Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lord Zero


Lord Zero
addikt

lehet, h nagy baromságot kérdezek, de azért megkérdezem:
szóval létezik-e olyan program/alkalmazás/kütyü, ami az adott alaplap és/vagy cpu tényleges életkorát (mennyit pörgött, mióta üzemelik) mutatja?
vmi olyasmire gondolok, mint a kilométerszámláló az autóban vagy a forgalombaállítás/üzembehelyezés időpontja a forgalmiban..

hm?

nem, mindegy

(#2) Tiby válasza Lord Zero (#1) üzenetére


Tiby
tag

nem rossz kérdés........de nincs......

(#3) Lord Zero válasza Tiby (#2) üzenetére


Lord Zero
addikt

kösz..
biztos nincs?

nem, mindegy

(#4) Sanya válasza Lord Zero (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

biztos nincs, kivéve, ha a kezdetektől fogva rajta van :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) Lord Zero válasza Sanya (#4) üzenetére


Lord Zero
addikt

oké
értem
köszöntem

nem, mindegy

(#6) [HUN]Zolee válasza Sanya (#4) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Pedig nagyon állat lenne :DD

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#7) Lord Zero válasza [HUN]Zolee (#6) üzenetére


Lord Zero
addikt

az ötlet az enyém
jogok levédve
kérem a zsét

nem, mindegy

(#8) [HUN]Zolee válasza Lord Zero (#7) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

:P Majd ha megcsináltad a progit akkor :P

[Szerkesztve]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#9) Rover623


Rover623
félisten

Azért ezt így, kategorikusan nem lehet kijelenteni:U
A professzionális (szerver, munkaállomás) alaplapoknál régóta elterjedt dolog a BIOS szinten megvalósított loggolás. Ez kiterjedt/kiterjedhetett a rendszer ki/be kapcsolási időpontjára is. Ebből egyszerűen meghatározható a működési idő...
Persze az erre a célra fenntartott NVRAM vagy flash mérete véges, tehát egy idő után szépen felülíródnak az infók...no de egy szervert nem is kapcsolgatnak naponta ki-be;]
A 90-es évek végétől a DMI néven futó rendszer-menedzsment megjelent az ''utcai'' alaplapokban is (SMBIOS). Ennek célja az volt, hogy egy szabványos keretrendszer segítségével lehessen infokat tárolni az adott konfig kiépítettségéről és állapotáról, amit aztán lokális vagy távoli alkalmazások is elérhetnek, megkönnyítve ezzel a rendszergazdák munkáját.
Ennek a rendszernek elejétől kezdve része a ''System Event Log'', amiben rengeteg féle eseményt lehet rögzíteni. Különböző meghibásodások, változások és például a rendszerindítás is rögzíthető benne...
Vannak rögzített formátumú bejegyzések de természetesen lehetőség van teljesen szabadon választott események rögzítésére is (BIOS Vendor or OEM specific Format). Tehát az eszközök adottak, csak az alaplapgyártók nem használnak ki (egyelőre) minden lehetőséget...
:(

primus inter pares

(#10) Scae [Edgar]


Scae [Edgar]
tag

Ez úgy lenne jó ha pl. az 1 hónapja vett alaplapon meg lehetne nézni h : ''jé 450 órát ment a cucc''

(#11) [HUN]Zolee válasza Scae [Edgar] (#10) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

az everst prof verziója kiírja hogy mennyit ment a win a gépen ,ányszór volt reset + minden ínyebcséget :))
csak kár hogy 30 napos csak :(

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#12) Flashy


Flashy
veterán

Windows futásra a Windows Uptime című progi a legjobb. összegez, átlagol, százalék, leghosszabb-legrövidebb, minden. és ilyen minimálprogi szóval nem installos fullcédés szar. google.

(#13) moonman válasza Flashy (#12) üzenetére


moonman
titán

egy gond, hogy eseménynaplóból dolgozik, szal ha az telik és potyog ki a vége, uptime is ''felejt''.

(#14) Flashy válasza moonman (#13) üzenetére


Flashy
veterán

akkor nem ugyanarra gondolunk, ennek az enyimnek saját logja van. ilyen pirosfehér csíkos léghajó vagy lufi vagy nemtommi az ikonja.

(#15) forceberg


forceberg
veterán

BIOS-ból megvalósítható lenne az üzemóra-figyelés. Pl. az ABIT uGuru-ban is lehetne egy progi, ami a rendszeridő alapján vezérelne egy számlálót. Pl. másodpercenkét eggyel növelné az értékét. Stb.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#16) Guruka válasza forceberg (#15) üzenetére


Guruka
senior tag

Az Abit AG8-ban van egy ilyen ''km óra''. Írja, hogy mióta hsaználod az alaplapot, hányszor indítottad újra, mennyi a max idő amit folyamatosan ment, hányszor volt teljes áramnélkülmaradás.. :)

[Szerkesztve]

(#17) Rover623 válasza Guruka (#16) üzenetére


Rover623
félisten

Tényleg...:C
Végre egy értelmes gyártó...!!!!!:))

primus inter pares

(#18) Scae [Edgar] válasza Guruka (#16) üzenetére


Scae [Edgar]
tag

És csak az AG8-on van ilyen? :DD

(#19) nRu3


nRu3
addikt

Én az autombol kiszedtem a kilométer órát és belepaszirisztam egy slotba ,kiokoskodtam hozzá valami progit és az eredmény ? a kilométer óra ki akadt nem értem hol rontotam ell:DD lehett hogy egy vadászgép kilométer óráját kelet volna hozzá bütylölnöm?

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#20) Guruka válasza Scae [Edgar] (#18) üzenetére


Guruka
senior tag

Biztos van más lapokon is. :D

(#21) Guruka válasza nRu3 (#19) üzenetére


Guruka
senior tag

Pedig valamit elszúrtál, lehet nem kompatibilis a program az autód kilóméterórájával. :U
:D:D:D

(#22) Lord Zero


Lord Zero
addikt

kicsit továbbgondolva az alapötletet:
vinyó, vga életkor-mérő? van-e?
(sejtem a választ, de jó lenne tudni, még jobb lenne, ha lenne)

nem, mindegy

(#23) forceberg válasza Lord Zero (#22) üzenetére


forceberg
veterán

A vinyó méri magát a SMART-ban.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#24) Scae [Edgar] válasza forceberg (#23) üzenetére


Scae [Edgar]
tag

De az néha újraindul

(#25) brd válasza Scae [Edgar] (#24) üzenetére


brd
nagyúr

A Power On Time Count nem. Viszont egyes winyók percben, mások órában mérik.

The only real valuable thing is intuition.

(#26) Scae [Edgar] válasza brd (#25) üzenetére


Scae [Edgar]
tag

Én is arra gondoltam.
''Újraindul'' az is néha,mivel ''hexában'' tárolja a témát,és csak véges hosszúságot tud tárolni. pl. 65535 órát :DDD (mert ugyebár FFFF és nem 10000)

Nekem a 2001 szeptemberéban vásárolt 40-es maxtor diamondmax 8-as már 2003 végén újraindult :DDD Órában mérte és köcsög hangos volt :D

Utánaszámoltam, ha 12 biten tárolja, ami hexában FFF , akkor max. 4095 óra jön ki. (dec.-ba való átváltás után) És ez simán igaz lehet az én esetemre is.

(#27) brd válasza Scae [Edgar] (#26) üzenetére


brd
nagyúr

Hát, mit mondjak? Érdekes winyó ez a Maxtor. A gari időn belül csak naponta 12 órát megy, már akkor túlcsordul az a számláló ezek szerint. :) Jó néhány éve tudom, hogy Maxtor-t winyóban nem, és most te is megerősítettél ebben. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#28) fanti válasza Scae [Edgar] (#18) üzenetére


fanti
addikt

Az ABIT KV8PRO 3rd eye lapban is van!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#29) Scae [Edgar] válasza brd (#27) üzenetére


Scae [Edgar]
tag

Egyébként azóta is működik ismerősnél és még mindig embert lehet öletni a hangjával.
Azóta 3 80-assal boldogítom magam :) 2 seagate,1 samsung --> nó zaj :)

(#30) Flashget válasza Lord Zero (#7) üzenetére


Flashget
félisten

Nem hinném..jóval korábban mikor kezdődött a kálváriám tavaly az IC7-es chipset ventijével, akkor leírtam a nagyIC7-es topicban. :)

Realme GT Master Edition

(#31) Scae [Edgar] válasza fanti (#28) üzenetére


Scae [Edgar]
tag

Tehát minden új generációs abit lapon van ilyen? :U

Csak érdekelne mert magamnak biztos ilyet vennék. :DD

(#32) forceberg válasza Scae [Edgar] (#31) üzenetére


forceberg
veterán

Szerintem a 3rd eye jeleni azt, nem?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#33) Scae [Edgar] válasza forceberg (#32) üzenetére


Scae [Edgar]
tag

Én nem tudom :DDD
(tök kíváncsi lennék h az NF7 -em mennyit ment eddig )

(#34) Guruka válasza forceberg (#32) üzenetére


Guruka
senior tag

Nem azt jelenti a 3. szem.. :)
Ez egy kis izét jelent ami minden kis hülyeséget kiír a gépről. ;)
Abit honlapján meg lehet tekinteni. :)

(#35) bujdi válasza [HUN]Zolee (#11) üzenetére


bujdi
csendes tag

Ez ugyan nem everest, de létezik egy uptime.exe nevű progi NT-k re ami kiszedi a loggokból ember által formában emészthető formátumban a startup, shutdownokat -- igaz karakteres felületen megy, de sztem a célnak megfelel.
pl a kimenetre:
[....snip...]
2005.01.12. 23:18:37 Boot Prior downtime:0d 0h:2m:10s
2005.01.12. 23:33:58 Shutdown Prior uptime:0d 0h:15m:21s
2005.01.12. 23:37:50 Boot Prior downtime:0d 0h:3m:52s

Current System Uptime: 0 day(s), 0 hour(s), 22 minute(s), 25 second(s)
[...]
meg még csinál egy kis statisztikát is....

mindezt a microsofttól kapjuk ingyé....
Bővebben: link
Ugyan nem alaplapi km óra, de hátha hasznos vkinek....

ja és van aplhás változata is :DDD

It's out there - Google is your friend.

(#36) forceberg válasza Guruka (#34) üzenetére


forceberg
veterán

Akkor sorry!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.