Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  4200 tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sonic13


Sonic13
tag

Hello mindenkinek!
Az lenne a kérdésem hogy ha emelgetem a magnak vagy a memnek az órajelét el tudom rontani a kártyámat?Vagy csak akkor ha sokáig üzemel magasabb órajelen?
Van egy Chaintech 4200-as geforszom 128 rammal és kíváncsi lennék meddig stabil.
Milyen tuning programot ajánlotok?
THX

(#2) hobizoli válasza Sonic13 (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Rivatuner2 RC12.4


hobizoli

több drón kell ;P

(#3) Cane válasza Sonic13 (#1) üzenetére


Cane
őstag

Egy próbáig biztos nem teszed tönkre a húzással, de ha nagy és tartós tuningot akarsz akkor nem árt valamilyen normális hűtést rárakni a kártyára.

Lehet húzni a karit powerstrippel és coolbits reg file-val is.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#4) zsoltee10 válasza Sonic13 (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ha normálisan húzod meg, vagyis marad egy kis játék, nem minden MHz-t hajtasz ki belőle, akkor semmi baja nem lehet, de oda kell figyelni, hogy ne izzon a borda. :)
Powerstrip is jó kis progi.

(#5) bence18


bence18
csendes tag

128-asok sajnos nem húzhatók olyan jól, mint a 64-esek, de azért hajrá!

(#6) anaqer válasza bence18 (#5) üzenetére


anaqer
veterán

Mesebeszéd.
300core/600mem, 4ns samsung ramokkal... 128 megás, persze...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Nekem is megy 300/600-n, lasd alairas....:U


hobizoli

több drón kell ;P

(#8) MaUser válasza hobizoli (#7) üzenetére


MaUser
addikt

OFF
Hűtöd valamivel a ramokat? Sajnos a ramoknál nekem 520 a vége hűtés nélkül utána már fura textúrák jelennek meg. Segítene ezen ha bordát raknék rájuk szerinted? Mert +10Mhz-et nem ér meg, de ha menne legalább 560-570-et akkor elszöszmötölnék vele.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#9) hobizoli válasza MaUser (#8) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Semmivel...ugy vannak ahogy a gyarbol anno a berendezes kijott...


hobizoli

több drón kell ;P

(#10) atus válasza bence18 (#5) üzenetére


atus
senior tag

Nekem is 128mb-os van, és 300/600-at kapásból fut, sőt időjárástól függően többet is. :)

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#11) zsoltee10 válasza atus (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

off
téged is látni a fórumon? :)
on

(#12) MaUser válasza hobizoli (#9) üzenetére


MaUser
addikt

A bordáról mi a véleményed? Nincs tapasztalatom, hogy az segítene-e.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#13) atus válasza zsoltee10 (#11) üzenetére


atus
senior tag

Gáz van a gépemmel, és nincs időm megcsinálni sajnos. Most is csak éppen benéztem öcsémék gépéről, húzok is aludni.

update: Most bence18 kedvéért felhúztam 320/620-ra, és szemetelés nélkül végigtoltam egy meccset DM17-en.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#14) gerlaip


gerlaip
addikt

Bocs ha kissé offolom a topicot. Kérdésem lenne. Ilyesmi kártyám van, és a 44.03-as detonator felrakása után érdekes szinezetű textúrák jelentek meg néha. Pl. UT2003 a fegyver textúráján és a taljon is elszineződések (piros sárga kockás ill. egyszínű) aztán Mercedes Benz WR-ben néha a sötét textúrák a kocsin kékes kék-fekete kockás mintjúak stb.

Leszedtem a 44.03-ast és visszatettem egy régebbit, de néha meg-meg jelennek. Inno3D-s a karesz Thermaltake hűtőval.

Szóval mi a véleményetek, volt-e hasonló tapasztalatotok?

lámavakond

(#15) anaqer válasza MaUser (#12) üzenetére


anaqer
veterán

Szerintem nem sokat ér, pár MHznél több pedig biztosan nem várható el tőle... én is csak a biztonság kedvéért raktam fel, meg mert úgyis adták a TT GF4 hűtőhöz...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#16) gerlaip válasza gerlaip (#14) üzenetére


gerlaip
addikt

Szóval senki sem látott ilyesmit, csak én szívok vele?

lámavakond

(#17) zsoltee10 válasza gerlaip (#16) üzenetére


zsoltee10
addikt

Tedd fel a 45.23-as drivert. Ha ez nem segít, nézd meg mennyire melegszik a kártya, forog-e normálisan a venti. Vedd vissza a core, és mem. frekit. Ha így jó lesz, akkor a hűtéssel, vagy a kártyával baj van.
Húzva csinálja ezt?

(#18) gerlaip válasza zsoltee10 (#17) üzenetére


gerlaip
addikt

Kösz. Próba cseresznye...

lámavakond

(#19) zsoltee10 válasza gerlaip (#18) üzenetére


zsoltee10
addikt

Meg van húzva?

off
atus: ez van báze, azzal a k*** géppel mindég van valami. :DDD
on

(#20) gerlaip válasza zsoltee10 (#19) üzenetére


gerlaip
addikt

A proci nem, a kareszt húzom, de csak néha és csak 280/553-ig, és asszem, hogy attól függetlenül jelentkezik. Valszeg nagyon meleg... Hiába Thermaltake, a szobámban azér be van fűtve.

lámavakond

(#21) zsoltee10 válasza gerlaip (#20) üzenetére


zsoltee10
addikt

Próbáld ki az előbb említett dolgokat. először a driver, majd visszavenni a core-t és a ramokat. Hűtőt ellenőrizd ebben az esetben, hogy jól illeszkedik-e.

(#22) #32577792 válasza Sonic13 (#1) üzenetére


#32577792
törölt tag

melyik van: VIVO vs nem?

(#24) airbag


airbag
csendes tag

A nyáron vettem egy uj MSI Geforce4 Ti 4200 64Mb 8XAGP videokártyát,és van neki egy gyári húzoprogramja,ami nagyon jó,mert leellenőrzi elötte a kívánt beállítást.Én igy a kártyából ki tudtam csikarni az eredeti 250/513 helyett 300/610-et.Játékok közben is érezhető a gyorsulás.És jók az MSI hütők.Lásd:WWW.MSI.com.tw

(#25) Csigapa


Csigapa
tag

Hali,

Én épp most szereltem be a Triplex Millenium Silver Ti4200-8x-at (KuZo-nál sikerült kemény licitben megszerezni), 315/560-on hibátlan, nekem tetszik :)), bár látom vannak sokkal jobbak is, azért a Gf2 GTS-hez képes érzékelhető a különbség
Eddig Splinter Cell-t próbáltam, ami ugye Dx9-es, és elég jó, csak a P3+SD húzza vissza...

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#26) gerlaip


gerlaip
addikt

Érdekelne, hogy milyen Inno3D-s tapasztalataitok vannak. A hűtőhibáról hallottam (azért cseréltem én is le a hűtőt) de az érdekelne, hogy meddig sikerült húzni a ramok órajelét. Nekem 4 ns-os hynix ramok vannak rajta, és csak 553-ig megy grafikai hibák nélkül. (Ezek nem azok, amiket az elején írtam - nem elszineződés - , hanem szemetel a kép)

lámavakond

(#27) Sopi


Sopi
senior tag

Nekem
MSI GeForce4 Ti4200 64Mb
alap: 250/513
húzva: 275/594Gyári hűtéssel :D!

(#28) gerlaip


gerlaip
addikt

Másik érdekesség:

Rivatunerrel 560 Mhz-et állítok be, akkor 553-ra teszi.
ha 561-et, akor már 567-re teszi, és előjön a szemetelés.

Ez normális? :F

Más tuningprogramok pontosabbak?

lámavakond

(#29) Sopi válasza airbag (#24) üzenetére


Sopi
senior tag

Hmmm, ez szép!!!! :) :DDD

(#30) gerlaip válasza zsoltee10 (#21) üzenetére


gerlaip
addikt

Szóval megfogadtam a tanácsot. A kareszom amúgy inno3D-s GF4Ti4200 64 Mb-s karesz. Kb 10 hónapos. A ram és a gpu órajelét mostanában csak egyszer-kétszer húztam. Elindítottam az egyik új gémet (Mercedes Benz World Racing) és egy óra játék után rengeteg textúra hibás volt.

Az aszfalt kék piros sárga kockás, a fák lombja kék zöld kockás. (már egyszer tapasztaltam ilyet UT2003-nál, tehát nem a gáma rossz) 44.03-as driver helyett 41.09-es, de minden maradt. Ráadásul jobban akdat a játék is. (AMikor az UT-vel csinálta ezt visszatettem még a 30.82-est is, azzal is ez volt a hiba, de aztán máshl nem nagyon jelentkezett (Colin 2.0, a kocsik ablakai textúra hibásakká váltak néha, valamint GTA Vice Citynél a por-füst effektek apró szines pixelesek lettek, szintén néha)

A Thermaltake vga hűtő ventilátora működik. A kártya egy óra játék után sem tűzforró. Levettem a hűtőt. Rengeteg pasztát tettem rá anno, amikor lecseréltem az eredeti hűtőt erre, hogy jó legyen.
most viszont a gpu középső részém viszont volt egy kis csupasz rész, levétel után. Azon a területen sem a vga hűtőn sem a GPU-n paszta. (Lehet, hogy csak a lefeszítéskor képződő vákuum miatt???)
Emiatt lehet hibás működés?

Még annyit, hogy a hétvégén 3 napi kemény gémelés közben nem jött elő a hiba, csak egyszer, de rövid ideig. Aztán két nap szünet után nagyon erősen előjött. (kék piros sárga zöld négyszögek a rendes textúra megjelenítés helyett.) Megadta magát a kártya????

Segítsetek!!!!
:O

lámavakond

(#31) gerlaip


gerlaip
addikt

P L E A S E !

lámavakond

(#32) zsoltee10 válasza gerlaip (#30) üzenetére


zsoltee10
addikt

Kipróbáltad azt is, hogy visszaveszed az órajelet mondjuk 200/400-ra? Bár, ha alapon is gáz, és a hűtőpaszta is a helyén van, és nem melegszik túl, akkor a kártya meghalni készül. Ha még garis, akkor visszavinni, ha már nem, akkor szabadulj meg tőle aproneten... ;]

(#33) gerlaip válasza zsoltee10 (#32) üzenetére


gerlaip
addikt

Hál'Istennek még garanciális. De az az érdekes, hogy 3DMark futtatás közben nem jönnek elő a hibák... vajon vissza fogják venni csak azért, mert hibákat csinál gémelés közben???? :(

lámavakond

(#34) Hurio


Hurio
csendes tag

Én most vettem kb. 1 hónapja az Asus V9280TD Ti-4200asomat, 4 nanos memokkal.Húzni még nem kezdtük,de amint valami van írok.Kíváncsi vagyok.:)))

Powered by: Asus A7N8X Deluxe/Gold(REV 2.0) , Barton 2500+@3200+(AQXEA stepping), Zalman7000A-Cu, Infineon 2x256 DDR400 RAM, Asus V9280TD, Samsung 120GB HDD 7200 rpm, Samsung 52x24x52 CD-RW, Casetek CK-1018-2A ház, Samsung 959NF, Logitech Internet Navigator SE, Logitech MX500+FUnc SUrface1030

(#35) Alvin_ti4200 válasza gerlaip (#30) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

De húzva van a kártya vagy alapórajel?

(#36) Hurio


Hurio
csendes tag

Tegnap megpróbáltam húzni az ASUS V9280 Ti4200asom,de sajnos mar az 275/550et sem bírta a drága.Valószínűleg a Ramok leszenk a hibásak(4 nanos).

Powered by: Asus A7N8X Deluxe/Gold(REV 2.0) , Barton 2500+@3200+(AQXEA stepping), Zalman7000A-Cu, Infineon 2x256 DDR400 RAM, Asus V9280TD, Samsung 120GB HDD 7200 rpm, Samsung 52x24x52 CD-RW, Casetek CK-1018-2A ház, Samsung 959NF, Logitech Internet Navigator SE, Logitech MX500+FUnc SUrface1030

(#37) Alvin_ti4200 válasza Hurio (#36) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem a sokat ajnározott Inno3D viszi a 275/566-ot a 4ns-es Hynix RAM-okkal:F

(#38) Yutani válasza Alvin_ti4200 (#37) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az Abitok is 4ns rammal viszik a 600-at általában. (Erre két jó és egy ellenpélda akadt már részemről.)

#tarcsad

(#39) mura81 válasza Yutani (#38) üzenetére


mura81
senior tag

Én tavaly direkt a 64 megás Ti4200-at vettem meg Abitéktól, mert ezen 3,6 ns memória van, míg a 128 megás verzión 4 ns-os. Így stabilan viszi (igaz hűtéssel) a 300/600-at a kicsike:DDD

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#40) gerlaip


gerlaip
addikt

NA! kiderült, hogy mi is a bibi. A 44.03-as driver (lehet, hogy hibás, vagy letöltéskor lett hibája) okozta a galibát. több gémben a szürke textúrák helyett gyönyörű szivárvány pixel alakzatok voltak.... Azért zavart össze, mert a grafikai hibák a 41.09-es visszarakása után is megmaradtak. Azonban 2-3 nap kihagyás után már semmi nyomuk sincs. 3 napig keményen teszteltem és nem jöttek elő a hibák újra. Érdekes... nagyon érdekes...
A hibás driver haló poraiból is megzakkantotta a kártyát, aztán csendeben megszűnt a hatása. :C Korábban is a 44.03-as felrakása után 2-3 nappal kerültek elő a hibák és csak a régebbi driver felrakása után napokkal tűntek el...

A kártyát nem sűrűn húztam, és csak 280/553-ig, mert efölött már szemetel a kép. (Mint említettem korábban ez a szemetelés nem ugyanolyan, mint a színes pixel-eső a rossz 44.03-as driverrel. Ez a tipikus túlhúzott kártya-szemetelés.)

Mindegy, megnyugodtam egy kicsit. nem a vga ment tönkre. Köszi a támogatást. Moindenkinek.

lámavakond

(#41) gerlaip


gerlaip
addikt

Lehet hogy senkit nem érdekel, de sikerült felhúzni az Inno3D-s karit 300/600-ra képhiba nélkül. Kellet hozzá ugye a Thermaltake hűtő a karira, de más is, mert eddig így sem ment. Beraktam két tápventit a házba. Az egyik nyomja elöl bele a hideget, a másik meg nyomja ki hátul a meleget. Minimum 10°C-szal hidegebb a proci meg a vga is, és sikerült az eddigi szerény 275/553-as vga órajelet 300/594-re felhúzni rivatunerrel.Azér csak ennyire, mert ennyit enged a rivatuner, meg szerintem a hynix ramok sem bírnak többet.

Szóval!!!!!
Ennyit számít két 800 forintos tápventi a házba, na meg az, hogy jó hideg idő van már a szobámban is. :C

lámavakond

(#42) zsoltee10 válasza gerlaip (#41) üzenetére


zsoltee10
addikt

:)

(#43) Viktor77


Viktor77
titán

Nem tudom, de ezek szerint szerencsés voltam az MSI Ti4200 128mb-os kártyámmal? Még tavaly tavasszal vettem, 55000ft volt. Nos, ez a kari simán hozta a 300/600-at minden hiba nélkül, extra hűtés nélkül. Feljebb nem próbáltam. Egy 2.4-re húzott 1.6A-val simán megvolt a 13000 pont is. Ha tudom nem adom el.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  4200 tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.