Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Abit st6 integrált hang probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) trickyboi


trickyboi
csendes tag

Sziasztok!

Abit ST6 alaplapom és Celeron 900-as procim van...a helyzet a következő:
ha az FSB-t 115 MHz felé emelem, Win98SE/XP alatt nincs hang, hangkártya nem is létezik ilyenkor...ja, a hangkártya integrált AC97...








(#2) bennyh


bennyh
csendes tag

Ne csodálkozz, hisz az FSB növelésével nő a PCI órajel is, és tudtommal a 815-ös alaplapok ac97 codecjei nem nagyon türik ezt. Ki kéne próbálni valami olcsó kártyát, pl cmedia-8738 vagy egyébb, hátha bírja.

Dun-Diego is registrated trademark of BH

(#3) bennyh


bennyh
csendes tag

Amúgy ASUS CUSL2-nél hallotam hasonló problémáról.

Dun-Diego is registrated trademark of BH

(#4) Bozz válasza trickyboi (#1) üzenetére


Bozz
tag

nekem nem tűnt el a hangkártya, pedig magasabb frekin is ment. igaz jobban súgott a kelleténél. mennyire van állitva az órajelsoztód? 4:4:1, vagy 4:3:1-en próbáld

(#5) bennyh


bennyh
csendes tag

133mhz-s FSB-nél szerintem nem kellene hogy gond legyen, viszont azt a proci nem szeretné, ezért nem ajánlom hogy kipróbáld, mert nagyon rossz esetben a proci bele is halhat, mert ha jól selytem coppermine magos procid van ami már ilyen sebességet biztosan nem bír el.

Dun-Diego is registrated trademark of BH

(#6) xuldar válasza bennyh (#5) üzenetére


xuldar
őstag

Nekem is Coppermine-om van, 800-as, és 1200-on is simán megy, ami ugye 150-es fsb-t takar. Bár csak akkor húzom, amikor kell, amúgy alapjáraton ketyeg.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#7) bennyh


bennyh
csendes tag

Akkor szerencsed van,mert a Coppermine procikkal az intel megegette mar az ujjat, lasd az instabil 1,13-as szeriat (igaz azok P3-asok voltak es nem celeronok). Amugy milyen hutest hasznalsz Xulard?

Dun-Diego is registrated trademark of BH

(#8) bennyh


bennyh
csendes tag

Amugy a temanal maradva, ha lehet az ST6-ban a PCI/FSB orajel aranyt (osztast) valtoztatni akkor tenyleg az lessz a megoldas amit Bazz mondott.
Amugy nekem csak VL6-os van, es ott csak a memoria/FSB orajel aranyt lehet valtoztatni.

Dun-Diego is registrated trademark of BH

(#9) bennyh


bennyh
csendes tag

Bocs hogy elirtam a nevedet Bozz , de 1m-re ulok egy 15colos moncsitol, atulni meg lusta vagyok.

Dun-Diego is registrated trademark of BH

(#10) Bozz


Bozz
tag

No problemo...

(#11) Hacked_3890


Hacked_3890
csendes tag

Az St6-os alaplapom fagy SB Live!-al és Sb128-al is.
Milyen hangkartyat vegyek amivel nem fagy?
Az alaplapi nem az igazi, ha a cd-rom porog akkor
visit a hang.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#12) xuldar válasza bennyh (#7) üzenetére


xuldar
őstag

Globalwin fop38.
Akkora, mint az öklöm, általában 45 fokos szokott lenni a procim, ha 800on pörgetem, akkor kb 42.
Az intel úgy tudom a cache miatt szívott vele, nem beszélve arról, hogy valószínűleg az egy régebbi steppinggel rendelkező sorozat volt.
Meg nem mondom, az enyém hanyas, mert munkahelyről írok :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13) xuldar válasza Hacked_3890 (#11) üzenetére


xuldar
őstag

Érdekes, nekem is 5.1-es live-om van, és nekem semmi bajom vele. Azért vettem, mert már a hajam hullott az alaplapi integrált hulladék recsegésétől.
Ugye ha húztad a procit, akkor a szorzókat is állítottad 4:4:1 vagy 4:3:1-re?
Esetleg próbálj ki egy újabb drivert.

Sőt, mindenekelőtt nézd meg bootoláskor, hogy nem ütközik-e az irq-ja más eszközzel. a serial és acpi vezérlő nem számít, inkább a video- és hálókártyáét nézd, ha ütközik, akkor tedd másik pci slotba. Ez szokott az egyik leggyakoribb gond lenni.

A biosban meg tiltsd le azokat a dolgokat, amiket nem használsz (alaplapi hang, játékvezérlő, com2, lpt port, stb), ezek se foglalják az erőforrást.
Remélem, segítettem valamit.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14) Hacked_3890


Hacked_3890
csendes tag

5.1 Live!-ot pakoltam en mar minden PCI slotba es kevertem a halokartyaval
letilotttam minden, de ugyanugy fagyott, erre odaadtam a tesomnak :-(
aszem megprobalkozom valami mas gyartoval, hatha ...

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Abit st6 integrált hang probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.