Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bracket


Bracket
csendes tag

A kérdés, hogyan kell? Az armbian fórumon már elhajtanak minden noob-ot, hogy ne tartsa fel őket a kezdő a kérdéseivel. Nem külső SD-ről szeretnék boot-olni, hanem a ROM-ot szeretném felülírni más OP rendszerrel. Van két féle Tv boxom: T95 mini és X96q mindkettő 2/16 GB-os.
Odáig sikerült eltolnom a biciklit, hogy egy letöltött gyári androidos firmware-t sikerült update-elnem Phonenix USB Pro és USB kábel használatával.
Van tehát némi sikerélmény, de nem sok, mert ez a program csak bambán néz, ha az armbian oldaláról letöltött, már kész image-eket próbálom használni. Nyilván más-más szerkezetű a két firmware. Rááldoztam az időt és natívba fordítottam is armbian-t u-boottal, de az így kapott firmware-vel sem volt sikerem. Van valakinek ötlete, hogyan tovább?

(#2) Bracket


Bracket
csendes tag

A problémám megoldódott a kérdés feltevése óta. Ha érdekel valakit, a megoldás kulcsa, hogy nem Allwinner CPU-s dobozt kell használni, hanem RK33xx -est és akkor simán rámegy kínlódás nélkül is az armbian.
A téma tehát részemről lezárva.

(#3) Vrss válasza Bracket (#2) üzenetére


Vrss
friss újonc

Kedves Bracket!
X96Q H313 dobozra szeretnék linuxot fetenni, egyelőre sikertelenül. Érdekelne egy kicsit részletesebben hogy sikerült megoldani.
Köszönöm.

(#4) Bracket válasza Vrss (#3) üzenetére


Bracket
csendes tag

Szia,
a szál megnyitásakor még kínlódtam én is Allwinner CPU-s dobozokkal, de aztán feladtam és áttértem a rockchip CPU-s dobozokra és minden sokkal könnyebb lett.
Javaslom tehát, hogy te is vegyél egy RK3318 vagy RK3328 CPU-val szerelt dobozt és aztán látogasd meg az armbian honlapját, ott a fórumokon belül (Tv boxes / RK 33xx topic) és azonnal telepíthető image-eket tudsz letölteni hozzá.

(#5) #15041568


#15041568
törölt tag

Bocs Bracket, hogy feltépem a régi sebeket..
Rockchip rk3328-al próbálkozom, ahogyan írod, de sehogy se indul a boot SD-ről, folyton csak az Android indul el. Simán Balena-Etcher-rel kiírva, kicsomagolva kiírva, Multitool Images mappába pakolva, másik SD-vel, harmadikkal..
Szóval nem értem. Preparálni kell a dobozon valamit, hogy beröffenjen? Armbian Fórum igazad van, elhajtós..

(#6) #15041568


#15041568
törölt tag

ezekkel az image-ekkel próbálkozom, balbes150 és jock útmutatásai szerint:
- Armbian_20.07_Rk3328-tv_focal_current_5.7.8_desktop.img.xz
- Armbian_22.05.0-trunk_Rk3318-box_jammy_current_5.15.35_xfce_desktop.img.xz

(#7) Bracket válasza #15041568 (#6) üzenetére


Bracket
csendes tag

Szia, RK33xx-hoz rendszerindításhoz kizárólag a multitool-t használd. A multitool-t persze teheted rá Balena Etcher-rel. az images mappába teheted a hozzá való image-eket, két féle formátumban: raw (.img) és gzip-elve (.gz). Én az utóbbit javaslo, és ezt a tömörítést simán elvégzi a 7z program, akár windows-on is. Ha behelyezted az Sd kártyát, nincs más dolgod, mint áramot adni a doboznak és egy monitoron nézni a DOS-os kinézetű felületet. A megjelenő menüben előbb törölnöd kell a háttér tárat, majd utána jöhet az image kiírása az emmc háttértárra. ilyenkor felajánlja kiírásra mindazokat az image-eket, amiket az imént tettél az image könívtárba. A sikeres írás után újra kell indítani a dobozt, közben pedig eltávolítani az sd kártyát. Ekkor már a saját háttértáráról fog boot-olni, innentől meg már csak követked kell az ott megjelenő linux-os utasításokat.

(#8) #15041568 válasza Bracket (#7) üzenetére


#15041568
törölt tag

Köszönöm! Az a gondom, hogy a Multitool sem indul, android boot..

(#9) Bracket válasza #15041568 (#8) üzenetére


Bracket
csendes tag

Ha az SD kártyáról sem boot-ol, akkor szerintem nem jó az a dtb a te dobozodhoz, amit alapértelmezetten beállítottak a multitool-ban. Nézd meg, hogy egy csomó dtb-t raktak a boot/dtb könyvtárba, a különböző RK 33xx táblák támogatásához és az armbianenv.txt fálban találod ezekre a hivatkozást. Ha átírod a hivatkozást, akkor azt a dtb-t rántja be induláskor. Nem tudom megmondani melyikkel fog neked menni, próbálkozni kell.

(#10) #15041568 válasza Bracket (#9) üzenetére


#15041568
törölt tag

Kipróbálom! :R

(#11) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Bárki futtat Armbiant, Kodit, Libreelecet S912-n még?
Meg lehet egyáltalán oldani, hogy FullHD -t lejátsszon normálisan? :D
A gyári droidal nem szívesen tenném rokonnál hálóra, Kodival viszont pl. tök jó lenne, csak szaggat a HEVC/H264, ilyesmi. Nincs sok ilyen videóm, de azzal a párral minddel elkezt szaggatni, pedig a Kodi szerint jó a 3D gyorsítás, és alapból a felület is gyors, procihasználat minimális. (Beelink GT-1 az eszköz, állítólag ennek 4K is kéne játszania... 8 mag, meg ilyesmi.)

Köszi minden infót :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.