Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit NF7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#301) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Hol tudom megnézni hogy rev2.0ás-e az NF7em?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#302) darkmann válasza anulu (#265) üzenetére


darkmann
őstag

Köszi az infót.
Ezt kipróbálom:D

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#303) janati


janati
őstag

A legújabb driverekkel van még IDE probléma? Konkrétan ezzel a csomaggal:

Audio driver 3.20
Network driver 2.81 (WHQL'd)
GART driver 2.78 (WHQL'd)
SMBus driver 2.75 (WHQL'd)
Memory controller driver 2.75 (WHQL'd)
IDE driver 2.70 In The Box (WHQL'd)
IDE driver 3.07 Full Driver
USB driver
Installer 3.08


Vagy melyiket kell használni? Remélhetőleg hétvégén már nekem is lesz NF7, azért kérdem már most.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#304) janati válasza janati (#303) üzenetére


janati
őstag

up

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#305) Borosz válasza janati (#304) üzenetére


Borosz
senior tag

Hali!
Nekem az Nvidia lapján található legutolsó driver van fent. Nem tudom most megmondani, hogy ez-e... :U
XP alatt nekem megy a másolás mint golyó! :)) Nem mértem, de ''érzetre'' jobb mint a KX333 volt.
Csak kipróbált lapot vegyél ha használt!


Más:

Azt vettem észre, hogy miután összeraktam a cuccot (lap+proc) a proci 35-36 fok körül muzsikált idle. Egyszer aztán hirtelen felment 43-44 fokra idle egyik bekapcs után és azóta így megy. Azóta betettem +1 8cm-es házventit + van még szívásra állítva egy 9-es Zalman. 1-2 fok csökkenés aztán megint vissza 43-44-re.
A Palo 1700+ al ment ez a hűtő 44-45 fok IDLE-t
A proc 1800+ TBred A a hűtő meg CAK4-88T (réz borda + ford.szab venti.)
Szobahő nem változott (panel...)
Mióta ez van már lett újra pasztázva.
:F
Mitől van ez??????

(#306) csabicsepp


csabicsepp
aktív tag

Hétvégén szórakozásból beraktam az infineon ddr400-as ram mellé egy 266-os brand ramot, persze duálban ahogy illik. Működött, a memtest is hiba nélkül lefutott (158-as fsb, szinkronban), a memtestek is lementek, gyorsabban ahogy illik. Teszteltem a doom3 bétát, a far cry demot, nem volt gond. Most akkor mi van? Lehet az alsó 512k a fast mem a többi meg a slow mem? :)

Valaki nem tudja miben jobbak ezek a driverek:
Bővebben: link

(#307) janati válasza Borosz (#305) üzenetére


janati
őstag

Cefa lapját venném meg egy 2600-os xp-vel. Ismered őt?? Földid...;)

Megnéznéd hanyas drivert használod? Nem akarok szívni vele...

Benézel az ''Abit NF7 - m eladó'' topic-ba. Van ott néhány kérdésem, hátha tudsz segíteni. Régebben ismered az amd lelkét. :D

Az is hűtéssel kapcsolatos.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#308) Borosz válasza janati (#307) üzenetére


Borosz
senior tag

Már válaszoltam is... mielőtt még itt elolvastalak volna... :DD
Nézd meg.
Cefát személyesen nem ismerem, de tudom, hogy Józsán lakik. Nemsokára én is...
A djávrert mgeénezm etse!

(#309) janati válasza Borosz (#308) üzenetére


janati
őstag

Köszi!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#310) Sam22


Sam22
csendes tag

Sziasztok!

Van 1 NF7-em (ver 2.0), 1800+ os procival, 256MB 333 infi CL2,5 rammal.

Most 170es fsb-vel megy, ha leveszem 166 vagy 133 nem indul el a lap. Kiírja a szokásos szöveget BIOS mentés után aztán semmi. De ment stabilan 180 as fsb vel is akkor más ram volt benne, de a hiba akkor is fönállt! Azokon az értékeken nem akar menni. Próbáltam emelni a ram feszültségét is de az sem segített. A proci most 1,7-et kap. Szerintetek mi lehet a baja?

Másik:

Ha elindul a windows mindig fölcsumázza a hangerőt! A master volume-t, de úgy hogy a csúszka a helyén marad, de ha megmozdítom 1 picit is vissza áll a csúszkán beállított értékre. Legutolsó driver van fölrakva. Ezzel mit lehetne kezdeni?

Ez 1 aláírás! :)

(#311) mr.geeZ


mr.geeZ
aktív tag

Sziasztok!
Van 1 NF7-s v2.0. Feltettem rá a legújabb BIOS-t az abit windózos flesselőprogijával (van backup az előzőről). A problémáim:
- Az update után azt tapasztaltam, hogy a bios-verzió éve nem stimmel, ugyanis 2003/12/24 helyett 2020/12/24 van a dátumnál. Gondoltam, túlélem, de jött a másik probléma:
- Egyszercsak lekapcsolt a gépem, és elkezdett mély tónusban szirénázni. táp ki-be minden megy, mintha semmi se történt volna. Amit futtattam: kb. 4 ablak word, és 3-4 ablak sexplorer. Gondoltam nem vagyok annyira power-user ezzel a néhány ablakkal az én kis 2400+ thbB-mnek (minden alap, no tuning), 512 ddr3200 samsunggal, XP sp1a-val. Elővettem hát a jó öreg winbond fost, amit a laphoz ''diagnosztizáló'' programként adtak (1 nagy darab szemét egyébk.). Amint beindítom, sípol: nézem -5V egy kicsit kevesebb: -5.53 - -5.63 közt van. Mondom, ez talán nem gáz, ezért ne sípoljon, inkább kikapcsoltam a sípolását, de nézem a procit: teljesen idle állapotban is 50°C a procihő! Azóta lecseréltem a progit abitEQ-ra: azzal se jobb a helyzet. Lehet, hogy szar a hűtésem? Vagy elbénáztam egy kicsit a hűtő felrakását (Spire Falconrock II + ezüstpaszta)? Pedig vigyáztam pl, hogy ne a műanyag peremre feküdjön a hűtő, hanem rendesen legyen a procin. Azóta leállt még 1-2x, de csak kevéssé prociigényes progiknál pl. LAN-on, amikor SC-ban én voltam a server :)
Remélem van valaki agy, aki tudja mit jelent ez a sípoló hang, nem szeretném tönkretenni a procimat idő előtt (3 hónapos a cuccos), kösz.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#312) Borosz válasza mr.geeZ (#311) üzenetére


Borosz
senior tag

Szia!
Minek kellett azt a jó kis verziót 22-re frissíteni??????
Én ezt csináltam csak előtte felraktam a 23-ast (EZT NE RAKD FEL!!!!!! NEM EHHEZ VALÓ!!!!!!!). Azzal nem indult a lap!!!.
Megflesselték nekem szervízben egy 22-es verzióval. Azzal nekem is azt írta, hogy 2020 ..blbla. Na ez jól összkavarta az oprendszeremet és elegem lett.
Mielőtt megcsináltam a frissítést 19-ről 23-ra elmentettem az eredeti BIOS-t.
Egy bootfloppyval visszatettem a jó kis 19-es BIOS-t és azóta TÖKÉLETESEN megy. Előtte sem volt vele baj csak gondoltam megpróbálom. Hát nem kellett volna.
Javaslat:
Tedd vissza az eredeti BIOS-t vagy cseréld le mondjuk 19-esre.

+még!!!!!!!!!!!!!

Version: 22 Released Date: 2003-11-04
This BIOS version is for NF7 & NF7-S Revision: 1.0~1.2 only!
(For Revision 2.0, please click here)
Please use AWDFLASH 8.23D or later to update NF7 series BIOS. With incorrect AWDFLASH version, the GUID will be erased, and leads to IEEE1394 peer to peer function failed. AWDFLASH 8.23K is included in this BIOS package.
Add Duron FSB266 1400MHz/1600MHz/1800MHz CPU support. This BIOS does not support old Duron 1.2G and 1.3G. Users using these two CPU, please do not upgrade to this version.
Fixed when using NF7-M, the BIOS will have checksum error at certain circumstances.
Improve NF7-M DRAM compatibility when using on-board VGA function.
Remove “An Energy Star Ally” string at boot up.
BIOS compile date: 10/13/2003.

Abit-usa.com -on 20-22-23-as mind 1.0 vagy1.2-höz jó.
20-ast is úgy töltheted le 2.0-hoz , hogy:
NF7 BIOS 20 (For Revision 2.0, please click here)

JÓL GONDOLT ÁT, HOGY MIT CSINÁLSZ!

ÜDV!

[Szerkesztve]

(#313) mr.geeZ válasza Borosz (#312) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Szia!
Nem tudom ismered-e az abit FlashMenu programját annak is a liveupdate funkcióját az elvileg egy kattintással minden problémát levesz a válladról. Én ezt használtam, és remél(t)em, hogy az abit servere meg tudja a 1.x-es és a 2.0-s biosokat különböztetni, és ennek segítségével flash-elni. Valószínűleg ez sikerült is, mivel _NEM_ azt a verziót rakta fel, mint aminek a leírását te mellékelted, hanem a 2.0-ás verhez valót. Egyébként a frissítés legfőbb oka az volt számomra, hogy a sata-utility sokkal jobb lett a BIOS frissítés után. Szerintem 2-őnk közül én jártam jobban, mert engem egyáltalán nem zavar, hogy 2020 a biosdate, és a gépem 'tökéletesen' működik. (értsd: nem hiszem, hogy a BIOS-szal lenne bármi probléma, ráadásul a SATA uty határozottan gyorsabb, és a géppel nagyon ritkán jön elő ez a valszeg overheat probléma). Nekem nem ''kavarta össze'' az oprendszeremet ez a bios (egyelőre).
Így átgondolva, én megelőzőleg jobban átgondoltam a frissítést, mint Te;)
lásd még Bővebben: link azon belül is a d22-es bios leírását.
Mindenestre azért Kösz, lehet, hogy majd kipróbálom a régi bios visszarakását,
üdv,

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#314) janati válasza Borosz (#312) üzenetére


janati
őstag

Hűha.

Nekem jó lesz az NF7-M-hez a 23-as verzió??

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#315) csabicsepp válasza mr.geeZ (#311) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

Akkor szirénázik, ha a procid elérte azt a hőfokot, amit a biosban be lehet állítani.
2 helyen is lehet a procihővédelmét szamályozni, egyik a softmenüben alul, hogy mikor sipákoljon. A másik a pchealth menü, ahol van még pár védelem.
Tegyél még a házba hátra egy ventit, ami kiszívja a meleg levegőt a proci körül, ez segít 4-5 fokot.

(#316) Borosz válasza mr.geeZ (#313) üzenetére


Borosz
senior tag

Csak meg akartalak óvni... Remélem nem értetted félre. :U
Én a figyelmetlenségem miatt jártam rosszul.
Egyébként elég nagy kavalkád van az Abit honlapján BIOS frissítés terén...
Erre mondtam, hogy figyelj oda. Az enyémen nincs SATA és a 22-essel mégis a BIOS-ban megjelent egy SATA menü...
Az a 2020-as dátum meg.... lehet, hogy a következő frissítésben ezt javítják.
Remélhetőleg ezen kívül más bug nincs ebben a verzióban....

(#317) Borosz válasza janati (#314) üzenetére


Borosz
senior tag

Ezt most nem tudom megmondani. Azt javaslom neked is, hogy ha frissíteni akarsz nagyon figyelj oda!
Még ennek is utánanézek este.

(#318) meggy


meggy
csendes tag

Engem az érdekelne, hogy az NF7-S csak a SATA vincsiket tudja RAID-ben kezelni???
ugyanis nekem van 2db 120GB-os ATA vinyóm---> ezeket tudom RAID0-ban használni?
ha csak sata->ata átalakítóval megy akkor hol tudok szerezni???

Kösz

(#319) mr.geeZ válasza Borosz (#316) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Semmi baj, csak az zavart, hogy egy kicsit agresszívan, és lámázóan írtad le....
Valakinek van valami egyéb 5lete egyébk? Vagy akkor biztosan hűtőprobléma lesz? Egyszerűen nem hiszem el, hogy egy FalconRock II nem tudna norm hőfokon tartani egy ilyen procit házhűtés (és tuning)nélkül. Egyébként mióta levettem a ház oldalát a probléma nem jelentkezett>> lehet, hogy tényleg csak a hőcsere szar a házon belül?
MOD:numun: a lekapcsolást nem akarom kikapcsolni, mert jobban félek a procifüstöléstől, mint a shutdown-tól és a szirénázástól;)
üdv,

[Szerkesztve]

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#320) pingi


pingi
csendes tag

Nem tudom volt-e mar tema, vagy csak nekem okoz gondot.
A problemam az, h. nem tudom hol lehet a BIOS-ban beallitani, h. a gep bekapcsolodjon halozati kartyan keresztul. Kerestem vmi ''wake on lan'' opciot, de nem talaltam.

( Abit NF7-S-em van. )

(#321) Borosz válasza pingi (#320) üzenetére


Borosz
senior tag

A Power Management Setup-ban kerseted?
Ha jól tudom ott kell kutakodni...
Ha nem lesz meg, este megnézem neked.

(#322) Borosz válasza mr.geeZ (#319) üzenetére


Borosz
senior tag

''Semmi baj, csak az zavart, hogy egy kicsit agresszívan, és lámázóan írtad le....''
Ne haragudj! Nem állt szándékomban.
Engem kicsit feldühített, amikor nem kapcsolt be a gépem miután frissítettem.
Talán eme lelki állapot maradványának hatására fejeztem ki magam így... :D

Nekem a lekapcsolás 80 fokra van állítva a BIOS-ban.Egyébként max 90 fokot bír ez a procc ha jól tudom... Ez nem lehet a baj, ha neked is 80 körül van ez az érték.(Softmenu III-ban van)

Van valamelyik menüben egy olyan, hogy Thermal Throtling vagy mi.Ez ott van ahol az FSB meg CPU throtling van. Most meg nem mondom hol, de ha ezeket kikapcsolod akkor sem a CPU-nak sem az FSB frekihez nem ad hozzá +Mherzeket. Ha a Thermal Throtlingot is kikapcsolod akkor az ABitEQ- ban csökkeni fok a kijelzett CPU hő. Én legalábbis ezt tapasztaltam.
A falcon II jó hűtő, el kellene bírnia... Bár nekem terhelésnél kicsit jobban felengedte a hőmérsékletet mint a mostani GlobalWin CAK4-88T. (+6-7 fokkal több volt a külömbség a falconnál, a CAK-nál ez +3-4 fok pluszt jelent terhelésnél)

(#323) b0unCe


b0unCe
aktív tag

valaki tudna segiteni hogy nf7 nel melyik a jo homerseklet adat? vagy hogyan tudnam megszuntetni a kettosseget. ?

konkreten:
van mikor 25-30 fok kozott terhelve es terheletlenul
van amikor 35-40 fok kozott terhelve es terheletlenul

most melyik a jo? :F remelem az elso :)

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#324) b0unCe


b0unCe
aktív tag

nya :(((

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#325) haris válasza b0unCe (#323) üzenetére


haris
őstag

hali
nálam hasonlo a szitu. Kb igy néz ki a dolog:
bekapcsolás után a proci hőmérséklete felmegy 25-26 fokig(ekkor a ház 23-25fokos), és ott megáll, ha csak netezek, nem is lesz magasabb.
Ha azonban játszani kezdek, vagy videot kodolok, akkor felmegy 47-49 fokra(ház 32-33fok), majd ha abbahagyom, viszonylag gyorsan visszahül 33-34 fokig(ház 24-25fokig), de a proc már nem megy le 25-re

NF7, 2400+@2700+ alapfesz fsb166, TT SilentBoost, 512/333 Samsung, 2ventis Coolonk táp, 2 házventi 1300RPM-en

(#326) UHHH


UHHH
senior tag

Ket nf7-es kerdes:
1. Milyen ramot vegyek nf7-hez, ami olcso, de jo /512-esre gondoltam, 400-asra/?:)

2. Most 2x256 NYANYA /vagymi/ ELIXIR ramok vannak benne, 400-asok...
Ki mennyin jaratja ezeket a tipusokat?Mennyit lehet ezeket tuningolni?

(#327) Alvin_ti4200 válasza UHHH (#326) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem ha már van két 400-as RAM-od, akkor csak akkor érdemes lecserélni őket, ha két db 512-eset akarsz. Amúgy én az olcsóbb kategóriából az Infineont ajánlom. Nekem a 333-masok mennek 400-on, Viktor77-nek a 400-asok mennek 500-on!

(#328) UHHH válasza Alvin_ti4200 (#327) üzenetére


UHHH
senior tag

az 500 az mar elegge nemrossz:)

akkor meg ELIXIR-es tapasztalatokat varok, a mistral most nagyon nyomja oket, hogy 2 ev gari, meg minden, de vajon meddig lehet tolni oket? /nincs ilyen huzastesztre idom:(/, hatha mar valaki szorakozott veluk!?:)

(#329) b0unCe válasza haris (#325) üzenetére


b0unCe
aktív tag

nekem nem igy van

van amikor alapon 25 es terhelve max 32-34
es van amikor alapon 35 es terhelve 40-42

szobahomerseklet u.a. minden u.a.. szoval az egyik merese szar.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#330) mozso válasza b0unCe (#329) üzenetére


mozso
senior tag

NF7-ben van egy olyan bug, hogy a CPU homersekletet nem meri rendesen. Ilyenkor kell egy soft reboot neki es kb. 5 fokot fog esni a homerseklet. Utana rendben van, egeszen addig, mig ki nem kapcsolod a gepet.

A kovetkezo bekapcsolasnal megint magasabb lesz az elso restart-ig.

Igazan kijavithatnak az a 3-4 hibat, ami meg benne van a BIOS-ban.

(#331) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Hali!

Lenne 1 ''hülye'' kérdésem, ha 2 különböző NAGYSÁGÚ Ramot, nyomok
a lapra, akkor az mehet dual-ba? Szóval mindkettő Kingston teljesen
azonos a szám is rajtuk, csak az egyik 256, a másik 512 megás,
ez mehet dualba vagy nem? Illetve ha nem, attól még működik-e a
cucc?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#332) I_Am válasza Lord Myn (#331) üzenetére


I_Am
veterán

Dual-ba nem megy, de ha a ramok jók és a lap is szereti akkor simán mennek.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#333) Lord Myn válasza I_Am (#332) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Köszi. És nem tudod véletlenül, hogy az NF7 az szereti a Kingston-t?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#334) I_Am válasza Lord Myn (#333) üzenetére


I_Am
veterán

Hozzám pont most hoztak egy gépet vissza ami nem, ezért már nem merem 100%-osan kijelenteni.;)
NF7 és 2x512 kingston (nem value). A ramok másik lapban tökéletese mennek, de ebben nem akarnak beindulni.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#335) Lord Myn válasza I_Am (#334) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nekem mindkettő ram value, de azért lehet, hogy másik alaplapot nézek...
Mindenesetre köszi a választ!

"War does not determine who is right - only who is left."

(#336) I_Am válasza Lord Myn (#335) üzenetére


I_Am
veterán

Nem akarlak eltántorítani az NF7-től csak ha lehet akkor próbáld -vagy próbáltasd- ki a ramokat a lapban.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#337) Lord Myn válasza I_Am (#336) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Kipróbálni, mindenképpen ki fogom ezek után! Köszi még1x.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#338) Tejberizs


Tejberizs
tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes egy Abit NF7 V2.0-ás alaplapot lecserélni egy Abit AN7-es deszkára (SATA miatt)? Vagy valami más gyártó termékét nézzem? (EPOX)

Tapasztalatok?

Tenkúúú!

[Szerkesztve]

Tejberizs forever!

(#339) Alvin_ti4200 válasza Tejberizs (#338) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha SATA kell, akkor érdemes, ha nem kell, akkor halál fölösleges.

(#340) Halo


Halo
senior tag

Üdv!

volt régebben egy gondom: minden második boot volt csak jó - előtte rendesen felállt a rendszer, ''csak'' bill és egér nem volt.

megoldottam úgy a helyzetet, h. vettem egy vezeték nélküli ''kombót'', ami az USB portot használja. További USB használatok: HP PSC 1350 ''nyomtató'', valamint egy SE T610 telo.

netezés közben - pláne, ha letöltök - nagyon belassul a bill / egér reagálási ideje. Néha 1 mp alatt csak 1 karaktert enged leütni!!!

mi lehet a gond? (most lécci kíméljetek olyasmikkal, h. ne töltögessek le... :)

XP HUN SP1, Logitech bill, eger.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#341) Rommel


Rommel
csendes tag

Üdv mindenkinek!!

Bocs ha már volt, de nem akarom végigolvasni az egész fórumot.

Abit NF7 2.0-ám van, és eddig az alaplapba integrált hangkeltőt használtam sztereóban. Hogyan lehet ezt 5.1-ben használni Windows XP alatt, mert a front left és right kivételével semmi más nem szólal meg (sztereo)! Help plíz!!

[Szerkesztve]

Terrorism is for pussies.

(#342) Thom!


Thom!
veterán

Melyik a legjobb legstabilabb leggyorsabb driver hozzá?

(#343) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Végülis beszerváltam 1 NF7 v2.0-s lapot, beleraktam a Kingston Value
ramokat, hogy véletlenül se kezelje dualba, az egyiket a DIMM1-esbe,
a másikat a DIMM3-ba, elindítom, erre mit ír ki? Dual DDR Enabled!
Kikapcs, berakom a két egymás melleti slotba a ramokat (elvileg ez lenne
a dualslot, nem?), erre meg elindul nem dual-ba... Na erre varjatok gombot!
Ez most mitől van így?

Amúgy az alaplap nagyon f*sza, nem bántam meg, hogy ezt választottam!

"War does not determine who is right - only who is left."

(#344) I_Am válasza Lord Myn (#343) üzenetére


I_Am
veterán

Manualt olvass. Ha dual-t szeretnél akkor 1-es és 3-as slot ha smiát akkor 1-es és 2-es.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#345) Lord Myn válasza I_Am (#344) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én általában Manual olvasással szoktam kezdeni, de mivel most
ezt írtad, úgy gondoltam, biztos átfutottam véletlenül, megnéztem,
de én most se látok ilyet benne. Sőt a memória installálásnál nem
is ír a dual channel-ról. Ennyit találtam benne: ''When install two
PC3200 DDR SDRAM modules, we suggest you install the two SDRAM
modules into DIMM3 and DIMM2 sockets.'' Mivel 400-asból, csak 2 gigát
kezel, gondolom ezért van írva ez, de 400-ast is tud dualba kezelni, ebből
arra következtettem, hogy a DIMM3 és a DIMM2 a dualslot vagy tévedek?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#346) Alvin_ti4200 válasza Thom! (#342) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

2.45

(#347) Cifu válasza Alvin_ti4200 (#346) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én használni 3.13. Lenni nyema problema. :))

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#348) Alvin_ti4200 válasza Cifu (#347) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

És lenni mázlista:))

(#349) anulu válasza Alvin_ti4200 (#348) üzenetére


anulu
félisten

Nem csak Cifu mázlista. Ezekxerint én is. Szintén 3.13 és jó :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#350) Alvin_ti4200 válasza anulu (#349) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akkor én lenni peches:O

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit NF7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.