Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  40gb 30-ra formázása? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Manitou


Manitou
addikt

Haver megkért hogy dobjam már fel ezt a kérdést.

Van neki egy régebbi gép amibe egy winyót akar venni, de csak 40GB-ost lehet kapni mint legkisebb vinyo.De az ő gépe max 30GB-osig ismeri fel a winyákat.
Azt mondták neki egy bontóba, hogy 40GB-ost is fel lehet vele ismertetni csak valami jumperezéssel kell variálni és akkor 33,3GB-osként fogja kezelni.(én ezt speciel nem vágom hogy hogyan gondolta)

Aki tud erről valami okosat az megoszthatná. Az ilyen vegyen 30-ast használtan és egyébb hozzászólásokat kérem mellőzni
THX

(#2) VladimirR válasza Manitou (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

0: bios-frissitest probaltal?
1: vannak olyan hdd-k (nem mind, az en ibm deskstar-om ilyen), amiken nem csak annyi a jumper, hogy master/slave, hanem tobb mindent lehet allitani, mint pl: a meretet is le lehet korlatozni az altalad emlitett kompatibilitasi problemak miatt
2: ettol figgetlenul, az egy dolog, hogy az alaplap nem ismeri fel mind a 40g-t a win fogja latni es hasznalni is tudja
nem merem javasolni, hogy csinald meg uigy a hdd-t, hogy van az elejen egy 4-5G-s rendszerparticio, amit a regebbi bios is gond nelkul lat, a tobbit meg mar ugyis az oprendszer kezeli, mert nem tudom mennyire biztonsagos, az viszont fix, hogy ha van egy kulon - 4-5G-s - rendszerlemez, es a rendszerhez szukseges dolgok ezen vannak, a masikon csak adat+olyan progik, amik nem kellelek a rendszerhez, akkor mukodik a dolog

(#3) Dilikutya válasza Manitou (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

pfff jó régi gép lehet, mert már az i440bx chipset is kezelte rendesen a 120gb-os vinyómat, a 440lx-ről tudom, hogy a 80-at még viszi, nagyobbat nem próbáltam rajta. az lehet egy jó ötlet amit vladimir fórumtárs is mondott, hogy teszel az elejére egy kisebb rendszerparticiót, és a többit a win kezelné.
meg mindenekelőtt egy BIOS update.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) #54715584


#54715584
törölt tag

jaja, bios update nem egy rossz dolog :)
ha egyben nem megy, akkor szétoszt 2 részre, hátha műxik :)
nekem sem látta a nagyon régi gépem a 30as vinyót, 2 részletben viszont sikerült :)

(#5) KopaszÁllat válasza #54715584 (#4) üzenetére


KopaszÁllat
tag

Na,ja! Akinek összejön,az örüljön. Én sajna nemrég jártam sz@rul egy régi ('98)
ASUS P2L deszkával. 20GB-os (Maxtor) a felső limit. BIOS frissítés már rég
nincs hozzá, LX-es Intel van rajta és az ''IDE Autodetect'' fagy...fagy...fagy, vagy
jó sokáig vár, majd telepakolja nullákkal a vincsi geometriát. Próbáltam ''USER''
módban beadni kevésbé régi gépen felismertetéskor bejövő adatokat,de úgy se
ment. Sütöttem rá egy legutóbbi ''hivatalos beta'' BIOS-t, tán (2001 tavaszit), de
az se segített. Ekkor visszaraktam a 20-as Maxtort és elfelejtettem.

A másik sztorim még rázósabb: azon a deszkán valami VIA 82c... 'akármi'
integrált csoda volt. Szóval: áramtalanít, 40-es Sg.Barracuda rádug, (persze
mind két kábel a helyén(és megfelelő irányba'...)) gép indít: SE KÉP,SE HANG.
Na, nem húzom az időt: addig b@szott lefutni a POST, míg a vinyó rajt lógott az
IDE(geim) végén! (Úgyhogy: nem jutottam vele semmire!)

Nem akarlak elkedvetleníteni, de sajna nem mindig van megoldás!
Üdv, Kopasz.
-

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#6) zLegolas


zLegolas
őstag

A több partícióra osztás nem megoldás, a régi (P1) bios-ok vagy látják vagy nem. Ha nem, akkor nem tudsz win-t telepíteni. Egy ösmerős gépével szívok éppen, megvette a legkisebb winyót az 1,6 GB-os Seagate helyett, aztán a gép nem kezeli. A megoldás a HDD kapacitásának csökkentése volt a megfelelő jumpereléssel 33 GB-ra. A bánat tudja miért ekkor meg slave-ként ismerte fel a BIOS, master nincs is benne per pillanat... WinME ment rá, megy a dolog...

Sárkányos kissé...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#7) Simi121 válasza Manitou (#1) üzenetére


Simi121
aktív tag

Ha a gép elindul vele és a bios felismeri mindegy, hogy mekkorának akkor menni fog, a win fel fogja ismeri rendesen.

Simi

(#8) dobi válasza Manitou (#1) üzenetére


dobi
aktív tag

A vinyónak nem csak master és slave, hanem egy cl (caplimit) jumperelési pozíciója is van arra állíts és 30 giga lesz ez tuti mert már használtam!!!

(#9) Zoz


Zoz
őstag

Ha Award BIOS-os a lap, akkor BIOS Patcher-rel meg lehet oldani, hogy menjen akár 120 gigáig is.
[L]http://www.rom.by/articles/BP/index_english.htm[/L]

(#10) Blackmate


Blackmate
senior tag

Csatlakozom az elöttem szolokhoz. 3 lehetöseg lehet:

1. Winyot siman jumperolva (master/slave) berakod. Ha nem, vagy rosszul ismeri fel megprobalod azokat az ertekeket User-kent beallitani (Head, Sector, stb ...), ami a wincsin van. Ha elindul a gep, es nem all meg boot utan nyertel, mert a windows raeszmel, hogy mekkora a winyo pontos merete.

2. Ha ennek ellenere sem megy bios frissites. Akar patchelt bios is mehet, bar ezzel vigyazni! 3 hete nekem ez segitett egy ösregi (EDO ram, AT foglalat) Gigabyte alaplapnal. Azota is mint a szel megy benne egy 80as Maxtor.

3. Valoban, amennyiben IBM vinyod van (masrol nem tudok, hogy lenne ilyen) letezik olyan jumperelesi mod, hogy 32 GB clip, ami ''levagja'' 32 GB-ra a meretet es a regi deszkak gond nelkül latjak, csakhat ugye elveszlik ''nehany'' kihasznalhato hely.

Alternativ megoldas lehet meg a gyarto altal mellekelt szoftver (pl Maxtornal a PowerMax, vagy a MaxBlast), amellyel az ilyen problemakat esetleg meg lehet oldani. De ezek csak akkor müködnek, ha a gep valamelyin formaban hajlando elindulni a winyoval.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  40gb 30-ra formázása? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.