Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  7 gb film mentése 4.7 gb dvd lemezre (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gagaga


gagaga
csendes tag

Hali

Hogyan tudok ratenni 7 GB anyagot ( = 1 film ) egy 4.7 GB-os lemezre, vagyis milyen modon tudok hosszan tarto filmeket ratenni a DVD lemezre ugy , hogy a minoseg ne valtozzon ?

Ha tudtok programokat megnevezni nagyon koszonom .

Kiprobaltam mar a Smartripper-t, de ez nem sokat sporolt az anyagon.

Kerem , segitsetek !
Kosz.

(#2) Bash válasza gagaga (#1) üzenetére


Bash
őstag

[L]http://www.quinnware.com/downloader.php?file=/bin/plugins/general/gen_qcdalpha.exe[/L]
[L]http://www.dvd2one.com/[/L]

http://bashtravel.com/

(#3) Bash


Bash
őstag

Bocs, az első a DVDXCopy akart lenni.
[L]http://www.dvdxcopy.net/default.asp[/L]

http://bashtravel.com/

(#4) slug válasza gagaga (#1) üzenetére


slug
senior tag

A 7 GB az egész DVD, csak a filmet szedd le, az extrákat ne.

(#5) PPeter


PPeter
addikt

Ha az eredeti film a (számodra) felesleges dolgoktól megcsupaszítva SEM fér rá egy 4.7-es lemezre, akkor minőségromlás nélkül NEM LEHET átkonvertálni. A kérdés az, hogy hajlandó vagy időt (és egy kis tanulást) áldozni, mert attól függően egészen kiváló másolatokat lehet készíteni - az egygombos, félóra alatt áttömörítő (DVD2One, DVDShrink, Pinnacle InstanttCopy, CloneDVD stb.) programoktól ne várj csodajó minőséget, ellenben az igényes tömörítés (pl. Cinema Craft Encoder programmal, vagy erre épülő DVD-másoló programcsomaggal), megfelelő programokkal viszont akár 6-8 óráig eltarthat (procitól, géptől függően függően), ráadásul némileg bele kell ásni magad a DVD-Video rejtelmeibe.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6) PPeter


PPeter
addikt

A Smartripper önmagában csak arra jó, kiszedj valamit (video, hang, vagy felirat streameket) egy eredeti filmből, de az még nem rakja neked össze a kiválogatott (alkalmasint áttömörített) alapanyagokból újra a kész a DVD-Video filmet.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) Bash válasza PPeter (#5) üzenetére


Bash
őstag

Jól beszélsz. Én nem akartam ennyire bonyolítani, azért ajánlottam neki a legegyszerűbbeket.

http://bashtravel.com/

(#8) slug válasza PPeter (#6) üzenetére


slug
senior tag

Ha smartriperrel leszedi csak azt ami kell neki, azt visszatudja írni az íróhoz adott programcsomaggal.

(#9) gagaga válasza slug (#8) üzenetére


gagaga
csendes tag

Pelda:
''Gyuruk ura'' teljes anyag 7,45 GB , Smartripper-rel atalakitott anyag 7.3 GB . S ez csak a ''vob'' filek osszege. Vagyis meg igy is rengeteg az adat.

Tehat valami olyan megoldas kellene, ami a ''vob'' fileket osszepreseli.

(#10) slug válasza gagaga (#9) üzenetére


slug
senior tag

Miután a SM beolvassa a dvd-t, van egy fül, amin be lehet állítani, hogy meik vobokat szedje le (alapból be van pipálva a videó fájl), és ott csak a film fájlokat + a magyar szinkronsáv-ot pipáld.

(#11) hungeek válasza gagaga (#9) üzenetére


hungeek
senior tag

írd ki 2 db dvd-re :) nem egyszerűbb? vágd ketté a filmet...

(#12) PPeter válasza slug (#8) üzenetére


PPeter
addikt

Ja, csak épp baromira nem DVD-Video, amit így csinál. Attól még hogy kikopasztod a felesleget és a maradékot visszaírod, az még nem lesz DVD-Video. Ez nem egy AVI amit csak úgy visszahajítasz aztán működik.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) hungeek válasza hungeek (#11) üzenetére


hungeek
senior tag

persze ehhez is át kell konvertálni az egész filmet :)

(#14) slug


slug
senior tag

De nem kell konvertálni semmit, a vob-ot simán vissza tudja irni.

(#15) gagaga válasza slug (#14) üzenetére


gagaga
csendes tag

Persze, hogy vissza lehet irni, de mint irtam meg igy is tobb, mint 7 GB a vob-ok teljes anyaga. A vob-okbol , - az en ertelmezesem szerint - nem lehet semmit sem megsporolni.
Vagy megis ?

(#16) slug válasza gagaga (#15) üzenetére


slug
senior tag

De mondom az extrákat hagyd ki! Azokat is leszedted?

(#17) PPeter válasza slug (#14) üzenetére


PPeter
addikt

Miután kiszedett belőle streameket (video- és hangsávokat) meg lehagyott belőle komplett részeket??? Simán visszaírja? Oké, írja csak, de mi fogja azt utána lejátszani??? Kellene egy kicsit ismerni a témát, mielőtt bzta tanácsot adsz valakinek. :(

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#18) PPeter


PPeter
addikt

''bzta'' = buta
:).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) VladimirR válasza gagaga (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

lehet, hogy iszonyatnagy baromsagot mondok, de probalkozz meg egy vesztesegmetes tomoritesi eljarassal (zip...)

bmp-t pl ugyanakkorara lehet osszenyomni zipp-be, mint jpeg-be
vagy pl vaw-bol zip/mp3 meret is hasonlo

hozzaertok mondjanak erre valamit, mert enegem regota foglalkoztat mer ez az otlet, csak meg lusta voltam kiprobalni.

(#20) sonar


sonar
addikt

hja csak zipet melyik asztali dvd játszik le?
Ezért irták itt többen át kell konvertálni=áttömöríteni.Változtatni kell a film bitrátáján annyit,hogy jó legyen

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#21) sonar


sonar
addikt

Mármint ahogy változtatod a bitrátát úgy csökken a méret.
Meg kell találni az optimumot ami minőségben nem okoz észrevehető romlást,de méretben sokat csökken!Általában az extrák+ a menüket jobban összeleht tömöríteni mert ott annyira nem fontos a minőség.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#22) slug válasza PPeter (#17) üzenetére


slug
senior tag

Ne szójjábe!


A DVD-n vannak vob fájlok, kb 7 db, abból 4 db a film, a többi extra (hogyan készült, riportok a szereplőkkel, stb.) csak azt a négy vob-ot kell leszednie, ami kb. 4 és 5 GB között mozog.

(#23) PPeter válasza slug (#22) üzenetére


PPeter
addikt

Nem szólok be, de úgy LÁTOM NEM ÉRTESZ HOZZÁ. :)) , hogy a lemezen mi miből áll, ugyanis ÉN 4 éve végzek DVD-Video masterelést, szerkesztést.
Attól még, hogy a neki szükséges VOB állományokat meghagyja és a ''maradékot'' szimplán kiírja :DD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#24) kamikaze boci válasza slug (#22) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Inkább tedd fel a kérdéseidet!
És örülj, hogy mindenre választ kapsz :P

egyéb állatfajták

(#25) slug válasza PPeter (#23) üzenetére


slug
senior tag

Látsz te olyan hozzászólást tőlem, amiben azt mondtam, hogy szimplán?

Mondtam, hogy a hozzá adott programcsomaggal ki lehet irni talán!

És nekem ne pofázz, hogy hogy nem értek hozzá, meg hogy te jobban érted (állítólag 4 éve csinálsz ilyeneket).

(#26) PPeter válasza slug (#25) üzenetére


PPeter
addikt

Először is tanulj már egy kis tiszteletet.
Másodszor: milyen programcsomaggal? :F

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#27) slug válasza PPeter (#26) üzenetére


slug
senior tag

Egy-kettő dvd íróhoz szoktak adni programokat, amivel lehet szerkesztgetni, kiírni a fileokat (sajnálom, ha ezt nem tudtad)

(#28) PPeter válasza slug (#27) üzenetére


PPeter
addikt

Aham. Melyik egy-kettő DVD-íróhoz adnak olyan programot - és melyik az a program - amibe behúzhatod ''szerkesztgetésre'' a gyári DVD-Video lemezről lekopasztott VOB fájlokat? Vagy kiexportált feliratokat? Chaptereket? Hangsávokat? Menüket?
:))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#29) slug válasza PPeter (#28) üzenetére


slug
senior tag

Az ASUS íróhoz adnak programot, amelynek neve Encore DVD, ezzel lehet szerkeszteni, kiírni

(#30) PPeter


PPeter
addikt

Na, nézzük csak mit ír az Adobe Encore DVD program leírása:

''...Adobe Encore DVD software takes professional DVD authoring to a new level

of creativity. Import and convert source files automatically to MPEG-2

video and Dolby Digital audio. Create and edit menus in Adobe Photoshop

format using a flexible interface and a comprehensive set of menu design

tools. Output your project to all recordable DVD formats, ensuring a wide

degree of playback compatibility.''


Na kérem. Forrásfájlnak viszont már nem fogad el VOB-ot. A menüket Photoshopban kell megépíteni neki. Egyébként szerintem tök jó kis program.
Hogyan is lesz akkor a DVD-Video lemezről leszedett anyagból kész DVD-Video az Encore DVD-vel?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#31) Alan válasza slug (#25) üzenetére


Alan
aktív tag

Slug, ne idegeskedj, tényleg jobban kellene tisztelned PPeter munkáját és tudását. Legalább nézd meg a weboldalát, ha őt magát nem is ismered, és gyakorolj egy kis önkritikát.

(#32) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Talán nem veszekedni kéne hanem inkább a témánál maradni. :U

Nekem is lenne egy kérdésem:
Ismer valaki olyan programot amellyel (esetleg VBR) SVCD formátumban írhatok ki több filmet 1 db DVD lemezre, olyan módon hogy menüből választani lehessen a filmek között, és asztali lejátszó is megbírkózzon a lemezzel?

(#33) Sanya


Sanya
nagyúr

nagyon jó, mikor az ember vesz egy dvd írót, és berippeli az első dvd-jét, hogy kiírja 1500 forintért valakinek, de azt sem tudja, hogy hogyan megy az...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#34) sti válasza Flashcash (#32) üzenetére


sti
tag

Sajnos segíteni nem tudok de ilyen progi nekem is jó lenne(nekem elég lenne ha avikhoz csinálna menüt és PC-ről lehetne vezérelni)

(#35) Flashcash válasza sti (#34) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem véletlenül kérdezem mert valahol olvastam ilyen jellegű programról csak most nem találom.
Viszont nekem fontos lenne az asztali lejátszóban való működés.

Körülnéztem itt van egy link autorun programokkal:
[L]http://www.burnworld.com/software/cdrburning/autorun.htm[/L]

és találtam egy ilyen programot:
''DivX Autorun v1.3

This is a small and handy program for creating autoplay menus for your DivX/Mpeg/Mov CDs. With this program you can create CDs that are full of your movie clips and they will start playing automatically when you put them in to your cd-rom drive. If there are more than one movie you can choose which one to play from automatically showed list. Supports MicroDVD player.''

[L]http://www.ordi-netfr.com/divxautorun.html[/L]

(#36) Dokibá válasza Flashcash (#32) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Meglepő a neve (S)VCD2DVDMPG.:U

Dokibá

(#37) Flashcash válasza Dokibá (#36) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

ez az
Csak én bonyolultabb neveken kerestem. :)

(#38) erdoke válasza PPeter (#23) üzenetére


erdoke
titán

Úlláccik, még vannak, akik nem ismerik munkásságodat.:U

A legjobb aláírás a héten

(#39) ubul_bp


ubul_bp
csendes tag

Bocsika hogy nem ide illo de volt rola szo : En sem ismerem Ppeter munkassagat de szivessen megneznem a honlapjat mert most kezdek foglalkozni a temaval es erdekelne. Meg ugye vegigolvasva a forumot kiderul, hogy igen magabiztos a dolgaban, ebben az esetben ert is hozza. Ha lessz valamifajta problemam majd sirok itt nektek ha nem baj. elore is koszi .

(#40) karib válasza slug (#25) üzenetére


karib
addikt

Slug, légszi tényleg vegyél vissza az arcból, PPeter meglehetősen készségesen akar segíteni, ráadásul ért is a témához. Az általad előhozott stílus pedig ''unsupported'' a fórumunkban...

Department of Redundancy Department

(#41) QQRIQ


QQRIQ
tag

Bevallottan nem sokat ertek a temahoz, de emlekszem, van egy (ingyenes) ''DVD Shrink'' nevezetu program, ami pont arra szolgal, hogy a ''double layer'' vagy milyen DVD-ket (amelyek egyebkent puszta masoloval nem fernenek el egy DVD lemezre) ossze lehessen tomoriteni.
Lehet, hogy ez az, amire szukseged van?
Ha igen, akkor a [L]http://www.doom9.org/[/L] -on (es meg szamos mas helyen is) megtalalhato ez a progi.

(#42) gagaga


gagaga
csendes tag

Uraim !

Koszonom a valaszokat.

Kar a veszekedesert, hisz' itt mindannyian egy celert kuszkodunk.

Nyugi.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  7 gb film mentése 4.7 gb dvd lemezre (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.