Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxlRose


AxlRose
csendes tag

Sziasztok!

Elsősorban, szeretnék elnézést kérni ha rossz helyen nyitottam új témát, de nem vagyok jártas errefele :)

Lenne egy olyan problémám, hogy elromlott az alaplapom és kicseréltem egy másikra. Volt rajta egy XP amin sok fontos dolgom volt, de mivel új alaplap van, nem nagyon szeretne elindulni ez a fránya XP :) Van rá valami mód, hogy működésre bírjam az új adatlappal ugyanazt az operációs rendszert?

(#2) májkimiki válasza AxlRose (#1) üzenetére


májkimiki
őstag

Helló!
1.: minden fontos személyes dolgot lementeni máshová(másik vinyó,stb.....),
2.: adatmentés után elindítani azt a telepítő lemezt amiről az előző oprendszer volt telepítve,bootolás után azt választani,hogy a windows javítása(asszem F2),ekkor az újjonnan észlelt hardverelemeket érzékeli és regisztrálja a windows.Nem kell új partíció meg semmi új install,ki kell lépni,vagy hagyni kilépni és indítani.Ha megy akkor az új alaplap istall cd-jéről fölrakni az új hardverek illesztő progijait.Ennek így működnie kell.

Nagyon fontos az adatmentés,addig nem érdemes próbálkozni.Elszállhatnak az adataid,ha valami nem úgy sül el ahogy azt szeretnénk.

Ja és persze az új alaplap megfelelő bios beállításait elvégezni mindenek előtt.

Adatmentésre több lehetőség is van,vmilyen boot cd ami tud futtatni memóriából file kezelő progit és ha van másik vinyó,arra át másolni a cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#3) bnss válasza AxlRose (#1) üzenetére


bnss
veterán

Azonnali kérdések órája, Azonnali alaplapos kérdések órája, Windows XP kérdések és válaszok

Javaslom, hogy a linkelt témák közül kérdezz valamelyikben, konkretizálva a problémát (pl. milyen alaplap, stb.).

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#4) Racecam válasza AxlRose (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Bon3ss fórumtársunk linkjeit követve tedd fel a kérdésedet a helyes topicban, ezt zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.