Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  6800gt + counter-strike problem (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gecz


gecz
tag

Csao,

Van egy kis problemam a cs-ben
Van egy ino 6800GT 256mb-s kartyam, 2.4+ amd, 512ddr ram...
Az a gond, hogy nincs meg a fix 100fps, ha elottem van az ellenfel... lemegy 60ra is akar (rohej), persze ha egyedul akar 6fustot is eldobok (ami ugye a legfps-zabalobb cucc a csben) megse moccan az fps, de ha megjelenik 2 ellenfel mar lemegy 60ra... MI lehet??? ugye csak a legujabb drivert tudom hasznalni, mert a regebbiek nem ismerik fel a kartyat... (ma felraktam ujra a winfost is)

(#2) Gorneck válasza gecz (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Fix fps:F Lemaradtam valamiről nvidia fronton?!

Gorneck#1239

(#3) 8zabi válasza gecz (#1) üzenetére


8zabi
őstag

Lehet, hogy az engine a ludas a dologban, de sztem nem ártana még egy kis procierő.

(#4) Pukii válasza gecz (#1) üzenetére


Pukii
senior tag

Lehet ,hogy a proci miat(amikor megjelenik a katona akkor több terhelés jut a procira ,mert ki kell számolnia a mozgást stb.Amugy neten játszol bagy csak ugy?Mert ha neten akkor nem értem mitöl van fps csökenés)

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#5) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

8zabi & Pukii: LOL :DDD
Már nálam sem történik ilyen 9800-as radeonnal meg 2 GHz-en járatott athlonnal.
A füst viszont lassít :(
Szvsz driver probléma lesz.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#6) Zordkaszás válasza Gorneck (#2) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Nem fix fps, csak megfelelő teljesítmény esetén nem szabadna leesnie pl 100-ról :DDD

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#7) Jenő válasza Gorneck (#2) üzenetére


Jenő
aktív tag

A CS-ben a 100 fps a legtöbb, hacsaknem állítjuk a developer -t 1 -re.

Topiknyitónak:

Valószínűleg kevés a procid. Egy 2.8as P4-gyel (ami nincs húzva) meg egy Ti4200-al simán megvan több ellenfél jelenlétében is a 100fps. A CS procilimitált játék.

(#8) 8zabi válasza Zordkaszás (#5) üzenetére


8zabi
őstag

Lehet hogy kiröhögnének téged is páran, ha azt mondanád nekik, hogy 100 fps-ed van a gépeden...

(#9) Pukii válasza Zordkaszás (#5) üzenetére


Pukii
senior tag

Attol még nem biztos ,hogy nem a procitol van.de tényleg valószínübb a driver gond.
(nézétek meg a www.tv2.hu :DD)

[Szerkesztve]

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#10) Aloki válasza gecz (#1) üzenetére


Aloki
tag

Biztos a driver, próbáld ki más felbontáson az néha segít ilyen megmagyarázhatatlan helyzetekben a CS-nek :)

(#11) gecz válasza Aloki (#10) üzenetére


gecz
tag

proci biztos nem, mert eddig egy gef2 TI -vel jobb volt (lenyegeben teljesen jo volt csak ugye ha bedobtak egy fustot 30fpsre lement a cucc:D )
sztem tuti driverbibi, de nincs a kartyahoz mas driver (van a 61.77 meg ez a 61.82), ha regebbi drivert felraktam, akkor nem ismertek fel a kartyat...
felbontast nem tudok valtani, mert versenyszeruen jatszom a jatekkal es ezt szoktam meg meg ez az optimalis felbontas a jatekhoz:D

(#12) gecz válasza Pukii (#4) üzenetére


gecz
tag

csak neten, es alapbol atomfix atomzsir 100 fps, de ha megjelenik par ellenfel mar lemegy...

(#13) gecz


gecz
tag

ja es ugyanezen a konfigon egy gef4el (ami meghalt :( ) is atomfix 100 fps volt:D

(#14) Gorneck válasza Zordkaszás (#6) üzenetére


Gorneck
titán

Farcryba vagy más videokártya igényes fps-ben csinálj fix fps-t! Olyan nincs játékban, hogy pl állandó 100fps-sel tudok nyomulni, mert mindig van esés, pl kukker+robbangatás! Ezért nem értettem ezt a fix dolgot!? De mivel a cs nem mai gyerek és még sohasem játszottam vele ezért nem értettem a dolgot!

Amúgy meg nem tökmid1, hogy 60 vagy 100?!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#15) ^Boss válasza Gorneck (#14) üzenetére


^Boss
őstag

CSnel nem mind1, csak 100-nal erzed magad tokeletesen.

(#16) ^Boss


^Boss
őstag

amugy nekem a konfigommal 300-400 fps, ha kiszedem a developert :)
szal vmi gaz van nalad.

(#17) Gorneck válasza ^Boss (#15) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor ez van!

Gorneck#1239

(#18) Gorneck válasza ^Boss (#16) üzenetére


Gorneck
titán

directx és új driver felrakás kéne!

Gorneck#1239

(#19) 8zabi válasza 8zabi (#8) üzenetére


8zabi
őstag

Most vettem észre, hogy sima CS, bocsika:B. Mostanság mindenki Source-ról beszél...

(#20) gecz válasza Gorneck (#18) üzenetére


gecz
tag

jo es milyet? 61.77 es a 61.82-vel szar... ezeken kivul van ami felismeri a 6800GT-t ? sztem a legregebbi kene, ami felismeri... :D

(#21) Lobonc


Lobonc
tag

Az biztos hogy nem proci ero hiany mert lasd alairasomban szereplo gep ezzel is megvan a 100 fps (dev1el falat nezve 150is:P) es ellenel nem megy 80 ala (persze fsust nelkul:D)

(#22) 8zabi válasza gecz (#20) üzenetére


8zabi
őstag

Szerintem régebbit nem nagyon találsz, viszont van egy csomó újabb. Válogass: [L]http://downloads.guru3d.com/download.php?id=10[/L]

(#23) gecz


gecz
tag

felraktam a 70.41-est meg dx 9.c -t is... ugyanaz a hiba, bar valamit javult a cucc de ez meg mindig kirikan aluli:D ugylatsizk ez a kari tul uj/jo a 5eves cshez:D

(#24) Zordkaszás válasza 8zabi (#8) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Nem emléxem, hogy állítottam valaha is, hogy nekem lenne fix 100 fps-em.
De majd most :t
Van 100 fps-em, igaz én ódivatú módon 800x600-ban játszom egy 19''-es monitoron.
Nem tehetek róla, kicsit vak vagyok és nagyobb felbontásban már nem látom a távoli (apró) mozgásokat CS-ben.

Ha mond valamit a timerefresh parancs akkor az eredménye: 250 fps körül szokott lenni emberek nélkül. Játék közben sem megy 120 fps alá. A füst viszont sajnos zavaró, 1-3 füstgránátnál még mindig megvan a kb 50 fps, 6-7-nél viszont simán lemegy 20 köré. Mindezen értekek 2xAA és 2x Trilinear AF mellett.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#25) Zordkaszás válasza gecz (#23) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

cseréljünk kártyát :DDD

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#26) jimhun


jimhun
senior tag

Hali !
Nekem is hasonló a problémám. Most vettem egy Fx5700 és a CS van amikor lemegy 30 FPS-re. A gépem 1.7 Celeron 512 Rammal. Tudom hogy kicsi a proci de az előző Gf3 ti kártyámmal nem volt ilyen gond.

Van estleg valakinek ötlete?

(#27) [BB] válasza Pukii (#4) üzenetére


[BB]
csendes tag

katona :D

Túl bizarr, hogy éljen. Túl ritka, hogy meghaljon.

(#28) Zeck


Zeck
aktív tag

Nemtom ezek mitől lehetnek, de nekem 1.6 2000+os procival meg ti4200-vel 90-100fps-t ment (nem mondom hogy stabil 100 de majnem), proci nagyon számít neki, mert most kicseréltem vga-t 9800pro-ra és majdnem ugyanaz a helyzet.
Ja és legújabb omega (asszem 4.10) opengl drivere nem szereti az 1.6-ot mer homályosak vele a messze levő tárgyak.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#29) Zeck


Zeck
aktív tag

Amúgy a 3-400 fps nekem kicsit soknak tűnik...
Nem túlzol kicsit? :P Sztem max akkor lehet annyi ha a legkissebb pályán gugolva egy sarkot bámulsz...

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#30) Zordkaszás válasza Zeck (#29) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Attól függ hol és mikor nézed az fps-t.
Pl nekem is volt már olyan amikor közölte, hogy 544 fps, csak ugye ez nem állandó :))

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#31) Arma


Arma
csendes tag

Srácok a Cs hez inkább proci meg ram kell.A vga az csak lényegesen csak a füstöt befolyásolja.Az efektusok meg a karakterek megjelítéséhez a procit meg a ramokat használja nagyon ki.Sztem vegyél még ramot.Driverből jól van beállítva kari?A vertical syncet vedd ki elsősorban,az aszűrést is offra.próbáld meg így.

Abit NF-7 V 2.0,2800+@2.5 GHZ Barton.2X256 Corsair value Xpert 9800Se@Pro

(#32) csoki válasza Zordkaszás (#30) üzenetére


csoki
senior tag

ezt a developeres dolgot leírnád pontosabban h mit kell beírni és hova (gondolom konzolba :) )

(#33) Zordkaszás válasza csoki (#32) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

hát van egy olyan hogy fps_max ha jól emléxem, ezzel megadhatod, hogy hol legyen limitálva az eszméletlen számolás. Pl ha 85 Hz-en megy a monitor akkor teljesen felesleges a 100 fps. (gondolom nem kell magyaráznom miért)
Szóval ide írhatsz magas értéket és akkor számol a géped mint a barom (feltéve, hogy van kapacitása 100-nál több fps-re)
A másik meg a timerefresh parancs, szintén konzolba, ilyenkor ahol állsz éppen csinál egy 360°-os kanyart és a végén kiírja a konzolba, az eredményt. (olyan mint a q3-ban a timedemo, csak rövidebb :DDD )

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#34) csoki válasza Zordkaszás (#33) üzenetére


csoki
senior tag

az fps maxot tudom én is meg hogy v sync off kell hozzá .

ezzel a timerefresh-sel csináltál te 300-400 fps-t?

a developer alatt mit értesz?

[Szerkesztve]

(#35) jimhun válasza csoki (#34) üzenetére


jimhun
senior tag

A developer én sem tudom mit kapcsol de ha a konzoban átállítod developer 1-re akkor felmegy az Fps akár 2-300-ig is.

ha nem akkor nekem max 100-ig ment fel bármit is kapcsolgattam.

(#36) Zeck


Zeck
aktív tag

Az az érdekes hogy a developernek elvileg köze nincs az fps-hez, de mégis más a játék ha bekapcsolod, valakinek bejön valakinek nem. Az biztos, hogy ha 0 akkor nem engedi az fps-t 100 vagy 120 fölé. Amúgy ha megvan a stabil 100fps onnantól nincs értelme följebb bűvészkedni, csak max, hogy fórumon tudsz vele villogni. 100hz-en ugyse ad a monitorod másodpercenként 200 frémet. 100fps-el tökéletesen lehet lőni

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#37) jimhun válasza Zeck (#36) üzenetére


jimhun
senior tag

Nem is az a gonda hanem az hogy az fx 5700-tel lemegy 30 Fps-ig is.
Gf3 Ti-vel meg nem csinált ilyet....

(#38) Goose-T


Goose-T
veterán

DirectX vagy OpenGL interface-szel használjátok a CS-t? NVidia karikkal sokkal jobb a teljesítmény OpenGL-ben (legalábbis ti4200-zal tutira).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39) jimhun


jimhun
senior tag

Én pl. OpenGl-lel használom, szerintem jobb a képe mint Directx-szel. Csak az az FPS nem hagy nyugodni.....

(#40) gecz válasza Goose-T (#38) üzenetére


gecz
tag

opengl, megneztem direktben is de kb fele annyi fps:D

(#41) ^Boss válasza Zeck (#29) üzenetére


^Boss
őstag

dust2 rovid vegig 300-400, ha nem cseszem szet a windowst :P

(#42) ^Boss válasza jimhun (#39) üzenetére


^Boss
őstag

az 1.7-es cerka a gond, egyertelmu..
egyik havernak 9600xt, 1.7-es cerka es 20-30 fps. szal az a gond. en vennek v. ha tudja a lapom ergy teljes-erteku p4-et, ha meg nem, akkor go amd athlon. olcso es jo :) ha van penz akkor vegyel p4-et/a64-et.

(#43) csoki válasza jimhun (#35) üzenetére


csoki
senior tag

hi!

kipróbáltam most haver gépén úgy hogy vertical sync off, fps_max 999, developer 1, és így se ír ki 100 fps-nél többet...

mit kell még csinálni?

(#44) Dravenstorm válasza csoki (#43) üzenetére


Dravenstorm
tag

1. milyen gépe van?
2. van a refreshtool progi amivel belehet állitani mekkora felbonátsban mekkora hertzen mennyenek a programok. mert xp-be van egy bug vagy mi és amiatt is elofordul ha nincs beálltva hogy nem megy 100fole

(#45) csoki válasza Dravenstorm (#44) üzenetére


csoki
senior tag

1: p4 2.4 ghz, 1gb ram, 9500 radeon ... szal géppel nincs probléma
2: refreshtool nincs, de akkor azt nem értem,h nektek milyen monitorotok van hogy bírja mondjuk 800*600ba a 200hz-t...

vagy most hogy is van ez?:F

:DDD :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  6800gt + counter-strike problem (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.