Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Gondba vagyok azzal, hogy ezt a problémámat hová is tegyem, melyik fórumtémába. :F Tegnap továbbfejlesztettem a gépemet 2x256 Infineon RAM modul mellé (Dual-ba mentek) , beraktam egy Kingston 512 MB RAM-ot. Igy a rendelkezésre álló 3 helyből, mindegyik foglalt. Már bekapcsoláskor meglepetésként ért, hogy a gépem továbbra is DUAL módot írt, pedig ebben a felállásban ez tudtommal lehetetlen. A következő meglepetés, hogy az XP betöltéskor érezhetően többet tölt, miután betöltötte a program ikonokat azután.....:F A következő érdekes jelenség, hogy van nekem egy TwinMOS USB 2-es Pendrive-om, ami eddig vmi miatt 1MB/sec-el volt hajlandó mind írni és olvasni, pedig elvileg 480Mb/sec-es :F Most ez úgy módosult, hogy olvasási sebessége 7 MB/sec-re nőtt ! ??? :F Mitől ? A Doom3 -nál érezhetően javult a helyzet, mert Mediumban döcögésmentesen viszi a pályákat. :DDD
Amúgy összeségében ezeket a jelenségeket nem értem :F
Ötletetek van ? Esetleg egy Reinstall XP ?
Köszi

(#2) Wildmage válasza mattheus (#1) üzenetére


Wildmage
senior tag

Szerintem próbáld ki a modulok cserélgetését a slotok között hátha így jobban érzik magukat. Egyébként meg másnál is írt már ki duált 2*256+512-es modulkombóra.

(#3) marcee válasza mattheus (#1) üzenetére


marcee
addikt

(A 480Mbit/s=60MB/s átviteli sebesség a USB2.0 spec. maximuma. A jó 2.0-ás pendrive-ok 7-10MB/s olvasást tudnak és 4-7MB/s írást.)

\m/

(#4) mattheus válasza marcee (#3) üzenetére


mattheus
őstag

Az érdekes benne, hogy az olvasási sebesség 2x256 MB-nél miért volt 1 MB/sec (soxor ennél is kevesebb) és mitől lett majd 7x-e a +512-nél ????

(#5) marcee válasza mattheus (#4) üzenetére


marcee
addikt

Driver frissítés nem volt?
Bios-ban nem lehet, hogy eddig usb1.1-re volt belőve és most 1.1&2.0-n van?
Nem dugtad át másik csatlakozóba?

\m/

(#6) Karl válasza mattheus (#1) üzenetére


Karl
csendes tag

Helló!
Az lenne a kérdésem, hogy van egy gépem amiben 2x512MB memória van. Elkezdett mostanában lefagyni a gép, és egyre sűrűbben teszi. A lefagyás, úgy néz ki, hogy nem tudok semmilyen műveletet elvégezni, csak az egér mozog. Ctrl+Alt+Del- re sem reagál. Lehet, hogy memória hiba. Egyre sűrűbben fordul ez elő...


Köszi

(#7) Flashy válasza Karl (#6) üzenetére


Flashy
veterán

tkp nem kérdeztél semmit, de azért válaszolok: www.memtest.org, letöltöd, felírod CDre vagy floppyra, aztán bebootolod és tesztel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.