Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit NF7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2) Alvin_ti4200 válasza Kalandor (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ideje volt;)

Amúgy nem tudja valaki, hogy hogy lehet kikapcsolni a boot-olásnál hallható jó hangos pittyegést?

(#3) azzio válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


azzio
aktív tag

de: lehúzod a pc-speakert az alaplapról...

(#4) Alvin_ti4200 válasza azzio (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi, ezért nem tettem volna fel ilyen kérdést:) Én valami más ötletre gondoltam, pl. varázs billentyűkombináció BIOS-ban:D

(#5) anulu


anulu
félisten

NF7 topic 1./#2098: StoneBridge: Nálam TBred B 1700+ VCore 1,8V-on megy 10,5*200-at. 1,825V-on 225-ös FSB-vel, szinkronban haver OCZ RAM-jával tökéletes volt.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) Bazsesz válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


Bazsesz
őstag

Moddold meg a speakert. Mondjuk. :)

Én egyszer találkoztam egy mercury lapnál azzal, hogy 2* sípolt. egyet akor, mikor a POST-ra jutott, egyet meg akkor, mikor elhagyta. Én meg kerestem a hibát. Amúgy milyen lenne ez a pittyegése az NF7-nek?

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#7) GBX válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


GBX
aktív tag

Kössél rá kicsi, kevésbé hangos speakert:) pl egy mélynyomót:)

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#8) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Hali! Ugye van a 2000+ tbred magos prockom 266 fsb-vel. Ha 333-ra huzzom, úgy hogy a szorzót csökkentem, hogy maradjon az eredeti órajel, akkor növeljem a feszt? Mint már írtam a hűtőm egyenlőre nem a legjobb, ezért nem akarom ténylegesen húzni. Ha így húzom: 166*10, ha ez húzásnak számít, akkor jobban melegszik, mint a mostani 133*12,5 beállításnál? :O

Éljenek a nyulak!

(#9) Alvin_ti4200 válasza Mákosmetélt (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Elvileg nem melegszik jobban (max 1-2 fok).

(#10) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy érdemes-e 200-as FSB-t használni 333-mas RAM-ok mellett? Mert most szinkronban járnak, 174-es SFB, 348-as RAM.

(#11) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

#10?:U

(#12) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nem hinném, hogy ilyen nehéz kérdés lenne:) Mindenki alszik?:))

(#13) zso73


zso73
veterán

Hali!
Ha van egy kis bütykölési hajlamod tegyél a speeker-re egy késleltető elektronikát!
Astabil multi+reléPl:!5 percre méretezve!
Szerintem a memória úgy jó ha szinkronban van!De a Sysoft és az Aida csodákra képes!Ahogy gyorsabb!
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#14) Alvin_ti4200 válasza zso73 (#13) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Azóta megoldottam, lásd aláírás, de thanx:DD

(#15) PeliScan válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


PeliScan
addikt

Szerintem nem. :( Vidd addig, amíg bírja a RAM, utána már úgyis fölösleges... lehet h 10-20 pöttyel több lenne a 3DMarkban, de msot őszinté ,megéri a hibázás kockázatás és h jobban melexik/zajosabb a gép? :) persze ha egész nap mp3-at v videót kódolsz, akkor megéri.

(#16) PeliScan válasza Alvin_ti4200 (#14) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah, így a király. :) Nekem 400as samsung 440en :)

(#17) Alvin_ti4200 válasza PeliScan (#16) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az se rossz, én még az időzítésekkel fogok játszani. Az elsőt nem fogom piszkálni, mert az más csoda lenne ha bírná 400-on a CL2-t:D Viszont a maradék három fogalmam sincs, hogy mi, majd egyesével csökkentem őket:))

(#18) PeliScan válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


PeliScan
addikt

Beony, én is így nyomom. :) Pl a legutolsó/első az általában 7 vagy 8 szokott lenni, de 3-4en boldogan elvan.

Mondjuk biztos nem számít semmit sem, de a fíling..! :D

(#19) Alvin_ti4200 válasza PeliScan (#18) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A cél a 2,5-2-2-6.:))

(#20) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Erre az alaplapra fel lehet tenni a Zalman CNPS7000A-AlCu-t?
Mert a zalman weblapja szerint inkompatibilis, de mintha már mondták volna, hogy fel lehet rá tenni. Most akkor melyik az igaz?

(#21) Alvin_ti4200 válasza Pharaoh (#20) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Asszem kondikat kell hajlítgatni, legalábbis valami ilyenre emléxem.

(#22) vitoka


vitoka
csendes tag

NF7-M kinek van vele tapasztalata? Milyen GF4 videokari van benne? :((

Aláírás nincs!

(#23) odani


odani
tag

Üdv!

Mi lehet az oka annak, hogy NF7-ben az elvileg 3200-n futó 2500-ös fél giga RAM-mal (meg nem mondom milyen, nem az enyém), R9200-vel csak 4000 körül teljesít 3DMark2001-ben? Bevallom, lusta vagyok végignézni 2000 hozzászólást, ezért ha csak egy jó kis linket adtok, azt is megköszönném!

(#24) PeliScan válasza odani (#23) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát igen, ez nagyo kevés, szeritem 2x, 3x enyi is kijönne belőle. :(

Vmi a driverek környéké lehet szerintem... rekja fel minden drivert, az alaplaphoz, a kártyához is!

(#25) StoneBridge válasza anulu (#5) üzenetére


StoneBridge
senior tag

akkor 1,75V-ig nyugodtan feltornázhatom? hűtő: CoolerMaster HAC-V81 X-Dream - 38 ° alapjáraton a proci.

mennyit ér egyébként, ha húzom a procit, jelentős gyorsulást lehet tapasztalni? 1700@2200-re pl.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#26) StoneBridge válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Nekem jelenleg 180FSB, ezt még elviszi, de följebb már nem bírja a samsung. :)

Infineon 333-as bírja 400-on?

Elméletileg megériné mert AIDA memória olvasási/írási sebessége jobb eredményeket mutat húzott ram-nál..

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#27) DanteHix válasza Pharaoh (#20) üzenetére


DanteHix
tag

Nah!hogy valaszoljak neked, ra lehet tenni. Viszont, a hutobol, a tarto reszenel, ahol a lyukak vannak, le kell vagni, hogy normalisan elferjen. Azaz, onnantol kezdve, A64et nem foxx vele huteni, mert annak meg pont az a luk kell rogziteskor. Szal gondold meg:)Nekem edig az uj gepembol a huto van meg, 7000 Cu:)Jo kezdet:)

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#28) DanteHix válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


DanteHix
tag

Alvin! Ezt olvasd el jool, taaln vmennyire segit neked:)

Bővebben: link

[Szerkesztve]

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#29) Alvin_ti4200 válasza StoneBridge (#26) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igen, bírja, egyelőre 2,5-3-3-7-es időzítésekkel megy. Feszt nem emeltem!

(#30) StoneBridge válasza Alvin_ti4200 (#29) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Dual miatt nem lehet alacsonyabbra vinni?

Nekem most 2,5-2-2-6 .

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#31) Alvin_ti4200 válasza StoneBridge (#30) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nemtom, még nem próbáltam, tegnap idáig jutottam, aztán úgy döntöttem, hogy élesben is kipróbálom>UT2004 demó;] Majd most jön a java. Amúgy neked milyen RAM-jaid vannak?

(#32) StoneBridge válasza Alvin_ti4200 (#31) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Most csak 256mb 333mhz-es Samsung. Következő 7en jön még 512 mellé.

Utána meg nem ártana valami korszerűbb grafikus kártya sem... :D
UT2004 egyeltalán megy GF2-vel? biztos nem kedvelné..

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#33) Alvin_ti4200 válasza StoneBridge (#32) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Menni fog valahogy. Amúgy azt tudod, hogy ezzel a RAM-mal búcsút mondhatsz a Dual Channel-nek?:U

(#34) anulu válasza StoneBridge (#32) üzenetére


anulu
félisten

A 256 + 512 pároshoz sok sikert. Nálam nem volt hajlandó normálisan menni, igaz az más idő volt, más univerzum, más alaplap.

Elméletileg elgyalogol GF2-vel is, de kérdezze meg kezelőorvosát/gyógyszerészét/readme file íróját... :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#35) StoneBridge válasza anulu (#34) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Miért, Ez csak elméletileg van úgy, hogy 512ddr + 256ddr Dual Channel, gyakorlatilag nem fog műkődni? homm.. ez meglepő :(
Próbáltátok már, NF7 nem viszi így?

És mi van ha dual channel nélkül mene, annyira nagy különbség úgyse lesz.. =/



[Szerkesztve]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#36) Mákosmetélt válasza Alvin_ti4200 (#33) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Nem tudom, de szerintem nem sokat dob a dual chanel a sebességen. Az én ramjaim dualban vannak (igaz 266-on mennek) és 2045 Mb/sec az olvasási sebesség. Most nem tudom fejből, hogy 266 Mhz-n mennyi a referencia seb (400Mhz-nél 3,2 gb/sec single chanel-nél azaz dualba 6,4 elvileg) de valahogy 1,8-2 Gb/sec körül van tehát dualban 3,6-4 Gb/sec-nek kellene lennie. Nemde??

Éljenek a nyulak!

(#37) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Egyébként én is azért vettem 2 ramot, hogy majd de jó lesz, aztán nem nagyon használja. :( (persze nekem ez a 2Gb/s is elég)

Éljenek a nyulak!

(#38) Alvin_ti4200 válasza StoneBridge (#35) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Dual Channel csak és kizárólag ugyanolyan méretű RAM-okkal műxik.

(#39) StoneBridge válasza Alvin_ti4200 (#38) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Homm.. ez szomorú. =(
akkor nem lesz dual channel..

512ddr (+256ddr) mégis többet gyorsít, mint 2x256ddr dualban.. nemigaz?

1-2 játéknak már néha kevésnek is mondható 512 ram:)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#40) Alvin_ti4200 válasza StoneBridge (#39) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez így van.

(#41) zso73


zso73
veterán

Hali!
Nekem más idő van és más univerzum,de a lap NF7-SL.128MB+256MB Hynix,Elixir 266-os DDR megy dualban.Időzítések alapon.
Olvasás 1970MB/min
Írás767MB/min Aida 32 eredmények most a net mellett!
Szerintem meg az számít melyik foglalatba rakod a ramokat.Ha az időzítések egyformák mennie kell! :) Bár azért erre mérget nem vennék!
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#42) Vanos


Vanos
aktív tag

Hali!

A dualtól gyorsabb lesz, de a sebesség nem kétszereződik!

Nálam most egy csomó letöltéssel, alkalmazásokkal 2871 az olvasási 1112 az írási sebesség (AIDA). Az memória időzítések Turbo-n vannak, ez is számít valamennyit...meg az, hogy 400MHz.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#43) b.bone


b.bone
senior tag

Teganap raktam ösze egy zsír új konfigot ilyen lappal.
2x256Mb 400-as samsung memókkal.

ha mindkét memó benne van el sem inul. 1 és 3 helyekre raktam. totál satu.
mikor kivettem a 3-asból akkor legalább kép volt ,de csak annyit írt hogy ''award bootlock'' és nem ment tovább. fecseréltem a két memo-t azzal tökéletesen megy.
szóval szerintem az egyik rossz, ha benne van el sem indul.

vagy lehet hogy állítani kéne valamit? cmos volt resetelveis,de semmi.
vélemények? csere vagy játék?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#44) Morph válasza b.bone (#43) üzenetére


Morph
csendes tag

Hí, minap szenvedtem én is hasonlo gondokkal.NF7-s alaplapba kellett volna 256 ram mellé még becsürni 256 ot, de nem akarta.(256/400 hinyx,256/333 samsung). asszonták igy nem megy dualba, először fagyott aztán addig szenvedtem míg összejött (cserélgettem őket) és kb 15 perc móka után 333 dual ddr-kén t működik.
CSáo

(#45) Morph


Morph
csendes tag



Van egy NF7-S alaplap nemrég lecseréltem a jó kis 1700+ os xp-t egy 2500+ os bartonra.
A gond az hogy a barton testvérünk nem akar menni semmi más órajelen csak 2500+ vagy 3200+ on , ezenkívül minden más órajelen már a biosz sem jön be.
persze most 3200+ on megy, nem rossz ez sem de nehogymá.
Ja az 1700-as ment mindenhogyan elötte.
A konfigom: NF7-S,2500+barton,2x256/400nemtomRam,Radeon9600pro,hitachi-ibm120 vinyó,lg cd író.
Persze a biosz a legujabb.

ha valaki ismeri a problémát, írjon
THX

[Szerkesztve]

(#46) mormota válasza Morph (#45) üzenetére


mormota
senior tag

ezt hivják ugy, hogy szorzó lok...
erre találták ki a L4 (vagy 5 nemtom) hidak összekötögetését manuálisan
persze ez akár a proci elfüstöléséhez is vezethet, de legalább lsz egy szorzólock-mentes 2500-as bartonod:)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#47) Morph válasza mormota (#46) üzenetére


Morph
csendes tag

Erre nem is gondoltam, az 1700 -es nem ilyen volt.
Köszi!

(#48) zso73


zso73
veterán

Hali!
Az NF lapok nézik a szorzót?Én úgy tudom pont ezért szereti mindenki őket,MERT SZABADON ÁLLÍTHATÓ A SZORZÓ benne.
A Soft Menu-ben a CPU kontroll,vagy hasonló.DI,Enabl. hol áll?Tedd enabl-re és próbáld úgy!
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#49) Alvin_ti4200 válasza b.bone (#43) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Egyenként próbáld ki a RAM-okat. Ha párba rakod őket, akkor próbáld ki Dual Channel-lel és anélkül is. Ha a boot-ig eljutsz, akkor egy memtest86-ot eressz rá.

(#50) b.bone válasza Alvin_ti4200 (#49) üzenetére


b.bone
senior tag

ha párban teszem be őket akkro semmi nincs. meghal. feketeség. szal biosig sem jut el.

ha ez egyik modult hagyom benne azzal megy. op rendszer fel is ment meg minden. memtest86 10 szer körbe ment hiba nélkül.

ha viszont a másik modult teszem bele (egykén) akkor nem indul ,de nem fekete kép. hanem kiírja hogy award bootlock és megáll. nem megy tovább. na ilyet még nem láttam és gőzöm sincs mi lehet.

és dual channelt biosban külön be kell kapcsolni?:U vagy ha 1 és 3 slotokba teszem akkor automatikusan megy?

ja és thx hogy benéztél:)




[Szerkesztve]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit NF7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.