát), bő 3 hónap múlva cserélte a Sapphire a gyárból, jobb híján oda kellene küldeni a karit. iPonról viszont csak jót tudok mondani, velem nagyon korrektek voltak, igaz, rossz tápot küldtek, azt kellett cserélni. Kaptam ennek az árában drágábbat (igaz, valamivel gyengébbet), és még egy ingyen futárom is maradt. Kérted egyébként konkrétan, hogy mivel teszteljék a kártyát, és kaptál részletes leírást a tesztről? Tudtommal jogilag lehetőséged van a teszten ott tartózkodni, ha viszont nem ott laksz, akkor persze ez macerás. Tudom egyébként, mit érzel (részletesen lejjebb).

DEV_NULL: Én a Sap. HD4870 helyett ASUS-t kértem, amikor már 2 hónapja garban volt, bolt hozott saját költségre, de 1,5 hónapig tartott a Glaciator hűtőjének a motorja, ehelyett ilyen hibával javítottat kaptam, ez 2 hét múlva megint beadta a kulcsot (azaz 2 kártyából 3 volt rossz ua. hibával), végül több mint 3 hónap, lényegében VGA-mentes időszak után jött végre a GYÁRBÓL a cserekártya. Nem egyedüli tapasztalatom, hogy a gyárból hamarabb oldják meg a problémát, mint az ügyeskedő magyar kereskedők. Csak hát a postázás nem olcsó, viszont a supportot elérni nem nehéz.

mysuAF: Az is 12V ág, a kérdés viszont inkább az, hogy hány A megy rajta a kariba.

HSM: Lehet, hogy ez a bibi. Ha a nagyker az Expert, akkor nem csodálkozom.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#33439) blade zte válasza HSM (#33435) üzenetére


blade zte
őstag

Már nem az idegesít, hanem hogy fél éve megvettem, most megjött a kedvem hozzá, hogy gariztassam, és még mindig a fél+ évvel ezelötti kártyát hajigálják oda nekem. Nemhogy elötte azt is leellenörirznék, ááá. Esküszöm beperelném... Nincs módszer arra, hogy a sapphire legaranciáztassa már inkább ipon helyett? Csak jobban értenek a sajátukhoz. Ha tehetném itt helyben lepasszolnám a kártyát 50ezerért. :W

Oppo find 7 astro black

(#33440) katt777 válasza blade zte (#33439) üzenetére


katt777
félisten

De, ha hibaleírással elküldöd a gyárba (Lásd feljebb).
Nem kötelesek újabb kártyát adni (azonos árban), amíg van a régebbiből.
Szintén nem kötelesek tesztelni a cserealkatrészt.
Amióta rendszert váltottunk, megszűnt a 30 napos gar. határidő, hála az EU-nak. Csak törekedni kell rá, hogy mielőbb orvosolják a problémát, és hát ennyire törekszenek, ez van.
Ilyen szempontból célszerű betesztelt cuccot venni, én így szereztem be a HD7870-et (XT), és jó vétel volt. Hűvös, halk, alapfeszen (1,1V) a gyári tuningértékekhez képest további +13% tuning, és Sapphire.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#33441) HSM válasza katt777 (#33438) üzenetére


HSM
félisten

Fix fesz azért kell, mert különben hiába állaítasz a feszen, nem történik semmi BOOST-os karikon. :DDD De ahogy írtam, ha csinálsz egy 0,85V 2D profilt, semmit nem vesztessz vele (kimértem), csak nyersz rengeteget a terhelt fogyin. ;)
Talán csak azt veszted, hogy kézzel kapcsolgatsz a profilok közt, bár AB elvileg automatikusan is tudja kapcsolgatni, mint anno az ATT. ;)

Nem csak ők ilyenek... :( De igen, náluk a szervíz különösen pofátlan, volt hozzá szerencsém.... Nem a levegőbe beszélek ám. :)
Csak azt sajnálom, hogy aki nem lát a dolgok mögé, az a kiskert szidja, amikor az nem tehet általában az ilyen jellegű dolgokról. Az Ipon se makulátlan, de velem eddig mindig 100%-ig korrektek voltak, és mindent megtettek, ami a hatáskörükben elvárható, néha többet is. :R

(#33439) blade zte: Abszolút jogos a dühöd, én csak azt mondtam, nem a kisker tehet róla. :B Az egyetlen dolog, amit tehetsz, hogy veszel másik karit, amíg ezt garizzák, utána meg ha végre kapsz egy működőt, eladod valamelyiket.... Vagy hogy felveszed a kapcsolatot a Sapphire-el, és elmondod, hogy nem szeretnél hónapokat várni, míg szivatnak a garival, tudnak-e segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#33442) gyuribácsi88

Sziasztok, összekötöttem a gépet a tv-vel, meg rá van kötve a monitor is.

Na most a tv-nél nem valami jó az illeszkedése a képnek, monitornál viszont továbbra is hibátlan, van erre valami megoldás képet linkelek a problémáról.

A bal oldalon látható a hiba, legjobban alul látszik hogy mi a gond(om).

Be lehet ezt valahogy állítani/korrigálni?

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#33443) blade zte válasza katt777 (#33438) üzenetére


blade zte
őstag

Jólvan ez picit megnyugtatott :R . Amúgy a bolt intézte, hogy egyenesen a gyárból jöjjön, vagy oda fordultál rögtön? És ha odafordultál a sapphire-hoz, akkor kell valami garancia lap, vagy elég a kártya adatait tudni?

Katt777: kösz a választ. :R

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#33444) katt777 válasza HSM (#33441) üzenetére


katt777
félisten

Hát, majd megnézem, kíváncsi vagyok egyébként, hogy Trixx-szel mi a helyzet, ott ugyanis nincs force-os feszelés.

iPonos tapasztalatom a topicjában, keress a hsz-aimra. Ebben nem volt külső tesztelés, csak saját maguk intézték.

blade zte: Nekem a kisker intézte, amikor már 2 hónapja húzódott az ügy (ehhez képest a gyári forduló nem volt 1 hónap), nem tudom, iPonnál lehet-e kérni, hogy hagyják ki a szarszervizt. Egy levélváltást megér, ahogy Sapphire-nél is a supportot javaslom megkérdezni (azt is, hogy hibás termék esetén megtérítik-e a postaköltséget), sztem ők a gyári számból is tudják, garos-e a kártya, nemzetközi "warranty" szelvények nem is olyanok, mint a hazaiak. (Ha leírod a problémát, az is lehet, hogy valami jobbat küldjenek, mert odakint érzékenyek a hírnevükre. Vinyó esetében tudok ilyemiről.) Ha az megvan, azon is le van írva az eljárás szerintem. Persze angolul, emiatt perelheted a gyártót, mert kötelesek lennének magyar haszn. útm.-val forgalmazni az alkatrészeket, de e téren valahogy nem olyan szigorú az NFH, mint más termékek esetében.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#33445) HSM válasza katt777 (#33444) üzenetére


HSM
félisten

Nekem nem volt jó. :N
Van force voltage, első kép: [link]
Azzal ment hibátlanul az állítgatás.
Őszinte leszek, nem igazán izgat a sztory, nekem éppen elég volt a személyes tapasztalatom a szervízükkel, hogy igen jól megalapozott legyen a véleményem róluk. :) Ritkán viszket a tenyerem, hogy asztalt borogatnék, de ott erősen kellett koncentrálni, hogy megálljam. :U

[ Szerkesztve ]

(#33446) katt777 válasza HSM (#33445) üzenetére


katt777
félisten

Tényleg, most, hogy mutattad, beugrott. :B
Amúgy tévedtem, találtam friss GPU-Tweak-et, már a GTX760-at is kezeli, leszedem, lesz még egy progi, amellyel tesztelhetek. Legjobb persze az AB lenne, majd elválik.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#33447) Steve198310 válasza gyuribácsi88 (#33442) üzenetére


Steve198310
őstag

Szia

Csatoló felületek?
Amúgy be lehet lőni

[ Szerkesztve ]

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#33448) Repsol600 válasza ZozzHUN (#33436) üzenetére


Repsol600
addikt

Én is inkább 1 erősebbet vennék. :K

(#33449) HSM válasza katt777 (#33446) üzenetére


HSM
félisten

AB-ből nekem tök jól megy a 3.0.0 Beta 10, dehát beta. A 2.3.1 meg ősrégi, a Sapphire-t nem is ismerte fel emlékeim szerint.

(#33450) proci985 válasza katt777 (#33440) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

cserealkatrész tesztelése hülyén is venné ki magát, ahhoz ki kell bontani a csomagot.

"Amióta rendszert váltottunk, megszűnt a 30 napos gar. határidő, hála az EU-nak"
Ennek semmi köze az EUhoz. Erre egy hét alatt megvan a garizás ha cserélni kell, postával. Javításnál (telefonnal) két hét.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.