Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gepesz


Gepesz
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a mai alaplapokon lévő integrált ''hangkártyák'' tudják-e a a Dolby Digital Live, vagy hasonló funkciót (digitális kábelen bármilyen 5.1 hang továbbítása az erősítő felé). Leginkább AMD oldalról a realtek ALC883-mas (pl. Abit KN9, MSI K9N, GIGABYTE GA-K8NF9 alaplapon), illetve Intel oldalról a 945p és társai érdekelnének. A chipsetgyártók oldalán említik a funkció lehetőségét, de az alaplapok leírásaiban már nem szerepel.

Kinek mi a tapasztalata e témában?

(#2) donw3ga válasza Gepesz (#1) üzenetére


donw3ga
senior tag

Szia,
az alc883 nem támogatja a DDL-t és a DTS-t, az alc883D, alc883M, alc888D chippek már igen az utóbbi a DTS-t is. Nálam már volt olyan inteles (asus p5w dh, n4l vm dh) lap amin 883D és 883M volt, koaxális spdif-en keresztül használtam egy pioneer házimozi erősítőre kötve, számomra tökéletes volt a minőség.

(#3) #54715584 válasza donw3ga (#2) üzenetére


#54715584
törölt tag

nalam a szep, dinamikus telt basszusok recsegtek nagyon, mintha beszakadt volna a membran
az ujabb lapok mar tudjak ezt, nekem is a ga-k8n siman vitt mindent, viszont gagyi volt a minoseg, vettem egy au4-es karit, nagysagrendekkel szebben szol...
egyebkent a DD es a DTS muxik
vagy javaslok olyan lapot, ha mar mindenkeppen integralt kell, amin sb van :) asszem itt a ph-n is volt egy ilyen teszt :)

(#4) Oliverda válasza Gepesz (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Az ATi chipkészletes AMD lapok alapból támogatják a DD Live-ot.

Ez ALC888D: [link]

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) Gepesz


Gepesz
csendes tag

Köszi a gyors válaszokat, akkor valami ilyen lapot nézek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.