Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szokrika


szokrika
tag

Ez remélem jogos lesz.

1. Tudunk a Prescottok melegedéséről.
2. Hallottuk, hogy az újabb steppingű Prescottok kevésbé melegednek.

Elsősorban 2,8-3,2 GHZ-es Prescott-tulajok tapasztalatára lennék kíváncsi:
Feltüntetendő:
a) proci, stepping, sSpec Number Itt látható és érthető, mire gondolok:
Bővebben: link
b) alaplap (chipset, gyártó)
c) hűtés, ház (nyitott v. nem, hány ventilátor stb.)
d) overcklokkolhatóság


Kérlek benneteket, segítsetek átfogóbb képet kapni erről az ügyről!
Üdv. szokrika

[Szerkesztve]

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

(#2) szokrika


szokrika
tag

Senki sehol?? :O :O :O

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

(#3) dell válasza szokrika (#2) üzenetére


dell
tag

Hi! 3GHz-es Prescottom van jelen pillanatban.Philippines gyártmányú és megy ,mint az állat.Jelen pillanatban 3750-en megy stabilan,1.5625v-on,Abit IC7 MAx3-as lapba,500MHz-es ramokkal,Casetek1020-as házba(3db 9cm-es Zalman F1 hűtő,2db Aerocool 8cm-es alu hűtő,ZAlman 400B-s táp ),Zalman 7000Cu-s hűtővel.Alap járaton 50fok körüli,persze úgy,hogy halk a gépem.Több óra játék után kb65-68fok!MIre lennél még kíváncsi?

(#4) Gleatcher válasza szokrika (#1) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Intel p4 3Ghz
sSpec Number: SL7KB
Processor Frequency 3 GHz
CPUID String 0f34h
Package Type 478 pin PPGA
Core Voltage 1.287V-1.400V
Bus Speed 800 MHz
Thermal Guideline 89.0W
Core Stepping D0
Thermal Spec 69.1°C
L2 Cache Size 1 MB
Manufacturing Technology 90 nm
L2 Cache Speed 3.00 GHz
Bus/Core Ratio 15
A gép egy sz@r codegen házban van, de 3házventi hűti.
CPU-hűtő:Spire QuieTude (Sp411)
Táp:410 Chieftec (12cm ledes)
Alaplap: Asus P4P800-E Deluxe (i865Pe)
A proci nincs húzva, mert még nem szükséges.Majd három év múlva :U

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#5) szokrika válasza dell (#3) üzenetére


szokrika
tag

Köszi!

Éppen arra lennék még kíváncsi, amit a Philippines előtt ír! Innen lehet kiolvasni a steppinget. a D0-ásat javasolgatják mindenfelé, mert az állítólag nem melegedik annyira.

sSpec Number
Lásd a linket!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

(#6) szokrika válasza Gleatcher (#4) üzenetére


szokrika
tag

Ez tuti D0-ás steppingű Prescott?
A hőmérsékleteket kifelejtetted. Itt letölthető a Speedfan, ami megmondja.
Bővebben: link

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

(#7) Gleatcher válasza szokrika (#6) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Rákattintottam a linkedre és ezt adta ki, remélem autofelismeréssel megy, de ha nem akkor megnézem everesttel.
Ja télleg a hőfok: most éppen 43 celziusz fok és tegnap reggel óta megállás nélkül megy... (éjjel csak internetről töltöttem)

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#8) szokrika válasza Gleatcher (#7) üzenetére


szokrika
tag

Nem megy automatikusan. Nézd meg az másképpen. A ''legegyszerűbb'' módja a processzorhűtés eltávolítása és a 3 GHZ alatti öt írásjel leolvasása. Eléggé körülményes. :DD

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

(#9) szokrika


szokrika
tag

Most nézem, hogy van újabb, E0-ás steppinges Prescott 3 GHZ proci ezzel a sSpec számmal: SL7PM. valakinek van ilyenje??

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

(#10) dell válasza szokrika (#5) üzenetére


dell
tag

Holnapra megnézem,mert nem vagyok otthon.Ilyen adatokat nem tudok fejből!!
D0-ás a steppingje az tuti,mert olyanokat válogattam én is!

[Szerkesztve]

(#11) Domy válasza szokrika (#9) üzenetére


Domy
aktív tag

Arra spec én is kiváncsi lennék, külföldi lapokon láttam vhol hogy alapórajelen kb. 2 fokkal jobb mint a D-s stepping...

(#12) Mike T. válasza szokrika (#8) üzenetére


Mike T.
tag

a) P4 3,0 / D0 / sSpec numbert nem tudom, nem szedtem le a hűtőt
b) ASUS P4P800 SE
c) Foxconn CMI341BX / zárt ház 2 X 8 cm házventi 52° alp höm/ max 64° cpu burn-el
Bővebben: link
d) nem húztam

Ennyi! :))

(#13) F4C3 válasza dell (#3) üzenetére


F4C3
csendes tag

Hire...

Biztosam Prescottod van? 1,565 kissé kemény egy 9mikronos procinak. És nem semmi a 60-70 fok sem! -F4C3-

- Vannak dolgok, miktől jobban félek a halálnál is, ezért néha nem kerülöm el a veszélyt! - 256MB-os PC133-as ram modul eladó - kétoldalas. Ha kell, írj vagy hívj fel! v.laszlo@vipmail.hu - 70/596-0666

(#14) szokrika válasza F4C3 (#13) üzenetére


szokrika
tag

Tuning alatti értékeket mondott.

''3750-en megy stabilan,1.5625v-on''

Ilyen esetben a hőmérséklet teljesen normális, figyelembe véve azt, hogy a Zalman hűtőt nem max. fordulaton berregteti. Nem ritkaság, hogy tuning esetében több feszültséget adagolunk a procinak, ugyanis másképp (alacsonyabb fesszel) nem megy stabilan. Normál érték a 1.287V-1.400V, de jó hűtéssel lehet többet adagolni.

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

(#15) Domy


Domy
aktív tag

Elvileg van már E-s stepping is, ami valamivel magasabb végórajelet sejtet... hő elvileg ua.

(#16) szokrika válasza Domy (#15) üzenetére


szokrika
tag

Hm. Akkor ez volna élő alternatíva... Kérdés az, hogy lehet-e már ilyet kapni??

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

(#17) F4C3


F4C3
csendes tag

Re!

Tisztában vagyok a tuning mivoltával, hiszen már az első 486-osomat is húztam, és szinte az összes procim magasabb órajelen ment, mint a gyári specifikáció. Most egy C-s 3 gh-es proci megy 3800körül 1,525 folton és az alap 1,450... 13 mikron, Northwood mag... Csak kissé meglepődtem, hogy a 9 mikronos mag mekkora feszkón megy...
-F4C3-

- Vannak dolgok, miktől jobban félek a halálnál is, ezért néha nem kerülöm el a veszélyt! - 256MB-os PC133-as ram modul eladó - kétoldalas. Ha kell, írj vagy hívj fel! v.laszlo@vipmail.hu - 70/596-0666

(#18) szokrika válasza F4C3 (#17) üzenetére


szokrika
tag

Nem gondolom, hogy kioktató lett volna a hangnemem.

Itt például 1,681 fesszel megy a Prescott, 6 GIGÁN. Persze nitrogénnel.
Bár lehet, hogy soknak tűnik az 1,5625 V, de ha stabil és nem rezsó, akkor szerintem ok.
Bővebben: link

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

(#19) szokrika


szokrika
tag

Újabb kérdés, ami a fentiekből kimaradt:
Milyen tápot (hány Watt) kell beszerezni a 3GHz-es Prescottnak??
Pontosabban: mekkora Ampert adjon le +12 V-on a táp normális körülmények között, és mennyit, ha a tuning is kell?

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

(#20) dell válasza F4C3 (#13) üzenetére


dell
tag

Bizos,hgy Prescott!!!

(#21) CBoY


CBoY
csendes tag

Hi dell!

Milyen videókártyád van a gépedben? Nekem ugyanis egy Radeon 9600xt-m van (ASUS) és a 3ghzs Prescott P4-emmel nem fér össze az IS7-E ABITomban. Indulási gondok vannak, egy másik topicban már írtam a teljes hibáról. (''2,8Ghz fagy ABIT Is7-e-ben'' valami ilyesmi a topic cím).

(#22) dell válasza CBoY (#21) üzenetére


dell
tag

Volt már Hix Excalibur9600xt ,Asus 9600xt is,de nem volt semmi akadás.Most jelenleg egy 5900Ultra van a gépbe.Nekem meg a konfigommal olyan gondom van,hogy a Zalman 400bs-táppal kikapcs után nem indul be újra csak akkor,ha lekapcsolom az áramot.Más táppal nem volt gondom,de a Zalman ezt műveli.Amúgy +barom jó táp.

(#23) Domy válasza szokrika (#19) üzenetére


Domy
aktív tag

Sztem ha nem tuningolsz akkor elég egy márkásabb 350-360-as, ha tuningolod akkor 400W fölé márkásba!!!

(#24) szokrika válasza Domy (#23) üzenetére


szokrika
tag

Aha.
De mennyi az elég? Azt hallottam, hogy nem a háromszáznégyszáz Watt a lényeg, hanem arra kell figyelni, hogy a +12 Volton nagy Ampert adjon le. Merthogy ha ilyen, akkor stabilabb??? (Nem értem ezt én olyan jól...). Vagy mégiscsak a Watt számít?? :F

[Szerkesztve]

...én vagyok a ló a linux meg az ábécé...

(#25) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Engem az érdekelne és elsősorban olyanok véleményét kérném akik cserélték nortwoodjukat prescottra, hogy megéri-e a csere?Meg egyéb tapasztalatok is jöhetnek!:)
Köszönöm!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#26) Mike T. válasza Sárpac (#25) üzenetére


Mike T.
tag

Én speciel a 2.0 ás Northwood-ot cseréltem 3.0 Prescott-ra.
Megérte!!! Bár igazából csak nagy teljesítmény növekedést ''észlelek'', de mi mást kéne!?
A hűtő ugyanúgy bírja, kicsit melegebb a proc, de nem fűtőtest így sem...
Szerintem olyan embert nem nagyon találni, aki ugyanolyan órajelü NW-t cserél le PR-ra. Az teljesen ''butaság''! :)) Összehasonlító teszteket meg sokat találni a neten is.
A teljesítmény növekedés pedig annyi minden mástól is függ. (pl.: lap, mem, stb.)

BYE!

(#27) Rez_Grof válasza Sárpac (#25) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Én 2.6 (533Fsb) nortwoodot cseréltem 2.8 Prescottra. Megérte. :D
Egyrészt mert ingyen volt :)
Másrészt mert a proci 3.1nél már nem volt stabil.
A mostani 3.5nél tart és még stabil, igaz de szerintem 3.6-3.7ig elmegy. már van rendes hűtőm :).

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#28) ponti_ak válasza Rez_Grof (#27) üzenetére


ponti_ak
addikt

''Ingyen volt...''

Sulinet?

Gondolkodom P4 procin, mert a Celeronom nem vált be (konkrétan játékra xar...)
Szerintetek melyiket érdemes venni 2,8, 3, vagy 3,2? Ár-érték arány miatt (kicsit tuningolnék is rajta, ha lehet....)

Szvsz a 2,8 ,vagy a 3,2-es lenne a legjobb a szorzók miatt, a 3-mas emiatt nem annyira (vagy hülyeségeket mondok? :F Javítsatok ki plíz... :) ) Kösz

(#29) Rez_Grof válasza ponti_ak (#28) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Egyezett az eladási és a vételi ár :DDD

Stabil lett 3.7-n a proc. :DD:DD:DD
D0 stepping, SL7E3
Olyan 60 fok környékén lehet maxterhelésen, mert a IC7 kb. 8 fokot fölémért.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#30) Domy válasza ponti_ak (#28) üzenetére


Domy
aktív tag

Ha kevés a pénz akkor 2,4C-s NW, ha van több akkor vmi nagyon NW, Prescottot kihagynám... azonos gyári órajelű procik között is sztem erősebb a NW... tuningról meg annyi, hogy haver Prescottja 3,0@3,5 D0 stepping, az én NW-m megy 2,4@3,5 és 3,0@3,75 :DDD

(#31) TommyGun válasza Domy (#30) üzenetére


TommyGun
őstag

Ha jól láttam van 3,2-es prescottból is E0-ás stepping....SL7PN a sSpec
kiváncsi lennék a D0 és E0 közötti különbségre mondjuk 3,2-nél vagy 3.0 Ghz-nél is :) SZAL UP UP :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#32) t97eat


t97eat
csendes tag

Hi!
Nekem volt 2 hétig Prescott-om, D0-ás, 3Ghz. Volt rajta egy Cooler-MAster JET 4 -es hűtő. Ha csak a Windows ment, akkor 50 fokos volt, ha valami progi is, akkor 55 fokos max.
De!!
BIOS-frissítés után kb 10 fokkal lejebbment a hőmérséklet.

(#33) notweak


notweak
csendes tag

LGA775 Prescott 3,2@3,5(alapfesz) Zalman 7700 AlCu, zárt ház(2db Zalman 9 cm, 2 db Enermax 8 cm - mindegyik min fordulaton ~1000rpm) 365W Enermax táp+ Gigabyte 6800GT(hőtermelő eszköz:)) Terheletlenül: 43,5 C a proci, 20 perc render után 65 C:Y ja éd D0 steppinges Everest szerint
Vga alapesetben 64 C:)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#34) Loretto


Loretto
veterán

tudom sokan ismeritek ezt az oldalt, de ha valaki nem tudja milyen steppinges a procija akkor itt meg tudja lesni. Bővebben: link

Soirée...

(#35) Yocee


Yocee
aktív tag

Nekem E0-ás 3.2-es lga 775-ös van. 7700alcuval terheletlenül 48fok körül van, nálam 1.4v-al 3.8Ghz a vége, de akkor rolom neki még, és ilyenkor full terhelésnél 75 fokos.

(#36) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Nekem 3.0Ghz prescottom van(D0),ami most 3.8Ghz-en megy egy cooler master réz hűtővel!Alapfesz és ha adok neki egy minimális + feszt,akkor 4.0Ghz-en stabil!Hőfok 65 max! Most készülök venni egy ht hűtést neki,hogy becsukhassam a ház oldalát:)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37) donw3ga


donw3ga
senior tag

Nemtudom, hogy mi méri helyesen a cpu feszültségét, a cpu-z elég magas értéket mutat a beállitotthoz képest, az asus probe 1,433-at mér...
ezt a dobozos hütővel sikerült elérni... elég stabilnak tünik... :C a hőfok 64 fok terhelve :F az asus szerint :F :F nem igazán akarom elhinni....
Közejövőben szeretnék venni valami erősebb hűtőt, van-e értelme és mit ajánlotok?




[Szerkesztve]

(#38) peestike


peestike
senior tag

helloka all!
csak egy egyszerű kérdésem lenne: 3,0 prescott mi az a hőfok amit:
1. maximum lehet engedni
2. még ezt stabilan tartja és nem hal bele
válaszokat előre is THX!!
üdv!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#39) Guruka válasza donw3ga (#37) üzenetére


Guruka
senior tag

Vegyél 7700-es Zalmant. :)

(#40) donw3ga válasza Guruka (#39) üzenetére


donw3ga
senior tag

jó lenne, de először ramot kellene...

(#41) Savanya


Savanya
addikt

Kinek milyen alaplapja van ??? Nekem Gigabyte és alap 38fok és terhelten 49fok TT Silent 775 hütővel / Zalman CU -val csak 1fokkal volt kevesebb /

Mobilszámom: 70-516-8068

(#42) Guruka válasza donw3ga (#40) üzenetére


Guruka
senior tag

Én szerintem most vizezek egy kicsit. :) Ajánlom neked is! ;)

(#43) Guruka válasza Savanya (#41) üzenetére


Guruka
senior tag

Nekem Abit AG8-V.
Hol vetted a TT hűtőd? Mennyire hangos? Mennyibe került?

(#44) Savanya válasza Guruka (#43) üzenetére


Savanya
addikt

Garmától és 6200ft ...

Mobilszámom: 70-516-8068

(#45) Guruka válasza Savanya (#44) üzenetére


Guruka
senior tag

Az overclockercafe.com-on nem szerepel sokkal jobban, mint egy eredeti Intel hűtő. :(
megéri megvenni?:F

[Szerkesztve]

(#46) Savanya válasza Guruka (#45) üzenetére


Savanya
addikt

Nagyon jó hütő és leszabályzott ventivel is minimálisan rosszabb/ 1fok :Y / a Zalmannál .. :U

Mobilszámom: 70-516-8068

(#47) Guruka válasza Savanya (#46) üzenetére


Guruka
senior tag

Most a vízhűtésen gondolkodom, mert hangos a VGA venti is meg a procira is kéne valami jó hűtés, és már van itthon Ordasi rendszerem, csak ki kell egészíteni proci lefogatóval és VGA blokkal. :)

(#48) popey37 válasza Guruka (#47) üzenetére


popey37
addikt

ordasival főzni fogsz rajta

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#49) Guruka válasza popey37 (#48) üzenetére


Guruka
senior tag

Már főzök is. :)
Kicsit meleg, de szerintem nem érintkezik rendesen a CPU blokk a CPU-val.
Ennyire nem jó az Ordasi rendszer?

(#50) popey37 válasza Guruka (#49) üzenetére


popey37
addikt

hát elég vegyesek a tapasztalatok. nekem a pumpája tök jól müxik, nincs hangja és nyom rendesen, viszont a blokkok kicsit gyengék és ahhoz képest drágák.
Az én blokkom nem maratott, hanem hengeres és fényévekkel jobb.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.