Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elég holdkóros megoldás.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) .mf


.mf
veterán

Várható volt, hogy valaki meglépi, pontosabban csodálkozom, hogy eddig eltartott. Mondjuk inkább az AMD-től vártam, HBM-mel - a Strix Halohoz is inkább valami ilyen megoldásra számítottam, amikor először hallottam róla, hogy az erős IGP-t ne fojtsa meg a sávszél hiánya (bár úgy hírlik a szokásos 128 helyett 256 bites lesz a busz, ajánlás szerint 7500 MHz-es LPDDR5X-szel).
Fogyasztóként nagy hátránya viszont, hogy így ha elromlik, nem cserélhető, s valószínűleg nem is bővíthető tovább (ha már ilyen fontos, hogy minél kisebb legyen a platform-méret, ott kétlem, hogy hagynának egy üres slotnyi helyet).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) eldiablo válasza lezso6 (#1) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nincs új a nap alatt.

Igaz GPU, de az elv már nagyon régóta létezik. Élőben is volt szerencsém ilyen GPU-hoz.

(#4) azbest válasza eldiablo (#3) üzenetére


azbest
félisten

most éppen az apple M procikat utánozzák. A kérdés csak az, hogy a 8GHZ-re húzott ram órajel mellett hány bit széles amúgy az adatbusz. Mert ha 32 bites chipek, akkor csak 64bit. Nem csak az órajel, hanem az adatcsatorna szélessége is számít.

(#5) mepet


mepet
addikt

A procim birja vagy 100 fokig. A DDR4-em meg csak ~60 fokig. Akkor hogy lesz ez megoldva egy hutoborda alatt? Az LPDDR5X jobban birja?

[ Szerkesztve ]

(#6) Chiller válasza mepet (#5) üzenetére


Chiller
őstag

Gondolom laptopba mennek majd ezek, "megfelelően" visszafogva.

LPDDR5X hőmérséklet határ amúgy (típustól függően) ~85-90 °C, szóval egy kicsit jobban bírja, mint a sima DDR4.

(#7) azbest válasza mepet (#5) üzenetére


azbest
félisten

neten rákeresve 85C -ket írnak különböző gyártók

(#8) SuperSulc


SuperSulc
csendes tag

Furcsa hogy a címképen a pucér core mellett tokozott memóriachipek vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.