Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ato


Ato
csendes tag

Sziasztok !

Tudna nekem valaki segíteni, hogy milyen alaplapot vegyek, ami felismeri és elfogadja a reg ECC-s SDRAM-ot. Ugyanis vettem ilyen memóriát de csak felét ismeri fel az Abit alaplapom. A boltban (MISTRAL - suxx!) nem veszik vissza, noha ők sem tájékoztattak vásárláskor (márkás PC133 SDRAM-ot kértem...), hogy mivel ez dualbank-os, nem fogja látni minden alaplap. Amit keresek, az egy minőségi, akár duálprocesszoros ATX-es alaplap PIII processzorhoz, ami nem igazán szerver kivitelű (legyen rajta AGP, USB, infra) hanem inkább otthoni, de megbízható kivitel.

Köszönök minden tanácsot !

Ato

(#2) Parci válasza Ato (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Milyen kapacitású a RAM? VIA chipsetes lap kell hozzá, vagy ServerWorks, ez utóbbi azonban drága.

Tehát VIA Apollo Pro133T (ha már most veszel, legyen Tualatinos), Apollo Pro266T. Ezek mennek dualban is, MSI, Gigabyte és ASUS biztos épít köréjük lapot.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) karib válasza Parci (#2) üzenetére


karib
addikt

i815EPT nem viszi?

Tualatinos dual cuccok csak most kezdenek kijönni, szerintem még itthon nincs :(

Department of Redundancy Department

(#4) Adi válasza Ato (#1) üzenetére


Adi
senior tag

_Elvileg_ a BX chipset kezeli, de ezzel én is megszívtam, mert a saját építésű serverem is végül csak szimpla ECC-ssel volt hajlandó menni, pedig Szupermiki lap van benne. Tyannal, Asusszal és DTK-val több szerencsém volt, azok a felét látták. :)

Esetleg valami VIA cuccal próbáld meg, nem tudom, hogy ezek mennyire szeretik, esélyed még az Intel GX-szel van, ami ugyan régi, de serverkbe szánták. A ServerWorks neked nem hiszem, hogy jó, mert van olyan erre épülő lap emlékeim szerint, amin pl. AGP nincs is, illetve amin van, az se jeleskedik vele sebességben (merthogy serverben ugye minek AGP...).

De a legnagyobb gond az, hogy a Mistrálban vetted, bár így utólag könnyű okosnak lenni. Kicsit körül kellett volna nézned előtte hw-es fórumokon, szinte mindenhol szidják őket. Gondolom nem alaptalanul.

ldm start-reconf primary

(#5) guest válasza Ato (#1) üzenetére


guest
veterán

3 napon belul minden indok nelkul visszaviheted es ki kell, hogy csereljek (gondolom nem volt csomagolva, tehat meg azt sem kerhetik szamon rajtad).

prohardver vendég

(#6) Adi válasza guest (#5) üzenetére


Adi
senior tag

De ő a Mistralnál vette. :(

ldm start-reconf primary

(#7) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Jah a Mistral azért kekeckedik mert sok cuccot vittek vissza tuning és egyéb okok miatt főleg AMD cuccot (erre egyébként egy oldalon fel is hívják a figyelmet az árlistájukon) így vagy náluk kell beszereltetni és akkor nem szólhatnak vagy nagyon vigyázni kell...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Egyébként márkásabb lapoknak vinni kéne az ECC RAM-ot simán...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.