Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  8500 le probléma (???) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

Van itt egy kis gond: a VGA-m (Hercules 3D Prophet FDX 8500 LE 64MB) alapból 250/476-on fut, a memóriák 4ns-osak rajta, de 500-on már elkezd enyhén szemetelni a képe.....alapbeállításon minden okés természetesen így tökéletesen műxik. Az a furcsa, hogy ma reggel kipróbáltam 225/450-en, és még a windowsban is irtózatosan szemetel, csíkos, pöttyös lesz a kép... de mitől, mikor alapjáraton soha nem volt ilyen, ezek pedig alacsonyabb frekvenciák! Mi lehet a gond itt? Nem mintha alacsonyabban szeretném használni, de akkor is zavar, mert régen nem volt ilyen, sőt elég, ha pár MHz-et lejjebb veszem a memória frekijét, máris pöttyözik....Help! (Powerstrippel állítottam)

(#2) Pala


Pala
veterán

shouting for HELP!

(#3) Pala


Pala
veterán

érdekes, ha emelem a memória frekijét, akkor windowsban nincs szemetelés még 500MHz-en sem, de 460-on már az explorer képe széthullik :O

(#4) Pala


Pala
veterán

up!!!

(#5) #53172992


#53172992
törölt tag

Minek neked lejebb tenni a memória frekiét?
Úgy tudom ,hogy a radeon 8500-asokon nincs mem hűtés(aktív/passzív)ezért nemtökmindegy hogy szemetel ,ha a magasabbat elviszi?

[Szerkesztve]

(#6) Pala válasza #53172992 (#5) üzenetére


Pala
veterán

nem az a lényeg, hogy van-e értelme, hanem hogy miért csinálja ezt!!? mert nem hinném, hogy ez normális dolog, hogy alacsonyabb frekin össze-vissza bugzik a kép....

(#7) ftc


ftc
nagyúr

Nekem 9100-onvannak 4ns ramjaim.Max 25Hz-val tudom feljebb vinni.Utánna szemetel.Lejebb még nem próbáltam.De hogy miért szemetel alacsonyabbon?
Herculestől ez nem megszokott

(#8) Pala válasza #53172992 (#5) üzenetére


Pala
veterán

eddig nem csinálta...most csinálja...tehát valami gond van, ezért kérdem

(#9) #53172992 válasza Pala (#6) üzenetére


#53172992
törölt tag

Sztem egyszerűen nem erre tervezték....Figyu a Forma 1-es járgák is kipurcannak ha 100 alatt mennek..:))

(#10) Pala válasza ftc (#7) üzenetére


Pala
veterán

feljebb nekem sem szemetel egy darabig, de ha el is kezdene, az még okés lenne, a 4ns ramoknak 250-nél vége van, de hogy lejjebb....áááá, nem értem mi a gáz....ráadásul még tuningolva sem melegek a ramok

(#11) Pala válasza #53172992 (#9) üzenetére


Pala
veterán

hát az azért valahol gáz...:D

(#12) #53172992 válasza Pala (#11) üzenetére


#53172992
törölt tag

Szentem kérdezd meg a Herculeséket ők biztos tudják :C

(#13) greenface


greenface
aktív tag

Tegyél bele másik biost, BBA 7006-os a legjobb.

http://vganfo.uw.hu/download/bba7006.zip

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#14) ftc válasza Pala (#10) üzenetére


ftc
nagyúr

Milyen márkájú ramok?

(#15) Pala


Pala
veterán

remélem nem készül nyugdíjba vonulni a kártyám :F :((

(#16) Pala válasza ftc (#14) üzenetére


Pala
veterán

Samsung

(#17) ftc válasza Pala (#16) üzenetére


ftc
nagyúr

peig azoknak birniuk kellene.Nekem kyron is az volt oda mozgattam ahova akartam..

(#18) Pala válasza greenface (#13) üzenetére


Pala
veterán

huh, na várj.....megkísérelhetem...úgyis iszonyú régi bios van rajta (talána legelső szériás), de csak akkor, ha valaki RÉSZLETESEN leírja hogyan kell biost cserélni, mert még sohasem csináltam.....vállalom a felelősséget, de valaki írja le egyértelműen és pontosan hogyan kell csinálni!!!

(#19) #53172992


#53172992
törölt tag

Nemtom ,de az én mx440Se-m sdramjai-t 20% -al simán húztam, a magot szintúgy..Tudom hogy egy nagy kalap Sz@r ,de az bírt olyan +50 mhz-et....2d-ben
3d-ben nem teszteltem mert passzívan megy..

(#20) Pala válasza ftc (#17) üzenetére


Pala
veterán

nekem is volt Hercules Kyro 2-őm, azon is Samsung volt, de ne feledd, hogy azok még SDR ramok voltak és csak 175-ön futnak, szal az más eset

(#21) #53172992 válasza Pala (#20) üzenetére


#53172992
törölt tag

360 (bocsi) Mhz-en az Sdram az jó? :F

[Szerkesztve]

(#22) Pala válasza #53172992 (#19) üzenetére


Pala
veterán

tudom, de...mondom, nem a túlhúzással van a baj (az R200-akat amúgy sem lehet túlságosan), hanem ez a bizonytalan alacsonyabb frekis működés.....a GPU atomstabil, alapból 250, de 290-en simán megy, igaz venti is van rajta, a ramon semmi, de nem is meleg

(#23) ftc válasza Pala (#20) üzenetére


ftc
nagyúr

Ok.Igaz,de szerintem DDR nem visszafejlődés.A bios cserét én nem merném.Egyébként Kyron 220-on futtatam a ramokat:DD

[Szerkesztve]

(#24) Pala válasza #53172992 (#21) üzenetére


Pala
veterán

360??? hát nem látezik Kyro 360MHz-es SDR ramokkal....a legfejletteb változat a Kyro 2 Ultra is csak 200/200-on ment

(#25) Pala válasza ftc (#23) üzenetére


Pala
veterán

én merem, csak valaki írja le, hogyan kell (amúgy régebben is elgondolkoztam már rajta, mert amúgy sem ártana szvsz)

(#26) #53172992 válasza Pala (#24) üzenetére


#53172992
törölt tag

Powerstrippel addig húztam....360.Alapból 300Mhz.Bocsi ,de annyira nem régi ez a kártya mint egy kyro II.Asszem 2002-ben gyártották(vagy 2001-ben)

(#27) Pala válasza #53172992 (#26) üzenetére


Pala
veterán

sorry, sorry, összekevertem, hogy kinek írok:)

(#28) ftc


ftc
nagyúr

Tanulj és frissíts: [L]http://vganfo.uw.hu/bios.html[/L]

(#29) Pala válasza ftc (#28) üzenetére


Pala
veterán

jaja, pont ezt olvasom....félek megpróbálni, de abban reménykedem, hogy utána esetleg a kártya teljesítménye nő és a problémák is megszűnnek

(#30) ftc válasza Pala (#29) üzenetére


ftc
nagyúr

Ha nem probálkozol nem is nyersz:DDÉn is voltam az alaplapon elöször..

(#31) Pala válasza ftc (#30) üzenetére


Pala
veterán

jaja, legyünk optimisták..menni fog ez, csak még életemben nem csináltam......még jó, hogy tartaléknak ott van az alaplapi beépített i815-ös vga:D

(#32) greenface


greenface
aktív tag

99%, hogy jobban tudod majd húzni a kártyát a belinkelt biosszal, ráadásul alapon is gyorsabb lesz, nagyon jó az a biosz.
Nekem 250/250-an tud annyit ezzel a biosszal, mint a gyárival 275/275-ön.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#33) Pala válasza greenface (#32) üzenetére


Pala
veterán

rendben, meggyőztél, akkor indulok biost cserélni a nagy szakértelmemmel...legalább kipróbálom, ha van miért küzdeni, akkor megteszem

(#34) someid válasza Pala (#33) üzenetére


someid
csendes tag

Nekem is voltak hasonló problémáim, csak nekem full zöld volt mindig a kép az új drivereknél. Nekem ati 8500 le, 3,3 ns hynix ramokkal. 275/275-ön ment, grafitozva volt + bioscsere. Aztán rájöttem, hogy gyorsabb lenne 250/250-en újabb driverekkel, mint 275/275-ön 2000-es driverrel szóval visszavettem, de úgy is maradt a probléma.

Bioscsere segített....

(#35) Pala válasza someid (#34) üzenetére


Pala
veterán

már leszedtem a bios, csak azt nézem, hogy kell felülírni.....

(#36) someid


someid
csendes tag

Amúgy bootolásnál nekem is szoktak potyogni a betűk, de csak amíg be nem melegszik vagy nemtom, mert amint betöltődik a rendszer már semmi probléma :))

(#37) Pala válasza someid (#36) üzenetére


Pala
veterán

egész véletlenül nem tudod megmondani, hogy hoygan működik ez az atiflash?? (már ha ezt használtad...)
indítok dos módban, elindítom az atiflash és kiírja milyen parancsokat lehet használni....na most begépelem, hogy atiflash -s és nem menti le, mert valami paramétereket kér még mögé (num, size meg ilyesmi, ezek gondolom a biosra vonatkoznak)

(#38) Pala


Pala
veterán

ez lehet a megoldás??: BIOS lementése: atiflash -s 0 biosneve.bin

(#39) someid válasza Pala (#37) üzenetére


someid
csendes tag

Ha jól emlékszem én a bios-t nem az atiflashel mentettem le, hanem a powerstrippel, vagy valami windowsos alkalmazással. Amúgy szerintem nevet sem ártana neki adnod pl atiflash -s a:\regibios.bin vagy valami hasonló.

(#40) Pala válasza someid (#39) üzenetére


Pala
veterán

már lementettem regi.bin néven sikerült!
msot restartolok és megpróbálom beírni az újat!!! (a BBA7006-osat)
ha nem jelentkezek, akkor valami nem sikerült:D:(

(#41) someid válasza Pala (#40) üzenetére


someid
csendes tag

Nem hiszem hogy gond lesz...annak idején napi 20-30 biost kipróbáltam amit csak találtam az orosztól kezdve a mittudoménmilyenig, és komoly baja sosem lett, max betűk potyogtak :D

(#42) Pala válasza someid (#41) üzenetére


Pala
veterán

ok, ASSSSSZEM túl vagyok rajta....nagyon gyors vot, én azt hittem nem sikerült, vagy nem engedi.......viszont szerintem felülírta, mert mikor a windows elindult utána, 640x480-ban volt, 8 bitesen és 60hz-en.....úgyhogy szvsz ez annak a jele, hogy sikerült, de most megnézem Powerstrippel mit lehet bütyködni

(#43) Pala


Pala
veterán

HÉÉÉ! Most nézem....eddig 250/476 volt a default órajel, most meg 250/250!!!!!!! ez bizonyára jó jel!!!!!!! és nem is szemetel a kép, eddig legalábbis semmi bug

(#44) Pala


Pala
veterán

most asszem kipróbálom eredeti R8500 órajeleken (275/275)

(#45) Pala


Pala
veterán

hát sajna 275/275-ön nem, de 275/255 még okés, nem hibázik a ram se....pedig az előző biossal már 250-él is gyakran szemetelt

(#46) someid válasza Pala (#45) üzenetére


someid
csendes tag

Majd ha túlmelegszik kiderül aminek ki kell derülnie :)) Én annak idején tettem egy tápventit a ramokra, mert leégették a bőrt az ujjamról.

(#47) Notes


Notes
senior tag

Ugyanilyen kártyám van FarCry-ig szinte mindent vitt max-on 1024-ben. Nem tudom mit kell birizgálni. :) Egyébként szeptemberben lehet, hogy eladó lesz, ha érdekel valakit...

Romanes eunt domus!

(#48) Pala válasza someid (#46) üzenetére


Pala
veterán

lehet, hogy nekem sem ártana, mert végülis a ramokon nuku hűtés, se borda, semmi!!

(#49) Pala válasza Notes (#47) üzenetére


Pala
veterán

mit jelent az aláírásod??

(#50) Mizo válasza Pala (#49) üzenetére


Mizo
tag

Javaslom megtekintésre a Bryan élete c. klasszikus darabot és azonnal világossá válik:)))

A világ IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  8500 le probléma (???) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.