Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Sziasztok!

Az a problema, hogy szobatársam ma vett 2db A-DATA 566-os memóriát és csak 500-on megy duálban ill 533-on ha az egyiket kiveszi:F. Ha feljebb veszi 533-nál akkor el se indul (mint amikor túl van húzva csak még egy csippanás semmi sincs) Időzítések maxon 3-8-4-4 és DDR voltage: 2.8v

Config: ABIT IC-7, .26-os bios, P4-C 2.4(@3.3 a régi memóriákkal 5/4-es osztással)

AGP/PCI fixre állítva

Valakinek tapasztalat ötlet?
Vigye vissza?
Vagy az alaplap esetleg nem bírja ennyin hajtani a mem-eket?

Előre is köszi!

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#2) sirály12 válasza Nedudgi (#1) üzenetére


sirály12
őstag

Mivan? 566? Nekem meg 333-as ramjaim vannak. Megyek ramot venni.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#3) sz.j válasza Nedudgi (#1) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha így van, vigye vissza !!!
Ha rossz három napon belül kötelesek cserélni!
Máskülönben hol vette?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4) Enigma7


Enigma7
csendes tag

tegyel meg kb 300 kerdojelet hatha tobben irnak a forumba?!!?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????!!!!!!!!!!?????????????????!!!!!!!!!!!!

(#5) Nedudgi válasza Enigma7 (#4) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Böki a szemedet?:DDD

[Szerkesztve]

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#6) Nedudgi válasza sz.j (#3) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Bővebben: link

Az oldal alján van az árlista

[Szerkesztve]

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#7) Flashy válasza Nedudgi (#5) üzenetére


Flashy
veterán

igen, böki. netikett.
oké, UP :)

(#8) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Bocs igazatok van.
Mindenkitől elnézést kérek.

UP

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#9) HERR Z


HERR Z
veterán

nekem is volt hogy az 500-as csak 230-at bírt...de egy BIOS frissítés megoldotta...szal nállatok is lehet ilyen gond, vagy egyszerűen csak az IC7 nem kompatibilis a rammal

(#10) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Bővebben: link
Esetleg ez lehet a gond?
Bios a legfrissebb.
Ki tud erről vmit?
Abit bácsitól elég elszomorító ez...:'(

UP!

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#11) Janesz válasza Nedudgi (#10) üzenetére


Janesz
őstag

lehet a lap nem bír 1:1-ben többet...láttam már ilyet...a proci ment 260-as fsb-vel viszont a ram is ment nálam 500-at de abban a lapban nem ment csak 480-on...de mint később kiderült ocz 600platinum sem ment benne 480-nál többet...szal lehet,hogy az ic7 a gyenge láncszem....

(#12) sz.j


sz.j
nagyúr

HERR Z-nek az új 566-os memói 702 MHz-t tud !!!
Nézz át az A-DATA topicba.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13) xcbiker válasza Nedudgi (#10) üzenetére


xcbiker
addikt

tipikus!
Nekem Hynix D43 van.
Abit IC7-MAX3-ban 530-at tudott. Most az ASUS P4C800-E DLX-ben 570MHZ a vége stabilan.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#14) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Ahogy így még olvasgattunk utána, valszeg az IC-7 lesz a gyenge láncszem. Bár állítólag kijavították az újabb biosokban (Bár ez egy MAX-3-as teszt volt és lehet nem vonatkozik a többire).

Mindegy akinekmvolt ilyen tapasztalata az írjon mert így hirtelen nem tudjuk visszavinni.
Vagy esetleg ha vki van itt Veszprémben akinek 520 felett megy a memóriája akkor egy próba erejéig elvinnénk hozzá esetleg

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#15) xcbiker válasza Nedudgi (#14) üzenetére


xcbiker
addikt

én csak azt tudom felajánlani hogy itthon mezőkövesden kipróbálom, de ahhoz egy pár napra el kell cserélnünk a ramjaink.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#16) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Senkinek egyéb ötlete:F

A haverom a haját fogja tépni:Y

UP

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#17) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Itt egy UP!

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#18) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Senkinek semmi hasonló tapasztalata?

Akkor utolsó UP!

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#19) lzsolt


lzsolt
tag

OFF: esetleg nem adja el :DD
mondjuk netto ar kornyeken ?

[Szerkesztve]

(#20) Domy válasza Nedudgi (#18) üzenetére


Domy
aktív tag

Nálam az 566-os A-Data épp megy 566-ot, 550-en használom.... tedd a ramfeszt 2,8V-ra, a Delay Prior to Thermalt 32M-re a biosban, tedd fel az új biost és annyi, min. 550-et mennie kell stabilan...

A furcsa az hogy a Kingmaxom ment szinkronban 580-on is stabilan, az A-Data meg nem megy... viszont a Kingmaxot hiába osztottam vissza a procim 3,6 felett meg se nyikkant, ezzel meg 3,98-on még volt 1 kör memtestem 330-as FSB-vel 5:4 ramosztóval...

Biosban mennyi nálad a Vdimm és a Vtt???

(#21) Domy válasza sz.j (#12) üzenetére


Domy
aktív tag

Nem győzöm hangsúlyozni hogy az A64 és nem Intel !!! Nem egy piskóta a kettő!!! :(((

(#22) sz.j válasza Domy (#21) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igen, és mi a gond !? Az a memó A64-ben megy annyit, tehát nem valószinű, hogy a topic nyító memója lenne a rossz, ha mégis akkor csere! De 566-ot még az Intel esetén is kellene mennie.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#23) Domy válasza sz.j (#22) üzenetére


Domy
aktív tag

Akkor próbálja meg úgy ahogy leírtam... Az enyém így épp 566-ot megy 568-on már hibázik, ami sztem elég szar...

(#24) HERR Z válasza Domy (#23) üzenetére


HERR Z
veterán

bios frissítés?
alaplap firssítés?:D
Semmi se segít hogy többet menjen a cucc...anno nállam egy BIOS megoldotta ahasonló problémát a mostani msi lapomnál

(#25) Domy válasza HERR Z (#24) üzenetére


Domy
aktív tag

Miva? Nem vágom... :F

(#26) HERR Z válasza Domy (#25) üzenetére


HERR Z
veterán

szerintem nállad és a topicnyitónál is egy béta/tuning bios megoldaná a problémát...

(#27) ASzucs válasza Nedudgi (#1) üzenetére


ASzucs
csendes tag

Bővebben: link
Volt itt egy topic amiben arrol beszelgettek hogy lehet modolni az ic7-es lapok ram feszultseget mert allitolag 2,8v folott mar instabil...
Bar regen meg nem volt nagyon fontos, de a mostani adata-k alapbol 2.8v -ot kernek...
Lehet hogy talan az a baj hogy az alaplap mar nem tudja rendesen a 2.8v-ot sem...
Ha van masik gep a kornyeken, ami bir 566-ot akkor probaljatok ki ott is..


[Szerkesztve]

(#28) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Aha

Az a probléma hogy nem tudtuk kipróbálni hogy megy-é egyáltalán 566-ot de feljebb linkeltem egy érdekes dolgot arról hogy semmiképp sem megy 550 fölé az IC-7 ben a ram. Erről nem tudtok? Vagy honnan lehetne ilyen hack-elt biost szerezni? Biztonságos az ilyen? Állítóla MAX-3 nál már megoldották abiték de másról nem szól a fáma...:(


[Szerkesztve]

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#29) Domy válasza Nedudgi (#28) üzenetére


Domy
aktív tag

Tudtommal a Max3nál sem oldották meg rendesen... a ramfesz 2,8V-nál 2,86V a hozzá tartozó Vtt, ami pont a fele kellene hogy legyen az pedig 1,38... hackelt biosból meg csak régebbi van, 14-es, és most 17-nél tart az abit... Az 500-as Kingmax ramom ment 580-at is ebben a lapban, ennek 566-on vége van...

(#30) Domy


Domy
aktív tag

Mi a fejlemény???

(#31) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Igazából nincs fejlemény...ZH-k meg a hálózat is sz@raxik azt is csinálni kell.:(
Majd ha lesz vkinek olyan gépe amibe ki lehet próbálni akkor lesz valami.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#32) Domy válasza Nedudgi (#31) üzenetére


Domy
aktív tag

Még abban se próbáltátok más beállítással, ahogy leírtam? :((

(#33) Janesz válasza Domy (#32) üzenetére


Janesz
őstag

milyen procid van,hogy ment 330-as fsb-vel??

(#34) Domy válasza Janesz (#33) üzenetére


Domy
aktív tag

NW2,4C - ott már nyilván nem volt stabil :DDD

(#35) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

3,3 Gigán ment legtöbbet.
Hűtés nem megfelelő.

Az 275FSB

Egyébként nem met úgy se ahogy Domy mondta ezzel a ''Delay Prior Thermal''-al
Ez egyébként mi?

[Szerkesztve]

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#36) Domy válasza Nedudgi (#35) üzenetére


Domy
aktív tag

Ez minél kisebb, annál agresszívebben olvassa a ramot vagymi, és ez több hőt termel!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.