Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) M0RGI válasza Gabis (#50) üzenetére


M0RGI
őstag

Szuper, köszi szépen!
Ha ez a letérés és vezetés dolog is használhatóan működik, akkor megvan a következő okosórám (GTS) :)

[ Szerkesztve ]

(#52) martina79


martina79
tag

Sziasztok,
Pár hete használom az órát, Apple Watch 4-et váltott le . A kérdésem, hogy ebben az órában a wi-fi mire való ? Csatlakoztatni csak az órán tudom, viszont egyből szétcsatlakozik , ahogy visszaáll a képernyő, hiába van elhúzva a kis “ kapcsoló” , visszaáll . A watchnál ugye azzal is összeköttetésben maradt és így , akkor is megkaptam az értesítéseket, ha hatótávolságon kívül voltam, viszont uazon a wifin. Bocsi, ha kacifántos

(#53) Gabis válasza M0RGI (#51) üzenetére


Gabis
őstag

Legrosszabb esetben is megrendeled, teszteled, és ha nem jön be, visszaküldöd... Mást nem nagyon tudok tanácsolni.

martina79: firmware frissítésre, és fájlátvitelve használható (pl. zenefájl)

(#54) M0RGI válasza Gabis (#53) üzenetére


M0RGI
őstag

Igen, az lesz. ;)
Addig is kérdeznék még párat, ha nem baj.
- a korona anyaga fém, vagy műanyag?
- a visszabújtatható szíjvég az nem zavaró, nem nyomja a csuklót?
- ja, és mintha valamelyik videóban azt láttam volna (csak nem találom), hogy állítható a kijelző színhőmérséklete, vagy talán a szaturációja. Ez igaz?

(#55) Gabis válasza M0RGI (#54) üzenetére


Gabis
őstag

Nekem GTR4 van, tépőzáras szíjjal.
Van természetesen és élénk színbeállítás.

(#56) M0RGI válasza Gabis (#55) üzenetére


M0RGI
őstag

👍
Közben megtaláltam a cikkben, hogy a korona rozsdamentes acél

(#57) martina79


martina79
tag

Még egy kérdés , ezt pl, hol tudom beállítani ?
“ csak előre beállított szöveggel lehet válaszolni”

(#58) Gabis válasza martina79 (#57) üzenetére


Gabis
őstag

Profil - Kiválasztod az órádat - Értesítések és emlékeztetők - Alkalmazásértesítések - Gyors válaszok kezelése

(#59) martina79 válasza Gabis (#58) üzenetére


martina79
tag

Nincs ilyenem sajnos, lehet, hogy azért , mert iPhone-nal használom ?

(#60) Gabis válasza martina79 (#59) üzenetére


Gabis
őstag

Az sajnos lehetséges... gondolom a legfrissebb firmware és Zepp van fent a készülékeken.

(#61) M0RGI


M0RGI
őstag

Nekem is adódott még egy kérdés. Néztem stratos videókat, gondolom hasonló a nyomkövetés és a letérés megjelenítése itt is.
Viszont a stratos csipog is utóbbinál. A gts4 is ad ilyenkor hangot, vagy mondjuk értesítések érkezésekor?

(#62) Gabis válasza M0RGI (#61) üzenetére


Gabis
őstag

Alkalmazás értesítéskor tud hanggal és rezgéssel is jelezni (utóbbi esetén egyedi is létrehozható). Letérés esetén megnézem majd, hogy hanggal is érzékelteti e.

(#63) M0RGI válasza Gabis (#62) üzenetére


M0RGI
őstag

:R

(#64) M0RGI


M0RGI
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#65) M0RGI


M0RGI
őstag

Azt is szeretném még megkérdezni, hogy az automatikus tevékenység érzékelés az jól működik? Másik órán gyalogolnom kellett negyed órát mire felismerte.
Kerékpárral járok munkába, jó lenne, ha a napi PAI-ba belevenné azt a mozgást is.
Bár ha meg edzésnek ismeri fel, akkor meg lehet követhetetlenül sok edzést mutatna emiatt?

(#66) martina79 válasza M0RGI (#65) üzenetére


martina79
tag

Kb 2 perc míg felismeri a biciklizést, majd , ha leállítom , az összes adatot felsorolta, tőlem volt hangos reggel az utca :)

(#67) Gabis válasza martina79 (#66) üzenetére


Gabis
őstag

Ki tudod kapcsolni a végén a beszédes összegzést ha zavar.

(#68) M0RGI válasza martina79 (#66) üzenetére


M0RGI
őstag

:)
Mondjuk én 4-6 perc alatt beérek a munkahelyre, lehet, hogy így nem lenne értelme használnom.

(#69) M0RGI


M0RGI
őstag

Még ezeket megnézné nekem valaki?

1. Be lehet állítani tényleg azt, hogy ha a telefon kijelzője aktív, akkor az óra nem jelzi az értesítéseket?

2. És esetleg azt, hogy az alkalmazások értesítései csak egy bizonyos időintervallumban jelenjenek meg? Vagy ez csak globálisan a dnd-vel megy?

Gabis: ki tudtad esetleg próbálni a letérés érzékelést?

[ Szerkesztve ]

(#70) Gabis válasza M0RGI (#69) üzenetére


Gabis
őstag

1. Be lehet állítani, én is így használom a GTR-t.
2. Dnd-vel lehet szabályozni (nem találtam más opciót).

Igen, csak még nem tudom pontosan mikor.

(#71) M0RGI válasza Gabis (#70) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi a válaszokat!

És még egy :B : Fall Detection-t tud a készülék? Néhány teszt azt írja tudja, valamelyik meg azt hogy nem.

(#72) Gabis válasza M0RGI (#71) üzenetére


Gabis
őstag

Wearholic videóit javaslom.

(#73) M0RGI válasza Gabis (#72) üzenetére


M0RGI
őstag

Igen, azokat már nézegettem, igaz még nem mindet. (Kicsit lefáraszt ez a "fogorvos utáni" angol) 😃

(#74) Gabis válasza M0RGI (#69) üzenetére


Gabis
őstag

Úgy vettem észre, hogy a letérést rezgéssel jelzi, illetve megjelenik a kijelzőn is. Ilyenkor is mutatja hol vagy, és egy szagatott egyenes vonallal jelzi a visszatérés vonalát az eredeti útvonalra.

(#75) Fall-N


Fall-N
veterán

Néztem múltkor MM-ben élőben, nagyon jól néz ki a GTS 4 és a Mini is. Csak nekem nem kell GPS, így kevesebb mint fele ennyibe kerülő Amazfit Band 7-et vettem. Meg vagyok vele elégedve, kíváncsi leszek lesz-e teszt itt róla.

(#76) M0RGI válasza Gabis (#74) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi, hogy kipróbáltad nekem!
Nem lenne rossz a hang is, de végül is a rezgés is teljesen elegendő.

Eddig "must have" ez az óra, egyedül az ár ami nem annyira tetszik. :)

(#77) M0RGI


M0RGI
őstag

Na megrendeltem. Lesz ami lesz... :)

(#78) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

GTS 3-hoz tudtok ajánlani értelmes tokot, fóliát vagy mit érdemes használni vele?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#79) pusszycat válasza 7Heads Drago (#78) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Csuklót. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#80) 7Heads Drago válasza pusszycat (#79) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A lányomnak is van felesleges. Neki lesz.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#81) M0RGI válasza M0RGI (#77) üzenetére


M0RGI
őstag

Megjött! Király, tetszik, nagyon jó!
Élmény tapizni, a kijelző érintésre olyan selymes, a széle lekerekített. GTS3-nál (MM-ban megnéztem) zavart az üveg körüli élesebb perem.
A fényerő állítás, kijelző feléledés nagyon smooth, semmi sem darabos.
Király, hogy van koppintásos felélesztés.
Kijelző felélesztés pont megfelelő, csinálja amikor kell, ha nem kell (pl. kézmosás alatt) nem.
Értesítések megjönnek, a csoportosításuk, visszanézhetőség kiváló. Végre COL reminder jelzései is átjönnek.
Pulzus, SPO2 Huawei watch fit-el pariban vannak.
GPX import egyszerű, a navigáció milyenségét holnap reggel tudom csak kipróbálni.
Hangzás egy ilyen kütyühöz mérten meglepően jó.

(#82) pusszycat válasza M0RGI (#81) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor nincs több morgás oké? :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#83) Gabis válasza M0RGI (#81) üzenetére


Gabis
őstag

Csak a félreértések elkerülése végett, a koppintásos felélesztés a képernyő lezárása utáni 5-10 másodpercig működik.

(#84) M0RGI válasza pusszycat (#82) üzenetére


M0RGI
őstag

Azért ilyen könnyen nem ússzátok meg. :D

Sorolom is:

1. A korona tekeréssel menüben mozgás tök jó, csak kár, hogy mondjuk a megnyomásával nem lehet belépni az adott menüpontba. Ha már minden adott hozzá, működhetne, kényelmesebb lenne, mint tekerés után mindig a kijelzőt tapizni.

2. Próbálgattam hogy leveszem az órát, a kezemben tartva imitálom a lendítést és érdekes módon egyszer 2 mp-ig, egyszer 5-mp-ig, vagy 10 mp-ig világít a kijelző. Ez miért lehet?
Van valami világos képernyőidő, az 10 mp a beállításokban.

3. Offline hangvezérlés ikont nem tudtam előcsalni (beállításokban: csukló elfordítás után 5 mp....)

4. Reggeli biciklizést pár perc múlva ismerte fel (de ezt írtátok is), viszont PAI-t semmit nem adott utána.

5. Próbáltam volna a rátöltött gpx útvonalon történő navigációt (túra indításával), de nem talált gps jelet a házak között és a zöld "csiganyál" sem jelent meg (előnézetben látszódik).
Attól hogy nincs jel, még mutatnia kellene, nem? (Kép utána az irodában, de ugyanezt mutatta kint is.)

[ Szerkesztve ]

(#85) M0RGI válasza M0RGI (#84) üzenetére


M0RGI
őstag

5. Megoldódott. GPS jel találása után már mutatja, letérés érzékelés is működött. Sajnos minden edzésnél át kell állítani 50 m-ről 20 m-re, nem lehet alapnak a 20-at választani (vagy csak én nem találtam).

4. PAI ma csak 1 pont lett, pedig volt 4 km séta, szépen felismert 7 emelet lépcsőzést (emeletet) és 2 km biciklizést. De a pulzusmérés 5 percesen volt, így valószínűleg nem érzékelte a több, de rövid idejű pulzusszám emelkedéseket, amitől nőne a PAI.
De ahogy olvasom majd magától alakítja a kalkulálását használat során.

3. Néha megjelent néha nem. Egyelőre kikapcsoltam.

Megtartom az órát, nem bántam meg, hogy megvettem.
Azért ha a fentiekhez hozzá tudtok fűzni valamit, örömmel veszem és köszönöm az eddigieket!

(#86) M0RGI


M0RGI
őstag

Hétvégén túrán kipróbáltam a betöltött nyomvonalon történő navigációt és az eltérés jelzést.

Tapasztalatok:
- 95%-ban pontos GPS, végig az utakon maradt a nyomvonal, látszódik az is mikor melyik felén megyek az útnak
- még szűk kanyargós helyeken is szépen látszódik mikor merre kell majd letérni, merre vezet az ösvény
- néha elveszti a jelet, mert mintha lefagyna a nyíl, de ez csak párszor fordult elő rövid ideig
(lehet az auto pause kikapcsolja a GPS-t?)
- az auto pause jól teszi a dolgát, de nagyon idegesítő, hogy ha csak nézelődik és meg-meg áll az ember, akkor folyamatosan hanggal közli amikor ki-be kapcsolgat. (tudom, kapcsoljam ki az auto pause-t, vagy a hangot, de pl. a vízivás, energiabevitel jelzésnél utóbbi jól jön.)
- viszont ami fekete pont, hogy letérésnél meg pont nem mond semmit, csak rezeg, pedig ha máskor nem is, itt lenne értelme a beszédnek (megpróbálom a hangjelzést bekapcsolni, hátha pittyegni fog)

(#87) M0RGI


M0RGI
őstag

Hogy ne csak a monológom legyen, ami úgysem érdekel senkit :) , lenne két kérdésem is:

- a rezgés erőssége hol állítható? A testreszabható módokat megtaláltam, de erősséget nem.

- az óra lecsatlakozásáról szóló értesítést hol állíthatom be? Végignéztem mindent, de nem találom. Ma otthon hagytam a telefonomat és nem jelzett semmit az óra.

(#88) Gabis válasza M0RGI (#87) üzenetére


Gabis
őstag

Szia!
Biztos vagyok benne, hogy átnéztél mindent, hiszen nem annyira agyonbonyolított rendszer... ezeket azért nem találtad, mert nincs a beállításukra lehetőség.

Vannak third party appok, amiket esetleg érdemes lehet megpróbálni... Amazfit tools és a notify.

[ Szerkesztve ]

(#89) M0RGI válasza Gabis (#88) üzenetére


M0RGI
őstag

Nemár! :(
A lecsatlakozás jelzése számomra az egyik legfontosabb dolog, még a pár ezer forintos aktivitásmérők is tudták. Hát ez most nem érintett jól...

(#90) Gabis válasza M0RGI (#89) üzenetére


Gabis
őstag

Nézd meg esetleg az említett Notify for Amazfit app-ot.

(#91) M0RGI válasza Gabis (#90) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi! Megnéztem, megtaláltam, de csak a pro verzió tudja.
Meg ezért nem nagyon akarok plusz egy telefon merítő appot feltenni.
Más, egyszerűbb megoldás létezhet?
De nem tudok napirendre térni afelett, hogy egy ilyen alap, egyszerű dolgot kihagynak...

(#92) M0RGI válasza M0RGI (#89) üzenetére


M0RGI
őstag

Egyébként erről miért nem szól egy teszt sem pl?
Azt hiszem nekem kéne vállalni ilyen kütyü teszteléseket 🙂 , mert az összes felszínes, mintha egy hétig sem próbálták volna ki őket.

(#93) M0RGI válasza M0RGI (#86) üzenetére


M0RGI
őstag

Update:
Navigációs letérésnél sajnos nem ad ki hangot, hiába kapcsoltam be a "riasztás hangja"-t.
Pedig ha jól láttam egyszer videón, az Amazfit T-rex igen.
Lehet ezeknek valahova írni szoftverfejlesztés javaslat miatt?

(#94) M0RGI


M0RGI
őstag

És még egy, amiről szintén nem szól egy teszt sem, hogy az időjárási adatok baromi pontatlanok. Akkuweather ha jól látom.
Költői kérdés, de ezt nem lehetne átállítani másik szolgáltóra?
Huawei majdnem mindig teljesen jól jelezte az időképhez képest.

(#95) M0RGI válasza M0RGI (#94) üzenetére


M0RGI
őstag

Most az akkuweather oldalán reális hőmérséklet adatok vannak, de az app nem követi le, pedig azt írja, hogy most frissült. Ez mitől lehet szerintetek?

(#96) Gabis válasza M0RGI (#95) üzenetére


Gabis
őstag

Pontosan mi az ami nem egyezik?

(#97) M0RGI válasza Gabis (#96) üzenetére


M0RGI
őstag

Szia, konkrétan se a hőmérséklet, se a páratartalom, se az ikon.
[kép]

(#98) M0RGI válasza M0RGI (#97) üzenetére


M0RGI
őstag

Most mutat 11 fokot amit 15 perce kellett volna, miközben Akkuweather már 9 celsius fokot. :(
BT kapcsolódás oké, net van.

[ Szerkesztve ]

(#99) M0RGI válasza Gabis (#96) üzenetére


M0RGI
őstag

Olyan, mintha késne, hiába írja, hogy épp frissítve. Másfél órája volt 3 fok, felhős és még mindig azt mutatja, holott AW már 5 fok esőt. Mit lehetne ezzel csinálni? Rohadtul zavaró.
Telefon reboot, óra reboot, ugyanúgy a 3 fokot mutatja.
Esetleg másik app? Nem szívesen küldeném emiatt vissza az órát.

[ Szerkesztve ]

(#100) M0RGI


M0RGI
őstag

És ha már problémák... Azt is észrevettem, hogy mióta be van állítva, hogy az órával is felvehetem a hívást, azóta ha a telefonon veszem fel, 3 mp-ig süket a vonal, pedig nincs beállítva késleltetés.
Ez normális?
Ezeket mások miért nem tapasztalják? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.