Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  ABIT ST6 és ABIT VH6-T? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Hali!
ABIT ST6 és ABIT VH6-T meddig fogad be procit alapból (és frissítve)!
Segítségeteket előre is kösz!

prohardver vendég

(#2) BobMaster válasza guest (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

Elméletileg alapból az összes Tualatint (1300 Cerka, 1266/512 PIII)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#3) guest


guest
veterán

Naja, a különbség hogy a VH6-T egy roncs, az ST6 meg egy korrekt alaplap. Ha teheted az utóbbit kerülöd. ST6-ba mehet még az 1.3-as Tualatin is, csak BIOS-t kell frissíteni.

prohardver vendég

(#4) borg315 válasza guest (#3) üzenetére


borg315
aktív tag

ez kifejtenéd bővebben? nekem semmi bajom nem volt az ezzel szerelt géppel..

(#5) Godfather


Godfather
aktív tag

Hy

Szerintem az abit alaplapok minősége manapság egy kicsit kérdőjeles, de az st6 valszeg jobb, mint a vh6t, és az ára se sokkal magasabb. De ha tudsz, akkor inkább vegyél valami más lapot, gigabyte-ot, vagy asust. és azokból is intel chipsetest. Most nem az abitot akarom lehúzni, de nagyon sok gáz van velük.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#6) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Ahoy!

Vh6-T men szeretnék biosfrissítést végrehajtani de még nem csináltam ilyet.
Hogy kell?
Honnan szedhetek le új biost?
thx.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7) Alvin_ti4200 válasza rup1u5 (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az új BIOS-okat a www.abit.com.tw internetes oldalról töltheted le. Nekem volt ilyen alaplapom, semmi probléma nem volt vele, azt leszámítva, hogy a 133-as RAM-ok nem mentek 123-nál többet. De ugyanezt eljátszotta a VH6-II is. Viszont ha össze-vissza pakoltam a 3 slotban, akkor egyszer találtam egy olyan állapotot, ahol működtek (143 MHz-en!). A BIOS frissítés nem nagy szám. A letöltött zip fájlban van egy readme, amit ha elolvasol, akkor tudni fogod a dolog menetét, de szerintem az Abit honlapján szerintem van egy FAQ. Mellesleg nekem egy 800-as Celeron-II ment 8*143=1136 MHz-en, 143-as RAM órajellel. Elég stabil lap, de inkább vegyél Intel chipseteset. Az Abit alaplapok minősége szerintem is hagy kívánnivalót maga után. Nekem 5 hónap alatt 2 ment tropára. Most egy Gigabyte GA-7VAX-em van (bizony, visszatértem az AMD-hez) és szuper stabil. Bár nem a leggyorsabb lap, de a stabilitás és a minőség számomra a TOP2.

(#8) kromos


kromos
csendes tag

Helló!
Kérdés: megyi lehet most a piaci ára egy VH6-T lapnak (használt).
Aki tud rá jó árat mondani annak nagyon megköszönném!

(#9) Bigboy


Bigboy
csendes tag

Hali!

Egy kérdésem nekem is lenne. Mi a véleményetek az Epox alaplapokkról,
érdemes-e belefektetni?:O

Sok mindent tudok, de még nem eleget!

(#10) AND1 válasza kromos (#8) üzenetére


AND1
őstag

Akkor mondok egy jó árat: 15ezer :) Megköszönöd?

Komolyra forditva a szót, láttam használd deszkákat: BF6/BX6/stb : 2000-3000Ft-s áron tolták őket...

Egy régi PH-s.

(#11) Yutani válasza kromos (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

Max 10.000 Ft, annál többet nem ér. De inkább lefelé.

#tarcsad

(#12) AND1 válasza Bigboy (#9) üzenetére


AND1
őstag

Jah...Epox lapok jók.Nincs velük gond ált. Megbizható,stabil,tuningolható deszka.

Egy régi PH-s.

(#13) Gitros válasza Yutani (#11) üzenetére


Gitros
aktív tag

Én azt mondom, hogy 7-8e pénz. Annál többet nem adnék érte.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#14) gesuz


gesuz
senior tag

nekem van st6 oszt elég jó
van 1,4 tua is

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#15) kromos válasza AND1 (#10) üzenetére


kromos
csendes tag

Hát akkor köszönöm szépen! :)
Nekem is 15.000.- mondtak, de ezt kicsit soknak tartom! max. 8000.- adnék érte, ja és van benne egy 850Mhz celka még +ba!!!!

(#16) SLi


SLi
tag

ST6om van benne egy 1ghz PIII, max 1,4 PIII 512 est lehet belerakni meg az utolsó celeront ami fcpga2 es tokozású volt,asszem 1,4 celeon.
8e-t simán megér,max 9 et de többet nem.én meg vagyok vele elégedve,korrekt lap főleg ha tunningolsz:AGp frekvenciáját nem bassza fel,a ramét se,vagyis attól függ 4/4 es módba hajtod az FSB-hez képest vagy 3/4 es be. max fsb :250:)))) de nemtom minek.Egy gond van a PCI sebessége az 1/4 lehet FSB-n tehát felemeled 160 mhz re és 40 mhz en pci lehet kártya döglesztő,mondjuk a hálókártyám az most 38 mhz en megy a hankártáyval együtt és semmi gáz.az integrál AC 97 egy nagy szar mint mindig de játékra jó és arra való:)) szóval 8-9 et megér és tényleg egy korrekt tualatinos lapod lesz amit lehet is tunningolni és még egy darabig ki lehet vele huzni olcsón.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  ABIT ST6 és ABIT VH6-T? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.