Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#343) zolka95


zolka95
őstag

Megkaptam a hét királyság lovagját és a tűz és jég világát

Az utóbbit kezdtem el olvasni.
Hódító Aegon segítője (aki az első király segítője volt) Baratheonnak hívták, a rajza hasonlít is Robert arcára
Ugye a hódítás előtt a kiskirályok egymás ellen harcoltaj Westeroson később Aegon rendet rakott.

Most ugyanez van. Sárkánykirály nélkül egymás ellen hadakoznak, aztán talán jön Daenerys és rendet rak újra

Csak én gondoltam úgy a sima könyvek olvasása közben, hogy a történelen ismétli önmagát? Nem csak a sárkányok visszatérése miatt, hanem más apróbb hasonlóságok miatt is, amikre már nem emlékszem :D De a könyvek olvasása közben ezen gondolkoztam. Meg hát ugye újra megjelentek a Mások is, amikről nem sokat tudunk.

A tűz és jég világát olvasom, de a végébe is beleolvastam, ahol a keleti országokról írtak. Pontosan Yi Ti-ről. "A kilenc eunuch: a gyöngyfehér császárok, akik 130 év békét és jólétet hoztak Yi Ti-nek. Fiatal hercegként úgy éltek, mint bárki más, feleségeik és ágyasaik voltak, utódokat nemzettek, de koronázásukkor mind feladták férfiasságukat, hogy teljes mértékben a birodalomnak szentelhessék idejüket."

Erről Varys és a pentosi barátja jutott eszembe, akik olyan keletiesen buddhásan öltözködnek :D
Eunuchok is, kopaszok is, Yi Ti-t pedig ilyennek képzelem bár semmit nem tudok róla. Pár oldallal később Leng szigetről írnak, ahol egy ázsiai emberről van rajz. Ebből gondolom Yi Ti is ilyen lehet.
Igaz, hogy Varys és a haverja Braavosban voltak zsebtolvajok, bérgyilkosok vagy vmi ilyesmi, de ha tényleg braavosiak, akkor mért segítenék a sárkányok ügyét? Ugyanis Braavosban Arya mestere valami olyat mondott, hogy régen a valyriai rabszolga bányákból szabadította fel az embereket. Vagyis Varys mért segítené a sárkányokat? Vagy ez már túl régi sztori és nem zavarja?

Lehetséges, hogy Yi Ti-ből származik és valamiért érdeke beleszólni Westeros dolgaiba. Lehet, hogy békét akar elérni a sárkányok Westerosra küldésével? Ahogy az idézetben van 130 év béke?
Nem olvastam végig, csak beleolvastam és erre gondoltam.
Talán így van. De eléggé titokzatos ez a Varys, főleg az 5. könyv végén.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.