Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  A fairlight kiszáll ! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gesa


gesa
tag

Szevasztok! Azt olvastam, hogy a FairLight abbahagyja tevékenységét. Hallottam, hogy a Razor911 megbukott. Hallottatok erről valamit.

(#2) Superman


Superman
nagyúr

1. Majd jönnek más csapatok.
2. Örülök neki annyiból, hogy azok a gyerekek, akik - nem ezen a fórumon, hanem máshol :) - csak annyit tudnak beírogatni, hogy ''végignyomtam'' pedig még meg sem jelent a játék és egy két hetes játék nekik már régi és mindenki lamer, aki nem 12 és fél perc alatt megy végig 20 pályán, most hoppon maradnak és meg kell venniük a teljes verziót. Pontosabban majd apuci megveszi nekik. ;]

3. Sajnos ez csak álom. Mert jönnek, ahogyan írtam újabb csapatok. Persze írhattam volna, hogy egy olyan szegénynek mondható országban, ahol ilyen átlagfizetések vannak (hogy még egy takarítónő is jobban keres Ausztriában, mint egy informatikus itt), ILLUZÓRIKUS AZT HINNI, HOGY MEG FOGJÁK VENNI A DRÁGA JÁTÉKSZOFTVEREKET AZ EMBEREK. Ráadásul a demo alapján nem is biztos, hogy el lehet dönteni, hogy megéri -e megvenni (lásd: TOCA). Szóval nem írok ilyeneket, mert ez köztudott.

(#3) iguana


iguana
őstag

részletek vannak, hogy mi történt?
ha jól emléxem razor már a c64-es időkben is nyomta tehát nem egy tizenéves csirke. az pedig már jó régen volt...

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#4) Ketama válasza Superman (#2) üzenetére


Ketama
aktív tag

Majd ha a olcsobb lesz a szoftver akkor megveszem, de amig 13k egy uj jatek..... no way. Rajohetnenek mar a kiadok, ha olcson adjak kevesebb haszonnal akkor tobbet vennenek az emberek. De egyelore a nagy haszon politikat eroltetik, ami valljuk meg nem jart nagy sikerrel. Ugyanez igaz a zeneiparra is...:(

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#5) Ketama válasza iguana (#3) üzenetére


Ketama
aktív tag

Pedig a Razor jo toreseket csinalt mindig.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#6) iguana válasza Ketama (#4) üzenetére


iguana
őstag

csak nagyon óvatosan jegyezném meg minden flame nélkül:
tv-t akarok venni. kb. 400k amit kinéztem. most lopjam el az üzletből, mert szerintem nem ér annyit, hanem csak 200k-t?

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7) iguana válasza Ketama (#5) üzenetére


iguana
őstag

ezért lennék kíváncsi, hogy bukhatott meg egy ilyen öreg róka, aki már tizen évek óta csinálja.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#8) Ketama válasza iguana (#6) üzenetére


Ketama
aktív tag

Amit en irtam az szoftverre vonatkozott, nem hardverre. Bar ha tudsz olyan helyet ahol tv-t lehet letolteni, akkor ne tartsd magadban! :DDD

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#9) gesuz válasza iguana (#6) üzenetére


gesuz
senior tag

Igen:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#10) Ketama válasza iguana (#7) üzenetére


Ketama
aktív tag

En meg nem hallottam mashol a hirt csak itt. De ha tenyleg igaz, akkor engem is erdekelne.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#11) esteban


esteban
senior tag

Itt meg a helyi ''shoppingcenter''-ben csilli-villi boltban aruljak 1200HUF ert a programokat ... csak a CD-n mas a kep es nincs hozza kezikonyv...

Nem is tudom ki tud eladni software-t legalisan Azsiaban ??

iBook + RedBull :)

(#12) iguana válasza Ketama (#8) üzenetére


iguana
őstag

ha lenne ilyen hely, jellemgyenge módon már kúszatnám is le a madzagon :DDD

egyébként anélkül, hogy túlságosan belemennénk:
szentem mindegy, hogy hardver vagy szoftver. mindkettő termék, amiért fizetni kell. így nem látom, hogy mi lenne a különbség. :P

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#13) gesa


gesa
tag

A hivatalos üzenet a következő:
''It has been a good few years, but it is now time for Fairlight to close its doors for good.
Many reasons have made us come to this judgement but we feel it is for the best.
The scene is getting to be a dangerous place. Not only do we have to fear from the feds but also the unhonorable ones in the scene who lower thenselves to narq the competition.
Retiring on top seems to be the best decision for us.
We want to thank all those throughout the years who have helped us in one way or another. /Team Fairlight''

(#14) iguana válasza gesuz (#9) üzenetére


iguana
őstag

peeersze...te meg készítenél róla biztonsági másolatot róla, mi? :t

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#15) iguana válasza gesa (#13) üzenetére


iguana
őstag

szentem nagyon komolyan befenyítették őket.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#16) ArchElf válasza iguana (#12) üzenetére


ArchElf
addikt

Szóval azt mondod, hogy nem vennéd meg a ''Józsitól'' a ''talált'' Radeon9800PRO-t original bontatlan dobozzal 40e-ért garancia nélkül???

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17) Jazzy válasza Ketama (#5) üzenetére


Jazzy
tag

Azért én is sajnálom a dolgot, mert nem csak játékokat törtek fel, hanem zenei progikat is és azok ára sem két fillér lenne eredetiben, de nem aggódom újabb arcok lépnek majd a helyükre!! :DD

J@zzy

(#18) Tompo válasza gesa (#1) üzenetére


Tompo
aktív tag

Megosztanád esetleg hogy hol olvastad?

(#19) gesa válasza Tompo (#18) üzenetére


gesa
tag

Az nforce.nl-en olvastam. A Razort911-et csak hallottam.

(#20) iguana válasza ArchElf (#16) üzenetére


iguana
őstag

nem szoktam ''ilyeneket'' venni.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#21) gesa


gesa
tag

Olvastam egy cikket, ami egy hackerrel készült, idézek belőle:
''Mi tuladjonképpen nem teszünk semmi rosszat, csak lehetõséget adunk az embereknek, hogy megnézhessék mit kapnak majd a pénzükért. Az autószalonban ki lehet próbálni a kocsit vásárlás elõtt, a szoftvereket meg úgy kellene vennünk mint a zsákbamacskát? Erre szokták mondani, hogy megértem, ha nem lehet vásárlás elõtt próbaképpen belesz*rni a pelenkába, de miért ne lehetne vásárlás elõtt kipróbálni egy full verziós programot? Mi sosem mondjuk, hogy ne vegyenek szoftvert ! Minden release-ünkben benne van, hogy ha tetszik a program amit letöltöttél vedd meg az eredetit ! Szóval mondom, hogy mi vagyunk a jófiúk, na ! ''

(#22) anulu válasza gesa (#19) üzenetére


anulu
félisten

Fairlight cuccokat nem nagyon ''láttam'', de a Razor1911-et nagyon sajnálnám! :(:(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) iguana válasza gesa (#21) üzenetére


iguana
őstag

hát azért ez eléggé sántít. ha egy kocsit kipróbálsz, akkor az nem marad nálad. ha egy fullos szotvert ''próbálsz'' ki így akkor már meg sem kell venned, hacsak erkölcsi szenvedést nem okoz, vagy félsz a lebukástól. :DD

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#24) Tompo válasza anulu (#22) üzenetére


Tompo
aktív tag

Tényleg, az utolsó nfo-ban írják is... :O
Pedig kb 15 éve nyomják a cuccokat, és qrva jók voltak, a szakma nagy öregjei.

(#25) rog válasza gesa (#21) üzenetére


rog
addikt

:))
ez kb olyan, mintha ellopnank az osszes sort egy aruhazbol, es szetosztanank az utcan. igy az emberek kiprobalhatnak, mit kapnanak a penzukert, ha megvennek az aruhazban.

(#26) gesa válasza rog (#25) üzenetére


gesa
tag

Szerintem valahol igaz, amit a hacker mond. Ti is láttatok már rettenetesen jól megtervezett borítót egy DVD-n, video kazettán vagy egy gyári PC-s játékon. Sok esetben , ha az ember erre alapoz, akkor egy szart vesz meg. Tényleg nem lehet kipróbálni. Az viszont igaz, hogy a demok segíthetnek.

(#27) Nimrod válasza gesa (#21) üzenetére


Nimrod
addikt

Szvsz cracker, nem hacker.
A Razor 1911 team is cracker group (volt?).
De az Aladinhoz imádtam a trainerjüket :)

(#28) rog válasza gesa (#26) üzenetére


rog
addikt

hat ha valakinek, ez kell ahoz, hogy nyugodtan aludjon mikozben kedvenc jatekanak a keszitoit meglopja...

vegulis meg lehet ideologizalni barmit. :))

(#29) Nimrod


Nimrod
addikt

A mai játékokat szinte utálom. Vagy túl hosszú, vagy túl bonyolult, vagy valami nagyon nagy bibi van benne.
Aki végignyomta cheat nélkül az összes underdogs-os játékot, az ugráljon újabbért esetleg :((

(#30) gesa válasza rog (#28) üzenetére


gesa
tag

Nem akarok kötözködni, csak megkérdezném, hogy az OP rendszertől a legutolsó felhasználói programig mindent boltból vettél? Ha nem ,akkor az ideológiát te is magadra vetted egy kicsit.

(#31) rog válasza gesa (#30) üzenetére


rog
addikt

nem. en tisztaban vagyok vele, hogy milyen rossz dolgot kovetek el,
es nincs ra szuksegem,hogy sajat szemembe hazudjak. hogy en csak igymegugy.. meg hogy ez nem is az.. meg tira-rira...
:D

(#32) Nimrod válasza gesa (#30) üzenetére


Nimrod
addikt

Én már egy ideje csak legal dolgokkal foglalkozom, pl. CD melléklet-hegyek vannak, van miből szemezni :)
Meg OP-rendszerből is akad free bőven. És nincs is vele annyi bajom, mint a régi részben legal szoftal. :t

(#33) gesa


gesa
tag

Itt a cikk a Razor911-ről:
''Warez leader getting 18 months
Mabey this is releated with the quitting of flt today???
AN ALLEGED leader of an online software piracy group known as Razor1911 has been sentenced to 18 months in prison for conspiracy to violate copyright laws.
The US Justice Department said in a statement that Shane Pitman, 31, North Carolina, was sentenced by US federal Judge James Cacheris in Alexandria, Virginia.
Pitman, known by his screen nickname ''Pitbull,'' was a leader of the underground internet piracy community or ''warez scene'' and was accused of piracy of computer and console game software.
''The group prided itself on cracking and illegally distributing the most popular software games, usually before their public release date, including such games as Quake, Red Alert, Terminal Velocity, and Warcraft II and III,'' the Justice Department said.
''Shane Pitman's conviction and sentence should send a strong message to organised internet gangs like Razor1911 that stealing and illegally distributing game software online is not a game,'' said US Attorney Paul McNulty.
''If other software pirates still entertain the false belief that the internet offers anonymity for this type of copyright infringement, they do so at their own peril.''
Pitman was among more than 40 individuals targeted worldwide by Operation Buccaneer, a 14-month undercover investigation by a variety of law enforcement agencies. Other groups targeted were known as DrinkOrDie, RiSC, RiSCISO, Request To Send (RTS), ShadowRealm (SRM), We Love Warez (WLW), and POPZ.
The statement said Pitman is the 22nd person convicted to date on felony copyright infringement charges as a result of Operation Buccaneer.
Source : Australian It''

(#34) emvy válasza rog (#31) üzenetére


emvy
nagyúr

off
hali rog.
hol jártál? :)

on

while (!sleep) sheep++;

(#35) Tibojka


Tibojka
csendes tag

Ez sajnálatos!!Nagyon jók voltak a Fairlight meg a Razor911 cuccok!!Jah tényleg lásd a Colin 2-t tavaly a Razor törte fel!A colin 3-at most a Deviance nyomta fel!!!Köszönet nekik!!!:DD

(#36) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

deviance rulz :)

(#37) Frederic válasza Tibojka (#35) üzenetére


Frederic
tag

Ja-ja!!! Nagyon killer a játék!! Nekem nagyon tetszik.. Csak GEF2, asszem kevés :((

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#38) rog válasza emvy (#34) üzenetére


rog
addikt

hali!
de hat en itt voltam mindig.. :)

(#39) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Hogy mi a különbség TV és szoftver között? Az, hogy a TV-t csak ellopni tudod, másolni nem, így az eredeti NEM MARAD MEG, míg szoftvernél tudsz másolni is, így az eredeti MEGMARAD. Azért ez jelentős különbség szvsz...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#40) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

Mindkét fél, részigazságokat mond. (Ilyen mondatokkal tudok egyből összeveszni mindenkivel :D, már érzem a hátamban a kést.)

1, Legális szoftvert kell venni mert a programozó is csak ebből tud megélni.
2, De a vásárolt progi legyen jó.

Ős régi példa, azért rugok kettőt az **-be, mert amig megveszed addig nagyon fontos vagy és azt állítja, hogy tökéletes progit kapsz. Miután kicsomagolod, felrakod, telepíted rájössz, hogy egy sz** és még támogatást sem kapsz igazán. És azért szeretem a *****-ot, mert azt nem kell megvenned és nem állítják azt, hogy ez a tökéletes és mindent tud. Valamint nem kábítanak supporttal sem.

Igen, kellenek a kis kapuk, mert a profi cégek (pl.: az Id) így is talpon maradnak és nem öldöklik a feltört progikat. Úgy oldják meg, hogy legyen kedved fizetni! Inkább megveszem, mert úgy érzem, hogy ennyi jár nekik. (Mert előtte kipróbáltam és jónak tartottam, megkedveltem stb.)

Pl.:Románát ingyen sem vennék, de egy számtech lapért hajlandó vagyok fizetni.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  A fairlight kiszáll ! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.