Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) zolka95


zolka95
őstag

az nagyon tetszett a 4. könyvben, amikor jaime magával vitte ilyn payne-t, elmondta neki a titkait ő pedig "kelepelt"
vagyis így nevetett
megnézném a sorozatban is :D

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#302) zolka95


zolka95
őstag

na kiolvastam az 5. könyvet is :D

Winds of Winter magyar nyelvű fejezet
azt írják kommentben, hogy vagy 4 fejezet megjelent, az egyik dorne-ról szól
a többit nem találtam meg magyarul
lefordította valaki?

ezeket a könyveket pedig mért nem adják ki magyarul?
The World of Ice & Fire: The Untold History of Westeros and the Game of Thrones

The Ice Dragon

az utóbbira nagyon kíváncsi vagyok
mivel westeros világában játszódik és jégsárkány van benne (a hátán egy gyerek lehet hogy az erdő gyermeke?) akkor léteznek jégsárkányok is?
a könyvben is említették úgy, hogy öreg nan mesélte vmelyik karakternek
de lehet összekeverem egy másik lénnyel

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#303) laceszgamer válasza zolka95 (#302) üzenetére


laceszgamer
addikt

http://moly.hu/konyvek/george-r-r-martin-elio-garcia-linda-antonssen-a-tuz-es-jeg-vilaga

Tessék, eggyik könyv megjelenik.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#304) leslieke válasza zolka95 (#302) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A The Ice Dragon még kint se jelent meg. Amúgy meg egy mesekönyv lesz, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#305) zolka95 válasza leslieke (#304) üzenetére


zolka95
őstag

de trónok harca :D
tolkien is a hobbittal kezdte, ami mese és még is jó

George R. R. Martin elárulta, ki a kedvenc Trónok harca szereplője

hátha ő nem hal meg:D

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#306) leslieke válasza zolka95 (#305) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem is mondtam, hogy rossz lesz. Majd kiderül, ha kiadják itthon.

Elvileg megérné meglovagolni a sorozat körüli hype-ot.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#307) laceszgamer válasza leslieke (#306) üzenetére


laceszgamer
addikt

Amíg igényesen teszik addig nincs gond, onnan kezdve van gond, mikor mindenhonnan az folyik minőség nélkül.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#308) zolka95


zolka95
őstag

Hammerfall - Winter is coming :K

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#309) laceszgamer válasza zolka95 (#308) üzenetére


laceszgamer
addikt

:C
Ez jó. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#310) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Már megjelenése előtt bestseller lett George R.R. Martin új könyve

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#311) whitezo88 válasza zolka95 (#301) üzenetére


whitezo88
nagyúr

kár hogy ahogy ezer másik érdekes dolog kimaradt a sorozatból, ugye ott Bronnal kardozik és elég hamar megunja. Tegnap végeztem a IV. könyvel és kezdtem az V.et. amint kiolvasom egy ideig védett leszek a spoilerektől :)

Ha minden igaz Kőszív meg Hidegkéz is kimarad majd meg ki tudja még ki. Kár hogy ennyiben más a sorozat, főleg hogy inkább a kefélésre meg bordélyra fektettek hangsúlyt a valódi színes sztorik és szálak helyett.

tegnap láttam egy szép könyvet az univerzum hátteréről, rengeteg képpel, térképpel, satöbbi, kár hogy 8 ezer forint...

(#312) zolka95 válasza whitezo88 (#311) üzenetére


zolka95
őstag

ki is az a Kőszív? :D

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#313) whitezo88 válasza zolka95 (#312) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Stoneheart, Csendes Nővér, több neve van, az elvágott torkú Cat. Pár hónapja olvastam hogy őt is kihagyják majd.

(#314) gyuromoj válasza whitezo88 (#313) üzenetére


gyuromoj
veterán

Remelem nem lesznek igazak a pletykák.
"Zombi" Cat-re nagyon kiváncsi lennék.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#315) Ellia válasza gyuromoj (#314) üzenetére


Ellia
addikt

De kihagyják, ez már egészen biztos. Valószínűleg amúgy se lenne túl nagy szerepe. Engem is sokkal jobban érdekel Dorne :) "Unbowed, Unbent, Unbroken"

(#316) zolka95 válasza Ellia (#315) üzenetére


zolka95
őstag

szerintem akkor is hülyeség hogy kihagyják, ha nincs sok szerepe

egy sorozatban az a jó, ha meglepődnek rajta az emberek és ettől biztos leesett volna az álluk
szóval szerintem marha nagy ostobaság volt kihagyni, nem értem mi értelme volt

de lehet lesz még szerepe, mert az 5. könyvben Brien megkeresi Jaime-it, hogy elvigye Catelyn-hez

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#317) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Martin, George R. R. - A Hét Királyság lovagja
Történetek A Tűz és Jég dala világából

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#318) monti0222w válasza leslieke (#317) üzenetére


monti0222w
addikt

Olvastam, jó volt + egy kis kiegészítő a Westerosi történethez.

(#319) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Na oylan kihalt lett a topic. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#320) zolka95 válasza laceszgamer (#319) üzenetére


zolka95
őstag

Én élesztettem föl, mikor elolvastam a könyveket :D
Kiolvastam és kihalt a topic
De tervezem, hogy újraolvasom figyelve minden apró részletre, hogy aztán abból kikövetkeztessem a folytatást, esetleg a végét, ahogy már megtették
És kiírom ide :D

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#321) monti0222w válasza zolka95 (#320) üzenetére


monti0222w
addikt

Majd beindul, ha elkezdödik a negyedik évvad a film sorozatnak vagy mikor megjelenik a 6. könyv. :)

(#322) leslieke válasza leslieke (#317) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mostan sikerült elolvasnom. Nem rossz, de közel sem olyan jó történetek, mint a Trónok harca sorozat...

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#323) zolka95 válasza leslieke (#322) üzenetére


zolka95
őstag

nekem meg pont a könyv tetszett jobban
a sorozat sokáig nem is érdekelt
nagy elkezdtem a 4. évadot, na ott határoztam el, hogy el fogom olvasni a könyvet :D

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#324) leslieke válasza zolka95 (#323) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Félreértesz! De félreérhetően is fogalmaztam.

A Hét Királyság lovagja könyv nem olyan jó, mint a másik 5 könyv!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#325) laceszgamer válasza leslieke (#324) üzenetére


laceszgamer
addikt

Azért van benne sok fontos részlet, és mivel a fő történet előtt játszódik, így sok tekintetben találkozni olyan eseményekkel, szereplőkkel, akik amúgy ismerősek lesznek.

Egyetlen furcsaság volt ami nekem szemet szúrt, de az se a történet szempontjából, hanem amúgy.

SPOILER

Lándzsatörő Baelor halála... Azt nem értem, hogy miként " eshet szét " a feje egy darabja mikor leveszik a sisakját. Oké, hogy a fémen keresztül is zúzhatott a buzogány, de mondjuk a bőrnek akkor is a helyén kellett volna tartania a csontot vagy nem?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#326) Ellia válasza laceszgamer (#325) üzenetére


Ellia
addikt

Kicsit abszurd de ne felejtsd el, hogy ez még mindig fantasy. A Hegy se lett volna képes a kezével szétroppantani Oberyn fejét...stb.

(#327) leslieke válasza laceszgamer (#325) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Biztos régen olvastam a fő történetet, mert nekem nem tűnt fel, hogy annyira sok helyen, szereplővel kötődne azokhoz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#328) zolka95 válasza leslieke (#324) üzenetére


zolka95
őstag

ezt a könyvet karácsonyra fogom kapni

a másik könyv, a A Tűz és Jég világát érdemes megvenni?
van benne történet inkább csak képekkel, térképekkel van teli?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#329) leslieke válasza zolka95 (#328) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én azt a könyvet kapom karácsonyra. belenéztem, kép sok van benne és inkább világleírás, mint történetek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#330) laceszgamer válasza leslieke (#329) üzenetére


laceszgamer
addikt

Nekem már megvan, szerintem érdemes, tényleg jó kis alapot nyújt a történet mellé, sokkal jobban bele lehet mélyedni a dolgokba.

Már az első pár oldalon kiderülnek érdekességek az elsőkről, az erdő gyermekeiről és az andalokról, és akkor ott van még Valyria is...

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#331) M3oH válasza leslieke (#329) üzenetére


M3oH
addikt

Jó választás. Maga a könyv is gyönyörű, impozáns külseje/belseje van :)

(#332) laceszgamer válasza leslieke (#329) üzenetére


laceszgamer
addikt

https://www.szukits.hu/george-r-r-martin/943-tronok-harca-hivatalos-filmkonyv-ajandek-poszter-000949.html

Még egy kis extra olvasnivaló. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#333) leslieke válasza laceszgamer (#332) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez nem kell.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#334) zolka95


zolka95
őstag

A septonok mivel érdemlik ki a valyriai acéllánc szemet?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#335) Pttypang válasza zolka95 (#334) üzenetére


Pttypang
veterán

egyaltalan mitol olyan kulonleges ez az acel? o.O

Everybody lies.

(#336) Ellia válasza Pttypang (#335) üzenetére


Ellia
addikt

Azért különleges mert sárkánytűzben edzették. Javítsatok ki, ha tévedek.

(#337) Pttypang válasza Ellia (#336) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor az ujrakovacsolasnal nem valtozik meg a szerkezete es onnantol semmit nem er az egesz? :D

Everybody lies.

(#338) Ellia válasza Pttypang (#337) üzenetére


Ellia
addikt

Konzervált sárkánytűzről még nem hallottál? :D Fogalmam sincs amúgy, majd jön egy okosabb és megmondja :)

(#339) Pttypang válasza Ellia (#338) üzenetére


Pttypang
veterán

Oke, akkor inkabb hagyjuk, van es kesz :DDD

Everybody lies.

(#340) genndy válasza Ellia (#336) üzenetére


genndy
addikt

A legendák szerint igen. Szerintem csinálni már nem tudnak ilyen acélt, de létezőből újrakovácsolni azért igen, ahhoz nem kell feltétlenül a sárkánytűz.

zolka95: nem a maesterekre gondolsz véletelnül? Ők a mágiában és az okkultizmusban szerzett jártasságukkal érdemelhetik ki.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#341) M3oH válasza Pttypang (#335) üzenetére


M3oH
addikt

Nem maga az acél különleges, hanem a kovácsolás és közben varázsigékkel látták el, így lesz természetfeletti a penge. Ez a "tudomány" a mostanra már szinte kihalt, csak 1-2 kovács van, aki fel tudja dolgozni a meglévő pengéket, anélkül, hogy elvesztené erejét, élét. De létrehozni már ok sem tudnak. Ezért olyan ritka és drága a valyriai pengés fegyver.

[ Szerkesztve ]

(#342) Pttypang válasza M3oH (#341) üzenetére


Pttypang
veterán

nah, erre gondoltam, koszi :R

Everybody lies.

(#343) zolka95


zolka95
őstag

Megkaptam a hét királyság lovagját és a tűz és jég világát

Az utóbbit kezdtem el olvasni.
Hódító Aegon segítője (aki az első király segítője volt) Baratheonnak hívták, a rajza hasonlít is Robert arcára
Ugye a hódítás előtt a kiskirályok egymás ellen harcoltaj Westeroson később Aegon rendet rakott.

Most ugyanez van. Sárkánykirály nélkül egymás ellen hadakoznak, aztán talán jön Daenerys és rendet rak újra

Csak én gondoltam úgy a sima könyvek olvasása közben, hogy a történelen ismétli önmagát? Nem csak a sárkányok visszatérése miatt, hanem más apróbb hasonlóságok miatt is, amikre már nem emlékszem :D De a könyvek olvasása közben ezen gondolkoztam. Meg hát ugye újra megjelentek a Mások is, amikről nem sokat tudunk.

A tűz és jég világát olvasom, de a végébe is beleolvastam, ahol a keleti országokról írtak. Pontosan Yi Ti-ről. "A kilenc eunuch: a gyöngyfehér császárok, akik 130 év békét és jólétet hoztak Yi Ti-nek. Fiatal hercegként úgy éltek, mint bárki más, feleségeik és ágyasaik voltak, utódokat nemzettek, de koronázásukkor mind feladták férfiasságukat, hogy teljes mértékben a birodalomnak szentelhessék idejüket."

Erről Varys és a pentosi barátja jutott eszembe, akik olyan keletiesen buddhásan öltözködnek :D
Eunuchok is, kopaszok is, Yi Ti-t pedig ilyennek képzelem bár semmit nem tudok róla. Pár oldallal később Leng szigetről írnak, ahol egy ázsiai emberről van rajz. Ebből gondolom Yi Ti is ilyen lehet.
Igaz, hogy Varys és a haverja Braavosban voltak zsebtolvajok, bérgyilkosok vagy vmi ilyesmi, de ha tényleg braavosiak, akkor mért segítenék a sárkányok ügyét? Ugyanis Braavosban Arya mestere valami olyat mondott, hogy régen a valyriai rabszolga bányákból szabadította fel az embereket. Vagyis Varys mért segítené a sárkányokat? Vagy ez már túl régi sztori és nem zavarja?

Lehetséges, hogy Yi Ti-ből származik és valamiért érdeke beleszólni Westeros dolgaiba. Lehet, hogy békét akar elérni a sárkányok Westerosra küldésével? Ahogy az idézetben van 130 év béke?
Nem olvastam végig, csak beleolvastam és erre gondoltam.
Talán így van. De eléggé titokzatos ez a Varys, főleg az 5. könyv végén.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#344) zolka95


zolka95
őstag

Volantisban pedig vannak a tigrisek (harcosok) és az elefántok(béke kedvelők)

Na most a tűz és jég világa szerint Valyria idejében, amikor hódították Essost. A volantisi tigrisek Valyria ellen harcoltak, vesztettek és később az elefántok kerültek hatalomra és béke lett.

Az elefántokról és tigrisekről írnak az 5. könyvben is, mikor Tyrion ott van, de már többre nem emlékszem róluk. Ezt azért írom, mert itt is lehet, hogy ismétlődik a történelem.

Még ha jut eszembe akkor írok.
Valami rémlik a dothrakikkal is ezzel kapcsolatban, de nem emlékszek rá.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#345) D4rkm4n válasza zolka95 (#344) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Igazából az Aegon által vezetett hódító hadjárat kimeneteléről és Daenerys csatlakozásáról se nagyon lehet ötletelni, hiszen Victarion Greyjoy éppen felé tart, sőt, lehet, hogy tesz majd ő is egy kitérőt Valyria irányába, és ki tudja, hogy mit talál ott...

Rengeteget gondolkodok azon, hogy vajon mik a tervei az írónak, hogy vajon Daenerys fog-e megküzdeni a Másokkal a Fal leomlása után, vagy mi lesz, de ugye ezt egyikőnk sem tudhatja előre. :N

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#346) zolka95 válasza D4rkm4n (#345) üzenetére


zolka95
őstag

Fal leomlása???

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#347) D4rkm4n válasza zolka95 (#346) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem egyértelmű a dolog. Mivel ugye Havas Jon le lett szúrva, valószínűleg el is szabadul majd ott a káosz, egymásnak esnek ott a népek. Egy kis szerencsével Melisandre ugyan feltámasztja Jon-t, de a Fal védhetetlenné válik olyan kevés emberrel, élelem és fegyverek nélkül. Stannis elvileg elbukik Deres alatt, mellesleg Euron Greyjoynál van Joramund kürtje, aminek megfújásával ledönthető a Fal. Szerintem kb. minden jel arra mutat, hogy bizony a Mások át fognak kelni a Falon (vagy a romjain, vagy alatta).

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#348) zolka95 válasza D4rkm4n (#347) üzenetére


zolka95
őstag

Hogy is került hozzá a kürt?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#349) Kar07 válasza zolka95 (#348) üzenetére


Kar07
tag

Nem mostanában olvastam a könyveket, de úgy emlékszem nincs név szerint leírva hogy Joramund kürtje van Euronnál. Ha nem jól tudom javítson ki valaki.

Viszont, Mance nem találta meg a kürtöt északon, de van egy Euronnál (amivel szerinte a sárkányokat tudja irányítani). Ebből lehet spekulálni... aztán majd kiderül hogy valójában milyen kürt és mit tud.

Amit D4rkm4n írt mind logikus feltételezés a könyvek alapján, én is ezekre számítok. A fal ledőlésének és a mások átkelésének szerintem meg kellene történnie, abban már kételkedem, hogy Daenerys átkel a tengeren Westerosra.

(#350) leslieke válasza D4rkm4n (#347) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem feltámasztja Melisandre Jon-t.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.