Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alomgep ... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) esteban


esteban
senior tag

Sok elonye van a konzol gepeknek, s sok a PC-nek is ...

Van egy 5letem, s kerek minden velemenyt leirni:


Cel piac: home user, aki szoveget szerkeszt, internetezik, jaccik, digitalis fotokat kuldozget .... tehat tobbet akar mint egy PS2 juzer, de nem akar olyasmit megtanulni hogy: telepites, driver frissites ... es meg sorolhatnam :))

Tehat alapban az oprendszernek el kell fernie 64MB-ban. A fennmarado 64MB-ot a Flash ramban, a szovegszerkeszto es mas programok hasznalhatjak mint virtualis floppyt.

A szolgaltatashoz persze tartozhat egy web alapu hattertarolas :))


-----------------------------------------


Tehat a cel egy olyan hardver/softver megalkotasa amit tenyleg konnyu hasznalni, nem kell hozza orakat venni.

Megj.: lehet hogy sokunknak nem problema a win/linux kezelese, de en voltam olyan orszagban, es tanitottam ott, ahol azzal kellett kezdeni a tanitast, hogy ha mozgatod az egereet akkor a nyil maszkal a kepernyon :)


Emellet egy egyseges platformra konnyebb programokat fejleszteni >>> lasd jatekgepek es a roluk szolo cikk. Egy ilyen HW, mint a fenti optimalizalt programokkal 3 - 4 evig versenykepes lehet a piacon. (mint PS, Xbox stb).



szo hirtelen ennyi ....

iBook + RedBull :)

(#2) esteban


esteban
senior tag


:))

iBook + RedBull :)

(#3) Den válasza esteban (#1) üzenetére


Den
veterán

Megoldás: xbox, ps2 internetes szolgáltatásokkal kiegészítve. Tehát az olyan funkciók mint szövegszerk, táblázatkezelés... interneten keresztül lene elérhető, ennek több előnye is van, Egyrészt átlagjúzer nem használ mindennap ilyen szoftvert tehát kár megvetetni vele, + szövegszerkesztőt álltalában evélírásra használ, az internetes szolgáltatással megírt levelet, ha megadja a címet postázhatná is neten keresztül, ha más doksit csinál azt pedig a saját címére küldheti, így nhyomtató sem kell. ugyanígy a digi fényképeit feltöltheti, tárolhatja vagy, kidolgoztathatja papírra szintén postán megkapja...

vinyó meg kell bele, mert olcsó és óriási tárhelyt jelent.

www.simson4t.hu

(#4) esteban


esteban
senior tag

Na igen, csak a PS2-t nem en gyartom :( ...

1., jelenleg futo gepek lenyegesen gyengebben teljesitenek, mint a fent emlitett konfig, es meg varni kell egy darabig a kov. szeriaig.

2., hdd olcso ha PCt veszel, de ahol minden filler szamit, es ha ugy muxik, ahogy te is irtad, akkor nincs rea szukseg. DVD ha filmet nez a majom, jatek lemez ha jaccik ... persze aki fejleszteni akar annak ott az opcio.

Szerintem epp ez lenne benne a racio, hogy teljesen kompatibilis lenne a PC-vel, megis konnyeb rea fejleszteni mint egy ''home made'' gepre ...

iBook + RedBull :)

(#5) Den válasza esteban (#4) üzenetére


Den
veterán

Az xbox olyan mint amit írsz. optimalizált vin 2k van rajta a játékok direct x-esek, pont úgy találták ki hogy könnyen lehessen rá adaptálni pc-s játékokat.

Hogy a vas papíron gyengébb, az nem számít, az optimalizáció miatt így is röhögve jobb a pc-nél.

vinyó is van benne, olyan nagyon nem drágít, mert ne a kereskedelmi lánc végén a kisker vinyó árat vedd, hanem azt hogy a gyártótól veszi 100000-es tételben.

amúgy meg az eladási áron úgy sincs haszon, nem az a biznic, hanem a programok és a szolgáltatások amin a nagy lóvét lehet szakítani.

Kompatibilis ezért ne legyen a pc-vel, mert ugye akkor jóval kevesebb programot tudsz eladni, ráadásul ha te gyártasz egy egyedi gépet. akkor az összes tartozék és szoftver gyártótól liszenszdíjjat kérhetsz. Ki van ez már találva, nem véletlenül vágott bele az ms :P .

www.simson4t.hu

(#6) esteban


esteban
senior tag

Na igen, ezt mind en is tudom ... (hu de okos vagyok mi? :)) )

Az alapelv jo az Xboxon, csak az MS, es nem tudod PC-re, boviteni, csak ha az MS is ugy akarja ... lasd. Linux project.

Ezert gondoltam , hogy egy hasonlo mint az Xbox, csak kozelebb a PC-hez ...

iBook + RedBull :)

(#7) MaTT válasza esteban (#2) üzenetére


MaTT
aktív tag

A képen az egy szgép?

Keep the rubber side down!!

(#8) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Xbox+chip = Konzol + Linux = Alomgep:)
Egy ilyet karacsonykor megkockaztatok...:)
Csak attol felek hogy az xboxhardver jovore mar keves lesz..
Marmost is elegge sukka HALOnal, van ugy hogy beszaggat, pedig ilyet konzolnak nem szabadna csinalnia..

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#9) esteban


esteban
senior tag

Az csak egy rajz, ami meg a VIA Edenhez keszult :) ... csak olyan aranyos :)


A XBox vasa eleg gyengusz, eezrt irtam a fenti konfigot, ami szerintem most mar olcso, de meg soka jo lessz ...

iBook + RedBull :)

(#10) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Hat, azert ennel meg erosebb talan a xbox vasa..:)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#11) esteban


esteban
senior tag

valami celeron van benne :)

iBook + RedBull :)

(#12) Bozz


Bozz
tag

én úgy tudom pIII

(#13) Cathfaern válasza KERO_SAN (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''Csak attol felek hogy az xboxhardver jovore mar keves lesz..
Marmost is elegge sukka HALOnal, van ugy hogy beszaggat, pedig ilyet konzolnak nem szabadna csinalnia...''

Bocs, de ez tipikus PC-s mentalitás. Sikerült a marketingeseknek ezt ránkerőltetni:''Nem fut jól egy program?Vegyél (jó sok pénzért) új hardvert!'' :(
NEM! Nem azért szaggat a Halo mert gyenge az X-Box hardvere,hanem azért,mert nem optimalizálták eléggé a programot! Már vannak a Halo-nál szebb játékok X-boxra, és érdekes módon nem szaggatnak ;]

(#14) yeti


yeti
csendes tag

Szerintem ott el van b*szva az 5let, hogy tv-n te a budos eletbe nem fogsz normálisan szöveget szerkeszteni. Egyreszt mert a tv nem képes elég nagy felbontást megjeleníteni, ezért ha olvasható képet akarsz, böszme nagy betűket fogsz látni, és áttekinthetetlen lesz az egész. (próbáld ki, próbálj meg bármit dolgozni úgy, hogy kilövöd a képet egy TV-re) Meg ha ilyesmit csinálsz, elég közelről kellene nézned a tv-t (hogy ki tudd olvasni a betűket), így elég hamar kifolyna a szemed. Ha meg TFT-t kötsz a DVI-re, akkor meg már más árkategóriában vagy, és semmi értelme olcsó konzolról beszélnünk.

(#15) Cathfaern válasza yeti (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Két dolgot fűznék hozzá:
1. A topic címe: álomgép. SZVSZ ez arra utal,hogy nem feltétlenül a jelenlegi körülményekben kell gondolkozni.
2. Említetted a TV-t és a TFT-t,mint lehetséges megjelenítőt. Csak kifelejtetted az egyik legfontosabbat: a sima,mezei, jó öreg CRT monitort :)) :))
:)) :DD

(#16) yeti válasza Cathfaern (#15) üzenetére


yeti
csendes tag

Én a csatolófelületnél csak TV-Outot meg DVI-t láttam. Tehát hova kéne kötni a jó öreg CRT-t?
Egyébként én nem érzem az átütő erőt bármiféle ilyen spécizzük fel a konzolunkat mindenféle földijóval dolgokban. Játékra pont jó, mert egy csomó dolgot meg tudnak spórolni rajta, de ha ilyen összetett dolgokra kell, akkor az már egy csomó problémát felvet. Például az itt felvázolt konfigban még nem megoldott az adatok egyszerű cseréje. Pedig ha képeket/szövegeket szerkesztek, akkor azt valahogy le kellene tudnom mentenem, hogy teszemazt hordozni tudjam, és nem csak a netre támaszkodni. De ott van a monitor is, TV-n biztos hogy nem lehet normálisan dolgozni.
Egyébként meg a felvázolt konfig tulajdonságainak nagy részével a PS2 és az X-BOX is bír. Csak a softver hiányzik, de ha annyira lenne igény a konzolok ilyen irányú felhasználására, akkor a gyártók már rég lecsaptak volna rá, és megjelentek volna CD-n/DVD-n az X-BOX-os kép/szöveg-szerkesztő progik, célhardverek (pl nyomtató) stb.

(#17) esteban


esteban
senior tag

Ami az eredeti otletel illeti:

En olyan gepet gondoltam ami _nem_csak_jatekgep_, tehat ki kell neki tallani valami nevet :)).

Adathordozas 1- internet 2- USB kulcstarto :) (megj.: mobiltelefonokba miert nem integralnak flash memoriat? ... vagy csak en nem hallottam rola ?)

Itt gyakorlatilag az lenne a lenyeg, hogy a programokat optimalizalni lehet a gepre, mert kotott a HW.

Persze ra lehet tenni egy VGA kimenetet is ... megengedem :) ...

Mennyi is lenne a vas ara?:

Hagyomanyos alkatreszeket veve alapul:
alaplap: 12000
CPU: 18000 + 2000 huto
RAM: 12000
GPU: 22000
Flash: 12000
DVD: 10000
haz: 5000
---------------------------
ca.: 93.000 HUF amiben mar benne van a haszon is.
ez 399 USD-s eladasi ar ...


iBook + RedBull :)

(#18) KERO_SAN válasza esteban (#11) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Egy 733as p3 van benne....
Csak az kifelejtetted hogy az xbox reszegysegei kozott 6,4gb/s -es savszel. van,
ami a pc-knel meg egy idore alom marad:)
Lehet hogy egy 3ghz-es proci sokkal gyorsabb nala, de mire az eljutatja az a adatot a videokartyahoz, vagy a hangkartyahoz, addigra az xbox mar soxor anyni muveletet megcsinalt:)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#19) KERO_SAN válasza Cathfaern (#13) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Komolyan?
Optimalizacios hiba?
Mas konzoljatekoknal meg nem lattam ilyet...ehhe-ehhe:))

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#20) KERO_SAN válasza esteban (#17) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Uj gepet alkotni eleve halott otlet, megfelelo anyagi es programozoi ill programfejleszoti hatter nelkul:)
Ami pedig magyarorszagon nem igen van..:)
Tegyuk fel, megcsinalod ezt a gepet, beleteszed egy olyan hazba amit mutattal rairod hogy esteban-box ( :D ) , de ki veszi meg?
Es foleg miert vennek meg?
Mivel tudod azt biztositani , hogy erre a gepre igenis fognak programokat irni, hogy lesz hozza kulon op. rendszer?
Mivel pizonyitod, hogy ez tobb mint egy PC?

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#21) Den válasza esteban (#6) üzenetére


Den
veterán

Nem érted a lényeget. Egy ilyen célhardvert csak akkor tudsz eladni ha sokkal olcsóbb mint egy pc, lásd xbox, amit eredetileg 450, majd 350, végül 250 dollárért adnak, mert az eredeti áron a kutya nem vette, azaz nem hogy nyereséggel nem tudod eladni, de mind a ps2-n mind az xboxon bukik a cég, bekerülési ár alatt adja el. Namost ha megnyitod a lehetőséget a pc-s szoftverek felhasználására, akkor a kedves júzer_akármilyen_programot tehet a gépére, és lehet hogy tőled egy darab szoftvert nem vesz. Akkor miből lessz a haszon? Másrészt egy kötött konfigon, az optimalizálatlan, hardverfaló pc-s programok, sokkal rosszabbul teljesítenek mint egy igazi pc-n.

Ha viszont egyedi szoftvert igénylő cuccot csinálsz, akkor azt a platformot levédetheted, és minden egyes szoftver után jogdíjat szedhetsz.

www.simson4t.hu

(#22) Den válasza KERO_SAN (#20) üzenetére


Den
veterán

Nem kell hogy több legyen mint egy pc, sőtt...

Egy ilyennek az lenne a vonzereje, hogy sokkal egyszerűbb a pc-nél, mentes annak minden nyűgétől. az átlag otthoni júzer a gépét a netezésen, játékon, dvd/divx, nézésen, zenehallgatáson kívül nem nagyon használja másra. A pc viszont potenciálisan sokkal többre képes, és hogy ezek a képességek minnél jobban kihasználhatóak legyenek, ezért az összes op-rendszer, és program rengeteg beállítási lehetőséget tartalmaz hogy a gépet minnél sokoldalúbban használhasd.
A legtöbb júzer azonban a fent leírt funkciókon kívül nem akar mást csinálni, és a sok menü, beállítás, driver... csak összezavarja, és megkeseríti az életét.

Ezért kéne egy olyan cuccot csinálni ami célgépként olyan egyszerűen használható mint egy tv, vagy hifitorony.

Én egyébként pont egy ilyenen dolgozom, a vas már megvan, egy 1300-as duron 128 mega ddr-el, slot in dvd olvasóval, sb live 5.1 hk.-val és egy all in wonder 128 proval. Épp most tesztelgetem a tv-re kötve, lessz benne még egy digi műholdvevő kártya is. A cél egy olyan cucc, amin rajta lessz az összes cd-nk mp3-ban, lehet vele netezni, műholdas adásokat, vagy tv-t nézni, illetve az adást rögzíteni, és dvd-t illetve cd-t lejátszani.

egyrelőre xp-vel tesztelgetem, milyen felbontás, mit hogy célszerű kezelni, de a végső cél egy olyan kezelőfelület kialakítása amiről minden funkció egyszerűen egy gombnyomással elérhető egy teljesen laikus számára is.

www.simson4t.hu

(#23) Den válasza yeti (#14) üzenetére


Den
veterán

Lehet tv-n szöveget szerkeszteni. Nyilván nem csinálná szívesen az ember minden nap napi több úrában, de nem is kell, egy ilyen gépnél a felhasználó nem túl gyakran használná ezt a funkcit, viszont ha mégis szüksége van rá akkor meg tud csinálni egy levelezt önéletrajzot, stb. Nem kel közelről nézni, azon a cuccon amit most csinálok, két három méterről netezek.

www.simson4t.hu

(#24) Den válasza yeti (#16) üzenetére


Den
veterán

A vga-mon van dvi kimenet is, adtak hozzá egy dvi-vga átalakítót, értéke kb 200 forint. :)

www.simson4t.hu

(#25) esteban


esteban
senior tag

Pont ezert irtam, hogy meglassam a velemenyeket :)

iBook + RedBull :)

(#26) KERO_SAN válasza Den (#22) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Igen , Igen, ha vki ilyenre vagyik, megvesz egy pc-t feltesz ra egy windowst, es kesz:)
De akkor miet lenne ez kulon platform?

Nem lesz kicsit keves az a 128 meg ddr?:)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#27) esteban


esteban
senior tag

Ahonnan kiindult az otlet:

Nemsokara megyek Kinaba egy ceghez dolgozni. Ok foleg software fejlesztessel foglalkoznak, de mellek uzemben gyartanak olcso PC-ket.
Egybe van epitve a monitorral, es eleg ronda :)

Szoval a PC gyarto kapacitas majdnem megvan :)


Arra a netezo gepre akkor csak egy cel szoftware kellene, ami elfer 64MB-ban :), egy flash ramban. Akkor tenyleg csak hattertarnak kell a HDD.

----- jo jo tudom, de akkor is a mozgo alakatresz nelkuli dolgokban bizom igazan. <OFF> Persze van kivetel: SSG3000 ... na mi ez? <ON>

iBook + RedBull :)

(#28) esteban válasza KERO_SAN (#26) üzenetére


esteban
senior tag

na igen csak sok ember nem akar ''feltenni'' semmit !!! be akarja kapcsolni es hasznalni ... ezert tud az ECS eladni egy rakas ''BOOK PC''-t: Foldi halando bemegy a helyi szupermarketbe leveszi a polcrol a nagy, szines kartondobozt >>> penztar >>> go home >>> osszedug: eger, bill., gep, monitor >>> bekapcs, es hasznal.

iBook + RedBull :)

(#29) esteban


esteban
senior tag

Ahogy itt olvasgatom a velemenyeket arra a kovetkeztetesre jutok, hogy inkabb egy egyszeruen hasznalhato OP rendszer kellene. Amolyan TV beallitos - na ez lehet hogy rossz pelda :) -.

?

iBook + RedBull :)

(#30) Den válasza KERO_SAN (#26) üzenetére


Den
veterán

Nem, kero, aki ilyenre vágyik az nem vesz meg egy pc-t mert fél tőle, nem telepít fel vindózt, mert nem tudja, beállítani sem tudja meg programot installálni sem tud/szeret.

Egy olyan gépet képzelj el, amin anyád is meg tud egyedül nézni egy filmet, tud netezni ha akar, tud emailt küldeni...

Egy olyan gép kell, amit bedugsz a konnektorba, meg a tv-be, menyomod a power gombot és néhány másodperc múlva, egy egyszerű áttekinthető menüből kiválasztod hogy mit akarsz csinálni. Nincs bios, nincs vindóz, nincsenek driverek....

A mai pc olyan mintha, a tv-nek nem lennének kezelőszervei, hanem ha csatornát akarsz váltani, akkor egy műszerrel meg forgókondik, potik tekergetésével tudnád a rezgőkörök hangolgatásával váltani a csatornát...

www.simson4t.hu

(#31) Den válasza esteban (#29) üzenetére


Den
veterán

nem rossz példa, és jól látod egy oprencer a lényeg, a beos volt hasonló.

Mint írtam a vas nálam megvan, most azt tesztelem mi hogy esik kézre, ilyesmi, aztán jöhet a lényeg a szoftver. Mivel programozni nem tudok, linux átírás szóba sem jöhet, de aki ért hozzá szerintem jó kiindulási alap lenne. Én most azon agyalok hogy egy ''webes'' felületet csinálok, azaz, mondjuk flash segítségével készem el azt a felületet, ami az oprendszer betöltődésekor automatikusan, full szkrínben indulna, és a fő funkciók onnan indulnának. az mp3, video lejátszást azt plugin-ekkel meg tudnám oldani, a tv, dvd kezelés gond, de elég láma vagyok szal még fejlődni kell mire a dolog elkészül :)

www.simson4t.hu

(#32) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

esteban, pontosan hova mesz kinaba?:)
Jovo nyaron en is megyek, 3 hetre..:)
Marnagyon varom:D

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#33) esteban válasza KERO_SAN (#32) üzenetére


esteban
senior tag

Shanghai ... lehet hogy megvarlak :))

iBook + RedBull :)

(#34) esteban


esteban
senior tag

Gyerekek, akkor viszont megvan a project: Linux guruk, programozok ide!!!

iBook + RedBull :)

(#35) Den válasza esteban (#34) üzenetére


Den
veterán

az ötletért, haszonból százalékot kapok ! ;]

www.simson4t.hu

(#36) [amne] válasza Den (#35) üzenetére


[amne]
senior tag

Egy ideig nekem is ilyen ''multimédia gép'' volt csatlakoztatva TV-hez meg Dolby Surround HiFi-hez, nagyon bejövős volt. Szinténe egy automatice elinduló webes felületet használtam, eleinte html-t majd flash. Én úgy csináltam hogy megcsináltam a flash animációt azt kiraktam swf-be majd exe-be és ez az egyetlen kis pár megás exe indult a win-nel(xp) meg a többi csak létszükségletű dologgal. Szal jól megoldható..hajrá! :)

(#37) CsendPenge válasza esteban (#27) üzenetére


CsendPenge
őstag

SSG3000... mi ez? egy nagyon tuti mesterlövész fegyver (Sig Sauer) Kínába??? Te aztán érdekes helyeken jársz... Remélem azért a talin ott leszel.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#38) dearbear


dearbear
tag

Olyan szépen körül írtátok azt az álomgépet, aminek végül is álom oprendszer lett a vége. Nagyon király a koncepció ha szórakoztató ezközre vágyom mindíg a PC-m jut először eszembe, hisz nincs olyan funkció amit valami segédezközzel meg ne lehetne valósítani vele, ha meg egybeintegráljuk ezeket a lehetőségeket :-) ... Szerintem a Microsoft pont ilyen céllal fejlesztette ki az WinXP media center-es verzióját. Ahogy olvasgattam már vannak is olyan (talán) HP gépek. Den! A helyedben én a könnyebbség kedvéért abból indulnék ki, hisz biztos még azon is sokat kell alakítani, de legalább egy az ízlésedhez közelebb álló Oprendszerrel kísérletezhetsz.

To develop or not to develop that is the question.

(#39) Den válasza dearbear (#38) üzenetére


Den
veterán

Hogy? Mi? Dereng valami, nagyon jó ötletnek tűnik amit mondasz, húzok is az ms honlapra. kösz a tippet :)

www.simson4t.hu

(#40) esteban


esteban
senior tag

:))


Csak gondolom a MS ala kell vagy 512MB RAM, meg egy P4 3000 ....
Nem nyilt foraskodu,


es MS :)

iBook + RedBull :)

(#41) Tompo válasza esteban (#34) üzenetére


Tompo
aktív tag

Esetleg a szövegszerkesztés, képfeldolgozás miatt, egy nyomtatóport?

(#42) esteban


esteban
senior tag

Szigoruan csak USB!!!! ... igy is hulyet kapok a rengeteg porttol, meg szabvanytol.

iBook + RedBull :)

(#43) Den válasza esteban (#42) üzenetére


Den
veterán

Én még azt sem tennék. Nyomtatni, csak netes szolgáltatásként lehetne, pénzért. Úgy is ritkán nyomtat, úgy lőném be a szolgáltatás árát, hogy az átlagos éves nyomtatás költsége a fele legyen mondjuk a legolcsóbb nyomtatók árának.

www.simson4t.hu

(#44) Biaggio válasza Den (#43) üzenetére


Biaggio
őstag

Viszont mi a helyzet a digitális fényképezőgéppel, meg minden egyéb kis kellékkel? Szerintem hasznos, ha egy ilyen ''egyenszabvány'' szerint később valamilyen szinten bővíthető a dolog.

(#45) Cathfaern válasza Biaggio (#44) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Van egy ötletem erre: különböző bővítőket külön eszközként lehetne megvenni hozzá(ezzel is +zsét szedve)

(#46) venember válasza Den (#39) üzenetére


venember
tag

Den, két kérdés:
1. Találtál valamit?
2. Az álomgéped mit szólna a többtv, többszoba, többalkalmazás kihíváshoz?
Lécci... :))

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#47) Den válasza Biaggio (#44) üzenetére


Den
veterán

Ott van az usb. Arra mindent rá lehet dugni csak meghajtó kérdése a dolog, de álltalában az is egyforma a különböző gépeknél (twain)

www.simson4t.hu

(#48) Den válasza venember (#46) üzenetére


Den
veterán

Találtam, télleg jópofa a media center edition, egy baj van, nem találtam olyan helyet ahol meg lehet venni. Úgy tűnik, egyelőre csak speckó hp gépekkel adják, külön még nincs forgalomban.

a 2, kérdést fejtsd ki bővebben :) .

www.simson4t.hu

(#49) venember válasza Den (#48) üzenetére


venember
tag

Bővebben, bár lehet, hogy rosszul gondolom:
- hálószoba: tv-nézés
- gyerekszoba1: a lány bömbölteti Sarah-t a CD lejátszóján
- gyerekszoba2: a fiú nyomja a Counter-Strike-t (lehet, hogy hálózatban a másik szobában lévő tesójával (messze nincs ám nekem ennyi szobám meg gyerekem persze :):):) )
- a dolgozóban apa/anya szövegszerkeszt/Inteneten bemenne a munkahelyére
- nappali: DVD film megy egy másik tv-n
- mégálomabb: fűtés, világítás, mosógép fenetudjami be/ki

ÉS EZT MIND AZ én (TE) gépem(D) vezérelné :DD:DD:DD

Komolyan: szerintem az integrációban meg abban lehetne előrejutni, hogy az adattárolás ezen eszközöknek nem igazán az erőssége...

De mit csinálnál a sok távirányítóval?

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#50) tildy válasza venember (#49) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem ez hulyeseg....SOt....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alomgep ... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.