Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Noukoum


Noukoum
veterán

Finnország egy két világháborút megnyerő, gyarmattartó, rabszolgatartó ország, akik évszázadokig kizsákmányolták az igazi keresztény keleti államokat (a magyart, oroszt, kínait). Ezért gazdagok, így könnyű ilyen döntéseket meghozni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#2) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

"A két legnagyobb viszonteladó azonban továbbra ??? szándékozik kivonni a kínálatból a Xiaomi eszközeit."

Gondolom a kérdőjeles helyen kimaradt egy "sem" szócska...

(#3) xsjado93 válasza Noukoum (#1) üzenetére


xsjado93
senior tag

Mikor történt olyan, hogy az álkeresztény Finnország kizsákmányolta volna a hithű, ős és igazkeresztény Kínát?
Illetve, Magyarország mióta sorolandó a keleti államok közé? Igen tudom, volt egy népvándorlás, de azóta eltelt párszáz év.
A gyarmattartó múlt is érdekesen cseng egy kicsit, de lehet csak én vagyok műveletlen :B

[ Szerkesztve ]

Your life is a lie.

(#4) LurkerSheik válasza Noukoum (#1) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Nyilván ez csak irónia volt ;)

Jók a finnek én csípem őket és a gondolkodásukat.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#5) Entonii8


Entonii8
újonc

Vicces hasonló cikkeket olvasni, mint a fent említett... Rengeteg cég "kivonult", szankciók , stb. Persze. Maximum más néven alapítottak egy céget, de ugyanúgy árulják a termékeiket. Legyen szó ruházatról, vagy bármiről. Nagyon jól hangzó propaganda, de a legtöbb vállalati óriás nem a saját maga ellensége. Képmutató világ ez.

(#6) floratm


floratm
senior tag

Már én is gondoltam rá...de akkor melyik gyártók maradnak? Samu meg alma ugye eleve kilőve mert lehuznak....asus, meg sony, google. Ezek meg ritkan jók ár/értékben.

(#7) kbyte1024 válasza Entonii8 (#5) üzenetére


kbyte1024
veterán

Bizony! ;) :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8) sfefe válasza LurkerSheik (#4) üzenetére


sfefe
addikt

Abban aztán sok mindent lehet csípni... mostanában kissé zakkantak

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9) TESCO-Zsömle válasza floratm (#6) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kapitalizmus van. Mindenki lehúz. Vehetsz Fairphone-t. Ár/érték arányban az se lesz penge, de legalább lesz support S/W és H/W szinten is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10) jacis válasza Noukoum (#1) üzenetére


jacis
nagyúr

Szegény oroszokat már így is van miért sajnálni hisz védik az ukrán földön rekedt orosz kisebbséget ezért erőszakolják meg az ottani nőket meg lövik halomra a népeket. Szerintem fegyvereket kellene küldeni az oroszknak az ilyen ostoba szankciók helyett!

iPhone 15 Pro Max, Samsung Galaxy Z Fold 5

(#11) janeszgol válasza Entonii8 (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Anno a Mekit is megszólták, hogy más néven, de még üzemel, erre azt volt a válaszuk, hogy folyamatban van az adásvétel.
Aha, persze.

(#12) Phülöp válasza sfefe (#8) üzenetére


Phülöp
addikt

mostanában
aham
;]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13) Vajtáné Kata


Vajtáné Kata
friss újonc

:o 2023.aug.25.-én vásároltam XIAOMI REDMI NOTE 12 5G készüléket-ha annak nevezhető-,egy 2 éves Samsung Galaxy A52 helyett,de nagyon megbántam!! A XIAOMI elbújhat szégyenében!!! Borzalmas készülék,ne vedd meg!!! -inkább áldozz még egy kis pénzt új készülékre,de ezt FELEJTSD EL!!!
VISSZATÉRTEM A SAMSUNG GALAXY-hoz,AZ AZ IGAZI ,EGYSZERŰ ÉS NAGYSZERŰ!!!!

(#14) aprokaroka87 válasza Vajtáné Kata (#13) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csókolom Kati néni, Van Pepsije ? 😁

(#15) LurkerSheik válasza sfefe (#8) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Egyértelműen egészségesebb társadalom mint az erőltetett álkeresztény konzervatív magyar társadalom. Sajnos.
Tökéletes pedig sosincs.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#16) doooo válasza Entonii8 (#5) üzenetére


doooo
veterán

Kik árulják ugyanúgy a termékeiket? Az orosz üzletemberek, akik átvették az üresen maradt gyárakat?
Nem a ruhákból élt milliónyi ember, hanem mondjuk a gépgyártásból. Onnan viszont minden valamire való cég kivonult, a hazaiak meg nem kapnak normális alkatrészeket.
Az a propaganda, amikor olyanokat hallasz, hogy "minden rendben, az orosz medvét nem ingatta meg, hogy elvesztette az összes valamit érő külföldi befektetését, amit normális helyekről kapott az elmúlt 30 évben". És nem csak a gyárakat, az üzemeket, hanem a szolgáltatásokat is, amelyet ezek a cégek nyújtottak. Mindent.
A Meki sem dolgozik már, csak nyitottak a helyén egy utánzatot (elvégre a húst be tudják szerezni, meg a többi terméket is, majd sütnek ők Mekit). A ruhagyárak is eltűntek, csak nyitottak helyükön utánzatokat. Ellenben nincs megfelelő textil a munkához, meg nincs megfelelő tudás: [link]
A medve szenved, csak nevetségesen próbálja tagadni. Abszolút nevetséges.

(#17) kbyte1024 válasza doooo (#16) üzenetére


kbyte1024
veterán

Tudnék ezzel vitatkozni de nem a topik témája. Van kint Moszkvában barátom és hidd el minden is van. Az Adidastol a Blaha Lujza-íg.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#18) TESCO-Zsömle válasza Vajtáné Kata (#13) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csókolom Kati néni.

Indokolatlanul soknak érzem monológjában az érvek és indoklások számát a feldolgozott téma eredendő könnyedségéhez mérten. :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) aprokaroka87 válasza TESCO-Zsömle (#18) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Valószínűleg valami spam fiók 😊

(#20) floratm válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


floratm
senior tag

Érdekes ez a Fairphone ... Sokaknak a frissítés a fétisük, ebből ez verhetetlen. Akinek ez szempont az jobban jár mint a sarsunggal.

Ha eljön az ideje szerintem pixel lesz nekem...

(#21) doooo válasza kbyte1024 (#17) üzenetére


doooo
veterán

A szabadkai piacon is van Adidas, meg minden más is. Egyik sem eredeti, és egyik sem otthon készült, hanem valószínűleg Kínában. ;)
De ismétlem, nem a ruhákon van itt a hangsúly, mert gyakorlatilag nem számítanak ebben a témában. Ha meg számítanak, akkor ott a linkelt cikk, minden fontos dolog benne van az orosz ruhaiparról (meg úgy általában a könnyűiparról).

[ Szerkesztve ]

(#22) kakuk.tamas válasza Entonii8 (#5) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Vaaagy: ott maradtak országszerte a gyárak, benne a termékekkel, alapanyagokkal. Innentől kezdve könnyű bárkinek legyártani az adott terméket és becsomagolni. (Lásd kínaiak)
A kérdés az, hogy a véges alapanyag utánpótlás honnan jön majd.
Így lehet a Mars csokiból húzzag*cibe csoki.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#23) ricsike_p20 válasza Noukoum (#1) üzenetére


ricsike_p20
tag

Remélem, tömény irónia akart ez lenni,.. :D

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#24) ujvendeg válasza Noukoum (#1) üzenetére


ujvendeg
tag

Atya Úristen! Tényleg itt tartunk? Melyik világháborút nyerte volna meg a kicsi Finnország, amelyik a harmincas évek végén a lehetetlennél is tovább kitartott a vörös szovjetekkel szemben, de persze legyűrték.... És ezért halt meg annyi nyelv-testvérünk, hogy most világháborús nagyhatalom legyenek a finnek valaki zavaros képzeletében. A Xiaomi remek filozófiával és annak idején remek és olcsó telefonokkal kezdték, de ma már igazán csak marketingben, a nagy techoipari hadovában nagyok, összebarkácsolnak egy telefont, és aztán tucatnyi néven árusítják. Itt, e hasábokon a minap jelent meg a Poco F5-ről teszt, vagy egy kis áradozás, de ez a telefon Redmi K60 néven is kapható.... A pénznek nincs szaga, miért vonulnának ki a vörös orosz bizniszből?

(#25) ujvendeg válasza Vajtáné Kata (#13) üzenetére


ujvendeg
tag

Osztom minden szavát! Volt egy Xiaomi, amikor nem is régen megalapították - és már abszolút szembemennek az egykori elhatározással, és mintha túl sok 6,77-es kijelző lenne a gyártónál. A Xiaomi 12X-el eltaláltak valamit, 5500-as akku kellett volna bele. De ez már nem érdekli őket. Android 10-el is árusítanak telefont, nálunk is. Szánalmas.

(#26) judas13 válasza kbyte1024 (#17) üzenetére


judas13
addikt

Moszkva nem egyenlő orkisztánnal.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#27) Braddock


Braddock
őstag

Nagyon helyes!

(#28) enté válasza kbyte1024 (#17) üzenetére


enté
csendes tag

"Le kell menni vidékre!"

Az autós átállás is mennyire bejött: https://hu.euronews.com/2023/09/18/kinai-autokereskedes-oroszorszag-minoseg-chery-lifan

[ Szerkesztve ]

(#29) LosBlancosRM válasza doooo (#16) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Az a lényeg, hogy a szankcionálók nem szenvednek. :D Ennek az egésznek egy haszonélvezője van, az aki kirobbantotta. És nem az Oroszokra gondolok. A propaganda pedig mind a két féltől jön, semmi se fehér vagy fekete.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#30) noPublicFG válasza enté (#28) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Azt a cikket én is olvastam, és meglepődtem, mert teljes megelégedéssel vezettem Chery Arrizo-t. Olyan középszar, Volkswagen - Opel - Peugeot - Renault - MG stb. Vonalon mozog.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#31) Shyciii válasza LosBlancosRM (#29) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez az. Még ez a konteó hiányzott az “értelmes” csevelyből…

(#32) mjani1172


mjani1172
addikt

"Elsőként a Veikon Kone (kisker viszonteladó) jelezte nyáron, hogy nem kíván tovább Xiaomi termékeket forgalmazni, mivel a kínai gyártó továbbra is fenntartja az üzleti kapcsolatot Oroszországgal, de a piac akkor nem követte a példáját, így elállt a döntéstől, bár új modelleket azóta sem vesz fel a kínálatába."

Amikor a butaság a szorgalommal és a politikával társul, ott minden megtörténhet.
Igazi idióta cég.

[ Szerkesztve ]

(#33) LurkerSheik válasza LosBlancosRM (#29) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Ha eltakarodnak ukránföldről a ruszkik, vége a háborúnak. Szimplán.
Trendike a nyugat és USA fikázása, de nem kérünk ruszki védőbeszédet a magukat tisztánlátó átlagjóskáktól sem egy finn-xiaomi topikban.
Vannak arra kedves fb csopik, ott lehet egymásnak helyeselni.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#34) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Nettó jóemberkedés egy kis kettős-mércével megfűszerezve.
Egyébként bírom az ilyen híreket itt a PH!-n. Semmi köze a szakmához, technológiához, és mikor a topic-ban elindul a politizálás, akkor megy a nagy rácsodálkozás (majd moderálás).

(#35) floratm válasza mjani1172 (#32) üzenetére


floratm
senior tag

Miért idiota egy cég ha igyekszik valamiféle elveket követni?

(#36) LosBlancosRM válasza LurkerSheik (#33) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Látod, mégis te jöttél ide úgy, mint az avatárod. :)

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#37) LosBlancosRM válasza Shyciii (#31) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Van akinek konteo, van, aki meg nem csak az M4-et vagy az RTL-t nézi. 🤷🏻‍♂️ De ez nem ide való, meg is bántam, hogy hozzászóltam. :D

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#38) Egon


Egon
nagyúr

Egy kicsit kettős mérce szaga van a dolognak. Gondolom a többi ottmaradó céget (pl. Auchan) nem állítják pellengérre - pedig lehetne.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#39) Firehand válasza LosBlancosRM (#37) üzenetére


Firehand
tag

Tudod van egy mondás....
" Legyen Béke! " :C :)) (irónia)....

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#40) evko válasza kbyte1024 (#17) üzenetére


evko
aktív tag

Pontosan. De jobb homokba dugott fejjel élni sokak szerint.

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#41) TESCO-Zsömle válasza aprokaroka87 (#19) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Valaki AI-t programoz?

Regisztrált: 2023-09-21 17:15
Utoljára belépve: 2023-09-21 17:27
Hozzászólások: 1 szakmai, 0 közösségi, 0 piaci, 0 blog és lokál

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42) tDr1v3r válasza LosBlancosRM (#29) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ezaz, tapsolj csak azoknak akik megerőszakolják a nőket, aztán tömegsírba dobják őket...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#43) floratm


floratm
senior tag

Abszurdisztánban a gazdasági érdekek fölülirnak minde erkölcsi és keresztény normát. Siman üzleteknek tovabb olyannal is aki kislányokat erőszakol és szülészeteket lő rommá.

(#44) janeszgol válasza <Adamsky> (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Az offodra +1.

(#45) FattyDove válasza Noukoum (#1) üzenetére


FattyDove
őstag

Ez irónia, vagy gyógyszerre ittál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.