Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  400 w feletti tápok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Trak


Trak
addikt

Legjobb lenne saját kézből származó tapasztalatokat hallani.

Most egy 400-as Coolink-em van, ez is nagyon jó. Halk, megbízható, csak lehet, hogy kevés lesz nyárra.

Itt egy pár darab, amit kinéztem:

Q-TEC 13492 ATX tápegység 550W 2-FAN Gold PFC - nettó 13.400
TÁPEGYSÉG ATX12V 420W VANTEC VAN-420 - nettó 14.992
TÁPEGYSÉG ATX12V 400W ZALMAN ZM400B-APS - nettó 22.992
TÁPEGYSÉG ATX12V 420W IMBP PFC / THERMOCONTROL - nettó 8.792
TÁPEGYSÉG ATX12V 420W SIRTEC (CHIEFTEC) HPC-420 - nettó 13.992
420W Thermaltake, Dual fan - nettó 12.960
420W Thermaltake, Dual fan + Active PFC - nettó 16.960
ATX TÁPEGYSÉG 460W PFC DTK - nettó - 11.920

Q-TEC mennyire jó márka? Pár más cuccát mát láttam, de még nem annyira elterjedt.
IMBP ről ugyenez lenne a kérdésem.

Az árak csak irányadó kisker árak.

Nekem ezek közül a Vantec megtetszett. Jól is néz ki, és extra halk is.
És árban is elfogadható.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#2) Amigo78 válasza Trak (#1) üzenetére


Amigo78
senior tag

Ezt hogy érted hogy kevés lesz?

(#3) Loretto


Loretto
veterán

azt hiszem figyelem majd ezt a topicot.

Soirée...

(#4) Atlantis válasza Trak (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem ez az a Vantec, amelyikben 3 ventilátor van?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5) Amigo78 válasza Atlantis (#4) üzenetére


Amigo78
senior tag

ennyiért?

(#6) Atlantis válasza Amigo78 (#5) üzenetére


Atlantis
veterán

Ki tudhatja...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7) Ben Cseng


Ben Cseng
tag

Erre a topicra én is kiváncsi vagyok, de főleg, hogy nyáron miért kell lecserélni a tápot nagyobbra? Vannak új formatervezett 2004-es nyári modellek vagy mi? :DD

Meg aztán mire nem elég a 400W???

(#8) andorpapa válasza Trak (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Ne dőlj be a marketingnek! 400 Watt télen-nyáron elég. A Coolink 400 Wattos típusa nem szar, egy jó konfigot (tüzes Athlon vagy P4 + kazán GefFX vagy Radeon) is elvisz, függetlenül az időjárástól.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#9) Trak válasza andorpapa (#8) üzenetére


Trak
addikt

Nem dőlök be semminek.
Csak kicsit fejlesztettem a gépben.
2 winyó, 1 DVD író, 1 DVD olvasó , 2500+ Barton@3200+, procihűtő,
9800pro, 4 ventillátor, 1 Zalman OP1. A ventillátorokból most 3 megy, alapjáraton.
De nyáron, melegben ha menni fog mind a 4 venti maxon, akkor ki tudja.

Mikor kipróbáltam maxon, volt egy olyan esetem, mikor úgy tűnt nem volt elég az áram. Még tesztelem. Gondoltam addig is kérdezősködöm a tápokról:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#10) Trak válasza Atlantis (#4) üzenetére


Trak
addikt

De bizony ez az a Vantec amiben 3 ventillátor van.

Van-420A
[L]http://www.vantecusa.com/product-powersupply.html#[/L]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#11) horatio válasza Trak (#1) üzenetére


horatio
tag

Szia!

Nekem Q-TEC tápom van 400-as (13493).
Atomstabil (az adatlapomon megnézheted miket hajt), de hangos szerintem ... nagyon.

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#12) Trak válasza horatio (#11) üzenetére


Trak
addikt

Ha hangos az baj. A mostani Coolinkem nagyon halk, ennél max a Vantec lehetne halkabb:) Egyre jobban szemezek vele:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#13) viharhozo


viharhozo
addikt

En ket Enermaxot hajtok, egy 460asat (EG465AX-VE), es egy 425os Noisetakert. Jelenleg mind2 teljesen halk, igazabol a Noisetaker extra halksagat egyelore nem erzem. Allitolag a 460as egy ido utan hangosodni fog (az enyem ket honapos).
A 460as visz egy rendesen huzott A64et, 9800 Prot, 4 ide+1 sata eszkozt.
Van meg 400as DTK-m is, sztem ar/ertek aranya verhetetlen.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#14) horatio válasza Trak (#12) üzenetére


horatio
tag

Ha lesz egy kis mobil pénzem szerintem cserélem.
Figyelem továbbra én is topic-odat, mert engem is érdekel majd a konklúzió.

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#15) Wildmage válasza Trak (#9) üzenetére


Wildmage
senior tag

Szerintem attól a 4 venti feltekeréstől nem fog hanyattesni a Coolink se... Tök fölösleges szvsz lecserélni valami másra.
Nekem amúgy egy zalman 400b-m van, ami olyan halk a 3 házventivel+zalman 7000cu+zalman op1-gyel (ezek mind leszabályozva és max 47 fok a proc), hogy a Seagate 7200-es vinyóm a leghangosabb a gépben, amikor dolgozik:( :)

(#16) Trak válasza Wildmage (#15) üzenetére


Trak
addikt

Most csak 3 venti megy alapon. +1 venti, és az összes maxon, meg mondjuk még a kislemezt is bekötöm:) És akkor még nem dugtam rá semmi USB 2 es cuccot.

Nekem Vantec előlapi fan controllerem van. Azzal van minden leszabályozva.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#17) gery03 válasza andorpapa (#8) üzenetére


gery03
senior tag

Mint már írták attól a + 1 ventitől nem fog meghalni, ha most stabil. Egy venti (sima) 110mA-es. Vannak nagyobbak, egészem 1 A-ig is (asszem vantec). Sztem ezt a tápod még elbírja abból a 20-ból, amit tud.

(#18) Trak válasza gery03 (#17) üzenetére


Trak
addikt

Tudom, és felfogtam.
Csak nem szeretek határon autózni....

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#19) Wildmage válasza Trak (#16) üzenetére


Wildmage
senior tag

Szerintem várd meg a meleg nyári napokat és akkor majd meglátod. Nem hiszem, hogy gond lenne a dologgal így ahogy van...

(#20) Trak válasza viharhozo (#13) üzenetére


Trak
addikt

Enermax tényleg az egyik legjobb. Csak drága kissé.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#21) Trak válasza Wildmage (#19) üzenetére


Trak
addikt

Egyelőre várok, de addig is tájékozódom:)

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#22) Loretto


Loretto
veterán

hali kicsit off.ez a konfigom (ld. adatok). ez a problem.
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=66366&arc=f[/L]
nézegettem a táp tesztet és nekem nagyon csalogató a coolink AP350X. ez elég lenne neki?amugy hol van pesten olyan hely ahol nagy a választék?

[Szerkesztve]

Soirée...

(#23) Ben Cseng válasza Trak (#21) üzenetére


Ben Cseng
tag

Trak, olvasd el a ''Chieftec 360W táp zajszint?'' c. topicot, ott eléggé belemerültünk, hogy hogyan alakul a fogyasztása egy P4-nek.

(#24) _bs_ válasza Trak (#10) üzenetére


_bs_
tag

ámberek! állj! mi a tosznak vásárol mindenki 400Wos tápokat? tökéletesen felesleges. nálam 360Wos chieftec hajt 3 + 1 mobilrackes hdd-t, egy cdrom, egy combodrive, 3.0-ás P4 (volt hajtva is , gond nélkül) igaz vidkártyán nincs külön molex, mert 9600xt. de akkor is számoljatok utánna, a 400W is tulzás, esetleg ha 6800ast akartok beletenni. (ati x800asa kevesebbet fogyaszt mint a 9800xt..) átlagosan hdd 15W-ot fogyaszt, pill értékre felmehet 20 fölé is, cd/dvd stb szintén 20W körül van, egészen egyszerűen értelmetlen 20-30 ezer forintokat kidobálni kWos tápokra. Szép marketing de szükségtelen.

(#25) sziszegő


sziszegő
senior tag

Szerintem vegyél el Chieftec 420-ast. Nekem 7 hdd +dvd-rw +dvd-r +cd-rw +3200+ +9800pro 4db 9cm Zalman ZMF-2 venti és a táp langyi a fesz értékek meg beton stabilak.

(#26) BobMaster válasza sziszegő (#25) üzenetére


BobMaster
senior tag

fake e-mail címet nem szeretjük... :(((

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#27) Trak válasza _bs_ (#24) üzenetére


Trak
addikt

Egyelőre nem mondtam hogy kelleni fog, csak lehet.
Mint írtam volt arra utaló jel, hogy esetleg lehet, hogy kevés a táp.
Ugyanis a névleges 400 as Coolink táp csak 350 W-os...

De majd tesztelgetem, aztán kiderül.
Addig is gondoltam körbekérdezem....
De ezt már írtam párszor.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#28) Skót


Skót
aktív tag

Nekem egy Coolink Ap-400Dx-es tápom van ami ugye 350w-os
Nálam minden rendben pedig a gépemben van 3 venti ami maxon pörög és van egy leszabályozott (dehogy minek a zajon úgyse változtat)!
teh a lényeg az hogy a feszértékek nagyon stabilak, a táp nagyon csendes (kipróbáltam külön) és amit visz : Abit IC7, 2.6ghz @3.2ghz, ddr 512 mb 400mhz(infineon) Abit Siluro Gf 4 ti 4200 (250/500 @ 275/577 és csak hűtés miatt áltam itt meg:)) ), hálókari, Teac 52/32/52-es cd író, 80gb maxtor diamond max plus 9(SATA-s)+az a 4 venti amit mondtam!
Teh sztem mégha nagyon tele is vagy pakolva cuccokkal az a 400w-os Coolink elég lesz:))

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#29) Trak válasza Skót (#28) üzenetére


Trak
addikt

ööö
Te végig is olvastad a topicot?
Ugyanilyen a tápom, de nekem több minden van a gépemben.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#30) Trak válasza Skót (#28) üzenetére


Trak
addikt

Leszabályozás igenis változtat a hangon. Persze attól függ milyen a ventillátor.
Pl. az én Glacialtech Silent Blade emen tényleg nem változtat, hangja maxon is ugyanannyi, de pl a Zalman F1- emen igencsak. Hangon is, és levegő fújáson is.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#31) Trak válasza Trak (#1) üzenetére


Trak
addikt

Vlakinek esetleg Vantec, IMBP esetleg Thermaltake táp ügyben vlamilyen tapasztalata?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#32) Wildmage válasza Trak (#31) üzenetére


Wildmage
senior tag

Vantec táp ügyben ugyan nincs tapasztalatom, de egy itteni kolégával gondolkoztunk a vantec 8 centis házhűtőjén, ami a netes tesztek szerint nagyon jó, mert halk és sok levegőt szállít... A lényeg a lényeg, hogy örülök, hogy nem én vettem meg, mert valami hülye hangja van, így eléggé kiábrándító. Gondolom a vantec a saját ventijeit teszi a tápjaiba is, hacsak nem valakotől veszik a tápot és egyszerűen átcimkézik.....

(#33) Trak válasza Wildmage (#32) üzenetére


Trak
addikt

Milyen hülye hang?
Nehogymár hülye hangja legyen a tápnak:( extra/giga/hűdehalknak írják mindenhol.

Amúgy ha halk és jó házventi kell, akkor amit feljebb írtam Glacialtech.
/Nézz be a topicjába/

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#34) Ben Cseng válasza Trak (#27) üzenetére


Ben Cseng
tag

350W-al, - ha a különböző ágak megfelelő amperszámúak -, egy 4IDE-s, 9800 Pro-s Prescottot is évekig nyúzhatsz és max terhelésnél még mindig 10-20%-ra vagy a határtól. Valaki írta itt, hogy a nagy táp a marketing lufi eredménye. Valóban így van, inkább az a fontos, hogy melyik csatorna mennyi naftát ad le.

(#35) Trak válasza Ben Cseng (#34) üzenetére


Trak
addikt

+4 házventi, +1 procihűtő venti, +1 Zalma OP1 es venti, +1 kislemez. És esetleg még USB 2 es cuccok? Fényképezőgép stb
Így is?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#36) Legolas válasza Trak (#35) üzenetére


Legolas
senior tag

Tudod milyen baromi keveset fogyaszt egy venti? Pár wattot!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#37) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

hát nem tudom hova izgultok, nekem:
barton 2500+ @ 11*200 @ 1,65V
proci hűtő
radeon 9800 pro
2*512 400-as ram
1 vinyó
1 cdrw-dvd combo
1 cdrw
3 usb eszköz
1 ps2 eszköz
3 világító rendszerhűtő
3 világítás nélküli rendszerhűtő
1 floppy

mindez egy 300W-os dualventis enermax tápon.
te meg itt egy kb ekkora-kissebb configgal attól félsz h nem elég a 400 W?:Y

ja és a táp langyos(2500 rpm), és a fesz kilengés +-0,01 V...

[Szerkesztve]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#38) Ben Cseng válasza Trak (#35) üzenetére


Ben Cseng
tag

Bőven belefér. Szorozd be a venti feszültségét (V) az áramfelvétellel (A) és megkapod, hogy az a venti max. terhelésen mennyit vesz fel (W). Általában a normál 12V-os házventik 0,12A-ek, tehát max 1,5W-ot esznek, a többit nem tudom. De, ha 3W-nak veszem, az összvissz még 12W, maximumra tekerve az már nem számítógép, hanem lökhajtásos gép :DD
De gondolj bele, a lényeg amiről beszélünk az itt az alkatrészek 100%-os fogyasztása, ami belefér 350W-ba. Még teszt szinten sem tudod elérni azt, hogy egyszerre maximumra terheld a procit, ramot, videókártyát, 4 IDE eszközt stb.

(#39) Wildmage válasza Trak (#33) üzenetére


Wildmage
senior tag

Nem tudom, valami surrogó hang, ami közel sem a spec.ben magadott 20db körüli érték volt állítólag, de mondom ezt én is csak hallottam!
Silent blade-em meg nekem is van és asszem már beszéltünk abban a totyikban is:D

(#40) Trak válasza Mosqu!to (#37) üzenetére


Trak
addikt

Kissebbnek nem kissebb, mert nekem 2 winyó is van, és akkor a fenti elemzésekkel számolva, az 15 venti nyi energiát fogyaszt:)

Szerintem egy 300 as Enermax meg többet tud mint 300.
Abból kiindulva, hogy az én 400 as Coolinkem 350 et tud.

Najó zárjuk le, hogy mi elég a konfigomnak, már csak tapasztalatokat, infókat várok jó tápokról:) Háta vlakinek mégis kelleni fog majd egy:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#41) Trak válasza Wildmage (#39) üzenetére


Trak
addikt

Lehet, hogy beszéltünk, fene sem emléxik már a nevekre:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#42) guminyúl válasza Trak (#40) üzenetére


guminyúl
tag

A Coolink termékszámozást vezetett be, ahogy az AMD 2500+ sem 2500MHz-es: a COOLAP400X/DX 350W -os táp és szerintem az egyik legjobb. Szóval azért, mert 400 a számozása, hivatalosan nem 400W-os és a specifikációinál ez szépen le is van írva ([L]http://www.coolink.hu/[/L]). Ajánlom figyelmedbe a lenti linket, ahol minden kérdésedre találhatsz választ.

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=240[/L]

Ebből aztán csemegézhetsz kedvedre a jobbnál jobb tápok között. :)

[Szerkesztve]

(#43) Trak válasza guminyúl (#42) üzenetére


Trak
addikt

Tudom hogy milyen a számozása a Coolinknek...
És olvastam a prohardveres cikket is...
Amiket én kérdeztem #1 es ben, azok közül sok nincs abban a cikkben.

De azért kössz....

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#44) jpisti


jpisti
senior tag

[L]http://www.levicom.de[/L]
Ez is 1 koés táp, aszem az andorpapának is van ilyen.
Nállam bevált, stabil, csöndes és az ára is elfogatható! (420XPE-P)
Andorpapa írhatnál pár szót a tiedről is! ( tipus, tapasztalatok stb...)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#45) Mosqu!to válasza jpisti (#44) üzenetére


Mosqu!to
addikt

jaj neee! levicomot neeee!anno volt egy 420W-os levicom tápom. nem volt olcsó, zajos volt egy 300W-os enermaxhoz képest, a feszültségei nem voltak olyan stabilak, és ami a legrosszabb, hogy kb 1 hónap után 3 ilyen táp járt nála, mert mindegyikben elszállt egy kondi(?), és sípolt mint a veszett, ha kikapcsoltam. nem véletlen, hogy a herta abbahagyta a forgalmazását..

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#46) jpisti válasza Mosqu!to (#45) üzenetére


jpisti
senior tag

Nem értem!
Én úgy tudom a LEVICOM az nem egy régi márka. (persze lehet, hogy a tudatlanságom miatt nem ismertem, de amikor vettem akkor is azt mondták rólla, hogy új márka)
Nálam 4-5 hónapja működik és semmi bajom vele, bezzeg a régi mercury, na az produkált X-aktás dolgokat.

Andorpapának: neked is ilyen van ha jól tudom, te mit szólsz hozzá?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#47) Dade válasza Trak (#31) üzenetére


Dade
tag

Üdv !

Nekem 420W-os Thermaltake tápom van,gond eddig nem volt vele.
Átlagos konfigot hajt,nem nagyon melegszik.
Nagyon zajosnak nem mondanám,bár van 1 kis ''szélzaj'' talán a védőrács miatt. :D
Fesz. adatokat sajna nem tudok mondani.

Dade

''...Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején...''

(#48) zeg válasza Trak (#33) üzenetére


zeg
senior tag

A 3 ventis Vantec táp hűdenagy halksága nem igaz. A 350-es 12centis ventivel szerelt chieftec tápomhoz képest nagyon hangos, még terheletlen állapotban is jelentős a különbség, terhelt állapotban méginkább.
A vantec ventik arról hírhedtek, hogy zörgős csapágyazásuk van, ezért hiába az alacsony zajszint, idegesítően zörögnek.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#49) Trak válasza zeg (#48) üzenetére


Trak
addikt

Saját tapasztalatnak hangzik. Az ?:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#50) zeg válasza Trak (#49) üzenetére


zeg
senior tag

Mindkettő saját tapasztalat.

3dfx cuccokat keresek megvételre

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  400 w feletti tápok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.