Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hares


hares
csendes tag

Idén augusztus 6-án eladtam a régi procimat, egy 4000+ -os AMD-t.
Kikapcsolom a gépem, kiveszem a procim, becsomagolom "posta biztosan" és
feladtam a postahivatalban, mivel a vevő távolabb lakik. Közben a kölcsönösen kialkudott összeg is megérkezett a számlámra. Mindenki megkapta amit akar, üzlet lezárva.

Vagy mégsem?

3 héttel ezután egy levél landol az email fiókomba, idézet belőle:

........
Ma délelőtt beépítésre került az általad eladott proceszzor, csak az a gond vele, hogy nem működik, tehát rossz!!!
Minden vadi új a gépben, az alaplap, a memória, ezek le is lettek tesztelve ezek jók.
Csak sajnos a processzor nem működik.
Megkérnélek, hogy küld el a címed, és visszapostázom a processzort.
Te pedig a következő számlaszámra utald vissza a processzor árát (xxxx+yyy ft postaköltség)
.........

Namost:
-a proci 100% hibátlan volt, egészen addig használtam.
-a 3 hét alatt bármi történhetett vele......
-ha netán vissza akarnám fizetni, (de nem szeretném), még a postaköltséget is fizessem vissza??

Szerintetek???????
:F

(#2) juliabrilke válasza hares (#1) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én erre ezt tudom mondani: 3 hétig miért nem tudta kipróbálni vagy legalább valamelyik haverjánál vagy boltban letesztelni.
Nekem hasonló sztorim volt, csak 2,5 hónapra írt a csóka, hogy nem jó a proci. :(((

(#3) trassher válasza hares (#1) üzenetére


trassher
addikt

Nálam már ott bukó amit ír hogy: Megkérnélek, hogy küld el a címed. Ha feladtad akkor rajta van a címed a csomagon meg gondolom előtte átadtátok a másiknak a címet hogy hova küldjétek. Azt se hiszem hogy 3 hét után rakták be először a procit deszkába. :U

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#4) juliabrilke válasza trassher (#3) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pedig bepróbálkoznak ilyennel, hogy "nem volt időm kipróbálni".

Nekem 4 opteron processzornál játszotta el ezt egy srác 2,5 hónap után. Állítólag az egyiknek el is tört 3 lába, de ezt csak 2,5 hónap után vette érszre, meg addig össze se rakta. El tudod képzelni, hogy egy ilyen gépet valaki nem próbál ki valaki egyből. Persze jöttek a fenyegetések, hogy jön Hollandiából és megtárgyaljuk, meg ilyenek. :DDD

(#5) NoLF válasza hares (#1) üzenetére


NoLF
addikt

ha garanciás, akkor intézze. ha nem garanciás, és nem egyeztetek meg abban hogy menniy garit vállalsz rá, akkor IJ. ha megegyeztetek hogy 1 hó garit vállalsz akkor neked IJ. ha semmi ilyesmi nincs, akkor rosszul járt, legközelebb okosabban üzletel.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#6) Sipi16 válasza hares (#1) üzenetére


Sipi16
senior tag

Gondolom ő kérte a postázást, ezért ne foglalkozz vele. Mert ha olyan fontos lett volna neki akkor elment volna hozzád kipróbálni. Te működőképesen adtad fel ő meg vállalta a rizikót, a posta miatt. Amúgy is gyanús a 3 hét...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#7) #95904256 válasza juliabrilke (#4) üzenetére


#95904256
törölt tag

Mikor újak ( és méregdrágák ) voltak az 19"-os LCD monitorok, én is jártam úgy hogy megvettem a cuccost, öcsémmel el is hozattam és vagy egy hónapig nem volt időm kipróbálni. Jóformán éjjel-nappal meló volt. Miután kibontottam és bekapcsoltam akkor látszódott hogy a kép közepén, a képernyőn belül van egy paca ( újlenyomat vagy ilyesmi ). Cseréltetni ugye már nem tudtam, a így vittem az előírt szervízbe. Ott egy hét után közölték hogy biztos én tettem tönkre ahogy kivettem a dobozból, így megszüntették a garanciát és visszaadták kb. olyan szavak kíséretében hogy nesze, b*meg. Még arra se voltak hajlandóak hogy külön díj ellenében kicseréljék a panelt, ugyanis nem szobadísznek akartam a monitrot. ( A legnevesebb magyar monitor szervízről van szó. ) Úgyhogy kénytelen kelletlen lenyeltem a békát. Azt mondom hogy az illető is tegyen így.

(#8) Ariadne válasza #95904256 (#7) üzenetére


Ariadne
őstag

Azért ne keverjük az új és a használt termékek esetét... Neked a monitornál járt volna a csere egy másik ugyanolyanra, mert jogszabály alapján kötelező, ebben az esetben viszont nem jár a vevőnek semmi, mert jogszabály alapján semmi sem kötelező és nem is állapodtak meg ilyen hosszú gariban.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9) juliabrilke válasza #95904256 (#7) üzenetére


juliabrilke
addikt

Neeeem. Én ezt nem veszem be, hogy valaki ennyire nem ér rá. :( Mennyi idő egy monitort vagy egy processzort kipróbálni? :))

Öcséd a boltban nem nézte meg a terméket, amit elhozott? :U

[ Szerkesztve ]

(#10) AMD Power válasza juliabrilke (#2) üzenetére


AMD Power
titán

Ez pontosan így van. Kamuzik a gyerkőc. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11) #95904256 válasza juliabrilke (#9) üzenetére


#95904256
törölt tag

"Öcséd a boltban nem nézte meg a terméket, amit elhozott?"

Öcsém fuvarozó, és egy külön faj. ;]

szerk.: Egy monitort/processzort kipróbálni valószínűleg nem sok idő, de mégis több mint nulla.

[ Szerkesztve ]

(#12) qdak válasza hares (#1) üzenetére


qdak
addikt

én azt mondom probálja ki a gyerek rendesen!
én hasonloan jártam de szebb lett a vége. én ugyanigy ki a gépböl a proct oda neki pénz itt mondom oks, jön telo nem jo kiprobálta 2 alaplapon is, mondom ien nincs :W mivel nem probált fenyiteni amire nagyon pipa vagyok, meg végig szinte normál hangnem ben beszéltunk már ugy volt felezzuk a pénzt eldobom neki a felét, azt jött vmi pc s ismerőse kiprobál proc faszán müxik mind2 alaplap rossz volt amiben probálta:S

másik dolog vettem ösze gépeket minden külön külön kiproba megy 1ben nem megy!

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13) juliabrilke válasza hares (#1) üzenetére


juliabrilke
addikt

Egyébként megegyeztetek szóban vagy írásban valami garanciában? :F

(#14) hares válasza juliabrilke (#13) üzenetére


hares
csendes tag

Nem volt semmiféle garanciáról szó, ez egy használt, másfél éves termék.
Természetesen ha másnap azt mondta volna, hogy nála nem megy, vagy mittudomén mégsem kell neki, akkor lehet visszavettem volna, de 3 hét múlva?

Ha interneten vásárolsz egy új terméket, akkor 8 napon belül küldheted vissza, ha nem tetszik valamiért, akkor is ha a termék kifogástalan minőségű, de nem 21 nap után. Az én procim teljesen jó volt, persze ő azt állítja, hogy rossz, de szerintem meg nincs (nem volt) semmi baja.

Nem tudom egyáltalán válaszoljak-e a levelére.....

Ja a másik: "...minden vadi új a gépben...."
Megkérdezném, ha valaki vesz egy teljesen vadi új gépet, akkor miért vesz hozzá használt procit???

[ Szerkesztve ]

(#15) juliabrilke válasza hares (#14) üzenetére


juliabrilke
addikt

Írd meg szépen, hogy nem beszéltetek semmi garanciáról, esetleg kipróbálásit adtál neki. Esetlegesen előfordulhatnak postázás közben sérülési hibák, de akkor is. Nem 3 hét elteltével kell tesztelni és reklamálni.

(#16) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nos? Sikerült megbeszélni az illetővel a problémát? :U

(#17) hares válasza juliabrilke (#16) üzenetére


hares
csendes tag

gondolkodom......

nem tudja a címemet, csak emailbe tud zaklatni.........

holnapig eldöntöm mi legyen.......

(#18) juliabrilke válasza hares (#17) üzenetére


juliabrilke
addikt

A csomagra nem írtad rá a feladó címét? Mert akkor csak a Város tudja, ahol laksz. Meg ha itt az eredeti nevedet adtál meg a PH!-n, akkor azt.

Szerintem azért ezt így kellene jelezni neki. Ne érezze úgy, hogy direkt verted át. Elmondod neki, hogy nem ennyi idő után kell jelezni és kipróbálni és azt is, hogy a proci teljesen hibátlan volt a feladás pillanatában is.

(#19) hares válasza juliabrilke (#18) üzenetére


hares
csendes tag

De, a csomagon rendes, teljes cím volt, csak szerintem kidobta 3 hete a csomagolást.

Még hozzá tartozik, hogy itt is meghirdettem, meg felraktam a vaterára is, és ő ott licitált rá.
Ha szándékosan rosszat küldtem volna, akkor a vevő kipróbálás után az adásvétel értékeléséhez negatív minősítést adhatott volna, és odaírhatta volna hogy átvertem, azt pedig nem akartam, mert eddig csak pozitív visszajelzéseim vannak. (nem tudom ki mennyire ismeri a vatera rendszerét).

(#20) AMD Power válasza hares (#17) üzenetére


AMD Power
titán

Ezen nincs mit. Oldja meg.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21) juliabrilke válasza hares (#19) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tényleg kidobhatta a csomagolást és vele a címedet is! :DDD

Nincs itt semmi gond. Nem ment vele rendesen a tuning és kész! ;]
Ne is rágódj a dolgon tovább.

(#22) hares


hares
csendes tag

Na, a következő levél is megjött:


........először a Vaterához fordulok,
utána pedig feljelentést fogok tenni a rendőrségen mivel megkárosított
és csalás áldozata lettem.
Most várok még a héten, ha megérkezik a pénz a számlámra akkor
eltekintek a feljelentéstől, de ha nem akkor vállalnia kell a
következményeket!
.........

Erre leírtam neki, hogy nem fogok pénz küldeni, ne akarjon "lehúzni".
válasz (teljes levél):


Szia!
Akkor megy a feljelentés!
Üdv

Jelenleg itt tartunk...... :(

[ Szerkesztve ]

(#23) lenox válasza hares (#22) üzenetére


lenox
veterán

Nyilvan rohogve el fogjak hajtani...

Szerintem ne foglalkozz vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.