Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Proport


Proport
csendes tag

AMD 2500+ Barton-hoz 4.5-5 ezerert szeretnek hutot! Ajanlatokat varok. Fo szempont, h. jol hutson, 35-40 dB zaj meg elmegy:(! Mercury Eros hazba lesz, 400 W-os tappal! Es ha mar a hazra is kitertem, szeretnek arrol is velemenyt hallani, mivel meg nem vettem meg (igaz mar megrendeltem). Ja, a haz ezzel a tappal 13E. Elore is koszi a velemenyeket!

bitstore.wordpress.com

(#2) Polesz válasza Proport (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Hűtőnek javaslom az GT Igloo 2450Light-ot. Halk és jól hűt. Ha húzni akarod akkor vagy a sima vagy a pro változat kell neked.
A házról nem tudok semmit, de majd jól lebeszélnek róla. ''Nehogymá' mercury legyen'' ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) Alvin_ti4200 válasza Proport (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Coolink U2VS (fordulatszabályzós, réz magos), 4,5k

(#4) Proport válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


Proport
csendes tag

En is Coolink U2VS-t akartam eloszor, de az AMD a Coolink-ot mar nem tamogatja hivatalosan, igy hat ha vmi oknal fogva megserulne a proci akkor...:O

bitstore.wordpress.com

(#5) strike-force válasza Proport (#4) üzenetére


strike-force
őstag

'' igy hat ha vmi oknal fogva megserulne a proci akkor...'' - akkor mi van? ez kábé ugyanolyan, minthogy az amd csaka rézmagos hűtőket támogatja, és ha nem azzal hűtesz, akkor yol pitsánrugnak.

amugymeg GT 2450-t mondanék hűtésnek.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#6) Proport


Proport
csendes tag

GlacialTech Igloo 2500 Pro-m van most 1.7-es procihoz, es egyaltalan nem vagyok megelegedve vele, ugyhogy Igloo reszemrol kilove. //En balga amikor a FridgeRockot lecserélém az Igloo-ra! :C
A hazakban nem vagyok nagyon jaratos, ezert erdekel, hogy mi a problema a Mercuryval? Csak azert mert tappal egyutt 17-et er, es most 13-ert meg tudnam szerezni (a tapot kulon veszem hozza - az magaban 8-10E Ft).
13-tol viszont semmikeppen nem fogok tobbet kolteni hazra.
Ha lehet gyorsan valaszoljatok, mert hetfon vagy kedden megyek erte.

bitstore.wordpress.com

(#7) LukE válasza Proport (#6) üzenetére


LukE
veterán

A tápra gondoltak, de azt gondolom 8-10K-ért jobbat veszel. A ház magában nem sok gondot tud okozni.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#8) b0unCe


b0unCe
aktív tag

HAt Thermaltake volcano9 es spire falconrock 2. mindegyik elmegy boven azon ha nem akarod meghuzni.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#9) Vitus válasza Proport (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Vegyél TT vulcano 9+-ot mert az tutira meghűti még 3000-es fordulaton is és ha jön a meleg csak feltekered kicsit bár magasabb fordulaton már zajos.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#10) Proport


Proport
csendes tag

Max 13E-ert milyen hazak vannak meg? (400 W-os tappal)
Cimek is erdekelnek!

bitstore.wordpress.com

(#11) b0unCe


b0unCe
aktív tag

feel V !! nekem is az van most vettem . kiraly tappal jol kinezo hazzal .14k bruttoert

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#12) Proport


Proport
csendes tag

A Coolermaster Aero 7 mennyibe kerul?

bitstore.wordpress.com

(#13) b0unCe


b0unCe
aktív tag

nezd meg egy arlistan :DD de inkabb azt ne vegyel

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#14) Vitus válasza Proport (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Ha érdekel van egy Titan cu5tb hűtőm 3k-ért garis 1 hónapot ment nagyon jól hűt de hangos 40db körüli. Tiszta réz és jó a legcombosabb amd-re is.
[L]http://www.titan-cd.com/english/product.asp?model_no=TTC-CU5TB/F[/L]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#15) Proport válasza b0unCe (#13) üzenetére


Proport
csendes tag

Miert ne vegyek Aero 7-et (ha draga nem is fogok!)?
A Tom's Hardware Guide AMD hutotesztjeben ez az elso. :DD

bitstore.wordpress.com

(#16) Proport válasza Vitus (#14) üzenetére


Proport
csendes tag

Sajna mar megrendeltem az alkatreszeket a botban, a huto onnan lesz, mar csak modositani tudok, visszavonni nem! Sorry!

bitstore.wordpress.com

(#17) Vitus válasza Proport (#16) üzenetére


Vitus
őstag

Nem baj :) csak megemlítettem hátha :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#18) Akita


Akita
tag

3 hónapja Coolimk U2VS-t használok 2500-as Bartonon. Először azt gondoltam hülyeség a kézi fordulatszabályzó. De nem az. Ha van egy üres helyed a 4db fakk közül, akkor fúrd át a műanyag takarót és szereld oda a kézi fordulatszabályzót. Bikább játékok futtatásánál, video tömörítésnél csavarhatod max-ra(kb 4600), ha meg csak netezel vagy más processzort alig terhelő dolgoknál egy mozdulat és máris csendes a gép. Persze az automatikus fordulatszabályzős hűtők ezt maguktól is megteszik. Az az igazi elegáns megoldás.

(#19) kzoltann


kzoltann
aktív tag

En Glacialtech igloo 2510 (nem pro-t) vennek, nem hangos , de jo vagy pro és ahhoz meg vmi fordulatszam szabalyzot keritenek.

(#20) Proport


Proport
csendes tag

Hello Mindenki, kellemes vasarnapot! :))

Arra lennek kivancsi, hogy szerintetek a kovetkezo hutok kozul melyik hut a legjobban, ill. ha sorba kellene allitani oket, csak a hutes tekinteteben (zajszint nem erdekes), mi lenne a sorrend?
Esetleg ha az itt felsoroltak kozul van hutotok, akkor a tapasztalatokra is kivancsi lennek. Foleg az erdekelne, hogy huzamosabb maximalis terheles mellett (pl. 3dsMax rendereles) mennyi a max. homerseklet?

A hutok:

CoolerMaster HAC V81
CoolerMaster Aero 7
Coolink Cool U2VS
ThermalTake Volcano 9 CoolMod
Titan D5TB5 CU35
Titan CU5TB
Vantec VA4 C7040

De meg mindig varom a javaslatokat ujabb tipusokra is 4.5-5E korul!

bitstore.wordpress.com

(#21) strike-force válasza Proport (#20) üzenetére


strike-force
őstag

CoolerMaster HAC V81

nekem az van. br.2900-ért vettem és nagyon jo. igaz még eccerse tekertem fel max fodulatra, mert alapon is jol huti a 2000+Palo-mat.(max.55C) csak ajánlani tudom. Aero7-et ne vegyeél, mert aránytalanul drágább, mint a HAC V81 és ayival nem jobb.

Aero7 teszt

[L]http://www.viperlair.com/reviews/case_cool/coolermaster/amd/aero7/aero7_3.shtml[/L]

HAC V81 tszt

[L]http://www.viperlair.com/reviews/case_cool/coolermaster/amd/xdream/xdream3.shtml[/L]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#22) Drizzt válasza Proport (#20) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Va-c7040, Cu5tb, U2VS, atöbbit nem tudom, de biztosan ez az első 3.

I am having fun staying poor.

(#23) Proport


Proport
csendes tag

Koszi a segitsegeket! Vegul a Titan CU5TB mellett tortem landzsat. Abit NF7-S v2.0, Barton 2500+, vmint 1 Twin MOS 512 MB DDR CL 2.0 memoriaval karoltve fogom hasznalni. Remelem a 3ds Max 5 betoltodesere nem kell varnom 5-10 masodpercet. Ja, es a procim akkor legyen 55 C°-os, amikor a hazam kemenceben tarolom.

bitstore.wordpress.com

(#24) Proport


Proport
csendes tag

:)) :)) :)) :)) :)) :))

bitstore.wordpress.com

(#25) Gery77


Gery77
csendes tag

Hűtéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Egy 2500+ os Athlonhoz olyan hűtőt adtak, amire az van írva, hogy max 2600 Mhz-ig okés. Ez nem okozhat mondjuk túlmelegedést a gépnél? http://prohardver.hu/pics/smileys/act_confused.gif

(#26) Polesz válasza Gery77 (#25) üzenetére


Polesz
addikt

Nem. Ha hozzáadták akkor jóvan az neki.
Egyébként javaslom elolvasásra a pcworld mostani számában a hűtőtesztet. Ajánlott a SilentBreeze II. Jól szerepelt a Volcano 9 is.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#28) Polesz válasza Kalandor (#27) üzenetére


Polesz
addikt

Húzva 51 ;] Olvasni tudni kell.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#30) Polesz válasza Kalandor (#29) üzenetére


Polesz
addikt

Jóvan elnéztem egy zacsi hamut már szórtam is a fejemre ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#32) F7 válasza Kalandor (#27) üzenetére


F7
tag

Komolyan nem értelek :)

51 fok terhelve, ez nem rossz, sőt.
Nem húzva? SB nem tuning léghűtő. Néma hűtés 51 fokkal nem jó? :)

Fickó! Fekszessz!

(#34) erdoke válasza Kalandor (#31) üzenetére


erdoke
titán

A GT automatikus sorozata a Diamond. SocketA-ra a 2100 Diamond. Szerintem királyos, és pont belefér a keretbe.

A legjobb aláírás a héten

(#36) F7 válasza Kalandor (#33) üzenetére


F7
tag

C850-re akarod tenni az SB2-t?

Figyu, (hogy is mondjam..nemáá :) )egy C850 nem melegszik úgy, mint egy új AMD proci.

Lehet, hogy 32C lesz az SB2 vel is. Nem abból kell kiindulni, hogy ott 51, akkor neked a C850es procidon is 51 lesz...most engedd meg, hogy beboruljak az asztal alá... :)

Fickó! Fekszessz!

(#38) bendi


bendi
tag

Mivel a topic elején érdeklődtek a Mercury házak után, meg a tápok után, hát írnék róla...
Boltos ismerősöm azt mondja a tápról, hogy valamivel a Vargáné és Tsa alatt van minőségben...
A ház jól néz ki, és szidom magam, mióta úgy gondoltam, hogy megfelelő lesz barátnőmnek. Ő szereti is, de nekem kell szerelni, és nem egy nagy élmény:O
Aztán az összeszereléséről annyit, hogy volt benne vmi 4-5000-en pörgő procihűtő venti, és attól az egész ház vmi félelmetes hangon elkezdett búgni... hiába tettem bele szivacsot, feszítettem... akkoris búgott!
Alaplaphoz félek hozzányúlni, mert a tálcája is biliacélból van!
A szellőzésével se vagyok túlzottan megelégedve, bár szerencsére tudtam előre a vinyókhoz tenni egy ventit, ugyanis egy vinyó már megfőtt benne
Ennyit róla... Ennyi pénzért inkább codegen házat táppal!

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#39) Starsky72


Starsky72
addikt

Hi!

Vantec VA4-C7040-es hűtővel 2500+ 2,3 Ghz-en, 1.7V, teljes terhelés, a ház egy olyan helyen van, ahol tulajdonképpen nulla a légmozgás és megszorul a levegő, így max 55 fok a hőmérséklet.

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#40) erdoke válasza Kalandor (#35) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem elég jó. Vmelyik PC-s magazinban (talán Computer Panorama?) tesztelték a P4-es verziót, ami 4100 Diamond néven fut. Az árán kívül nyerő volt.
A hangja a fordulatszámtól függ, ha jól rémlik, akkor 2500-4500 tartományban müxik, amihez 21-35 dB zajt ad meg a GT. GT kivételesen keveset szokot a zaj értékekkel hazudni.
Nekem 2,4B@3,06 procin maxon szinte sose ment.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.