Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  8500Le átállítása pal-ra (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pTr


pTr
csendes tag

Helló
Peti vagyok, bocs a zavarásért.
Nekem is 8500Le-m van és lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban.
Mégpedig...
Beállításoknál nem találtam normaváltáshoz szükséges funkciót, és így csak fekete-fehérben működik.
Ha tudnál segíteni abban hogyan lehet átállítani Pal-ra, akkor ted meg kérlek. Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségedet.

(#2) #25954560 válasza pTr (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

hali,

ha fent van a control panel, akkor meg fogod talalni a 'Displays' ful alatt a tv-t es ott lehet allitani normat. azert ha tippelhetek, nalad is a szokasos madzag problema jott elo, hogy nem megy minden atalakitoval az s-video kimenet szinesben a tv-n. hasznald a keresot, nagyon sok helyen volt mar...

(#3) pTr válasza #25954560 (#2) üzenetére


pTr
csendes tag

Kösz a gyors reakciót.
Írja a help is, hogy hol lehet beállítani, de nekem nincs ott a fülecske.

(#4) pTr válasza pTr (#3) üzenetére


pTr
csendes tag

Egyébként AV/Svideo átalakítóm van, a kép az nagyon szép és éles, de sajna csak fekete-fehér.

(#5) #25954560 válasza pTr (#4) üzenetére


#25954560
törölt tag

feltetted a control panel-t?
az s-video/SCART atalakito meg nem feltetlenul old meg semmit :)
ha belenezel az s-video csatiba, a felso ket labat (amik kozelebb vannak egymashoz) kell osszekotnod, ha ez a baj. vagy a SCART 15 es 20-as labat, ha jol emlexem. a lenyeg az, hogy a vilagossag es a szinjel ossze legyen madzagolva. szakertok aszongyak, hogy kene koze egy 650pF-os kondi is, de az ertekben nem vagyok biztos :D

(#6) Gero


Gero
tag

Hali!

SCART 15 -ös és 20 -as lábát, ha jól emléxem kösd össze egy sima vezetékkel és színes lesz a TV-n a kép! :)

cramstuff.com

(#7) Gero


Gero
tag

ja és nem kell kondi sem...

cramstuff.com

(#8) pTr válasza Gero (#6) üzenetére


pTr
csendes tag

UScar lábait kössem össze azt monjátok!

(#9) #25954560 válasza pTr (#8) üzenetére


#25954560
törölt tag

[L]http://www.hardwarebook.net/connector/av/scart.html[/L]

ehem...

(#10) Géjza


Géjza
őstag

A kártya BIOS-ába kell belepiszkálni, ott kell engedélyezni a tv kimenet összes típusát (NTSC, meg a PAL millió verzióját). És ekkor már a Control Panelen is megjelenik ez a fül, akkor már onnét tudod állítani a kimenet típusát. És 5 perc alatt kész az egész. Lemented a jelenlegi biosát a kártyának, editorral átállítod,m majd visszaírod. Ennyi.

(#11) Iginotus


Iginotus
őstag

kuhum :) van rajta egy jumper a tv-out melet ott álitod hogy ntsc vagy pal :)
ha fekete fehér a kép akkor meg még azt is tudod csinálni hogy megjelenitési ezközöknél átállítod a kimenetet hogy pal-b legyen :)

Plug and Pray... :)

(#12) Géjza válasza Iginotus (#11) üzenetére


Géjza
őstag

De ha biosban le van tiltva a PAL, és csak NTSC van engedélyezve, akkor nem tudod állítani driverből a kimenet típusát (meg sem jelenik ez a fül a CP-n). :U Ezért kell belenyúlni a biosba egy bioseditorral és engedélyezni a PAL-t is.

(#13) #25954560 válasza Géjza (#12) üzenetére


#25954560
törölt tag

ez igaz, jo lenne, ha a topicindito visszaszolna :)

(#14) Out válasza Géjza (#12) üzenetére


Out
addikt

Nekem is ugyanez a gondom mar miota megvettem a 8500LE-m, de hiaba allitottam at a videokartya Biosaban PAL-ra, ugyanugy fekete-feher kepet ad a TV. A videokartyan a jumper is PAL-on van.

Akkor nekem marcsak az marad hogy az svideo kabelt kell atalakitani, vagy esetleg van meg otlete valakinek?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  8500Le átállítása pal-ra (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.