Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13151) Chili7 válasza Tibiajax (#13149) üzenetére


Chili7
őstag

mivel, hogy Lipcsei visszavonul...Valaki kell helyette. Doherty nem az igazi.

(#13152) bagyulajuve válasza peterszky (#13146) üzenetére


bagyulajuve
addikt

jöjjön el a Juvéba és meglátom mennyire csodagyerek :DDD , biztos nem virgonckodna ennyit, lelassulna és elfeljteni támadni is, no meg 3 hétből 2-ben sérült lenne,

amúgy tényleg zseni, már csak az argentin véálogatottban kell bizonyítania mondjuk most a vb-n

Resistencia eterna

(#13153) peterszky válasza Tibiajax (#13149) üzenetére


peterszky
őstag

Duzzogva, de elfogadnám :DDD

What else you gonna do on a Saturday?

(#13154) Napfénysüti válasza Chili7 (#13150) üzenetére

Ha így folytatja szerintem simán ő nyeri újra. :)

Més que un club!

(#13155) perempe


perempe
addikt

Minden csapatban van egy Zorro, rendezhetnének nekik egy álarcosbált.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#13156) Integra


Integra
titán

petric!!!!!!!!!!!!!!!!!! micsoda olló gól, te jó ég:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13157) venember83 válasza Integra (#13156) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, Kuyt meg Leiva. Kísértetiesen hasonlít ez a meccs a tegnapira eddig. :))

(#13158) Integra válasza venember83 (#13157) üzenetére


Integra
titán

hűha, botrány van...
először fejbe dobták a bírót.
most már durván fellökték a kapust, egymásnak estek a játékosok...
nagyon befog ez durvulni a második félidőben

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13159) venember83 válasza Integra (#13158) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezen az angol meccsen is megvolt az öt gól, 3-1-nél nagyon déja vu érzetem volt, de Torres elintézte, 4-1 lett a vége.

Ejnye, mégse olyan civilizáltak a németek? :))

(#13160) Integra válasza venember83 (#13159) üzenetére


Integra
titán

most néztem az összefoglalót, az is jó meccs lehetett:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13161) bagyulajuve válasza venember83 (#13159) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Mostanában sokat balhéznak, pl Berlinben meg Hamburgban is volt csetepaté az elmúlt 1 hónapban.
Több szurkolót ki is tiltottak a stadionokból.

Resistencia eterna

(#13162) Integra válasza bagyulajuve (#13161) üzenetére


Integra
titán

az egyik hsv-s fejbedobott egy szurkolót vizes palackkal mert beugatott neki, kicsit kiakadt a drukker a hétvégi 0:0-n a hannover ellen:DDD játékosunk meg erre durrant be:)
elitltották, idei szezonban már nem játszik és 20e euro büntetés. továbbá várja a civil bírósági pert is, de valszeg ott is enyhébb büntetést fog kapni. nem fognak neki hosszabbítani sem valszeg.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13163) bagyulajuve válasza Integra (#13162) üzenetére


bagyulajuve
addikt

hát igen hallottam erről is, néha legurul a gyógyszer a játékosoknál is
kedvencem :DDD

Resistencia eterna

(#13164) Integra válasza bagyulajuve (#13163) üzenetére


Integra
titán

haha, ja karate kid:))
nehéz lesz most szurkolni, mert mindkét oldalra kellene, gera zolinak is, de a másik oldalt meg hsv.. francba:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13165) L|zsidoboz válasza bagyulajuve (#13163) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Nekem ez a kedvencem, két csapattárs veri egymást: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

Good to be good, but better to be lucky.

(#13166) Integra válasza L|zsidoboz (#13165) üzenetére


Integra
titán

LOL, amennyit keresnek ezek, belefér.. :))

nekem ez az egyik kedvencem, igaz ez békésebb, de nem kevésbé vicces:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13167) L|zsidoboz válasza Integra (#13166) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Roma - Lazio... :R :DDD

Szegény Nedved nem találja a labdát. :)

[ Szerkesztve ]

Good to be good, but better to be lucky.

(#13168) L.T.


L.T.
aktív tag

Ma késő délután szomorú dráma rázta meg a magyar futballvilágot: a Fradi-pályán, játék közben összeesett a 65 éves Varga Zoltán, a klub egykori világsztárja.
Bár a mentők aránylag gyorsan kiértek, már nem tudtak segíteni rajta, így "vargazoli" - pontosabban "VARGAZOLI" nincs többé...
NBI.hu gyorshír

RIP

[ Módosította: Viktor77 ]

(#13169) bagyulajuve válasza L.T. (#13168) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Isten nyugosztalja békében!

Resistencia eterna

(#13170) Tibiajax válasza L.T. (#13168) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

fuh, ez most váratlanul ért.. szerencsétlen..

Örizzük emlékét.

L.T. a fszba bírsz berakni be ilyen mosolygos szmájlit..

[ Szerkesztve ]

(#13171) L.T. válasza Tibiajax (#13170) üzenetére


L.T.
aktív tag

igazad van töröltetem. nem ezt akartam...
törölték...

Engem is váratlanul ért. Jelkép volt.

[ Szerkesztve ]

(#13172) perempe válasza Integra (#13156) üzenetére


perempe
addikt

az év gólja.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#13173) perempe válasza L.T. (#13168) üzenetére


perempe
addikt

Nyugodjon békében!

* Brahms: 4. szimfónia *

(#13174) Integra válasza perempe (#13172) üzenetére


Integra
titán

eddig egészen biztosan. legalábbis amiket láttam, nálam biztosan.
[link]

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13175) peterszky


peterszky
őstag

:O :O :O

What else you gonna do on a Saturday?

(#13176) L|zsidoboz válasza L.T. (#13168) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Nyugodjék békében! :(

Good to be good, but better to be lucky.

(#13177) peterszky válasza peterszky (#13175) üzenetére


peterszky
őstag

A magányról
Sokan kérdezik mostanában tőlem: nem látunk, nem hallunk rólad, mi van veled Zoli? Mit mondhatok? Visszahúzódtam. Ez mostani életem lényege.

A jövőbeli sikerekről
Tudom, abban a pillanatban boldogulás és siker az életem, ha megalkuszom, ha elfogadom a barátaim tanácsát, hogy “Zoli, kicsit lazábban, egy kicsit taktikusabban, engedékenyebben, egy kicsit dörzsöltebben! Nem lehet úgy, ahogy te szeretnéd, ez egy másik világ Zoli, legyél egy kicsit dörzsöltebb! Nem törhetsz ajtóstól a házba, nem rohanhatsz fejjel a falnak! Ma még kell egy kicsi belátás, egy pici alku, aztán holnap, esetleg holnapután már lehet keményebben.”
NEM LEHET!

A hazáról
Már azzal is politizálok, ha kimondom: hazám Magyarország. Van, aki azt mondja, elárultam. Én azt mondom: soha. Csak igazgatási, politikai határait hagytam el, magyarságomat soha. Azt büszkén viseltem mindig.

Más népekről
Megismertem más népeket is. Belülről. Éltem közöttük. Láttam, tudom, mennyire természetes élményük a nemzettudat, és megirigyeltem, mennyi lelkierőt merítenek belőle, micsoda önbecsülést. És ez nem csak a sportküzdelmekben, a játékban, a futballban érvényesül, annál sokkal jobban a mindennapokban.

A magatartásbeli alapokról
Tiszteletadás, becsületesség, őszinteség. Elsősorban magamtól megkövetelve elvártam mindenkitől, felnőttől, gyerektől, mindenkitől, akivel dolgom volt. Ezeket a dolgokat játékos koromban, később aztán edzőként is megtartottam és megköveteltem. Azon túl pedig teljes életemben.

A korán kialakult labdabiztonságról, technikáról
Amikor Budapestre költöztünk, a Veres Pálné utcában laktunk. Hat éves voltam és elkezdtem labdázni. Szinte éjjel-nappal fociztam a helyi vagy a Bástya utcai grundon, mert akkor még voltak ilyenek. A nézelődő emberek gyakran kis Puskásnak neveztek, ami nagyon jól esett. Nagyon sokat gyakoroltam, volt úgy, hogy egyedül, de az igazi mindig a társakkal volt, amikor a nagyobb srácok maguk közé fogadtak.
Az előttünk járó korosztályok legjobbjai, mind-mind a grundokon pallérozódtak. Rossz talajviszonyok között, bármilyen gömbölyű alkalmatossággal, mint labdával, szinte törvényszerűen alakultak ki ezek a tulajdonságok.

A 60-as évek Fradijáról
Életem első (és bennem máig legelső) csapatában, a Fradiban, egy voltam a többiek között, egy részlet a szerkezetben, ami sok ponton érintkezett a többiekkel. Ez nagyon fontos volt a számomra, egy teljesen új és nagyon izgalmas kapcsolatrendszer, amiben egymásra voltunk utalva, de csak a pályán, a játékban. Azon túl szinte semmi. Haveri szint, haveri kötelék, felszín.

Albert Flóriánról
Fantasztikus képességű játékos volt. Sok emberrel játszottam pályafutásom során, de senkivel nem élveztem úgy az összjátékot, az úgynevezett kényszerítőket, mint vele. A pályán mindig tudtuk azt, mit fog csinálni a másik a következő pillanatban. És ezzel máris az ellenfelek védői előtt jártunk. Persze, hozzá kell tenni, kiváló szélsőink voltak. Ha ők elfutottak és adták a labdát, Flóri már előre arra helyezkedett, hogy én hová fogom lefejelni, továbbcsúsztatni, miközben a védő a labda útjával volt elfoglalva.

A rúgótechnikáról
A rúgótechnikát lehet gyakorolni, meggyőződésem, hogy arra nem kell születni. Én is ezt tettem. Tudatlanul bár, de a grundon is ezt tettem, később pedig kifejezetten treníroztam rá. Az edzések előtt és végén mindig számtalan alkalom volt arra, hogy gyakorolhassunk. Emlékszem, mikor sérült volt a jobb lábam, nem terhelhettem, tudatosan elkezdtem a lövéseket ballal gyakorolni. Ez olyannyira jól sikerült, hogy később sokkal pontosabban tudtam ballal célozni, mint jobbal, amellyel viszont erősebben lőttem.

Hogy térhet vissza a valódi szurkolás a pályára
Csak az a tömeg, amely képes legyőzni a zavart keltő és okozó kisebbséget, elnyomni annak hangját. Ha újra teltházak előtt lehetne játszani, ahol az együvétartozás érzése erősebb lenne a rombolásnál, az lelkesíthetne. Persze, itt az örök kérdés, ki lelkesít kit? A játékos a szurkolót vagy fordítva? Ezt nem lehet eldönteni, de szerintem nem is kell. Együtt kell érezni. A játékosnak a szurkoló szeretetét és fordítva, a szurkolónak azt, hogy a játékos is mindent megtesz érte. Ma már nincsen igazi B-közép, nincsen olyan közeg, amely képes vezényelni a pozitív indulatokat. Annál inkább jellemző a negatív indulatok gerjesztése. Kivédeni ezt csak úgy lehetne, ha minden igazi szurkoló egyénenként felvértezné magát ez ellen.

Az “igazi” B-középről
A régi drukkerek, a törzsszurkolók idősebb emberek voltak. Ők voltak a “B-közép”, a prezent a stadionban. Amit ők gondoltak és mondtak, az adta alapját az “egésznek”, az volt az érvényes hang, a közvélemény. Belőle merített, tájékozódott a játékos, a szakember és a vezető is. Ezek az emberek valami tradicionális titkot, tudást, lelki finomságot, igényességet birtokoltak. Akik nem ismerték őket, azoknak hiába is mesélnék róluk, nincs hasonló, amit megmutathatnék nekik, a mai gondolkodás nem hogy felmérni, felfogni is képtelen, kicsodák voltak. Az ő erejük nem a tömegükben volt, hanem a minőségükben, de a minőség és a tömeg akkor egyben volt még, legalábbis a Fradiban a minőség vezette a tömeget.

Milyen Fradit képzelt el edzőként 1996-ban
Én egy mozgékony, gyors csapatot akartam építeni, mert a mai napig az a véleményem, hogy ez az eredményesség egyik alapja, és a világ futballja is ezt igazolja. Elvileg talán nem is vitatta ennek a helyességét senki, de amikor én akkor azt mondtam, hogy aki lassú, annak se nálam, se az eredményes fociban nincs jövője, tehát csak gyors játékosokat akarok ezentúl a csapatba! És kiborult a bili, amikor valaki ismert, kedvelt, de lassú játékoshoz hozzányúltam. Nem kellett azt nekem bizonygatni, hogy valóban lehetnek olyan kivételes játékosok, akik súlyos fogyatékosságokat képesek kompenzálni valamely nagy értékű képességükkel, de ezek is csak kényszerből elfogadható kivételek, átmeneti engedmények, amiknek véget kell vetni, ha egyszer valóban eredményes csapatot akarunk. Valahol itt kezdődött, ezekkel a változtatásokkal, hogy összeférhetetlen vagyok, mindenkit kikezdek.

Végül egy kis “futballfilozófia” Varga Zoli módra
Átveszed, passzolsz, futsz, adod és kapod… Mindig ugyanaz a játék, mégis mindig más, mert folyton változik benne, és folyton változtat rajta maga az ember, testi ügyessége, értelme és érzelmei szerint. Nagyszerű érzés uralkodni a labdán, meglátni valamit a térben és ráérezni, mennyi minden függ az időtől.

What else you gonna do on a Saturday?

(#13178) venember83


venember83
nagyúr

Nem tudok mást mondani, nyugodjon békében. Remélem, hogy jönnek más példaképek, mert Ő az volt.

(#13179) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Este el Classicóóóóó

Visca el Barca!Més que un club Viva España Katalán a szív,kék a lélek,BARCELONA fan maradok amíg élek!

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#13180) Napfénysüti válasza L.T. (#13168) üzenetére

Nyugodjék békében. Kiváló játékos volt, ledöbbentett ez a hír. :(

Més que un club!

(#13181) Kicker


Kicker
senior tag

R.I.P. :O

Juve szenvedéséről szösszenet

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#13182) peterszky válasza peterszky (#13175) üzenetére


peterszky
őstag

Nyugodj békében, Zoli!

Soha nem feledünk! :(

What else you gonna do on a Saturday?

(#13183) Tibiajax válasza peterszky (#13182) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hát...hirtelen elment...
most volt még a digisporton, szakértőként..

(#13184) Tibiajax válasza Daniel Alves (#13179) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

idézet az nst-ről, a mai classicóval kapcsolatban

""..Bár nem divatos, de simán meg lehetne próbálni a két Diarrát emberfogóként játszatni
Messi és Xavi ellen középen..."

lol. az kemény lenne.. a két bantu favágót rárakni a két apro zsenire.. és még ki is telne ez a madridtól, esküszöm

btw, ma eset 10kor

[ Szerkesztve ]

(#13185) vans?


vans?
őstag

áááááá 0-1 :O
és megint, megint Messi. mindig Messi. :O

hábm bábm

(#13186) Bibby válasza vans? (#13185) üzenetére


Bibby
addikt

Nem figyeltek rá a kiugrásánál.

Ελευθερια η θανατος

(#13187) peterszky válasza Tibiajax (#13184) üzenetére


peterszky
őstag

Gólon kívül sok szépet nem láttam az első félidőben :N :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#13188) venember83


venember83
nagyúr

Miért gyászol a Real? :F A meccs szokásos El Classico, taktikáznak, de az igazi szép és nyitott foci elmaradt.

Válasz.

Már kettő nyúl. Csak ezt a qrva ordibáló kommentátort lőném le.

[ Szerkesztve ]

(#13189) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Elindulnak a szurkolók, én is megyek aludni, ez már eldőlt..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#13190) Tibiajax válasza venember83 (#13188) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jaja.. nekem is az agyamra megy már ez a szar csávo. az egy dolog még, h madridszimpatizáns, de fszért kell kiabálni minden madrid-probálkozásnál
löjjük le együtt.

de, én előtte lelövöm gagót.. ez valami hihetetlen, hogy egy ilyen idétlen, utolsó kis szar gyerek, eki ennyit tud, játékszinten, de odalépni van esze az ellenfél lábára a ** anyját, akárki, hogyan viselheti ezt a mezt, hogyan lehet egyáltalán kezdő egy real-ban...
nem értem ezt, nem is fogom. örök rejtény marad

(#13191) Integra


Integra
titán

0:2 ez a lényeg:K
aki meg még mindig azt mondja, hogy a realnál jó az összevásárlós tradíció...
mondom, ezek nem tanulnak.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13192) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Én a tegnapi nap után gondolkozok a visszavonuláson! :DDD Hetek-hónapok óta nagyon rossz formában vagyok! :O :D

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#13193) venember83 válasza Tibiajax (#13190) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem ugyanazt a kommentátort hallgattuk. :P Engem a gólkor elkövetett rendkívül erőltetett üvöltések, góóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóólozások borítottak ki.

Dani Alves: Akkor a Juventusban a helyed, jó sok pénzért megvesz a Barcától Secco. :U

(#13194) bagyulajuve válasza venember83 (#13193) üzenetére


bagyulajuve
addikt

mindig ezt csinálja ez a kommentátor, marha idegesítő azt hiszem Horváth Ferencnek hívják

Resistencia eterna

(#13195) Napfénysüti válasza Integra (#13191) üzenetére

Pontosan. :)

Mondjuk nem értem ilyen Van Der Vaart meg Marcellok mit keresnek Madridban. :F
Barcából meg Keita volt akit alig láttam tegnap. Valdes viszont kellemes csalódás volt. :K

Més que un club!

(#13196) bagyulajuve válasza Napfénysüti (#13195) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Mondjuk azért VdV durván jó játékos, szerintem.
A másik meg, hogy eléggé divatos a RM-et szidni, de nem rossz csapat véleményem szerint, csak hát a Barca még 1 fokkal jobb és BL-ből is csak épphogy kiestek. Azonban nem lesz ez mindig így, mert jövőre leigazolja az Atleti Dzsudzsákot és akkor retteghet a két gigamegaspanyolsztáregylet. :DDD

Resistencia eterna

(#13197) HaliAdi


HaliAdi
tag

Valdesnek annyi volt a szerencséje tegnap, h mindíg jó helyen állt éppen. Különben ő is kaphatott volna 1-2-t:)

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#13198) vans? válasza Napfénysüti (#13195) üzenetére


vans?
őstag

Jól beszélsz. 10 éve vagyok Madrid-szurkoló, de hogy a mostani csapat... Gago, Marcelo és a többi védő hülyeségei, VdV bénázása tegnap is... szánalom már. Szörnyű látni, mennyivel jobb a Barca politikája, mennyivel biztosabbat és jobbat mutatnak mint mi, már mióta. Nem is érdemeljük meg a bajnokság megnyerését. [ja, Benzema 35 millió euróba került!! haha.]

hábm bábm

(#13199) Kicker


Kicker
senior tag

A világ legjobb csapata a Barcelona, ez kijelenthető, kíváncsi vagyok hogy az elkövetkezendő 1-2 évben lesz-e olyan sorozat, amit nem ők nyernek. A többi csapatnak van hova fejlődni, ha a barcát el akarják verni.

Amit nem értettem, hogy tegnap a real ezt a kemény, olykor gusztustalan csúszkálós játékot miért erőltették, a nyegle gagoval az élen.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#13200) Napfénysüti válasza bagyulajuve (#13196) üzenetére

Nem rossz játékos egy német bajnokságba de szerintem azért nem Real szintű. És ahogy most elnézem a Real Madridot sajnos van még egykét oda nem illő ember. :U

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.