Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alomgep ... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22) Den válasza KERO_SAN (#20) üzenetére


Den
veterán

Nem kell hogy több legyen mint egy pc, sőtt...

Egy ilyennek az lenne a vonzereje, hogy sokkal egyszerűbb a pc-nél, mentes annak minden nyűgétől. az átlag otthoni júzer a gépét a netezésen, játékon, dvd/divx, nézésen, zenehallgatáson kívül nem nagyon használja másra. A pc viszont potenciálisan sokkal többre képes, és hogy ezek a képességek minnél jobban kihasználhatóak legyenek, ezért az összes op-rendszer, és program rengeteg beállítási lehetőséget tartalmaz hogy a gépet minnél sokoldalúbban használhasd.
A legtöbb júzer azonban a fent leírt funkciókon kívül nem akar mást csinálni, és a sok menü, beállítás, driver... csak összezavarja, és megkeseríti az életét.

Ezért kéne egy olyan cuccot csinálni ami célgépként olyan egyszerűen használható mint egy tv, vagy hifitorony.

Én egyébként pont egy ilyenen dolgozom, a vas már megvan, egy 1300-as duron 128 mega ddr-el, slot in dvd olvasóval, sb live 5.1 hk.-val és egy all in wonder 128 proval. Épp most tesztelgetem a tv-re kötve, lessz benne még egy digi műholdvevő kártya is. A cél egy olyan cucc, amin rajta lessz az összes cd-nk mp3-ban, lehet vele netezni, műholdas adásokat, vagy tv-t nézni, illetve az adást rögzíteni, és dvd-t illetve cd-t lejátszani.

egyrelőre xp-vel tesztelgetem, milyen felbontás, mit hogy célszerű kezelni, de a végső cél egy olyan kezelőfelület kialakítása amiről minden funkció egyszerűen egy gombnyomással elérhető egy teljesen laikus számára is.

www.simson4t.hu

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alomgep ... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.